Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:48 29.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Чувството на винанови  
Автор ratna (отдалеч)
Публикувано13.06.13 19:49



Чувството на вина ме преследва като тъмна сянка .
Още в началните си съзнателни мигове , когато се чувствах , че съм излишна и моето присъствие ощетява по някакъв начин родителите ми . Дали щяха да са по-щастливи ако мен ме нямаше ? Едва ли , но въпреки всичко чувството остана .
Също виновна , че разочаровах очакванията , които са имали за мен . Че нямам социална реализация и нямам амбиции . Виновна , че няма как да задоволя желанията , които са имали за мен . Виновна за проблемите им , за това , че с действие или бездействие съм допринесла за някои сътресения .
Виновна пред близки хора , че не съм споделяла неща , които ги засягат , но всъщност не аз съм им причинила . И така се движа в един черен облак и не мога да излеза от него





Тема Re: Чувството на винанови [re: ratna]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано13.06.13 20:09



Допуснала си да ти бъде внушена по някакъв начин. Но, според мен, по-лошото е, че самата ти се чувстваш неудовлетворена от себе си. Ако ти чувстваше удовлетворение и хармония близките ти щяха да го почувстват също и вината щеше да се стопи.

Няма как да си допринесла за проблемите им, защото между вината и болката ти аз прочитам и твоята любов към тях.

Всеки има някакви такива неща, с които, волю-неволю, нещо е причинил някому. Но трябва да намериш сили да си простиш и да продължиш напред!



Тема Re: Чувството на винанови [re: ratna]  
Автор освободен (щастлив)
Публикувано13.06.13 20:36



Преди около 3-4 месеца осъзнах, че изпитвам чувство на вина (и то съвсем неоправдано), че не съм допринесъл достатъчно за щастието на родителите ми след тяхното пенсиониране... А те починаха и двамата преди години - един след друг. Както и да е... Понеже вината определено пречи и вреди на здравето винаги я премахвам, когато я открия. Начинът, който действа при мен е с осъзнаване. Оставам с вината, наблюдавам я като страничен (извън мен) обект и тя се стапя и изчезва. Оставам с нея и я наблюдавам без съпротива, без очаквания - просто я наблюдавам.



Тема Re: Чувството на вина [re: ratna]  
Автор blood2 ()
Публикувано13.06.13 20:49



" Дали щяха да са по-щастливи ако мен ме нямаше ?'

Да, щяха да са по-щастливи, ако теб те нямаше. Чувството за вина ти е оправдано.



Тема Re: Чувството на винанови [re: Ekna]  
Автор ratna (отдалеч)
Публикувано13.06.13 21:22



Внушението се е случило много рано , а после е продължило .
Където има вина и болка е трудно да се прояви любовта . Да , чувството е добро , но не е свързано с онези постъпки и действия характерни за човек , който обича .



Тема Re: Чувството на винанови [re: ratna]  
Автор blood2 ()
Публикувано13.06.13 21:23



Защо ти е любов? Какво ще ти даде тя и как ще ти помогне?



Тема Re: Чувството на винанови [re: освободен]  
Автор ratna (отдалеч)
Публикувано13.06.13 21:25



Оставам с вината, наблюдавам я като страничен (извън мен) обект и тя се стапя и изчезва.

Когато започна да я наблядавам , тя се видоизменя . Изчезва , но се замества с необяснима тъга и подтиснатост . Когато мисля , че се е "стопила" , тя отново се изявява с пълна сила .



Тема Re: Чувството на винанови [re: blood2]  
Автор ratna (отдалеч)
Публикувано13.06.13 21:27



Не искам да нося разни негативни чувства , които ме смачкват





Тема Re: Чувството на винанови [re: ratna]  
Автор blood2 ()
Публикувано13.06.13 21:27



Това е нормално. Иначе щеше да си луда.



Тема Re: Чувството на вина [re: ratna]  
Автор blood2 ()
Публикувано13.06.13 21:28



Нормално е да имаш съвест. Тоест нямаш емоционални проблеми.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.