Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:44 07.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Как сте бе нежни души, адаптирате ли се?  
Автор дядo (ветеран)
Публикувано07.05.13 10:12



Ще ви отговоря тук на някои зададени и незададени въпроси - всекиму поотделно.

Ще ви дам един ден време да си ги прочетете и утре ще отговоря на Кира (няма печатна грешка) при алкохолните, както се полага.



Тема Виданови [re: дядo]  
Автор дядo (ветеран)
Публикувано07.05.13 10:13



Вида, гледам, че се интересуваш, а не си съвсем наясно с моето поведение и причините за него, ще се опитам да дам реалната картина на нещата.

Десетки пъти във форумите съм разкривал свои дълбоко лични страни, които положителни или отрицателни (може да се спори) винаги са използвани от плазмодии като Дарк за нападки срещу мен, поради липса на реални аргументи срещу.

Ето и този път Дарк не коментира, не отрече, не се извини за лъжите си спрямо мен поне с едно фалшиво объркване, а продължи да си разсъждава върху моята особа без каквито и да било аргументи – ей така по принцип. И глупаците и настъпените от мен, с удоволствие му се хващат, макар, че ще им отнеме само десетина минути да проверят твърденията му и да видят, че нито едно от тях не е вярно.

Но да оставим пълзящите гадинки да си пълзят в собствената слуз и да отдадем дължимото внимание на заслужаващите го.

Вида, понеже ти стигна до извода, че от срамежлив младеж съм стигнал до агресивен тип, на база на лъжите и изкривените факти написани от… нещо си, ще започна оттук.

Да, като дете и някъде докъм казармата, в силна степен и след това все по-малко, може да се каже, че бях срамежлив. Дълги години мислех, че съм бил просто стеснителен и треперещ от страх да не се изложа, но преди години си дадох сметка за истината. Във възпитателния процес, провеждан от родителите ми в един от най-еснафските градове – Троян, най-често използваната фраза беше: „Така не е прилично”. Не си спомням точно какво съм правил и как съм нарушавал правилата, при положение, че бях кротък, послушен, не особено енергичен и винаги опитващ се да предугадя кое е „прилично” и кое не. Въпреки това чувах тази мантра практически при всяко излизане с родителите ми, ходене на гости или посрещане на гости вкъщи. В общи линии, извън пълното мълчание, „възпитаното” отговаряне на въпросите на възрастните и кроткото, без излишни движения стоене или седене, всичко останало беше ”неприлично”. Процесът беше до такава степен отработен, че само от поглед разбирах какво не трябва и какво може да правя в присъствие на чужди хора.

Преди десетина години осъзнах, че нямам притеснение да изляза пред каквато и да е аудитория и да се срещна с непознат от какъвто и да е обществен ранг, бил той мъж или жена, българин или чужденец. Автоматично съпоставих тази си свобода със спомена за себе си от детските години и се запитах какво се е променило.

С две думи, променило се е количеството натрупан опит. Припомняйки си детството осъзнах, че всъщност аз никога не съм бил срамежлив или стеснителен, когато съм знаел какво да правя или говоря. Два примера. Още от първи клас, та и досега апострофирам без притеснение висшестоящите – тогава учителите, сега началници и всякакви хора от „по-горно ниво”. Апострофирам ги когато нещо ми се стори смешно или забавно – с добавяне на една-две думички към техните или задаване на привидно наивен въпрос, карах хората около мен да се смеят и това ми доставяше и продължава да ми доставя удоволствие. Интересното е, че и учителите и началниците ми толерираха това ми поведение, защото и на тях им ставаше смешно. Това съвсем не говори за стеснителност. Вторият пример е с явяването ми на представяне на реферати на различни теми на градско ли окръжно ниво, където говорех пред зала от 200-300 човека без изобщо да се притеснявам. Помня в девети клас подготвих реферат на тема великите личности. При публичната му защита на градско ниво, някой от салона ми зададе въпрос „Велика личност ли е Хитлер?”. Сред комисията настъпи паника и председателят скорострелно дойде при мен на трибуната и шепнешком ми предложи да отговори вместо мен. Казах му, че няма проблем и защитих тезата, че Хитлер, макар и „отрицателен герой”, е велика личност, защото няма как една личност преобърнала наопъки света и отговорна за живота на десетки милиони да не е велика, в смисъл на голяма и значима, а дали е била положителна, това вече е друг въпрос. Обърнете внимание на годината – 1973 и тезата - Хитлер – велика личност. Но залата ръкопляска на отговора ми.

Та накратко – никога не съм бил стеснителен и срамежлив. Проявявал съм тези недостатъци само в случаите, когато не съм знаел какво да правя или кажа. С времето и натрупването на жизнен и социален опит и след стотиците срещи, делови и приятелски, с напълно непознати хора от десетки държави и практически от всички рангове без министър-председател (с президента Стоянов сме си говорили три пъти при случайни срещи в „моята” книжарница и си разменихме книгите с автографи) ситуации, в които не знам как да се държа практически не съществуват, а когато не знам какво да кажа, просто си мълча и оставям другите да говорят. Последното е печеливша тактика по две причини. Първо, повечето хора обичат да говорят, а не да слушат и ме харесват повече, ако ги оставя да говорят повече. Второ, всеки се притеснява когато в компания с непознат(и) не знае за какво да поведе разговор. Аз застрелвам собственото си притеснение с аргумента, че колкото от мен се очаква да водя разговор, точно толкова това се очаква и от другия, така че, ако не се сещам какъв разговор да поведа, съвсем спокойно оставям него да се притеснява какъв разговор да поведе – аз мога и да си мълча.

Толкова за моето „преобразяване”.

Все пак от форумите извлякох полза и се промених в едно сходно, но съвсем различно отношение. Само ще вметна, че макар многократно да съм обявяван за психар, луд, избиващ комплекси, лекуващ депресия и т.н. това изобщо не е вярно. С депресията, както казах, приключих в началото на 2004, а в дира се появих мисля през 2005, ако не е 2006.

В дира излекувах една друга страшна болест. След темата „ПР и ривотрил – спиране” в Психология, втората ми тема беше в 40-50 – „Оставяте ли си билетчето”. Ставаше въпрос за много разпространената практика в софийския градски транспорт хората да си оставят билетчетата когато слизат, за да ги ползва друг. Тогава „собственичката” на 40-50 - вр. и нейната тогава дружка уф, ме направиха на две стотинки. Каква е тази тъпа тема, тоя селянин па откъде се появи с глупостите си, сигурно е служител на градски транспорт със задача да просвещава хората в клубовете… прехвърляха си топката като плажни волейболистки, а аз се мятах като риба на сухо, оправдавах се, доказвах, че съм прав, съпротивлявах се, но… представете си сега Розмари срещу мен… страшна картина.

Нощи не спях, отговарях на ум, пишех, нападах, отбранявах се… и получавах все повече шамари. Клубът (40-50) се нахвърли върху мен като вълча глутница на агне. Всички се надпреварваха да пригласят на алфа-вълчицата (тогава Оптимист се опита да ме защити и получи от вр. „Връщай се в дупката си, плужек такъв!”, при което той не се обади повече. Опитвах да се разберем като сериозни хора, пишех бележки, те после излизаха цитирани по Дарковски в клуба.

Доста хора на мое място биха избягали вдън гора. Да, ама в Троян има едно понятие „Владовски инат”. Е, седнах си на задника и се замислих какво мога да направя. Естествено нямах никакво желание да ходя да ме заливат с кал в клуба (кой би имал), но не можех да допусна, че някой друг ще ме принуди да избягам като пребито куче с подвита опашка. Реших, че каквото и да става ще се връщам, ще поемам удари и ще се уча да не ме боли. Нещо като шаолинските монаси, дето блъскат с пръсти едно дърво, докато пробият дупки в него и пръстите престанат да ги болят. Само че в место пръсти, аз трябваше да направя безчувствено най-слабото си място - самолюбието си. Да го оставя напълно живо, но напълно безчувствено към удари от когото и да било, пред когото и да било. Не е лесно. Сравнително лесно е да обявиш някого за нищожество и да се научиш да не се влияеш от мнението му, но когато този някой е практически цял клуб, и не един клуб? Когато този някой в един момент уж е бил на твоя страна само за да те предаде в най-тежкия момент? Има и друг проблем. Почти всички влезли в нет клуб, не искат да го напуснат. Естествено любимата игра на старите кучета беше с уж безобидни подмятания и дирижирани игрички между няколко човека да ме изкарат от нерви, при което да получа бан. Страдах освен, че не мога да пиша във форума още и затова, че докато ме нямаше обсъжданията на личността ми продължаваха и ставаха дори по-обидни, а аз не можех дори да отговоря.

Ако обаче човек има истинско желание и е интелигентен (пукай се Дарк!) може да постигне всичко със себе си. Това го доказва и фактът, че аз нямам проблеми с паническите атаки от 2006 насам. Имам атаки от време на време, но нямам проблеми – или ги парирам преди още да се развият или ги преодолявам за по-малко от 5 минути, ако ме заварят неподготвен, примерно докато спя.

Е, за около три години свалих чувствителността си към каквито и да било нападки от когото и да било, до нула. Спря въобще да ми пука и дали ще пиша в клубовете (един или всичките). На няколко пъти с тренировъчна цел си изпросвах бан обиждайки грубо или псувайки някого. Естествено, не който ми падне, а който според мен го е заслужил, но предполагам сте се убедили, че мога и да не прибягвам до грубости и пак да завра някого на кучето в… колибката. Просто решавах да си издействам бан, за да свикна да стоя в „карцера”. Когато човек престане да се страхува от страховете си, става непобедим.

Как се държа и защо?

Най-общо - държа се както си искам. Иначе присъствието ми в клубовете би било безсмислено за мен. Но това е принципното положение, а конкретното е следното:

За мен в клубовете има най-общо три групи хора. Във всяка от групите има различни нива – хората сме различни. Понякога, макар и рядко премествам
хора от една група в друга.

Читави – много обичам тази думичка. Най-близкият синоним е свестни. С тях се държа „нормално” – водя сериозни разговори, шегувам се добронамерено, в някаква степен внимавам да не ги обидя, защото ги уважавам, а когато човек не вижда очите ти, лесно може да разбере неправилно написаните думи, разсъждавам върху тезите и аргументите им, които противоречат на моите и ги ползвам като коректив, не задълбавам спора до задънена улица – ако не можем да се убедим един друг, просто се оттеглям, оставайки на собственото си мнение.

Глупави – има хора които просто си просят да се присмееш на глупостта им. Тук има две основни подгрупи. Истински глупаци, които освен, че са глупави, се мислят за умни – за такива употребявам сарказъм, а понякога директно им казвам, че са тъпи. Втората подгрупа са така наречените наивници – те обикновено са незлобиви, макар че глупостта добродушна или злонамерена, рано или късно причинява вреда на някой невинен. С такива обикновено се шегувам без злоба – да става весело. Естествено веселото на другите става за сметка на „наивниците”, но все някой трябва да плати обяда.

Калпави – това са хора зли по природа, завистници, подляри, интриганти, подлизурки, предатели. Тези ги отбягвам. Не ги чета, освен ако са писали нещо за мен – постигам го като прескачам почти всичките им постове и поглеждам само там където е доста вероятно да са писали на или за мен. С тях се държа като с отрепки, каквито всъщност са.

Псуването. Не знам защо толкова ви впечатлява псуването (вулгаризмите). Това е доста тъпо оръжие и аз практически не го ползвам като оръжие. Никога не псувам от яд или безсилие. Псувам по няколко причини. Първо за да покажа на отрепката, че не заслужава нормално отношение, и че с него/нея мога да си позволя всичко. Второ, като провокация – „Аз пък сега ще те напсувам. Хайде да те видим какво ще ми направиш!”. Трето, безадресните псувни („ебало си е майката”) и вулгаризмите понякога употребявам за развлечение и разтоварване – нещо като излизане от официална среща с чужденци и отиване при колегите от шофьорския екип, за да се отърся от „костюмираната” атмосфера.

Много то хората, които по принцип ме разбират и приемат, казват: „Само дето понякога минава границата”. Сигурно е така – минавам границата. Вашата граница. Моята се намира на друго място и тъй като не желая, а е и невъзможно да се съобразявам с границите на другите, аз се съобразявам с моята си граница. Прекрачвам понякога и нея, но повярвайте ми, много добре зная кога го правя и защо.

Ами долу-горе това е.



Тема Розмариянови [re: дядo]  
Автор дядo (ветеран)
Публикувано07.05.13 10:14



Защо съм или по-скоро изглежда, че съм злъчен към теб? Не те мразя. Каква причина бих имал да те мразя, след като от една страна практически не те познавам и от друга, ти по никакъв начин не въздействаш върху живота ми?

Какво всъщност се случва?

Откакто се помня… да го наречем неразумността, силно ме дразни и ме кара да реагирам до степен да не мога да се въздържа, независимо дали тази неразумност ме засяга пряко. Всъщност, моето убеждение е, че всяка неразумност, дори проявената от някой обикновен американец в някой забутан американски щат, макар и непряко, ме засяга. Защо? Защото когато неразумността е единична и затворена в малко пространство, тя е незначителна, но когато добие масови мащаби, тя влияе върху цялото човечество. Екстремен пример - никой нямаше да знае за неразумността на Хитлер, ако беше затворена в тясното му обкръжение, но в крайна сметка тя донесе смъртта на десетки милиони и нещастието на още повече хора. По-малко екстремен пример – неразумността на достатъчно голяма част от българите вече 25 години определя от кого и как ще бъда управляван и аз.

В какво виждам неразумност в твоето поведение?

Ти (поне в този период) си с твърде нестабилна психика, трудно се справяш със самата себе си, а си решила да се захванеш с едно от най-трудните неща дори за много стабилни психически и силни хора – отглеждането на осиновено дете. Нещо повече – ти ще отглеждаш това дете като самотна майка (ако нещо не греша). И за капак – детето ще е циганче.
Ти, не умеещата да плува, не просто влизаш в дълбокото на басейна, ти не влизаш в бурно море, ти се хвърляш в бурно море от трийсетметрова скала, без дори да си наясно колко е дълбока водата под скалата.

Е, това няма как да не ме провокира към реакция – първо умерено предупреждаваща, а след това „злобно” саркастична.

Самият факт, че ти не просто съобщаваш решението си във форум като този, пълен основно с откачалки и психически неуравновесени хора, а търсиш аргументи и мнения, които да ти помогнат да вземеш решението, вече говори за инфантилност и неадекватност. Такъв форум е последното място, от което човек може да черпи „за” и „против” вземането на такова решение.

Така че Розмария, не те мразя, не си ми и безразлична. Ако можех, бих се радвал да ти помогна, но ти си от трудните случаи по отношение на депресивността, откъдето идват всичките ти проблеми, включително неспособността да си намериш подходящ партньор, с когото да създадете семейство и деца, и оттам романтично-наивната идея да си осиновиш дете и да го отгледаш сама. Ти се луташ в чувствата и разбиранията си като малко дете и поне засега не проявяваш признаци на възможност за скорошно ориентиране и предприемане на разумни стъпки към стабилизиране на психическото си състояние.

Иначе, съвсем не на шега, осиновяването на циганче (абстрахирам се от това как ще протече животът ви по-нататък) е обществено полезно дело. Ако това циганче остане без нормален родител, най-вероятно ще заживее по цигански и ще създаде 14-15 други като себе си, а оставайки под твоя опека има голяма вероятност да се ограничи с нормалните 1-2-3 деца.



Тема ALONE911нови [re: дядo]  
Автор дядo (ветеран)
Публикувано07.05.13 10:15



Някой тук вече ме пита и аз отговорих, но нищо – пак.

Не, мислил съм по въпроса и не намирам психо-емоционална връзка между депресията си и паническото разстройство. Още повече, че паниките ми се появиха не през четирите години на депресията ми, а близо три години след като окончателно бях излязъл от нея.

Връзка обаче, вероятно има и според мен тя е в нарушаване на химико-хормоналния ми баланс вследствие на промяната във възрастта, който се е проявил по такъв начин поради генната ми предразположеност към интровертност, перфекционизъм, сантименталност, болезнена чувствителност към глупост и агресия и силно развито чувство за чест и достойнство.



Тема Re: Розмариянови [re: дядo]  
Автор Poзмapия (жилава)
Публикувано07.05.13 10:48




Мерси.
Мненията са като задниците.
Всеки има.
Измий твоя, че понамирисва.


---------------------
„Умиране няма и задачата има решение.” - Ст. Джонсън

Тема Re: Виданови [re: дядo]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано07.05.13 10:56



радвам се за тебе, всичко ти е ясно и добре подредено, логично си следва едно от друго, не че казваш нещо ново, ти все така чутовно си самотен на върха на своята неразбрана свръх гениалност, всички останали хора са далече в дълбините и тук-таме някой се доближава до тебе, но не много, само от време на време за да не наруши аурата ти на самотен и нерзбран гений-мъченик





Тема Re: Розмариянови [re: Poзмapия]  
Автор дядo (ветеран)
Публикувано07.05.13 10:58



Опитах се да ти кажа нещата човешки, но ти си като онези помияри, дето всеки толкова ги е ритал, че даже когато някой посегне да ги погали, те само ръмжат и се хвърлят да хапят.

Аз проблеми нямам - трийсетгодишен здрав брак, красиви и умни деца - българчета. Синът преди месец го повишиха в банката. Щерката обучава известен американски актьор да язди и от другата седмица е включена в кинопродукцията и с други отговорности. Още днес мога да умра спокоен, че съм си свършил добре работата в този живот.

Ти сега стъпваш на бягащата пътечка и само бъдещето ще покаже дали ще тичаш бодро по нея или ще се пльоснеш по нос.

Пожелавам ти успех!



Тема Re: Розмариянови [re: дядo]  
Автор Poзмapия (жилава)
Публикувано07.05.13 11:11



НАври си успехите лични и семейни знаеш къде

.
Водя ти с една житейска обиколка по рождение. Това те тормози теб и подобните на теб. В нашата фамилия от 5 поколения материалното е носител на духа, а не самоцелно като при теб.

Не си ми нито на произхода, нито на възможностите, нито на домашното възпитание.

Не ми пука точно за твоите пожелания. Не ги приемам.



---------------------
„Умиране няма и задачата има решение.” - Ст. Джонсън

Тема Re: Розмариянови [re: Poзмapия]  
Автор дядo (ветеран)
Публикувано07.05.13 11:15



Розичке, мила дядова, нали знаеш, че ти е слаб халът да се бориш с мен. Седни си кротко в ъгъла на креватчето, поплачи си за несбъдантите мечти и недостигнатите висоти на дедите си и ще ти олекне.

Циганче - циганче. Какво толкова! Ето, аз съм си взел помиярче, макар че предишното ми куче беше елитна немска овчарка. И пак си го обичам. Даже повече от овчарката.

Хайде успокой се, усмихни се и излез на въздух. Я какво хубаво майско слънчице е пекнало.





Тема Re: Розмариянови [re: дядo]  
Автор Poзмapия (жилава)
Публикувано07.05.13 11:22



На помияр като теб, помияр куче се пада

.

Понеже сме в клуб Психоанализа и психотерапия , та да те попитам - Дали пък депресията ти някогашната, не се държи на латентен хомосексуализъм? Неосъзнат? Пиер Дако има такава теория, не аз.

---------------------
„Умиране няма и задачата има решение.” - Ст. Джонсън

Тема Re: Розмариянови [re: Poзмapия]  
Автор дядo (ветеран)
Публикувано07.05.13 11:28



Ех, де да беше. Днес е модерно да си педераст. Уви, нямам тоз късмет.



Така и така си говорим задушевно, и аз да те питам.

Ти що нямаш деца. Нещо ти е повредена машинката или просто не се намери майстор?



Тема Re: Розмариянови [re: дядo]  
Автор Poзмapия (жилава)
Публикувано07.05.13 11:43



Ако клубът беше затворено пространство, бих продължила разговора си с теб. Но тъй като четат доста идиоти нечленове на дир-а, нямам намерение да им образувам нездравословна ерекция и подмокряне.

Има връзка с темата за серийните убийци. Възбуждат се сексуално от убийства и рязане на трупове. Воайорите в клуба пък се възбуждат от подобни диспути тук. Не им става по друг начин.

---------------------
„Умиране няма и задачата има решение.” - Ст. Джонсън


Тема Въпрос:нови [re: дядo]  
Автор aiumi ()
Публикувано07.05.13 11:56



Какво толкова ще му отговаряш на Киро,
мислиш, не е чел достатъчно за себе си в дира - и психоанализи и обиди и прочее, в състояние ли си да го изненадаш с нещо наистина уникално?



Ветрилото, върху което пишех стихове,
се прокъса
в залеза на лятото.


Тема Re: Как сте бе нежни души, адаптирате ли се?нови [re: дядo]  
Автор ALONE911 (yes or no)
Публикувано07.05.13 11:57



Как прекара ваканцията?

Какви са личните ти причини да мразиш определена категория хора, освен изразяването на определена гражданска позиция.



Тема Re: Розмариянови [re: дядo]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано07.05.13 12:01



На няколко пъти с тренировъчна цел си изпросвах бан обиждайки грубо или псувайки някого. Естествено, не който ми падне, а който според мен го е заслужил, но предполагам сте се убедили, че мога и да не прибягвам до грубости и пак да завра някого на кучето в… колибката. Просто решавах да си издействам бан, за да свикна да стоя в „карцера”. Когато човек престане да се страхува от страховете си, става непобедим.

да, велик и непобедим си, обаче имаш нужда редовно да си го повтаряш и доказваш ... това с постоянното повтаряне и доказване го разбирам, психологическо разтройство е, на всеки може да се случи, кофтито е че баш с Розмари се захвана, която според твоите блестящи анализи е психически слаба и податлива ...

не върви някакси такъв непобедим титан да налита да бие точнo слабите и беззащитните



Тема Re: Розмариянови [re: Poзмapия]  
Автор aiumi ()
Публикувано07.05.13 12:01



ето пак -
абе жена, какво си тръгнала са се обясняваш и да даваш отчет за поведението си и за живота си -

изобщо на никого нищо не дължиш,
а и той ти задава тези въпроси не защото се интересува от теб,
отговори си сама защо :)

Ветрилото, върху което пишех стихове,
се прокъса
в залеза на лятото.


Тема Re: Розмариянови [re: Poзмapия]  
Автор дядo (ветеран)
Публикувано07.05.13 12:02



Добре. Ако имаш нужда да споделиш, можеш да го направиш на бележки.
Аз съм добър слушател.

Между другото, жена ми е претърпяла гинекологична операция на 20 и докторът й казал след операцията, че ако не забременее до година-две, няма да има деца.

Е, първото го роди на 35. Моето садило където го боцна и прихваща.



Упс! Нищо не предлагам. Само се хваля!



Тема Re: Розмариянови [re: aiumi]  
Автор дядo (ветеран)
Публикувано07.05.13 12:03



Сигурно щото се възбуждам от трупове.



Абе, кога е онази изложба с труповете, да не я пропусна?



Тема Re: Въпрос:нови [re: aiumi]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано07.05.13 12:03



не прочете ли че дядо с президенти си говори и автографи им раздава, как очакваш на някакъв си Киро да се остави





Тема Re: Въпрос:нови [re: aiumi]  
Автор дядo (ветеран)
Публикувано07.05.13 12:07



Глупости! Ще изненадвам Киро. Все едно да изненадам ленивец на клон (някъде четох, че толкова се били успивали, че вместо за клон, се хващали за някой от крайниците си и като тръгнат да преместват и него падали и се пребивали).

Просто съм джентълмен и понеже нямах възможност да му благодаря при баняненто, ще го направя сега.





Тема Re: Как сте бе нежни души, адаптирате ли се?нови [re: ALONE911]  
Автор дядo (ветеран)
Публикувано07.05.13 12:09



Аааа не! Така няма да се разберем.



Вече ти отговорих лично на въпрос, на който съвксем скоро съм отговарял в клуба (даже смътно ми се струва, че пак ти го беше задала, но не ми се търси).

Ако искаш да си приказваш с мен, ще трябва да ме четеш.

По въпроса за "мразенето" прочети посланието ми до Вида в тази тема.

Ако нещо не ти е ясно, питай конкретно.



Тема Re: Въпрос:нови [re: дядo]  
Автор aiumi ()
Публикувано07.05.13 12:11



Брех, това за ленивците не го знаех.



а това с благодарностите го пусни и тук (ако не е много нецензурно, де) - аз при алкохолиците вече не чета, прекалено е искрено и лично там.

Ветрилото, върху което пишех стихове,
се прокъса
в залеза на лятото.


Тема Re: Розмариянови [re: дядo]  
Автор aiumi ()
Публикувано07.05.13 12:17



еми - ти си знаеш най-добре.



Ветрилото, върху което пишех стихове,
се прокъса
в залеза на лятото.


Тема Re: Въпрос:нови [re: aiumi]  
Автор дядo (ветеран)
Публикувано07.05.13 12:21



Аз и нецензурно!?!?!?!?

Какво съм ти направил?



И кой те кара да четеш алкохолиците? Чети мен! Там имам шедьоври и утре ще пусна още един (не съкровението към Кира).



Тема Re: Как сте бе нежни души, адаптирате ли се?нови [re: дядo]  
Автор ALONE911 (yes or no)
Публикувано07.05.13 12:21



Къде си ми отговорил на въпрос?

Аз след това чета отговорите на другите за да не се влияя от тях и съответно да прочета различно мнение съвпадащо или не с моето.

Към Вида чета в момента и намирам един странен въпрос за "срамежливостта".
Срамежливостта няма много общи неща с притеснението и убедеността. Мисля, че припокриваш неща които са с различни корени.



Тема Re: Въпрос:нови [re: дядo]  
Автор aiumi ()
Публикувано07.05.13 12:26



В отговор на:

Аз и нецензурно!?!?!?!?




Само предположение, на базата на това, че си дал един ден за тази тема,
и после ще пускаш отговора - защо си дал един ден, ако не очакваш бан? :)

Ветрилото, върху което пишех стихове,
се прокъса
в залеза на лятото.


Тема Re: Как сте бе нежни души, адаптирате ли се?нови [re: ALONE911]  
Автор дядo (ветеран)
Публикувано07.05.13 12:27



На кое къде съм ти отговорил, ако нямаш предвид това:



Ами срамежливостта обикновено идва от притеснението, че по някакъв начин ще се изложиш или другите (ще) си (по)мислят нещо неприятно за теб.

Когато човек е уверен в себе си (убеден в къчествата си), примерно и в това, че голото му тяло е красиво и предизвиква само възхищение, той не се срамува.



Тема Re: Въпрос:нови [re: aiumi]  
Автор дядo (ветеран)
Публикувано07.05.13 12:28



Да, очаквам бан, но не заради това, което ще напиша, а заради (не)предсказуемостта на Кира.





Тема Re: Въпрос:нови [re: дядo]  
Автор aiumi ()
Публикувано07.05.13 12:34



аха, разбрах - това е предсказание на непредсказуемото :)))

Ветрилото, върху което пишех стихове,
се прокъса
в залеза на лятото.


Тема Re: Въпрос:нови [re: aiumi]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано07.05.13 12:41



остави го сега, не му разваляй илюзията че цялата земя е замряла, затаила дъх в очакване на утрешното му свръхгенаилно творение, за което негово великомъчениство ще получи предсказуемо незаслужен бан, с което отново ще потвърди гениалната си теория че всички го мразят защото е свръхинтелигентен





Тема Re: Как сте бе нежни души, адаптирате ли се?нови [re: дядo]  
Автор ALONE911 (yes or no)
Публикувано07.05.13 12:44



Ами срамежливостта обикновено идва от притеснението, че по някакъв начин ще се изложиш или другите (ще) си (по)мислят нещо неприятно за теб.


Не считам, че е точно така.
Аз откакто се помня винаги съм била срамежливо, чувствително и ревливо дете. Просто хората ми действат така независимо какви са. При случай, че се окажат и груби, то това ме стресира за момент, но до момента в който на показ не излезе себелюбието ми. Тогава става страшно и обикновено този отсреща е със зяпнала уста.

Прочетох опита ти в клубовете. Моят е същия, но не ме научи да се боря с неравностойни противници или по- лошото да си го изкарвам на по- слабите.

Е, за около три години свалих чувствителността си към каквито и да било нападки от когото и да било, до нула.
Не ти ли се струва, че това не е защита на твоята личност, а ограбване.

Редактирано от ALONE911 на 07.05.13 12:48.



Тема Re: Въпрос:нови [re: aiumi]  
Автор дядo (ветеран)
Публикувано07.05.13 12:57



Не. Елементарна теория на вероятностите. Според днешната наука не може да се предскаже къде ше се намира даден кварк в даден момент, но може да се изчисли каква е вероятността да се намира на едно или друго място.





Тема Re: Розмариянови [re: дядo]  
Автор ALONE911 (yes or no)
Публикувано07.05.13 13:02



Ти (поне в този период) си с твърде нестабилна психика, трудно се справяш със самата себе си, а си решила да се захванеш с едно от най-трудните неща дори за много стабилни психически и силни хора – отглеждането на осиновено дете. Нещо повече – ти ще отглеждаш това дете като самотна майка (ако нещо не греша). И за капак – детето ще е циганче.
Ти, не умеещата да плува, не просто влизаш в дълбокото на басейна, ти не влизаш в бурно море, ти се хвърляш в бурно море от трийсетметрова скала, без дори да си наясно колко е дълбока водата под скалата.


Едната страна, но има и противоположната. Научаваш се, да плуваш и да скачаш, не само н бурно море, но и с подводни течения.
Никога не знаеш кой какво може когато не е сам и отговаря за живота на дете.
Това дете няма да е по- добре без Розмария, а двамата заедно нищо се не знае.

Разсъждаваш като човек видял само едната страна на монетата.



Тема Re: Розмариянови [re: дядo]  
Автор ALONE911 (yes or no)
Публикувано07.05.13 13:06



Такъв форум е последното място, от което човек може да черпи „за” и „против” вземането на такова решение.

Напротив - първото място, защото можеш да чуеш истината неподправена и крайна. Уравновесените няма да ти я кажат директно, а това е необходимо да си направиш извода какво те очаква.



Тема Re: Как сте бе нежни души, адаптирате ли се?нови [re: ALONE911]  
Автор дядo (ветеран)
Публикувано07.05.13 13:14



Ами не си доосъзнала нещата. А иначе сама си го казала:

Аз откакто се помня винаги съм била срамежливо, чувствително и ревливо дете. Просто хората ми действат така независимо какви са. При случай, че се окажат и груби, то това ме стресира за момент, но до момента в който на показ не излезе себелюбието ми. Тогава става страшно и обикновено този отсреща е със зяпнала уста.

Просто ти предварително очакваш хората да са враждебни и си срамежлива, чувствителна... , защото не си агресивна по природа. При случай, че се окажат и груби, т.е. очакването ти се сбъдне, ти вече няма от какво да се страхуваш и срамуваш и обръщаш другата страница - агресията.

Прости ми за сравнението - но си като дребните породи кученца, които първо се отдръпват и свиват пред голямото куче и ако то се наведе да ги подуши, се сдират да лаят и да скачат срещу него, при което то недоумяващо се отдръпва.

Пак ме анализираш, без да си ме чела достатъчно. За верен анализ са нужни достатъчно и достоверни факти. Ако ти се занимава, намери някъде в дира макар и един "силен" противник, на когото съм клекнал, от когото съм избягал, пред когото съм лазил.

Защо сритвам и дребосъците ли? Ами защото някои, като Дарки например, са досадни като мухи. Виж го днес как подскача от тема в тема като паленце около големи кучета (е кучкар съм си, какво да правя) които не му обръщат внимание и ме джафка ли джафка, а никой не му отговаря. Жалка и смешна картинка.

Има и други - те са като пустинни змийчета - малки едни такива, с един крак можеш да ги смачкаш целите, но пуснеш ли ги да си въртят опашките, започват да хапят отровно. Е, няма как да им простя. Предупреждавам ги един-два пъти и после с тока върху опашката, докато започнат да се гърчат.

Защита или ограбване? Ако някой иска да ти вземе портфейла - това е ограбване. Ако го застреляш - това е защита. Аз така мисля. Нищо, че разни псевдо хуманисти скимтят - ма как така един живот за пет лева. Ей, така - той е имал избор и време да го направи. Аз само реагирам на неговия избор.



Тема Re: Розмариянови [re: ALONE911]  
Автор дядo (ветеран)
Публикувано07.05.13 13:17



Не едната, а единствената в случая страна. Розмария е от хората, които никога няма да се научат да плуват. Просто прекалено мног осе страхуват от водата.

А за детето и аз това казах - най-вероятно няма да е по-зле при нея отколкото, ако остане в дом до пълнолетие. Е, всичко може да се случи, но шансовете са да е по-добре.



Тема Re: Розмариянови [re: ALONE911]  
Автор дядo (ветеран)
Публикувано07.05.13 13:19



Е, аз като я казах, та каква полза? Чу ли ме Розмария? Разбра ли ме? Не. Намери си още един, който й е виновен.

Аз нямам проблем. Ако това й доставя удоволствие, може да ме мрази колкото иска.





Тема Re: Как сте бе нежни души, адаптирате ли се?нови [re: дядo]  
Автор ALONE911 (yes or no)
Публикувано07.05.13 13:26



Не, нямам навика да чета стари постове.
Отговарям на това което виждам откакто съм тук. По този начин мога да водя пряк диалог с човека. Иначе е като история - четеш, създаваш си мнение и след това изказванията ги пречупваш през това мнение.

Да като малко кученце съм, но не пинчер, а пудел. Въобще не лая, ако ме не закачат и съм много гальовен, миловиден и прощаващ Пудел. Да добавя, че пуделите са един от най- интелигентните кучета. Моето куче беше мини пудел.



Тема Re: Как сте бе нежни души, адаптирате ли се?нови [re: ALONE911]  
Автор дядo (ветеран)
Публикувано07.05.13 13:42



Странно, аз пък си бях създал мнение, че си доста по-зряла - имаш отлични попадения, макар че от време на време тотално издишаш. Като в този пост.

Значи според теб трябва да оценяваме човека само по това, което виждаме в момента? Виждаме го уплашен и край - той е страхливец. Или виждаме го да плаче и той вече е женчо. Смее се - веселяк, псува - простак.

Странно как се е появила тази поговорка, че за да опознаеш някого трябва да изядеш един чувал сол с него. Глупости! Поглеждаш го за секунда и вече знаеш какъв е.

Пуделите? Ами да кажем, че са една идея над пекинезите и паркинсончетата, пардон, пинчерите и под всички останали кучета. Това не ми пречи да ги обичам - аз обичам всички кучета, но чак пък интелигентни??????





Тема Re: Розмариянови [re: дядo]  
Автор ALONE911 (yes or no)
Публикувано07.05.13 13:43



Аз мисля, че проблема в Розмария е, че живее така като, че ли живее живот по книга написана от друг автор. Прекалено много зависи от мнението на околните.
Всичко да е идеално, по план, съответно честно.
Няма такова нещо - нещата се случват - честни - нечестни, справедливи- несправедливи. Останалите обсъждат, клюкарят, но гледат себе си.
При случай, че се научи да гледа себе си и детето ще има проблемите както всички останали родители, повече или по- малко.
В противен случай ще пъшка, охка, ще се ядосва за това какво си мисли или е казал този или онзи додето й премине живота.
След като е решила, че целта в живота й е да има дете, то обратното ще я съсипе повече отколкото едно дете.
За някои хора самотата и безцелното прекарване на времето е по- голям бич от една тълпа и десетина деца.
Да се оправя додето има възможност да разчита на себе си.



Тема Re: Розмариянови [re: дядo]  
Автор ratna (отдалеч)
Публикувано07.05.13 13:44



"Абе, кога е онази изложба с труповете, да не я пропусна?"

за какво ти е такава изложба , наистина ?
Човек отвътре е Грозен

, карантия , кръв , секрети . На тая изложба ще са разни мумифицирани експонати и може да има някоя карантия във формалин .
Както пееха групата Джендема " бъбрек по хайдушки , нос със люти чушки "

И за това билетът е 16 лв. баси



Тема Re: Как сте бе нежни души, адаптирате ли се?нови [re: дядo]  
Автор ALONE911 (yes or no)
Публикувано07.05.13 13:49



Чакай, аз нямам намерение да те опознавам. контактувам с теб на нивото на което си в момента. При случай, че не ми е ясно нещо питам.
Иначе, напълно споделям мнението ти за за опознаването. Понякога и цял живот не е достатъчен да опознаеш друг, пък и себе си.

Как не си чул, че пуделите са най- интелигентните кучета, следвани от немската овчарка?



Тема Re: Розмариянови [re: ratna]  
Автор дядo (ветеран)
Публикувано07.05.13 13:51



И за това билетът е 16 лв. баси

С това трябваше да почнеш. Няма да отида.

Иначе попогледнах в нета. Има интересни хрумвания... ако се абстрахираме от факта, че тези експонати някога са си разговарял като нас с теб.

От друга страна, те са си дали съгласието, а човекът е германец и предполагам всички документи по въпроса са му изрядни.

От трета страна, защо едно препарирано животно или дори само главата му, с разкошни рога, се счита за стилно допълнение към богаташки хол, а човеци не може.

Аз бих си сложи главата на Анджелина дори и без рога.

Ей, големи лицемери сме това хората ша знайш.



Тема Re: Розмариянови [re: дядo]  
Автор ALONE911 (yes or no)
Публикувано07.05.13 13:53



Ти като си си свършил добре работата защо считаш, че другите ще я свършат по- зле или, че всичко в твоята работа е само твоя заслуга.



Тема Re: Розмариянови [re: ALONE911]  
Автор дядo (ветеран)
Публикувано07.05.13 13:54



Според мен сама никога няма да се оправи. Просто не е от оправящите се.

Ако си вземе дете обаче, има шанс точно трудностите при отглеждането и майчинският инстинкт да я нахъсят като вълчица и покрай детето да се научи да отстоява и себе си.

Е има и риск тотално да се сгромоляса, ако реши, че не може да се справи, но без риск няма печалба.



Тема Re: Розмариянови [re: дядo]  
Автор ratna (отдалеч)
Публикувано07.05.13 13:58



От трета страна, защо едно препарирано животно или дори само главата му, с разкошни рога, се счита за стилно допълнение към богаташки хол, а човеци не може.

Е не , предсавяш ли си да украсявахме холовете си с препарирани човешки глави .
А може би това би било полезно . Някой който дълги години е бил в стрес от свой близък и се случи , че близкия умре , то главата му на стената би го изпълвала със спокойствие


Ама малко гадно , човешка глава на стената . Животните имат козина и изглеждат не толкова зле на стената (със стъклени очи), а човек трябва да е в стъкленица .



Тема Re: Розмариянови [re: дядo]  
Автор ALONE911 (yes or no)
Публикувано07.05.13 14:01



Ако си вземе дете обаче, има шанс точно трудностите при отглеждането и майчинският инстинкт да я нахъсят като вълчица и покрай детето да се научи да отстоява и себе си.

Е има и риск тотално да се сгромоляса, ако реши, че не може да се справи, но без риск няма печалба.



Най- сетне, дойдохме до едно мнение.



Тема Re: Изложба от....нови [re: ratna]  
Автор ratna (отдалеч)
Публикувано07.05.13 14:04



имах една позната , на която майка и си пазеше в стъкленица ембрион , който е пометнала .
За какво са им на хората такива неща , не знам .
Ей дядо хич не разбирам този свят . Дали ще помъдрея някога ?



Тема Re: Розмариянови [re: дядo]  
Автор ALONE911 (yes or no)
Публикувано07.05.13 14:11



Мумиите не са от вчера. Надявам се, че помниш и мавзолея на Ленин и Димитров.

Вътрешна карантия не мисля, че е приятна за гледане / изключвам лекарите/, иначе с частите на човешкото тяло може да се запознаеш на снимки в нета.
Аз също виждам нещо много нездравословно в това да се разнасят органи на хора. Все пак уважение към труповете на мъртвите би следвало да има.



Тема Re: Розмариянови [re: ALONE911]  
Автор дядo (ветеран)
Публикувано07.05.13 14:15



Хората (в случая и ти) имат един много странен за мен и много разпространен начин на мислене.

Примерно, аз съм дебел. Виждам друг дебел човек и казвам: "Виж го тоя колко е дебел!". Отговорът почти задължително е: "Ти пък да не си много слаб. И ти си дебел".

Защо хората си мислят, че едното съждение има връзка с другото. Това, че аз съм дебел изобщо не променя ФАКТА и истинността на съждението ми, че другият е дебел.

Та - да съм казал някъде как ще я свършат другите?

Да съм казал някъде, че заслугата за семейството и децата ми е САМО моя? Струва ми се, че и за двете са нужни двама.

Не си глупава и както казах, имаш много добри схващания, но твърде често се плъзгаш по повърхността на нещата, по видимата страна.

Ето ти един цитат от моята книжка по този повод:

Казвайки „очевидно”, имаме предвид „неоспоримо вярно”. Всъщност, „очевидно” означава само „видяно от очите”, по-точно - какво мислим, че виждат очите ни. Киното отдавна се е научило да лъже окото (мозъка).
Не приемай очевидното непременно за неоспоримо вярно.




Тема Re: Розмариянови [re: ALONE911]  
Автор ratna (отдалеч)
Публикувано07.05.13 14:20





Значи вече са намерили начин да спрат процесите на гниене в мускулите(без да са в стъкленици с разтвор ) и експонатите с човешки глави могат да пълнят личните колекции .
До еленовата глава се поставя главата на тъщата или свекървата



Тема Re: Розмариянови [re: дядo]  
Автор ALONE911 (yes or no)
Публикувано07.05.13 14:23



Примерно, аз съм дебел. Виждам друг дебел човек и казвам: "Виж го тоя колко е дебел!". Отговорът почти задължително е: "Ти пък да не си много слаб. И ти си дебел".

Защо хората си мислят, че едното съждение има връзка с другото. Това, че аз съм дебел изобщо не променя ФАКТА и истинността на съждението ми, че другият е дебел.


Да, но ни прави от една категория, характеризираща се с общи черти.

Надявам се, че ме разбра.

Не приемай очевидното непременно за неоспоримо вярно.
Не съм съгласна с твърдението.
Очевидното е неоспоримо вярно, но неоспоримо вярното не винаги е очевидно.



Тема Re: Розмариянови [re: ratna]  
Автор ALONE911 (yes or no)
Публикувано07.05.13 14:25



Ти пък на тъщата и свекървата. Няма да се стряскат хората.
Това е за любими хора.



Тема Re: Изложба от....нови [re: ratna]  
Автор дядo (ветеран)
Публикувано07.05.13 14:27



Ами щом не го разбираш, значи вече си започнала да помъдряваш.

Само глупаците разбират този свят.

А ембриона, какво - не ми е толкова странно (не, че аз бих го запазил). В съвсем недалечното минало, а в някои страни и сега се правят снимки на опечалените с мъртвеца в ковчега. При това ковчегът е приповдигнат, за да се вижда хубаво мъртвецът.

Всъщност, в Щщатите дори специални агенции аранжират мъртви деца в красиво заспала поза и ги снимат за спомен на родителите.

Ето тук й е мястото на християнската фраза: "Неведоми са пътищата Господни" (аз лично не вярвам в господ и производните му, ако още не си разбрала).

Аз не виждам защо отрязаната глава на сърничка да е приемлива украса, а отрязаната глава на Мис Свят да не е. Това с козината е несериозен довод. Може би защото още не сме се научили да консервираме човешките тела като живи. Просто мерим с различен аршин според случая. Аз мисля, че животните заслужават точно толкова уважение, колкото и човека. Излъгах. Мисля, че животните заслужават повече уважение от човека.

Между другото, в последните десетина години загубих естествения си страх от смъртта и умрелите. Гледам на тях като на нещо естествено. В известен смисъл човек е като компютъра - има душа само докато е захранен. Дръпнеш ли му щепсъла, става обикновена материя, няма усещания, няма излъчвания...



Тема Re: Розмариянови [re: ALONE911]  
Автор дядo (ветеран)
Публикувано07.05.13 14:32



Уважението го има. Според твърденията, човекът (забравих му името) е получил надлежното съгласие на експонатите и близките им.

Мен лично не би ме притеснило да бъда такъв експонат стига да ми махнат "мъжествеността", защото ще ми развали реномето в този си вид.



Това е идея! Дали плащат на такива дето са съгласни да станат експонати? Мога да заработя още някой лев за семейството, без дори да си мръдна пръста (в буквалния смисъл).



Тема Re: Розмариянови [re: дядo]  
Автор ALONE911 (yes or no)
Публикувано07.05.13 14:37



При случай, че си дал съгласие / предполагам задължително лично/ би следвало да е платено приживе.



Тема Re: Розмариянови [re: ALONE911]  
Автор дядo (ветеран)
Публикувано07.05.13 14:37



Явно съм се заблудил.

Интересно! До преди минута бях убеден, че можеш да разсъждаваш логично.

Е, случва се и аз да сгреша.





Тема Re: Розмариянови [re: ALONE911]  
Автор дядo (ветеран)
Публикувано07.05.13 14:38



Звучи обнадеждаващо.





Тема Re: Изложба от....нови [re: дядo]  
Автор ratna (отдалеч)
Публикувано07.05.13 14:40



Аз мисля, че животните заслужават точно толкова уважение, колкото и човека.

И ти ли си вегитарианец ?
Защото повечето вегита са такива точно по тази причина , за да не отнемат живота на тварите , които уважават колкото човек .
Иначе да уважаваш животните , а да ги колиш и изяждаш , не прилича на уважение.
Не , че имам против тези , които ядат месо , по-добре да ядат животни , отколкото да се самоизяждат . Та нямам нищо против не-вегитарианците , но те всъщност не уважават животните и правото им на живот след като с готовност ги консумират .

Но мен ме е страх от смъртта и за да го намаля този стра говоря цинично за смъртта . Приказки от рода " всичко е преходно , всички ще умрем и в този дух " не ми помагат да си променя усещането .
нито изложба с човешки експонати , нито дисекционни зали , нищо не променя страхът ми от нея . от умрелите не ме е страх . те са невинни , изглеждат жалки , особенно ако приживе са били властни натури .
Когато видя някой умрял ми се напомня колко жалък е всъщност човек . купчина материя , на която и предстои разпадане



Тема Re: Как сте бе нежни души, адаптирате ли се?нови [re: ALONE911]  
Автор дядo (ветеран)
Публикувано07.05.13 14:40



Няма как да чуя нещо, което никой не е казал (преди теб).



Тема Re: Розмариянови [re: дядo]  
Автор ALONE911 (yes or no)
Публикувано07.05.13 14:41



Не се измъквай като мокра връв!

Обясни какво е нелогично.
Че грешиш много грешиш, но трябва и да си признаваш грешките или да доказваш правотата си.



Тема Re: Розмариянови [re: дядo]  
Автор ratna (отдалеч)
Публикувано07.05.13 14:50



защо искаш да ти махнат "мъжествеността"(в случай че застанеш при експонатите )
То това си е също интересно , въпреки , че "инструмента "се свива , когато човек е умрял



Тема Re: Изложба от....нови [re: ratna]  
Автор дядo (ветеран)
Публикувано07.05.13 14:52



Още един повод да се обърна към християнството - "Неведоми са...."

Много умни били тези християни. Или пък много лицемерни...

Да, наистина много обичам животните... повечето. Не обичам змиите да речем, но не бих убил змия, ако мога просто да я изгоня. Вкъщи паяците ("паячко", "командос" - щото се спускат от тавана) не се убиват и не се изхвърлят. Само се внимава да не се настъпят или удавят като паднат в мивката. Това не само аз - всички. Паяжините се чистят внимателно.

Не. Не съм вегетарианец, но би ми се наложило да стана, ако трябва сам да убия животно за да го изям. Години бях рибар, голяма тръпка ми беше, но от десетина години вече не ходя за риба - мъчно ми е за рибите. Едно време много обичах пиле на грил. Вече много рядко и с неудоволствие ям пилешко, точно защото прекалено добре е запазена формата на животното. Виж, пържоли не отказвам.

Мен не ме е страх от смъртта, какво ще стане като умра или, че вече няма да ме има. Страх ме е само от трудна смърт. Една позната почина от рак на 34 след две тежки операции и 9 дни интубирана в пълно съзнание. Мисля, че бих се побъркал в нейната ситуация, макар че човек не знае колко може да понесе. От религиозна гледна точка е странно, че тя толкова страда макар, че беше изключително добра и заедно с родителите си дълбоко вярваща.



Тема Re: Розмариянови [re: ratna]  
Автор дядo (ветеран)
Публикувано07.05.13 14:53



Ми именно. Мъжкото достойнство е поносимо за гледане само в ерекция. Иначе е смешна отврат... или отвратително смешно...



Тема Re: Как сте бе нежни души, адаптирате ли се?нови [re: дядo]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано07.05.13 14:55



Ами защото някои, като Дарки например, са досадни като мухи. Виж го днес как подскача от тема в тема като паленце около големи кучета (е кучкар съм си, какво да правя) които не му обръщат внимание и ме джафка ли джафка, а никой не му отговаря. Жалка и смешна картинка.

Жалко и смешно е как се опиваш от собствената си мания за свръхвеличие - как се описваш като големия силен мъжествен лъв, който не обръща внимание на джавкащи дребни кученца ... направо да се просълзи човек от умиление ...

естеcтвено че няма да ми отговаряш, защото ще ти се нащърби ореола на древен мъдрец, който разбира от всичко





Тема Re: Розмариянови [re: ALONE911]  
Автор дядo (ветеран)
Публикувано07.05.13 14:58



Ох, не се измъквам. Наистина правиш по-нататъшния спор безполезен. Все едно да споря с далтонист какъв е цветът на очите ми.

Няма как да ти го обясня по-добре. Само ще повторя.

Когато кажа, че някой е лош, с това не казвам, че аз съм добър, а само, че той е лош. Затова довод от сорта "ама и ти си лош" е невалиден. Валидни са доводи, които доказват, че греша, че човекът е лош.

По второто - тук нямам връзка към ютюб за да ти покажа колко "очевидни" неща са измама на окото. Да не говорим, че човек практически винаги несъзнателно преиначава действително видяното, в зависимост от много фактори и е убеден, че е видял нещата именно такива, каквито ги описва.



Тема Re: Как сте бе нежни души, адаптирате ли се?нови [re: дядo]  
Автор ALONE911 (yes or no)
Публикувано07.05.13 14:59





Малко съм ги по разместила, но приеми, че е лично пристрастяване.



Тема Re: Изложба от....нови [re: дядo]  
Автор ratna (отдалеч)
Публикувано07.05.13 15:01



Мен не ме е страх от смъртта, какво ще стане като умра или, че вече няма да ме има.

Няма ли да ти е мъчно за нещо от света ? Да не виждаш слънцето например ?



Тема Re: Изложба от....нови [re: ratna]  
Автор дядo (ветеран)
Публикувано07.05.13 15:15



Ееее, преди години бях на Острец, квартал на град Априлци. Там едни приятели имат къща върху едно хълмче около двайсетина декара, от което лятото заради листата не се виждат никакви къщи, а само Балкана с Марагидик и Ботев. Птички, природа, сърнички минават вечер... красота!!!

Е, за там бях писал, че мога да живея вечно, но и да умра на мига. Сигурно си изпитвала онова усещане след хубав секс с любим човек, в което хем искаш да останеш вечно, хем няма да ти е мъчно ако умреш в този миг, защото нищо повече от това не можеш да очакваш от живота.

Та, нещо такова. Наживял съм се. Имах късмет и с изключение на нормални по количество и сила кратки страдания, животът ми протече леко и гладко. Преживял съм май всичко, което ми се е искало. Като че ли само едно не направих и макар още да е възможно, сигурно няма да направя - исках да имам мотор, с който да летя на воля, само че не по магистрала или натоварен междуградски път, а по онези пътища от преди 30 години, когато за триста километра срещаш трийсетина коли.

Оттук нататък, каквото хубаво да ми се случи, вече ще съм го приживявал, а лошото, което ще е все повече, кой иска да му се случва. Така че колкото - толкова, но аз съм готов или в най-лошия случай ще ми трябва половин ден време да си подредя документите за децата.



Тема Re: Розмариянови [re: дядo]  
Автор ALONE911 (yes or no)
Публикувано07.05.13 15:15



Категорията "лош" и категорията "дебел" не са еднотипни.

Ако под "лош" разбираш точно определени качества които и ти притежаваш, не виждам защо другия трябва да ти дава доказателства за и против. Просто сте в една и съща категория и няма оправдание нито за него, нито за теб.

По второто - Очевидните неща са плод на зрението и по следваща обработка от мозъка. Илюзията също .
Разсъжденията върху вярно и невярно освен субективна оценка от петте усещания включват и натрупан опит с поколения, както и условията в миналото настояще и бъдеще.
При тези условия освен очите / за очевидното/ може и цялостната картина да те лъже или още повече да е "частен случай " при определени условия.



Тема браво, пич!нови [re: дядo]  
Автор HA-KOЙ-MУ-ПУKA™ (Жега)
Публикувано07.05.13 15:15



Кефиш, като вярвам, че утре и депутат може да станеш по същия начин.
Не знам кой с и какво си толко, че очакваш купища въпроси към теб, ноо- като гледам те пък са факт! Затова казвам, че ти се кефя. Всички знаете приказката за Баницата-))



Тема Re: Изложба от....нови [re: ratna]  
Автор дядo (ветеран)
Публикувано07.05.13 15:18



Забравих нещо. Гледах някакъв документален филм за един, който работеше със супер експлозиви в някаква къщичка, завряна за сигурност между три хълма на десет километра от всичко останало.

Та питаха го хора не го ли е страх.

"Че от какво да ме е страх - усмихна се човекът - докато нищо не е станало няма от какво да ме е страх, а ако стане нещо, аз няма и да разбера."

Така че като умра, няма как да ми е мъчно за живота, а докато съм жив, защо да ми е мъчно.



Тема Re: Розмариянови [re: ALONE911]  
Автор дядo (ветеран)
Публикувано07.05.13 15:20



Ти да не си далтонист?



Тема Re: Как сте бе нежни души, адаптирате ли се?нови [re: ALONE911]  
Автор дядo (ветеран)
Публикувано07.05.13 15:24



Жива да не бях!!!!!!



Тема Re: Розмариянови [re: дядo]  
Автор ALONE911 (yes or no)
Публикувано07.05.13 15:26



Не. Късогледа съм.



Тема Re: браво, пич!нови [re: HA-KOЙ-MУ-ПУKA™]  
Автор дядo (ветеран)
Публикувано07.05.13 15:29



Не позна. Отказах да стана депутат.

Още при първите избори, регионалният там някакъв шеф на СДС, който живееше под мен, ми предложи да ме номинират за депутат от тяхната организация. Казах му, че не мога да стоя толкова време на едно място без да върша нищо. Освен това никога не съм участвал в партии - за мен те са като религиозните секти, а аз не съм вярващ - око да види ръка да пипне.

Тогава номинираха писателя и драматург Маргарит Минков (лека му пръст), който живееше два етажа над мен и той беше депутат.

А ти квото и да си мърмориш, не можеш да отречеш, че умея да привличам внимание и да предизвиквам реакция - включително и у теб.





Тема Re: Изложба от....нови [re: дядo]  
Автор ratna (отдалеч)
Публикувано07.05.13 15:30



Ти си готов , ама то така не става . Винаги ще те изненада неподготвен . Знаеш там колко случаи има , чакат някой да умре пък умира съвсем различен човек .
Купи си мотор , но 300 км път с 30 коли , незнам къде ще намериш .
Чудя се ние ли определяме какво ще изживеем или е определено (отнякъде) какво бихме могли да изживеем?
Този въпроз е провокиран от изречението ти :"....онова усещане след хубав секс с любим човек, в което хем искаш да останеш вечно, хем няма да ти е мъчно ако умреш в този миг, защото нищо повече от това не можеш да очакваш от живота. "

Всичко да очакваш можеш , но дали ще преживееш очакванията си ?

Марагидик и Купена .............Пръскалото и Джендема ..............Много са красиви българските планини . Но си спомням когато вървях 20 дни по билото на Стара планина , освен , че беше много красиво , ми беше и доста нереално . Гледаш отвисоко някакви къщички , но те беха като миражи , къщи с хора или без хора. А моят дом къде беше ? Имах ли аз дом ? А тогава моят дом беше планината , която ме пазеше от всичко , с което хората се плашат .Не мислиш за живота , не знаеш смъртта , не разбираш , но не питаш . Бях там , сега съм на друго място , а откъде съм всъщност ? Какво съм ?Преминавам отнякъде , изпитвам нещо . а къде отивам ?



Тема Re: Розмариянови [re: ALONE911]  
Автор дядo (ветеран)
Публикувано07.05.13 15:30



Това обяснява защо някои неща ги виждаш (и разбираш) а други не.





Тема Re: Изложба от....нови [re: дядo]  
Автор ratna (отдалеч)
Публикувано07.05.13 15:40



Така че като умра, няма как да ми е мъчно за живота, а докато съм жив, защо да ми е мъчно
не се знае дали няма да ти е мъчно





Тема Re: Изложба от....нови [re: ratna]  
Автор дядo (ветеран)
Публикувано07.05.13 15:45



Готов в смисъл, че съм го премислил и не ме тревожи. А че кога и как ще стане никой не знае, това е ясно. Освен при стечение на определени обстоятелства, за които ми е ясно какво ще стане или по-точно какво ще направя.

Очакванията ми се основават на опит и статистическа вероятност. Не, че съм я изчислявал, но имам усещане за нея. Например, би било добре да ми се паднат няколко стотин хиляди от тотото, но вероятността за това е малка, понеже не играя на тото.

...а откъде съм всъщност ? Какво съм ?Преминавам отнякъде , изпитвам нещо . а къде отивам ?

И аз съм си задавал такива въпроси. С времето все повече свивам диапазона и от безкрайността отивам към нищото.

Аз съм отникъде, аз съм нищо и никъде не отивам. Просто конфигурация от атоми, която тялото ми е натрупало като снежна топка след зачатието ми и която след известно време ще се разпадне напълно за да се слеят атомите й с безброй други неща.



Тема Re: Изложба от....нови [re: ratna]  
Автор дядo (ветеран)
Публикувано07.05.13 15:48



Е, те това би било истинска изненада - ако след като умра наистина има нещо, което да мога да усетя или осъзная.

Пак нямам страх. Ако наистина там съществува нещо, то няма нищо общо с измислените от хората богове и изобщо не се интересува от нас, т.е. бих продължил съществуването си в друга форма не по волята Божия, а както досега - според комбинациите на случайността и собствените си дадености.



Тема Re: Изложба от....нови [re: дядo]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано07.05.13 15:51



Аз съм отникъде, аз съм нищо и никъде не отивам. Просто конфигурация от атоми, която тялото ми е натрупало като снежна топка след зачатието ми и която след известно време ще се разпадне напълно за да се слеят атомите й с безброй други неща.

леле, какви вселенски откровения, досущ си кат брат'чеда на доцент Денев от "Двойникът" - човешкият организъм е съвкупност от клетки





Тема Re: Изложба от....нови [re: дядo]  
Автор ALONE911 (yes or no)
Публикувано07.05.13 15:56



Аз съм отникъде, аз съм нищо и никъде не отивам.

Аз съм Нещо, точно тук и точно сега. Нещо което има своето начало и своя край. Дори и само да се родиш в този свят е нещо много голямо.



Тема Re: Розмариянови [re: ALONE911]  
Автор дядo (ветеран)
Публикувано07.05.13 15:56



Хвърли едно оче в съседната тема и си кажи (на мен няма нужда - аз знам) още ли мислиш, че Розичка може да гледа дете.



Тема Re: Изложба от....нови [re: ALONE911]  
Автор дядo (ветеран)
Публикувано07.05.13 15:58



Не мисля. Раждането на конкретен индивид е плод на много случайности и нищо голямо няма в това. Индивидът, ако е разумен, ще се постарае да изживее живота си по най-приятния начин. Ако е читав, ще се ограничи до начините, които не накърняват правото на другите индивиди също да изживеят живота си по най приятния начин.



Тема Re: Как сте бе нежни души, адаптирате ли се?нови [re: дядo]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано07.05.13 16:03



Що се касае до мнението ми, то е, че ти си досаден, самовлюбен презрял излишък. Дай ми само повод и следващият бан е до Коледа.
Опичай си акъла, ако искаш да пишеш в клубовете. Ако не - няма да липсваш на никого.

аз не сум в станфорд,а сам в нъц,от 15 години.тези като него са кум племето на глъпците



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.