Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:47 16.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Време за равносметканови  
Автор nbb (весела)
Публикувано15.08.13 07:21



В кои случаи сте съжалявали повече - ако сте премълчали нещо или ако сте казали ?
Само веднъж съм си затворила устата и вече 10 години съжалявам за това.





Тема Re: Време за равносметканови [re: nbb]  
Автор освободен (може би)
Публикувано15.08.13 07:50



Има неща в миналото, които съжалявам, че съм ги казал... за премълчани не съжалявам.





Тема Re: Време за равносметканови [re: nbb]  
Автор shshtt (късметлийка)
Публикувано15.08.13 08:16



За толкова много неща съжалявам, че не съм постъпила по различен начин, че ако тръгна да се връщам назад и да си ги спомням най-много да си докарам нервен срив. Като че ли за премълчаванията повече съжалявам. Или не, за тогава може би все пак съм взела правилното решение, не знам. Но миналото затова е минало да си стои там където е, а аз да си гледам напред, няма как да го променя.
Толкова смели и невероятни за мен неща направих тези дни в посока казване на истини, че просто не вярвам че се е случило. Дано не си счупя главата, но каквото такова, няма връщане назад. Нищо вече няма да е същото, за добро или лошо.



Тема Re: Време за равносметканови [re: nbb]  
Автор СъН (REM)
Публикувано15.08.13 08:45



стига с тези равносметки



каквото и да сме правили - хубаво, лошо, то е било най-доброто, на което сме били способни в момента
и не е страшно, че сме грешили, по-кофти е , че понякога повтаряме грешките си/поради неосъзнаване/, но и то си има смисъл.., нарича се трупане на опит

Сън ли на разсънване сънувам?
Нов ли е наистина светът?;-)



Тема Re: Време за равносметканови [re: nbb]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано15.08.13 08:55



Премълчаването за мен е недопустимо само, ако се отнася до умишлено укриване на информация, от което би пострадал невинен човек. Нямам такава случка.
Говоренето в повече с цел да създаде интрига, да измами, да унижи преднамерено някого заради изгода или за собствено удоволствие, също ми е в черния списък.

Във всички останали случаи както мълчанието, така и прекомерното говорене, си имат основателна причина. Ако ми донесат проблеми, анализирам причината и правя корекции според ситуацията.



Тема Re: Време за равносметканови [re: nbb]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано15.08.13 09:15



Имам лека склонност да премълчавам(щот не ми се занимава с глупости), което създава впечатление у околните, че съм беззащитна лесна жертва.
Та, правилният начин като че ли е - на място, точно и премерено да се казва каквото има да се казва, за да не възникват сплетни и недоразумения.



Тема Re: Време за равносметканови [re: nbb]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано15.08.13 14:03



Понякога съм доста избухлива. Не трае много, но е мощно и излишно шумно. После бързо ми минава, но казаната дума..хвърлен камък. Аз отдавна съм забравила за какво е била какафонията, нито тая някакви негативи, но хората вече са се засегнали. Та..май повече от казани неща.





Тема Re: Време за равносметканови [re: nbb]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано15.08.13 14:05



И в двата случая, разбира се. В единия без да искаш в момент на афект нараняваш някого с думи, с които не се гордееш. И в зависимост от човека, това може дълго да го помни, да остане като разрив между вас. Аз реагирам импулсивно, но почти никога незаслужено и обикновено имам основания да каоа това, което казвам. Бих си върнала някои реакции от практична гледна точка и спрямо последствията, но истината е, че не съжалявам особено.
В другия случай оставяш неизяснено недоразумение или си отива човек без дори да е чул, че го обичаш... Аз имам и от двата случая в живота си. Разбира се, за спестеното "обичам те", "съжалявам", "не е вярно" съжалявам много повече и то няма как да се върне.
Изобщо - да спестиш нещо хубаво, нещо важно... това си е престъпление спрямо себе си и спрямо другия.


- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!


Тема Re: Време за равносметканови [re: nbb]  
Автор aiumi ()
Публикувано15.08.13 14:33



И казването, и премълчаването могат да донесат полза или вреда - т.е. - не е възможна стратегия от сорта: казваш - печелиш/ премълчаваш - губиш. Или обратното. Както има случаи, в които действието носи вреда, и други, в които е полезно.

Иначе аз, по-скоро съжалявам за неща, които съм казала в състояние на афект - случвало се е да нараня някого така...после съм се извинявала, ама казаното не е като неказаното ;)



Тема Добренови [re: aiumi]  
Автор nbb (весела)
Публикувано15.08.13 14:44



ли се чувстваш в розовата премяна ?






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.