Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:04 25.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Страх ме енови [re: ocвoбoдeн]  
Автор Oбичaм ()
Публикувано04.01.13 09:51



Никой не ме е питал като съм се родил в какво тяло искам да съм, с какви способности и таланти. Където и да отида съм все в моето си тяло. Няма как да бъда полезен на околните с него. Усилията не водят до промяна на генетиката.



Тема Re: Страх ме енови [re: Poзмapия]  
Автор Oбичaм ()
Публикувано04.01.13 09:52



Колкото и да ям, дебел не мога да стана, поне не толкова колкото другите. Просто другите са съвършенни.

Не мога и да бягам.



Тема Re: Страх ме енови [re: Oбичaм]  
Автор Poзмapия (жилава)
Публикувано04.01.13 10:04



Щом не пълнееш, тогава яж, унищожавай храна, и ще задоволиш нагона за разрушение. Лично аз се сещам, че бих могла да разруша и някоя и друга нехаресваща ми скулптурна група или структура, както им се казва сега, но пък ще ме набият.

---------------------
„Умиране няма и задачата има решение.” - Ст. Джонсън


Тема Re: Страх ме енови [re: jeweel]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано04.01.13 11:44



Това ми хареса



Тема Re: Страх ме енови [re: Oбичaм]  
Автор ocвoбoдeн (щастлив)
Публикувано04.01.13 15:53



Ами ако не помниш, че ти си си избирал тялото, както не помниш какъв си бил/а предишния живот, както не помниш още много неща още в този живот - какво тогава. Жертви не съществуват. Всеки е резултат на свои избори които е правил и които продължава да прави, но ти най-добре си знаеш :) и се чувстваш добре там където си нали? :)

Между другото един въпрос:

Ти на тази земя да бъдеш полезен на околните ли си дошъл или на себе си? И как можеш да бъдеш полезен на околните, когато на себе си не желаеш да бъдеш полезен?



Тема Re: Страх ме енови [re: blood2]  
Автор нekoй cи (некой си)
Публикувано04.01.13 16:03



На този етап не може да ти се помогне, защото ти сам не го искаш.
На теб ти харесва да се самосъжаляваш, защото изпитваш наслада от това, и ти й се отдаваш изцяло. В плен на нагона към смъртта си.
Оправданията, че генетично не те бива за нищо изобщо не важат.
С този подход към нещата никоя жена няма да те иска. Гарантирам.
Имаше преди години една реклама на безалкохолна напитка, в която се казваше - тъжен си защото си самотен, самотен си защото си тъжен. Или поне беше нещо в този смисъл. Нико не обича да слуша мрънкане и оплакване.
Ще излезеш от това положение само ако решиш да промениш нещо в себе си. И трябва да си готов ти нещо да направиш, а не да чакаш някой друг да ти даде всичко наготово. Никой не е роден с кой знае какви таланти, с изключение на големите гении, които обаче са единици. Всички обикновени хора постигаме успеха си, доколкото го имаме с труд и упоритост.
Истината е, че всичко си зависи само от теб. Само и единствено от теб самия.
Ти сам определяш съдбата си.

Едва ли ще ме разбереш, но аз все пак да ти кажа.

Редактирано от нekoй cи на 04.01.13 16:21.



Тема Re: Страх ме енови [re: ocвoбoдeн]  
Автор нekoй cи (некой си)
Публикувано04.01.13 16:16



А ти за да бъдеш полезен на околните ли живееш? Ако да - защо? Те с какво са по-различни от теб, че предпочиташ тях?
За мен това си е чиста проба лицемерие. Искал да служи на обществото. Тия дето служат на обществото се возят в скъпи лимузини, и оставят обществото да мре от глад и мизерия.
Служи на себе си, и не пречи на другите, това е правилното.



Тема Re: Страх ме енови [re: нekoй cи]  
Автор ocвoбoдeн (щастлив)
Публикувано04.01.13 16:23



Живея най-напред за да бъда полезен на себе си, после на най-близките, после на близките - всички останали са на опашката. Не съм казвал, че искам да служа на обществото - нещо си се объркал май :)

Аз като служа предимно на себе си - живея доста сносно - не се оплаквам поне. Всичко в живота ми е наред - работя работа, която обичам, имам си своите близки, които обичам, правя и неща, които обичам - като пътешестване например. Ти имаш ли проблем с тези хубавини при мен? Ако имаш проблем, че се чувствам добре - значи имаш проблем със себе си.

А за това - "служи на себе си и не пречи на другите"

Какво ако в един момент реша да преча на другите - ще ме напляскаш по дупето и ще ми издърпаш ушите ли? :)



Тема Re: Страх ме енови [re: ocвoбoдeн]  
Автор Oбичaм ()
Публикувано04.01.13 17:56



А ако не съм го избрал аз? Ако съм нямал шанс?

"Ти на тази земя да бъдеш полезен на околните ли си дошъл или на себе си? И как можеш да бъдеш полезен на околните, когато на себе си не желаеш да бъдеш полезен?"

Тук ми е наказанието и Ада. Да не мога да направя каквото и да е и да има положителен резултат. Чети Данте и ще разбереш.

С това тяло не мога да бъда полезен нито на себе си, нито на околните. Безполезен съм.



Тема Re: Страх ме енови [re: нekoй cи]  
Автор Oбичaм ()
Публикувано04.01.13 17:59



А ако искам, но не мога да си помогна? Тогава, какво?

"С този подход към нещата никоя жена няма да те иска. Гарантирам. "

За кога да ме иска? Животът ми мина без никоя жена да ме иска. Разбрах какви са жените и какво искат. Искат хубави мъже, с добри гени по рождение.

"Истината е, че всичко си зависи само от теб. Само и единствено от теб самия.
Ти сам определяш съдбата си. "

Не зависи от мен. Аз не исках да се родя тук на Земята, но ме наказаха.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.