Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:04 05.10.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Стълпотворение от психично болни на 4ти кмнови  
Автор FilerO99 (НАЦИСТКО КОНТЕ )
Публикувано16.03.13 13:17



Последния път като ходих при психиатърът ми на 4ти километър имаше истинско стълпотворение от психично болни и картината приличаше на истинско предверие на ада. Някои от психично болните изглеждаха много много зле и ревяха със сълзи носейки някакви документи вероятно епикризи и или направления, други не чакаха своя ред и се предреждаха.

Но това за което пиша темата е, че понеже аз ходя на 4ти километър вече повече от 7 години време ми прави очевидно впечатление, че почти всички от тях представляват на външен вид пълен генетичен боклук и това си личеше и си личи даже на пръв поглед от обикновен човек като мен който не е специалист в областта. Така и един път в рамките на тези повече от 7 години време не видях една интелегентна физиономия която излъчва и вътрешна сила и да е срината психически до степен да реве на глас пред хората и да потърси психиатрична помощ и да отиде на 4ти километър.

Въпросът ми е дали психическите заболявания поразяват генетичният боклук на обществото?





Тема Re: Стълпотворение от психично болни на 4ти кмнови [re: FilerO99]  
Автор Oбичaм ()
Публикувано16.03.13 13:59



Естествено, че хората които са зле генетично, не са красиви и силни и умни. То като се дава по рождение се дава всичко. Демек се дава добра генетика, заради която човек е красив и умен и силен.

Едни получиха всичко по рождение, а други не. Късмет.



Тема Re: Стълпотворение от психично болни на 4ти кмнови [re: FilerO99]  
Автор Baldrian ()
Публикувано16.03.13 14:12





Мисля, че психозите са относително равномерно разпределени между различни пластове в обществото...-т.е. статус, интелект и т.н. не могат да доведат до категоричен извод...
Характерно е също, че особено много таланти, а дори и гении се срещат между хора с известна шизоидност...
Иначе една екзистенциална, а не клинична депресия според мен е типична за по мислещия и чувстващ човек...Бай Ганьо няма такива проблеми



Тема Re: Стълпотворение от психично болни на 4ти кмнови [re: Baldrian]  
Автор FilerO99 (НАЦИСТКО КОНТЕ )
Публикувано16.03.13 14:18



Точно така - Бай Ганьо няма такива проблеми...затова ли психиката ми е толкова стабилна и нервите железни когато не обръщам внимание на малките детайли и гледам на нещата доста по-грубо?

Когато съм груб като отношение както към себе си психологически така и към другите хора като тук въобще не става дума за никаква агресия, а просто за грубост, тогава всичко в психологически план ми е окей!



Тема Обществотонови [re: FilerO99]  
Автор nbb (весела)
Публикувано16.03.13 14:26



ни е много болно и затова чувствителните хора, които са неосъзнати, стават все повече и повече пациенти на психиатрите.





Тема Re: Обществотонови [re: nbb]  
Автор FilerO99 (НАЦИСТКО КОНТЕ )
Публикувано16.03.13 14:35



Дали това не означава, че генетическия боклук е по-чувствителен и по-лабилен и от там по-податлив на психически девиации?Или бъркам?



Тема Не знам,нови [re: FilerO99]  
Автор nbb (весела)
Публикувано16.03.13 16:52



за мене хората не са боклуци. Искам и мога да разговарям с всеки, от всеки има какво да науча. От личен опит съм установила, че по-обикновените хора са по-сърдечни, по-искрени, по-добри. Може би затова по-лесно се разболяват.



Тема Re: Стълпотворение от психично болни на 4ти кмнови [re: FilerO99]  
Автор Baldrian ()
Публикувано16.03.13 16:53



затова ли психиката ми е толкова стабилна и нервите железни когато не обръщам внимание на малките детайли и гледам на нещата доста по-грубо?


Може ли да опитаме да го наречем по-широко без да има грубост?





Тема Re: Не знам,нови [re: nbb]  
Автор FilerO99 (НАЦИСТКО КОНТЕ )
Публикувано16.03.13 16:55



Това за по-обикновените хора си напълно права. А вече защо се разболяват по-лесно въпросът става много много сложен.

Редактирано от FilerO99 на 16.03.13 16:55.



Тема Re: Стълпотворение от психично болни на 4ти кмнови [re: Baldrian]  
Автор FilerO99 (НАЦИСТКО КОНТЕ )
Публикувано16.03.13 16:56



Може, може.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.