Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:07 27.09.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Страх ме енови [re: Oбичaм]  
Автор ratna ()
Публикувано05.01.13 15:56



Не ги вкарвай близките си в разходи , по-добре ги изхарчи тия пари докъто си жив .



Тема Re: Страх ме енови [re: ratna]  
Автор Oбичaм ()
Публикувано05.01.13 16:16



Какво ме интересува дали другите са щастливи и как са? Аз любов не мога да давам на света и затова Бог даде способности на други.



Тема Re: Страх ме енови [re: ocвoбoдeн]  
Автор нekoй cи (некой си)
Публикувано05.01.13 22:00



Я се направи, че някой те вика.



Тема Re: Страх ме енови [re: blood2]  
Автор entrix (богата работа)
Публикувано07.01.13 02:30



blood2, осъзнай се малко. Бъдещето е илюзия, както и миналото. Настоящето е нещото за което трябва да ти пука, а и то е супер нестабилно и това което преди малко беше сега, вече го няма. Примерно след 16 секунди има едно бъдеще, брой до 16 и вече си в миналото. Чаткаш ли колко илюзорно е всичко? Хем е реално, хем не е ... ти сам си избираш колко да ти е весело, дали ще си представяш хубаво бъдеще или някакво кофти бъдеще ... и в двата случая е твоя собствена проекция и в общия случай тя не отговаря на истината.
Да те е страх от бъдещето е толкова валидно, колкото и да си супер оптимистично щастлив за бъдещето. 16-те секунди отминаха отдавна ... вече си в бъдещето. Как си? Жив си. Виждаш. Чуваш. Тавана не се е срутил. Чувстваш ли се малко по-щастлив или може би си малко по-депресиран? Знаеш ли какво ... на никой не му дреме. Идват нови 16 секунди и пред теб стой въпроса, дали ще си малко по-щастлив или малко по-депресиран. Не забравяй, че тавана може и да се срути през следващите 16 секунди, така че може да му се наслаждаваш СЕГА. В случай, че не падне, то през следващите 16 секунди може да се порадваш на факта, че не се е срутил, просто като извинение да си малко по-щастлив, отколкото депресиран, а не че тавана е източник на радост ... или може би е?! Познай какво ... на никой не му дреме. Идват нови 16 секунди и само от теб си зависи как ще ги изживееш, а и не забравяй, че на нас не ни дреме. На теб трябва да ти дреме, не на нас.
Това което ти казвам, не е някакъв психологически трик, за да те накарам илюзорно да си щастлив. Напротив. Това е напълно реален начин по който да живееш живота си щастливо. Бъдещето, макар и след 2 години например, пак ще дойде на малки отрязъци от време и ако си бил щастлив през предните 16 секунди, то има голяма вероятност да си щастлив и следващите 16 секунди ... ако направиш редичка от 2х16 секунди, то става почти сигурно, че и следващите 16 секунди ще си щастлив и така ще стигнеш заветното "след 2 години" и ще видиш как отново ще предстоят 16 секунди в който да решиш какъв си ... я депресиран, я щастлив, то си е твоя работа. В крайна сметка обаче ще дойдат едни 16 секунди които не са 16, а примерно 5 ... или дори 1 секунда, но пък ако си избрал да е щастлива, такава ще е.
Епичен хепи енд.



Тема Re: Страх ме енови [re: entrix]  
Автор Peperud (прелитащ)
Публикувано08.01.13 04:22



Това, което написа е така.
Има само една единствена Реалност в живота - Това е този Момент - Сега!

Този Сополан Мърморков, който задръства клубовете от месеци и години със своите оплаквания толкова се е вживял в тази си дейност, че по никой начин не иска да направи нещо ново и да си промени положението. Мърмори, оплаква се и се сополяви, че Бог не му бил дал таланти и имал само лоши гени.... хората реагират, съчувстват му и по този начин той общува и събира енергия....
Явно е, че баща му, който го отглежда му втълпява постоянно тези неща - че не го бива за нищо и т.н. и той е програмиран да мисли така.

Аз лично като се сблъсках с тези негови хленчове и скимтения през миналата зима по интуиция усетих, че нещо не е наред с мозъка на този човек. Но не е нещо много сериозно и неизличимо.
1.Пуснах в няколко клуба предложение да му открием банкова с/ка и всеки да влага по някой лев, за да го подпомогнем финансово.
Никой не се отзова....
2.Понеже не живея в БГ му предложих да се срещнем през лятото на 2012 г. в София, когато се връщам и да го заведа при специалисти доктори да го прегледат и установят къде има нередности в тялото му. Всичко за моя с/ка - без той да плаща 1 ст.
Той отказа ?!
3.През есента му предложих да го свържа с една жена д-р и топ специалист в психотерапия и мениджър на американската клиника в Сф. Да се срещнат и тя да му уреди прегледи и лечение ВСИЧКО ЗА МОЯ СМЕТКА! С хиляди зорове са се срещнали 2 пъти и когато тя предложила да го настани за 2-3 дни в една болница за прегледи и изследвания за да мине ТЕЛК и евентуално получи социална здравна пенсия. ВСИЧКО ПЛАТЕНО ОТ МЕН - ЗА НЕГО ГРАТИС !!!
Той отказва.




Този ревльо на 35 г. си е втълпил, че за да се промени живота му ТОЙ НЕ ТРЯБВА ДА СИ МРЪДВА ДОРИ ПРЪСТА, а трябвало някоя жена да го прибере при себе си и го обгрижва и отглежда......
Много съм му говорил, че ДОКАТО ТОЙ Е ПАСИВЕН И НЕ ПОЕМЕ ОТГОВОРНОСТТА ЗА ЖИВОТА СИ - НЯМА ДА СЕ ИЗМЪКНЕ ОТ ТОЗИ ТРАП..... Но.... не вдява добичето. Готов е да оспорва всяка дума, която му казвам.... и да словоблудства
до посиняване....

Еееее кой може да помогне на такъв?

Аз лично вдигнах ръце от него...


П.П. Гледам че си сменил ника с "Обичам" и напоследък направи опити да мисли и пише по-позитивно..... Но много бързо се отказа.... Не може години наред да се програмираш да мислиш по един начин и само за 1 месец да промениш всичко....





Тема Re: Страх ме енови [re: Peperud]  
Автор нekoй cи (некой си)
Публикувано08.01.13 08:17



Веднага ми стана ясно за какво иде реч. Още след няколко реплики на това, което му написах, разбрах, че няма смисъл да се занимавам.
Дори не знаех, че е на 35, с неговите приазки излизаше, че е на доста повече.
Значи е мъж в разцвета на силите си, ама е ла--о миризливо.
Хич не си давай зор за него, на него така му харесва да мрънка и самосъжалява, не заслужава нищо да правиш за него, след като той самия не иска да направи за себе си нищо. Вместо да се хване да работи, само се оплаква, за да оправдае огромния си мързел.



Тема Re: Страх ме енови [re: Peperud]  
Автор Oбичaм ()
Публикувано08.01.13 09:56



"а трябвало някоя жена да го прибере при себе си и го обгрижва и отглежда."

Точно за това си мечтая. Намери ми някоя скандинавска баба богата.

Само ме обиждате и хулите из форумите. Не ме харесвате, пък искате да ми помогнете. Това ще ми докара страхова невроза.



Тема Re: Страх ме енови [re: Oбичaм]  
Автор ratna ()
Публикувано08.01.13 10:03



недей се разболява , че тогава и за скандинавска баба няма да можеш да си мислиш .
Ти имаш вече ясна цел . Верно ли си готов да живееш при сандинавса баба ?



Тема Re: Страх ме енови [re: ratna]  
Автор Oбичaм ()
Публикувано08.01.13 10:09



Българките са много бедни и няма да ми оставят наследство. Студено е там, но ще трябва да свикна. Като не ги разбирам какво говорят, тъкмо няма да ме смятат за глупав, а само за болен.



Тема Re: Страх ме енови [re: ratna]  
Автор Oбичaм ()
Публикувано08.01.13 10:13



Като получа наследство после, ще ти пратя помощи за да се оправиш и излекуваш.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.