Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:34 09.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Видях,нови [re: Baldrian]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано19.08.13 10:29



Ами знак на интелекта е...Обикновено имат гъвкава и услужлива мисъл...Също така не са агресивни, а са по-скоро меки...Там проблемът е един- лоялността, а според мен е определящо качество...

Понеже сте разбирачки...пък синът ми е със Слънце и Луна в Близнаци, Меркурий в Телец, и всичкото това в 12 дом. Познавам си го, откакто ми промърда в корема.
За да разбереш Близнаците във всичките им проявления - външните по-често не отразяват вътрешните им намерения, защото просто горкичките диванета не му хващат цаката на най-убедителното представяне - трябва да ги познаваш добре - ежедневно и отвътре. Всичко е логично, на мястото си и предвидимо в един момент и нищо не е логично и понятно само след секунди. За наблюдателя. За натива тези светкавични промени са ОК. Ако поискаш обяснение, ще ти го изложат в 1-2 часа анализ или ще те отрежат с "не ми се говори". Умът им фърчи на поне 4-5 писти едновременно. На която от всичките ги гепиш в добро настроение, на тази ще протече комуникацията.
Не го правят нарочно. В този смисъл са много лоялни. Но ако очакваш лоялност във всеки момент и задълго, проявена по еднозначен фиксиран начин, зАбрави.
Близнаците са лоялни принципно и генерално, не във фиксиран момент.



Тема Re: Многонови [re: nbb]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано19.08.13 10:44



Та ми е много интересно как могат да се обяснят тези неща с астрологията.

Щом ти е толкова интересно, изучавай астрология задълбочено и ще разбереш.



Тема Re: Видях,нови [re: Amelia Pond]  
Автор Baldrian ()
Публикувано19.08.13 13:06



Не е...Той е огнен знак...

По-скоро сантиментът е слаб...Тези, които аз познавам са се ръконодили основно от личен интерес...

....Поне при мен се е получило нещо такова...Все едно няколко пъти да те е хапал ротвайлер и съотв. като видиш ротвайлер да заставаш нащрек...А този новият може и да е различен, но...





Тема Re: Видях,нови [re: Aлиca.]  
Автор Baldrian ()
Публикувано19.08.13 13:16



Аз ли съм астропсихоложката, която ще се депресира...


Съвсем вярно е това, което си написала на Амелия...Всеки оценява нещо спрямо собствената си ценностна система, независимо дали ще го погледнеш от астрологична или друга гледна точка...
И аз оценявам от моята. При това съвсем нерационално в случая...Просто имам няколко пъти много неприятни изпълнения с представители на този знак...Все пак имам един такъв приятел, който си харесвам и обичам, независимо, че е близнаци, но най-гадните номера са ми правени от такива...

Виж едно интересно описание при синастрии между близнаци и скорпион...По принцип те са с добра съвместимост...

Скорпион отзвучава в Близнаци

Скорпион е по принцип човек на властта, която се опитва да постигне чрез знания. Затова не е чудно, че той търси контакт с интелигентния, духовен Близнак. Близнакът от своя страна може да има полза от задълбочения Скорпион, който придава на всестранното му, но повърхностно знание съдържание. Тези връзки не са много подходящи за любов и брак заради необвързаността на Близнака. От друга страна свободното приятелство може да бъде дълготрайно и плодотворно. Често Скорпион се обръща пръв към Близнак. При вражда Близнак се бори чрез интриги и хитрости, което вбесява Скорпиона и го кара да реагира безпощадно. Но преди да се случи по-лошо, Близнаци се оттегля.





Редактирано от Baldrian на 19.08.13 13:17.



Тема Re: Видях,нови [re: Baldrian]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано19.08.13 14:36



Аз ли съм астропсихоложката, която ще се депресира...

Не, бре, зелената другарка, за която всичко живо се дели на 12 зодии, Слънцето съставя 80 % от характера, останалите планети са за украса, астрологията е фасулска работа - "кажи ми коя зодия си и ще ти кажа какъв си" - и няма шес-пет.



Това описание за Близнаци-Скорпион е интересно и напълно неприложимо в случая с една от най-добрите ми приятелки. Тя Близнаци, мъжът и Скорпион, лепнати един за друг от първия ден вече 12 години, и няма изгледи да се разтурват. Интелигентният Близнак умее да влезе подкожно на властолюбивия Скорпион, за да си прокара политиката, когато реши, че последният му пасва за партньор.

Една интересна статия за синастрията:


Погледни конфликтните си връзки по тези показатели, че ми стана интересно дали статистическото проучване е напипало ключа от бараката.



Тема Re: Видях,нови [re: Aлиca.]  
Автор Baldrian ()
Публикувано19.08.13 14:41



Ще погледна по-късно и ще ти кажа какво мисля...

Иначе при мен ако търсиш логика Сатурн ми е в близнаци- декада на везни в 7ми и прави квадрат към Слънце и Марс в дева- декада на козирог-10ти...

Да ти е живо и здраво детето! Не ми се връзвай...Ясно е, че мнението ми е субективно...В интерес на истината това е изключението в астрологията, при което проявявам субективност...

А и както си написала всичко има нива на преработка...
Един силно изявен скорпион напр. може в едни случаи да бъде жрица на любовта или перфектен мафиот...В други добър хирург, разузнавач, психоаналитик, дори духовник...

Редактирано от Baldrian на 19.08.13 14:49.



Тема Re: Видях,нови [re: Aлиca.]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано19.08.13 14:59



Това го знам, факт. Обаче... дори да оставя настрана коментираните случаи, ако ме знаеш в какво положение съм, хахахах. Имам супер отвратителна синастрия с човек, с когото сякаш се разбираме много добре.




- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!


Тема Re: Видях,нови [re: Baldrian]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано19.08.13 15:05



Ах, огнен. Още ли го държиш на stand-by?




А на мен Близнаци са ми правили психопатски изпълнения. Но до момента жени главно.
Другото е, че знаеш, майка ми е Близнаци

Но сега се появиха двама мъже, които не мога да не нарека приятели. И двамата ги харесвам. И двамата изглеждат като да са "душички". На единият му имам доверие и много добре му личи какво мисли, какво му е отношението, показва си и накъде му избиват чиниите. Другият обаче.... е The X files.


- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!


Тема Re: Видях,нови [re: Aлиca.]  
Автор Baldrian ()
Публикувано19.08.13 15:05



Погледнах само таблиците...Не- не си отговаря при мен...Но ще изчета всичко...
При синастрии- квинкоксът, за който ти писах е важен...Като знаково е така както съм то дала, а планетно сменяш посоката...
Съотв. освен Слънцата- Негов Марс към твоя Венера и Луна, двете Слънца, Слънце към асцендент, Петите домове към Слънцата, негово Слънце към твоя Луна и обратното, Хирон към важните планети, Венера към Венера, седмите домове, декадите на всичко и т.н. и т.н.
Общо взето ти трябват много часове за да стигнеш до нещо и едва след това минаваш към композита...



Тема Re: Видях,нови [re: Amelia Pond]  
Автор Baldrian ()
Публикувано19.08.13 15:08



Сякаш му простих вече



При мен са три жени и един мъж...Става въпрос за приятелски или колегиални отношения...
Абе дерзай...Току виж ни изненадат приятно




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.