Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:18 15.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Розмариянови [re: дядo]  
Автор ALONE911 (yes or no)
Публикувано07.05.13 14:41



Не се измъквай като мокра връв!

Обясни какво е нелогично.
Че грешиш много грешиш, но трябва и да си признаваш грешките или да доказваш правотата си.



Тема Re: Розмариянови [re: дядo]  
Автор ratna (отдалеч)
Публикувано07.05.13 14:50



защо искаш да ти махнат "мъжествеността"(в случай че застанеш при експонатите )
То това си е също интересно , въпреки , че "инструмента "се свива , когато човек е умрял



Тема Re: Изложба от....нови [re: ratna]  
Автор дядo (ветеран)
Публикувано07.05.13 14:52



Още един повод да се обърна към християнството - "Неведоми са...."

Много умни били тези християни. Или пък много лицемерни...

Да, наистина много обичам животните... повечето. Не обичам змиите да речем, но не бих убил змия, ако мога просто да я изгоня. Вкъщи паяците ("паячко", "командос" - щото се спускат от тавана) не се убиват и не се изхвърлят. Само се внимава да не се настъпят или удавят като паднат в мивката. Това не само аз - всички. Паяжините се чистят внимателно.

Не. Не съм вегетарианец, но би ми се наложило да стана, ако трябва сам да убия животно за да го изям. Години бях рибар, голяма тръпка ми беше, но от десетина години вече не ходя за риба - мъчно ми е за рибите. Едно време много обичах пиле на грил. Вече много рядко и с неудоволствие ям пилешко, точно защото прекалено добре е запазена формата на животното. Виж, пържоли не отказвам.

Мен не ме е страх от смъртта, какво ще стане като умра или, че вече няма да ме има. Страх ме е само от трудна смърт. Една позната почина от рак на 34 след две тежки операции и 9 дни интубирана в пълно съзнание. Мисля, че бих се побъркал в нейната ситуация, макар че човек не знае колко може да понесе. От религиозна гледна точка е странно, че тя толкова страда макар, че беше изключително добра и заедно с родителите си дълбоко вярваща.



Тема Re: Розмариянови [re: ratna]  
Автор дядo (ветеран)
Публикувано07.05.13 14:53



Ми именно. Мъжкото достойнство е поносимо за гледане само в ерекция. Иначе е смешна отврат... или отвратително смешно...



Тема Re: Как сте бе нежни души, адаптирате ли се?нови [re: дядo]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано07.05.13 14:55



Ами защото някои, като Дарки например, са досадни като мухи. Виж го днес как подскача от тема в тема като паленце около големи кучета (е кучкар съм си, какво да правя) които не му обръщат внимание и ме джафка ли джафка, а никой не му отговаря. Жалка и смешна картинка.

Жалко и смешно е как се опиваш от собствената си мания за свръхвеличие - как се описваш като големия силен мъжествен лъв, който не обръща внимание на джавкащи дребни кученца ... направо да се просълзи човек от умиление ...

естеcтвено че няма да ми отговаряш, защото ще ти се нащърби ореола на древен мъдрец, който разбира от всичко





Тема Re: Розмариянови [re: ALONE911]  
Автор дядo (ветеран)
Публикувано07.05.13 14:58



Ох, не се измъквам. Наистина правиш по-нататъшния спор безполезен. Все едно да споря с далтонист какъв е цветът на очите ми.

Няма как да ти го обясня по-добре. Само ще повторя.

Когато кажа, че някой е лош, с това не казвам, че аз съм добър, а само, че той е лош. Затова довод от сорта "ама и ти си лош" е невалиден. Валидни са доводи, които доказват, че греша, че човекът е лош.

По второто - тук нямам връзка към ютюб за да ти покажа колко "очевидни" неща са измама на окото. Да не говорим, че човек практически винаги несъзнателно преиначава действително видяното, в зависимост от много фактори и е убеден, че е видял нещата именно такива, каквито ги описва.



Тема Re: Как сте бе нежни души, адаптирате ли се?нови [re: дядo]  
Автор ALONE911 (yes or no)
Публикувано07.05.13 14:59





Малко съм ги по разместила, но приеми, че е лично пристрастяване.



Тема Re: Изложба от....нови [re: дядo]  
Автор ratna (отдалеч)
Публикувано07.05.13 15:01



Мен не ме е страх от смъртта, какво ще стане като умра или, че вече няма да ме има.

Няма ли да ти е мъчно за нещо от света ? Да не виждаш слънцето например ?



Тема Re: Изложба от....нови [re: ratna]  
Автор дядo (ветеран)
Публикувано07.05.13 15:15



Ееее, преди години бях на Острец, квартал на град Априлци. Там едни приятели имат къща върху едно хълмче около двайсетина декара, от което лятото заради листата не се виждат никакви къщи, а само Балкана с Марагидик и Ботев. Птички, природа, сърнички минават вечер... красота!!!

Е, за там бях писал, че мога да живея вечно, но и да умра на мига. Сигурно си изпитвала онова усещане след хубав секс с любим човек, в което хем искаш да останеш вечно, хем няма да ти е мъчно ако умреш в този миг, защото нищо повече от това не можеш да очакваш от живота.

Та, нещо такова. Наживял съм се. Имах късмет и с изключение на нормални по количество и сила кратки страдания, животът ми протече леко и гладко. Преживял съм май всичко, което ми се е искало. Като че ли само едно не направих и макар още да е възможно, сигурно няма да направя - исках да имам мотор, с който да летя на воля, само че не по магистрала или натоварен междуградски път, а по онези пътища от преди 30 години, когато за триста километра срещаш трийсетина коли.

Оттук нататък, каквото хубаво да ми се случи, вече ще съм го приживявал, а лошото, което ще е все повече, кой иска да му се случва. Така че колкото - толкова, но аз съм готов или в най-лошия случай ще ми трябва половин ден време да си подредя документите за децата.



Тема Re: Розмариянови [re: дядo]  
Автор ALONE911 (yes or no)
Публикувано07.05.13 15:15



Категорията "лош" и категорията "дебел" не са еднотипни.

Ако под "лош" разбираш точно определени качества които и ти притежаваш, не виждам защо другия трябва да ти дава доказателства за и против. Просто сте в една и съща категория и няма оправдание нито за него, нито за теб.

По второто - Очевидните неща са плод на зрението и по следваща обработка от мозъка. Илюзията също .
Разсъжденията върху вярно и невярно освен субективна оценка от петте усещания включват и натрупан опит с поколения, както и условията в миналото настояще и бъдеще.
При тези условия освен очите / за очевидното/ може и цялостната картина да те лъже или още повече да е "частен случай " при определени условия.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.