Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:43 27.09.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Страх ме енови [re: Oбичaм]  
Автор нekoй cи (некой си)
Публикувано04.01.13 22:54



А ако искам, но не мога да си помогна? Тогава, какво?
С това "не мога" сам си затваряш всички врати и сам се обричаш на провал.
Като казваш "не мога" със сигурност няма да можеш.

За кога да ме иска? Животът ми мина без никоя жена да ме иска. Разбрах какви са жените и какво искат. Искат хубави мъже, с добри гени по рождение.

Много ясно, че ще искат мъже с добри гени. А на твоите какво им е? Гърбав ли си по рождение, що ли? Не те знам на колко години си, но на всяка възраст можеш да си намериш жена ако си пич, а не хленчещо безгръбначно.
Впрочем и гърбав да си, пак можеш да бъдеш желан. Това, което ти не си разбрал е, че жените търсят силен мъж, това за тях са добри гени. Под силен не разбирай с големи мускули, а силен като характер, такъв, който да наложи волята си, който да постига това, с което се е захванал. Така те знаят, че мъжът ще им бъде опора в живота, и ще може да се грижи за тях и за потомството, а няма да им бъде в тежест вместо това. А ако си хленчещо мрънкало, коя ще те изтърпи?

Не зависи от мен. Аз не исках да се родя тук на Земята, но ме наказаха.

Хайде сега, нали уж искаше, но не можеше, сега пък не искаш? Последно?

И кои са тия лошите, дето са те наказали?

Мама и татко ли?
Никого не са го питали дали иска да се роди или не. Причината е проста - няма как да попитат някого, когото още го няма и не съществува.
Това е уникален шанс, и дори само с това, че точно ти си се родил, вече си спечелил големия джакпот. Хората се възползват от дадения им шанс да живеят. И правят всичко по силите си за да живеят по-добре. Но ти предпочиташ да се самосъжаляваш. Защото така ти е по-лесно и те мързи да се размърдаш и да направиш нещо за себе си. Ти не полагаш усилия за себе си, как очакваш друг да го направи?
Това ти е проблема - мързелив си, и очакваш някой да направи всичко вместо теб. Абе ти в казарма не си ли ходил? Там как си се оправял? Я да дойде старшината да те изюрка на плаца, че да ти минат всички лиготии.

Пак ти казвам - всичко си зависи само и единствено от теб. На каквато и възраст да си, можеш да промениш живота си, или поне остатъка от него.
Преди известно време гледах едно клипче в интернет - млад мъж беше без ръце и без крака. Така се беше родил. Но беше усмихнат и имаше воля за живот. И какви неща правеше само, дори плуваше и футбол играеше!
Наготово никой нищо няма да ти даде. Всичко сам трябва да постигнеш. Приеми го това, и тогава имаш шанс, не го ли приемеш, можеш да се считаш за умрял.

Като ги пишеш тези неща тук, какво очакваш да се случи? Какво очакваш от хората във форума да направят за теб? Какво предлагаш?
Психотерапевт може да ти помогне, но само ако ти самият положиш усилия и сам си помогнеш. Никой не може да изгребе твоите лайна вместо теб. Има една приказка - Господ помага, но в кошара не вкарва. Или - помогни си сам, за да ти помогне и Господ. Насила можеш само да вземеш, насила не можеш да дадеш на някого нещо.
Ум царува, ум робува, ум патки пасе.

P.S. Познавах една мацка, много подобна на теб. Млада, хубава, завършила медицина, но не работи, стои вкъщи и чака мама и татко, които са пенсионери да я хранят. Нямаше никаква воля за живот. Постоянно мрънкаше, че нищо не може и нищо не й се прави. Опитах да й помогна, изпратих я на един от най-добрите психотерапевти, които познавам. Отиде, макар и след месеци, което ме учуди и донякъде обнадежди за нея. Но след това тя каза - ами не мисля, че той може да ми помогне, и така си продължи както на нея й харесва по старому. Спрях да се виждам с нея, защото нищо повече не можех да направя за нея, макар че употребих много време и усилия. Просто ми беше само в тежест, нямаше никаква перспектива за развитие на някакви ползотворни отношения с нея. Като иска да се загробва, нейна си работа-

Редактирано от нekoй cи на 04.01.13 23:10.



Тема Re: Страх ме енови [re: ocвoбoдeн]  
Автор нekoй cи (некой си)
Публикувано04.01.13 23:24



Ти имаш ли проблем с тези хубавини при мен? Ако имаш проблем, че се чувствам добре - значи имаш проблем със себе си.
Аз да имам проблем заради теб? По никакъв начин. Че аз дори не те познавам. Щом се чувстваш добре, това е чудесно. И аз се чувствам добре.

Какво ако в един момент реша да преча на другите - ще ме напляскаш по дупето и ще ми издърпаш ушите ли? :)
Ами това е принцип, който ако се спазва от всички, всички ще са добре.
Ако всеки си мисли, че за него не се отнася, после се оплаква, че нещо не му е наред. Например в нашето скъпо отечество всеки иска да речем правителството да подобри жизнения стандарт на хората и да не краде от държавата. Но всеки един поотделно (или поне една голяма част от хората) прави това, което прави правителството, но на своето си, по-ниско ниво. За него не се отнася забраната да краде например, или да лъже и да мами другите с цел собственото си облагодетелстване. Но когато друг го прави, тогава вече гледай какво недоволство има.
Т.е. който и да е от тези индивиди ако беше на мястото на министър-председателя щеше да прави същото, че и по-лошо, но когато е потърпевш, протестира и е недоволен.
Е, ако не правиш на ближния това, което не искаш на теб някой друг да направи, тогава няма ли да живеем в едно по-добро общество?
Аз поне винаги съм се старал да спазвам този принцип в живота си, дори и някой да ме помисли за глупак заради това ми поведение и начин на мислене.

И изобщо, явно съм те надценил, защото мислех, че ще разбереш защо написах това, което написах. То беше, защото ти задаваше въпрос в риторичен стил - дали пусналият темата живеел заради себе си или за да бъде полезен на другите.

Ако ти пречиш на другите, едва ли ще дойда да те напляскам. Не смятам да влизам в ролята на правосъдие или правораздавателен орган.

Но ако пречиш на мен, тогава можеш да не се съмняваш, че ще си получиш заслуженото. Аз мога да се грижа за себе си.

Редактирано от нekoй cи на 04.01.13 23:28.



Тема Re: Страх ме енови [re: нekoй cи]  
Автор Oбичaм ()
Публикувано04.01.13 23:30



Ако кажа, че мога пак няма да мога. Докажи ми с пример, че като кажа, че мога, мога.

"който да наложи волята си, който да постига това, с което се е захванал."

Това се дава с гените по рождение. Едни винаги постигат резултати хубави, а други не.

"Там как си се оправял? Я да дойде старшината да те изюрка на плаца, че да ти минат всички лиготии."

Тебе може да те юрка. Аз мога колкото мога. Пък, ако толкова иска ще взема автомата и ще го застрелям, ако полудея от юркане.

"Като ги пишеш тези неща тук, какво очакваш да се случи? Какво очакваш от хората във форума да направят за теб? Какво предлагаш? "

А те какво предлагат?

"Психотерапевт може да ти помогне, но само ако ти самият положиш усилия и сам си помогнеш."

Ако аз мога да си помогна, не се нуждая от психотерапевт. Да не съм лигльо, че да ми пука за психотерапевтите, ако мога?

"Има една приказка - Господ помага, но в кошара не вкарва."

Вкарва. Тези гени дето са дадени на хората по рождение и заради това имат таланти и способности ги е вкарал в организма им.

". Но след това тя каза - ами не мисля, че той може да ми помогне, и така си продължи както на нея й харесва по старому. "

Всички психотерапевти са мошенници и искат човек сам да си помогне, а те си приписват резултатите.

" Просто ми беше само в тежест, нямаше никаква перспектива за развитие на някакви ползотворни отношения с нея. Като иска да се загробва, нейна си работа"

Така е. Хората не помагат.



Тема Re: Страх ме енови [re: Oбичaм]  
Автор нekoй cи (некой си)
Публикувано04.01.13 23:44



Нищо няма да ти доказвам. Опитах да ти помогна, дори повече отколкото заслужаваш.
Ти си от хората, на които все някой друг или нещо друго им е виновно за собствените провали. Никога те самите не са виновни. Никога не искат да поемат отговорността за себе си.
На крива ракета, космоса й пречи.
Психотерапевтите били мошеници. Ами не са. Не че няма и такива сред тях, както сред всички професии. Но повечето не са. Просто не е измислен още начин, насила да помогнеш на някого ако той сам не иска да си помогне и не полага усилия за себе си.
То затова се казва и помощ, а не нещо друго. На спортиста му трябва треньор. Треньорът е важен, но резултатите се постигат с труда на спортиста. Треньорът не може да ги постигне ако спортистът не иска и не работи. Обаче трябва някой да го следи и напътства. За това е треньорът.
Е някои хора и някои спортисти и без треньор се оправят. Други и с треньор за нищо не стават.

Тебе може да те юрка. Аз мога колкото мога. Пък, ако толкова иска ще взема автомата и ще го застрелям, ако полудея от юркане.
На такъв като теб, никой не би дал автомат. Но пък има начини да бъдеш принуден да правиш това, което се иска от теб. Това е измислено и добре изучено. Вервай.

Редактирано от нekoй cи на 04.01.13 23:52.



Тема Re: Страх ме енови [re: нekoй cи]  
Автор Oбичaм ()
Публикувано05.01.13 09:38



Защото не можеш да го докажеш.

Виновни са ми гените по рождение и , че нямам способности и таланти по рождение.

"На крива ракета, космоса й пречи. "

Ракетата сама ли се е направила? Нима инжeнерите построили ракетата не са виновните, а не самата ракета? Кой носи отговорност? Инжeнерите естествено, а не ракетата.

На спортиста му трябват способности по рождение за да е победител.

"Но пък има начини да бъдеш принуден да правиш това, което се иска от теб. Това е измислено и добре изучено. Вервай."

Няма начин да направя повече отколкото мога. Това е научно доказано. Пред фактите и Боговете мълчат. Ти като нещо повече от Бог ли се явяваш тук?



Тема Re: Страх ме енови [re: нekoй cи]  
Автор ocвoбoдeн (щастлив)
Публикувано05.01.13 10:11



"Е, ако не правиш на ближния това, което не искаш на теб някой друг да направи, тогава няма ли да живеем в едно по-добро общество? "

Никога, никъде не съм казвал, че искам по-добро общество. Това си ми харесва. Предпочитам да се чувствам свободен да правя каквото ми харесва и да си нося последствията - били те добри или лоши.

"То беше, защото ти задаваше въпрос в риторичен стил - дали пусналият темата живеел заради себе си или за да бъде полезен на другите. "

Какъв е проблема тук :)

"Но ако пречиш на мен, тогава можеш да не се съмняваш, че ще си получиш заслуженото. Аз мога да се грижа за себе си. "

Не виждам как и защо бих могъл да ти преча - та ние не се познаваме дори :)



Тема Re: Страх ме енови [re: Oбичaм]  
Автор ocвoбoдeн (щастлив)
Публикувано05.01.13 10:14



Уви, всеки си заслужава съдбата - на никой не му е дадено в повече отколкото може да носи. Никой не е жертва. Това, което видях при теб е, че на теб ти харесва там където си с това което си. Прекъсвам дискусията от моя страна.

Пожелавам ти успех :)



Тема Re: Страх ме енови [re: Oбичaм]  
Автор ratna ()
Публикувано05.01.13 11:01



"Аз не исках да се родя тук на Земята, но ме наказаха."

Не говори така , че ще те вземат !
Мислиш , че до безкрай можеш да говориш каквото си искаш .
Земята си е хубаво място за живот , казват имало и много по-лоши места .
Ама се изкушаваме да си мислим , че само ние страдаме и ни боли най-много .

Щом си се родил на Земята трабва да си изживееш живота . Като не можеш да го промениш , ще караш по стария начин и ще си благодарен , че имаш покрив над главата си и човек , който ти осигурява основните средства за оцеляването .

Предстои година с много промени . Остани за да бъдеш свидетел на случващото се .
Затова те моля да престанеш да си мислиш само лошотии.



Тема Re: Страх ме енови [re: ratna]  
Автор Oбичaм ()
Публикувано05.01.13 11:27



Да ме вземат. Още по-хубаво.

Нищо не трябва. Аз съм ненужен, защото нямам таланти и способности.


Светът се променя. Все едно. Нещата не зависят от мен.



Тема Re: Страх ме енови [re: ocвoбoдeн]  
Автор Oбичaм ()
Публикувано05.01.13 11:28



Никой не заслужава съдбата си, защото тя е предначертана по някакъв начин, още преди той да предприеме каквото и да е действие. Просто едни имат късмет и затова имат способности и таланти и са добре, а други нямат късмет.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.