Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:14 21.05.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Моите начининови  
Автор valenty (старо куче)
Публикувано21.10.12 22:46



Що се отнася до "клатещата везна", не знам доколко ще ти помогне съвета, ако можеш да осъзнаеш, че си "жертва" на условния рефлекс или на мита за "депресиращата есен"... дори наистина да има подобно влияние на есента, направи се, че "не ти пука", изиграй ролята на "разбалансирана, която се прави, че не е такава", с една дума самоизлъжи се, ако успееш...


Не зная дали е условен рефлекс, мит или подготовка за '' зимен сън'' но ми хареса идеята на еооа да си поговорим за есенната депресия и възможностите да и противодействаме.Ето и това което аз правя за да си'' кача нивото на адреналина'' и да повдигна жизнения си тонус през този толкова труден период за мен.



На първо място си повдигам нивото на работа, гледам на работното си място да съм максимално натоварена, т.е влизам в ролята на шеф на себе си и вдигам летвата което разбира се дразни колегите, а пък шефовете потриват ръце ,че са успели да ме вкарат в релси

аз пък просто се забавлявам......
Използвам максимално раздвижването на търсенето на работна ръка на пазара и мечтаейки си за нови финансови възможности и хоризонти кандидадствам за работа която разбира се е на ръба на възможностите ми, но знае ли човек....
Благославям нивото на държавата в която живея, благодарение на което Европейския съюз отпуска някоя и друга пара, та да можем и ние да се дообразоваме, та при малко повече късмет мисля без пари да изкарам един сериозен курс по Английски език.
Май на тоз етап толкоз.
Вие сте!

Във всяка десятка има нула

Тема Re: Моите начининови [re: valenty]  
Автор Poзмapия (жилава)
Публикувано23.10.12 23:01



Дали защото първото, което са видели очите ми от белия свят е била светлината на есенния ден, но мен есента ме вдига в еуфория.

Виж, пролетта е нещо, което ме хвърля в депресия

. Нищо не помага, освен чистене и домакинска работа.

---------------------
„Умиране няма и задачата има решение.” - Ст. Джонсън

Тема Re: Моите начининови [re: valenty]  
Автор eooa (staratanova-eoa)
Публикувано26.10.12 20:54



Валенти, здрасти!

... подхванала си гледам темата, обаче, народа сега е зает с други "отвлечи внимание" историйки, дразнещи първичните страсти, та едва ли атмосферата е подходяща за антистрес и антидепресийни подходи... От друга страна, тази тема може да се превърне в малък оазис от налудничавостта, която е обсебила клуба

Аз имам страшно много начини за отреагирване на всякакви дискомфорти и нови непрекъснато се появяват... гледам да ги редувам, въпреки че някои силно ме изкушават да ги повтарям, толкоз ме кефят, обаче, гледам да не развивам зависимост към едни и същи начини

От известно време, съм открила за себе си по нов начин благотворното въздействие на изкуството... Всъщност, то е нещо ново и не че не съм го знаела, обаче не ми е хрумвало да го използвам целенасочено по този нов за мен начин ... иначе, това е метод, който редовно се препоръчва на психично болни, депресирани, стресирани и всякакви други хора с различни болести и страдания...

Правя си тематични албуми с репродукции на различни художници, или фотоси, които намирам в разни сайтове... Това занимание ми отнема цели часове и напълно ме откъсва от всичко, което ме заобикаля, както и от всякакви неприятности... Когато свърша, се връщам към обичайните си дейности и няма и помен от мрачни мисли или неприятности, които са ме гнетели преди това... всичко виждам в нова светлина, появяват се нови възможности и варианти за решение на някакъв проблем, които преди не съм можела да видя, освежава се настроението, физиологията и прочее...

Последният ми албум, например, се казва "Златна тиквена есен"... ето някои изображения от него...





Редактирано от eooa на 26.10.12 21:14.



Тема Re: Моите начининови [re: valenty]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано26.10.12 21:11



Моите начини ли .... моят начин е да нямам време. Нямам време за нищо, нон стоп се надпреварвам с часовника, запълвам ежедневието си с какви л ине задължения, физически тренировки, домашни задължения и какво ли още не. Съответно не ми остава време да изпадна дори и в депресия. Вечерно време когато се прибера съм скапана от тази надпревара и заспивам още преди да съм легнала, в офиса се затрупвам с работа, за да нямам свободно време да обмислям нещата и да пропадам в дупки. Ангажирай вниманието си с непрестанна дейност





Тема Re: Моите начининови [re: eooa]  
Автор eooa (staratanova-eoa)
Публикувано27.10.12 14:06



а това ми е от албума "Велосипеди"















Тема Re: Моите начининови [re: eooa]  
Автор valenty (старо куче)
Публикувано28.10.12 08:08



За другите не зная, но за мен тази тема определено е начин да Ви опозная. Даде ми възможност да погледна от друг ъгъл теб, Жана и Розмари. А за мен това е много ценно и като индивидуално емоционално отношение към всяка от Вас и като първична информация за разнообразието,методите и характерите Ви./Тази лаическа любов към психологическото възприемане на хората около мен ,явно никога няма да ме напусне


Интересно е защо сменяш постоянно начините на разтоварване.Не ти ли се е искало някой да превърнеш в хоби.
Иначе за тиквената ти тема.Като гледам цяла община е луднала на тема тиква


Във всяка десятка има нула

Тема Re: Моите начининови [re: jana]  
Автор valenty (старо куче)
Публикувано28.10.12 08:20



Мммм да този метод ми е добре познат......
За съжаление не съм сигурна колко е рационален за мен, пък и ми се иска някак си да се науча да управлявам себе си в ''спокойна ''среда.
Колкото и странно да звучи практиката показва, че поставенна в екстренни ситуации и задачи много бързо се ориентирам, но ми липсва опита и знанието за контролиране на ежадневни задачи и планиране на свободното време



Във всяка десятка има нула

Тема Re: Моите начининови [re: Poзмapия]  
Автор valenty (старо куче)
Публикувано28.10.12 08:23



Добре си дошла Розмари!
Вярно темата е за депресията, но защо не ми разкажеш за твоята еуфория и това което правиш ти, може пък това да е моята пътечка към преборване на депресията!



Във всяка десятка има нула

Тема Re: Моите начининови [re: valenty]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано28.10.12 09:36



Тук изобщо не става въпрос за липса на свободно време, дори и тогава съзнанието е ангажирано с друго - събиране на фотоси, бродиране, някакъв вид хоби, което доставя удоволствие, не безцелно блеене през прозореца и самопотъване





Тема Re: Моите начининови [re: jana]  
Автор jeweel ()
Публикувано28.10.12 12:21



Да ти кажа, човек изпадне ли веднъж, нищо не помага... загубваш интерес към хобита, към всичко... Разбирам, че ти говориш по-скоро за предотвратяване, отколкото за лекуване; и то за депресия, предизвикана просто от сезона, а не за такава по други, по-сериозни причини. Аз също имам хобита (занимавам се с приложно изкуство), имам работа, домакинска такава също не ми липсва. Ама депресията и тревожността не питат, и като те нападнат, нищо от тези неща не помага, даже и лекарствата. Остава само да чакаш момента, когато демоните отвътре ще "благоволят" да се оттеглят.
В момента пак съм така. Имам си лични причини, не е от сезона. Или нямам... а си ги измислям сама. Не знам.

Редактирано от jeweel на 28.10.12 12:24.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.