Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:11 28.09.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Шизонови  
Автор lada_turbo (новак)
Публикувано13.01.13 09:30



Здравейте, въпросът ми е към хората който наистина знаят отговора.
Интересува ме лечима ли е шизофренията, става въпрос за 31 годишна жена, която преди година получи такова разтройство на личността със всичките му екстри. И до колко е опасно въпреки лечението, за съжаление започнало доста по-късно - преди 2 месеца, съжителството с такъв човек, при условие че е имала императивни халюцинации с убииства на хора.
Какви са прогнозите за бъдещето?

Редактирано от lada_turbo на 13.01.13 09:31.



Тема Re: Шизонови [re: lada_turbo]  
Автор valenty (ветеран)
Публикувано13.01.13 10:14



Здравей,
виждам, че историята ти е претърпяла развитие.
не ми е особенно приятно, че при първата ти тема се оказах права, но симтомите които описа и дискутирахме са ми до болка познати, затова и там бях толкова категорична в мнението си.
Няма еднозначен отговор в психиатричните среди дали са лечими шизофрениите или не.
Всичко е много индивидуално и подхода при всеки човек е различен.Битува мнението , че в разстояние на 5-години след последната излекувана криза, ако няма рецидиви могат да се спрат лекарствата. За съжаление при мен това не се получи .Хубавата новина е , че добре подбраните лекарства и постоянния им прием са донякаде гаранция за нормално и пълноценно функциониране на организма и в частност психиката.
Доколкото си спомням коментирахме интелекта на жена ти.Колко е по висок толкова по големи са шансовете да се нормализират нещата и да се вкарат в поносими граници.
По отношение на опасността ти препоръчвам да направите психологичен анализ за да се установи дали профила и отговаря на атоагресивна личност или на агресия към външни хора .При резултат автоагресия няма за какво да се питесняваш.
А прогнозите за в бъдеще - ако впрегнете необходимите усилия и двамата мисля, че ще постигнете добри резултати.
Поне за съм доволна от това което почти сама успях да направя



Във всяка десятка има нула

Тема Re: Шизонови [re: lada_turbo]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано13.01.13 11:30



императивни халюцинации с убииства на хора

И вместо да го извърши е отишла на лечение? Или? Как стана така, че след толкова дълго боледуване се стигна до диагноза и лечение? Питам, защото според мен това е много важно за прогнозата.


- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!


Тема Re: Шизонови [re: Amelia Pond]  
Автор lada_turbo (новак)
Публикувано13.01.13 14:57



Хората за убиване не са били там когато е имала халюцинациите - те са били насочени към конкретни личности. Вместо това е забивала ножове по маси, шкафове. До лечение се е стигнало след като организма и е започнал да се изключва физически ( зрение, двигателни функции) това става 9-10 месеца след началото. Лошото е че психиатърът и е частен и много не го интересува излекуването, а освен това тя е укрила от него много от "фактите " . Не живея там - разведени сме, но ми се иска да оказвам максимално влияние върху дъщеря си която живее с майка си ( така е в Бг, няма кой да оцени качествата на родителя на който се присъжда детето). Не ми се иска дядото да направи дъщеря ми като неговата, защото шизото според мен много се влияе от възпитанието.

Редактирано от lada_turbo на 13.01.13 15:01.



Тема Re: Шизонови [re: lada_turbo]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано13.01.13 15:12



Какво значи не са били там? Как така е започнал организмът да се изключва физически? 9-10 месеца тя е в постоянна криза ли?
"Шизо" също е доооооста интересен израз, който не ми се коментира.
Сега споменаваш, че имаш и дете, което живее с майката си. Когато тя е на лекарства, може и да може да живее с нея, но когато е била в криза, ако е живяла, и ти си го знаел.... WTF?!?! И се притесняваш за контакта на дъщеря си с дядо й, че може да й навреди повече от този с майка й в шизофренична криза?!

Аз ли така си мисля или това дете не е случило на родители.


- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!


Тема Re: Шизонови [re: Amelia Pond]  
Автор Oбичaм ()
Публикувано13.01.13 15:15



"Аз ли така си мисля или това дете не е случило на родители."

Не забравяй, че майката и бащата са умни хора. Има семейства с глупави родители. А откъде да знаем пък какъв е дядото?



Тема Re: отговоранови [re: lada_turbo]  
Автор FilerO99 (оперативная )
Публикувано13.01.13 16:31



Шизофренията не е лечима, възможно е само поддържащо лечение, тоест известна стабилизация на психиката с тежки и модерни лекарства.

Прогнозите са, че следствие на лекарствата ще затъпее интелектуално и емоционално и ще надебелее.



Тема Re: Шизонови [re: Amelia Pond]  
Автор lada_turbo (новак)
Публикувано13.01.13 18:29



По реда на въпросите. Присъствали са само в халюцинацията. Зрението и се е загубвало, и е получила схващания на различни части от тялото. Не съм бил там да знам постоянна ли е била кризата или не но съдейки по това което знам почти постоянна. "Шизо" не е обида , а съкращение, знам много добре че може да се случи на всеки, дори и на мен - животът не е лек , а след тези събития стана още по ... . Колко е лесно да си взема детето от там - колкото ще ти е лесно на теб да го вземеш - след решение на съда аз съм му никой. Кой е дядото - представи си след като може да ми издейства такова решение, без да ме пита съдията нищо. Хайде ела сега задействай прокуратурата и социалните та да ми помогнеш. По интензитета и характера на реакцията ти съдя , че не си взимаш редовно лекарствата.





Тема Re: Шизонови [re: lada_turbo]  
Автор Oбичaм ()
Публикувано13.01.13 18:38



Тя е голяма мечтателка.





Тема Re: Шизонови [re: Oбичaм]  
Автор lada_turbo (новак)
Публикувано13.01.13 18:39



Усетих






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.