Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:36 27.05.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Страх ме енови  
Автор blood2 ()
Публикувано17.12.12 17:34



Страх ме е и ми е гадно. Чувствам се нищожен, незначителен и грозен. И неуспял и без бъдеще.

Какво да мисля? Ако мисля ден за ден и съм щастлив от това, че съм жив всеки ден ще е добре ли? Или пък да ме е страх от бъдещето и безнадеждното ми положение?

Как е по-добре. Със страх или с радост да отивам към още по-голяма безисходица?



Тема Re: Страх ме енови [re: blood2]  
Автор blood2 ()
Публикувано17.12.12 17:55



Страхът е комплекс от негативни чувства, емоции и характерни поведенчески реакции у хората и животните, които се активират от обект, тълкуван като заплашителен.

Страховете обикновено се формират на базата на предишен опит и по своята същност имат защитна функция.

Един от видовете е страх от несподелена любов, какъвто може би всеки е изпитал. Друг вид страх е страхът от различни животни. Голяма роля във всекидневието на човека играят неговите емоции.


ААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААА




Страх ме е.



Тема Re: Страх ме енови [re: blood2]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано17.12.12 19:06



Ако продължаваш да мислиш колко си нищожен, незначинателен и грозен, неуспял, без бъдеще, всички тези негативни мисли ги запечатваш и ще си точно такъв. И никога няма да излезнеш от блатото.
Затова започни да мислиш положително за себе си. Трябва да се радваш на всеки един ден, че си жив. Не бързай да умираш! Животът е толкова кратък. Всички сме се запътили натам, но никой няма да се върне обратно.



Тема Re: Страх ме енови [re: dama spatia]  
Автор blood2 ()
Публикувано17.12.12 21:10



Тоест не трябва да ни пука за нещата и да сме щастливи всеки ден. Така ли? Въпреки, че сме неуспешни.

Това ли е нормалната философия?



Тема Re: Страх ме енови [re: blood2]  
Автор jeweel ()
Публикувано17.12.12 21:17



Понеделник сутрин. Мъж чака автобус на спирката. Стои си мрачен и си мисли: "Животът - кофти работа, жената - кучка, хората - само използвачи..." Зад него стои неговият ангел с бележник и записва: "Животът - кофти работа, жената - кучка, хората - само използвачи... Странно, отново същото. Но щом това си пожелава, трябва да се изпълнява".



Тема Re: Страх ме енови [re: jeweel]  
Автор Цар Изроуд ()
Публикувано17.12.12 22:26



Наебаха ли те най-сетне?



Тема Re: Страх ме енови [re: blood2]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано18.12.12 18:47



Блъд, поне мъничко ти самият трябва да се опиташ да промениш живота си. Ако продължаваш да се самосъжаляваш, няма как да стане. Какво ти пречи да общуваш с успели хора?



Тема Re: Страх ме енови [re: blood2]  
Автор Poзмapия (жилава)
Публикувано18.12.12 22:27



И мен ме страх. Понякога ми идва прекалено много този страх.
Страхът минава, само когато ни прегърне човек, когото много обичаме.

---------------------
„Умиране няма и задачата има решение.” - Ст. Джонсън


Тема Re: Страх ме енови [re: Poзмapия]  
Автор blood2 ()
Публикувано18.12.12 23:02



Така е. То си е за страх, като не те прегръщат често.



Тема Re: Страх ме енови [re: blood2]  
Автор Poзмapия (жилава)
Публикувано18.12.12 23:25



Ами Блъди, какво да направя, напред и толкоз. Теб като те е страх, как го пъдиш страха?

---------------------
„Умиране няма и задачата има решение.” - Ст. Джонсън



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.