Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:01 08.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: "I'm OK, you are OK"нови [re: eooa]  
Автор jumbles ()
Публикувано27.10.12 08:47



ъъъъ, ми какво правя ... обичам бе, тва основното ми занимание
никъде не се губя, редовно ви заничам, ма просто малко стихвам сега щото, щото ... като че ли бях прекалила с не особено адекватното си присъствие в този клуб
а за Видището думи нямам, ако решиш чети я и я прави на паздерка, щото определено си го заслужава





Тема Re: Пипи, пипииииииииииии,нови [re: Vitalite]  
Автор ratna ()
Публикувано27.10.12 09:04



Peperud sorry , ама не са достъпни тези книги за такива дето нямат дебитна или кредитна карта .
Иначе усилието ти да помагаш е похвално .





Тема Re: OKнови [re: ratna]  
Автор ratna ()
Публикувано27.10.12 09:08



I"m OK ,OK ,OK ,OK ,OK.......................................





Тема Re: "I'm OK, you are OK"нови [re: vida1929]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано27.10.12 10:36



Още една реплика като еооа или мила06 или 07 или каквото си там, и ще видиш клиент през крив макарон



За нея не знам какво ще види, но ти с този подход - радост и успех ще видиш през крив макарон и с остаряването ще има да се чудиш защо животецът ти става все по-мизерен и горчив





Тема Re: "I'm OK, you are OK"нови [re: jumbles]  
Автор eooa (staratanova-eoa)
Публикувано27.10.12 12:46



aaa eeee


имаш уважителна причина тогаз да прелиташ нявсякъде, само за да пръскаш любовен прашец

обаче, прекалено си се вживяла в "неадекватността"... той тоз клуб поначало е неадекватен, неква грешка и бъг в "системата" един вид, само че, всички влизащи са се взели насериозно, както и псевдоклуба, тъй че да не ти пука... идвай да поддържаш паритета, щот инак съвсем ще заприлича на свърталище на болни разпадащи се духове

а, видището ще го оставим още малко да бълва змии и гущери, докат само почне да се дави... после ще бъде командировано по реда си за поредната домашна почивка в усмирителна ризница

Благодаря за пожеланието! И на теб златна есенна събота!





Тема Re: Пипи, пипииииииииииии,нови [re: ratna]  
Автор Peperud (прелитащ)
Публикувано27.10.12 19:50



"Peperud sorry , ама не са достъпни тези книги за такива дето нямат дебитна или кредитна карта. Иначе усилието ти да помагаш е похвално."

Прерових този клуб назад /отне маса време/ в търсенето на моите преводи на книгата и.... открих, че това е станало в края на 2001 год. декември. но... за съжаление "умниците" пишман-модератори са изтрили преводите ми..... Останал е само уводът към книгата.


До колкото си спомням пуснах превода и в друг клуб. Дали в "Психология" или "Философия" ще направя "разкопки".....
Ти също може да опиташ. Значи края на 2001 год. или януари 2002 год.




Всяка пеперуда е била гъсеница преди да литне свободна.

Тема Re: Пипи, пипииииииииииии,нови [re: Peperud]  
Автор ratna ()
Публикувано27.10.12 21:54



" но... за съжаление "умниците" пишман-модератори са изтрили преводите ми..... Останал е само уводът към книгата "

Така се получава , когато не ценят "чуждия" труд .
Ако го намеря , намеря . Ти явно от доста време пишеш в дира .
Само не им се вързвай на тези , които се опитват да те дразнят . Не си струва такова прахосничество на ментална енергия


Възхищавам ти се как си успял да си преустроиш живота в страна , където не си имал нито роднини , нито приятели . Бил си болен и пак си успял да си стъпиш на краката .
Между хората има много разлики но най- основно те могат да се разделят в две групи . В едната група влизат хората , които се борят през целия си живот и не се отказват , а в другата - такива , които се предават без борба .
Ти си от първия тип , което е супер . Но все по-често се питам , какво всъщност кара , хората които не искат да се борят да се отказват преди да са опитали ?



Тема Re: Пипи, пипииииииииииии,нови [re: ratna]  
Автор blood2 ()
Публикувано27.10.12 22:57



"Но все по-често се питам , какво всъщност кара , хората които не искат да се борят да се отказват преди да са опитали ?"

Божественото не е в тях и не го чувстват.



Тема Re: "I'm OK, you are OK"нови [re: Peperud]  
Автор Peperud (прелитащ)
Публикувано28.10.12 16:53



Тази тема тук се задръсти с празен чат и словоблудства нямащи нищо общо с темата . т.е. СПАМ!


Затова реших да отворя отново темата с превода, който е оцелял. Но "Злият модератор" Яна е заключила темата вместо да трие и баннва ИСТИНСКИТЕ СПАМАДЖИИ в този клуП .....като уродливия "Цар Изрод" напр.

Та ето преместения превод. Чудя се дали да не си поръчам отново тази книга и отново да я преведа....

Направих "разкопки" назад в края на 2001 г. когато почнах да превеждам книгата и успях да намеря оцелели няколко стр. Останалото е изтрито от тъпия мод и хакери....


"I'm OK, you're OK" by Thomas A.Harris MD

Увод

"През последните години имаше много рапорти на растящо нетърпение към психиатрията с нейната привидна неизменност, скъпо струваща, спорни резултати и нейните неопределени езотерични термини.
За много хора тя е като “един сляп човек в една тъмна стая търсещ една черна котка, която не е там”. Списанията и асоциациите за ментално здраве казват, че психиатричното лечение е хубаво нещо, но какво е то или какво постига то не е направено ясно. Въпреки че стотици и хиляди думи за психиатрията са консумирани ежегодно от публиката, имаше малко убедителни данни, които да помогнат на човек с нужда за терапия да преодолее представата от рисуваните приказки за психиатрите и тяхните мистични кушетки.
Нетърпение бе изразено с растяща загриженост не само от пациентите и публиката изобщо, но също от психиатрите.
Аз съм един от тези психиатри.
Тази книга е продукта от търсенето да се намерят отговори за хората, които търсят твърди факти като отговор на тяхните въпроси за това как действува ума, защо правим това, което правим и как можем да спрем да правим това, което правим - ако поискаме.
Отговорът лежи в това, което аз чувствувам, че е един от най-обещаващите пробиви в психиатрията от много години.
Той се нарича “Transactional Analysis”
Това даде надежда на хората, които бяха обезкуражени от неопределеноста на много от традиционните видове психотерапия. Той даде един нов отговор на хората, които искат да се променят, вместо да се нагодят. На хората, които искат трансформиране вместо конфронтация. Той е реалистичен в това че конфронтира пациента с факта, че той е отговорен за това, което става в бъдещето, без значение какво се е случило в миналото. Още повече той позволява на хората да се променят, да установят самоконтрол и самонаправление и да разкрият реалноста на Свободата на Избора....."

.....следва увода.....

Продължение на Увод:

" За развитието на този метод ние сме задължени в най-висша степен на д-р Еric Bernе, който при разработването на концепцията на “Transactional Analysis” създаде една обединена система от индивидуална и социална психиатрия, която е изчерпателна на теоретично ниво и ефективна на приложимо ниво. Това бе привилегия за мен да уча с Bernе през последните 10 г. и да участвувам в дискусиите на напредничавия семинар в Сан Франциско, който той ръководеше.
................................................................................................
........................................
Една трудност при много психоаналитични думи е, че те нямат същия смисъл за всички. Думата “Его” напр. означава много неща за много хора. Фройд имаше една обстойна дефиниция, както и почти всеки психоаналитик от негово време. Но тези дълги, усложнени конструкции не са от особена помощ за един пациент, който се опитва да разбере, защо никога не може да са задържи на една работа, особено ако един от неговите проблеми е че той не може да чете достатъчно добре, за да следва инструкциите. Дори всред теоритиците няма съгласие какво значи “Его”. Мъгливи мнения и сложни теории пречеха повече отколкото да подпомагат процеса на лечение. Herman Melville отбеляза, че един човек на истинската наука използува рядко сложни думи и то само тогава, когато други не могат да изпълнят тази роля. Докато “мъничетата” в науката.... мислят, че като бърборят сложни думи....разбират сложните неща.
Речника на “Transactional Analysis” e инструмент на прецизност, защото в един език който всеки може да разбере, той идентифицира нещата, които наистина са . Реалността на изживяванията, които наистина се случват в живота на хората,
които наистина съществуват.
Също методът, който е специално подходящ за групова терапия посочва един отговор на голямото несъответствие между нуждата от едно лечение и....тренираните хора на разположение, за да свършат тази работа. През последните 24 год. започнали със специална интензивност в годините непосредствено след 2 световна война популярноста на психиатрията изглежда създаде очаквания далеч над нашия капацитет да ги изпълним. Постоянния поток от психологична литература, дали напечатана в списания за психиатрия или “Reader’s Digest” повишаваха тези очаквания ежегодно, но пропастта между това и лечението изглежда се разшири....Въпросът винаги беше как да дигнем Фройд от дивана и го пренесем към масите.
..............................................................................................
................................................
Една основна причина защо “Transactional Analysis” предлага такова обещание да запълни дупката между нуждата и осигуряването на едно лечение е че тя работи най-добре в група.
Тя е преподаващ и учебен метод вместо едно изповядващо или археологично изследване на психичните изби.....В моята частна практика на психиатър това направи възможно лечението на 4 пъти повече пациенти от преди. През последните 24 год. в работата ми като психиатър в лечението на пациенти и администрирането на големи институтски програми, нищо не ме е развълнувало толкова, колкото това което става днес в моята практика. Един от най-значителните приноси на “Transactional Analysis” e че даде на пациентите един инструмент/способ, който могат да използуват. Целта на тази книга е да дефинира този способ.
Всеки може да го използва.
Хората няма нужда да бъдат “болни” за да се възползуват от него. "

Край на Увод от автора.


Freud, Penfield and Berne
"Аз си противореча. Аз съм голям. Аз съдържам тълпа...."
Walt Whitman

През историята едно впечатление от човешката природа бе постоянно: че човек има многостранна природа. Най-често това бе изразявано като една двойнствена природа. То бе изразявано митологически, философски и религиозно. Винаги бе виждано като един конфликт: конфликта м/у доброто и злото, нисшата
и висшата природа, вътрешния и външния човек.
“Понякога има време” казва Somerset Maugham “когато поглеждам на различни части на моя характер с обърканост. Аз познавам, че съм направен от няколко личности и че личноста, която в момента командва, неизбежно дава място на друга. Но коя е реалната? Всичките или никоя ?
Че човек може да се домогва и да постига доброто е доказано през цялата история - както и да е било разбирано това добро.
Мойсей видя доброто във висша степен като справедливост. Платон основно като мъдрост и Христос централно като Любов и все пак те всички бяха съгласни, че добродетелта както и да е разбирана, бе постоянно подценявана от нещо в човешката природа, което бе във война с нещо друго. Но какви бяха тези “други неща” ?
Когато Sigmund Freud се появи на сцената в началото на 20 век загадката бе предмет на нова проба. Дисциплината на научно изследване. Фундаменталният принос на Фройд беше неговата теория, че различните противоречиви фракции съществуваха в подсъзнанието. Пробни имена бяха дадени на бойците: “СуперЕгото” стана мисъл за разграничаваща сила над “ID”
/ инстинктивната енергия/ и “Егото” като рефер действуващ от “просветления self-interest”.
Ние сме дълбоко задължени на Фройд за неговите усърдни пионерски усилия да установи теоретична фондация, върху която ние градим днес. Години наред учени и доктори обстойно систематизираха и прибавяха към неговите теории. И все пак
“Личността отвътре” си остана неуловима, и изглежда че стотиците томове, които събират прах и коментарии от психоаналитичните мислители не са доставили aдекватни отговори на хората за които са написани.
..............................................................
.....................................................................
Ние обезателно сме впечатлени от формули като дефиницията на Фройд за психоанализата като “една динамична концепция, която свежда менталния живот до взаимодействие на противоположни подтикващи и задържащи сили”. Такава една дефиниция и нейните безбройни разработки може да са полезни на “професионалистите”, но колко са полезни тези формулировки на хората, които нараняват?
.............................................
.....................................................
Може ли това, което казваме не само да е верно , но и да помага, защото сме разбрани ? “Говори английски !/човешки/ Не мога да разбера нито една дума, която казваш !“ не е едно необичайно становище към хората, които се обявяват за експерти в полето на психологията. Възобновяване на езотерични психоаналитични идеи с още по-езотерични термини, не достига хората където живеят. И като последствие реакцията на обикновените хора е често изразявана в състрадателно изобилие и в повърхностни разговори с такива обобщителни заключения като: “ Не става ли винаги същото ?” без никакво разбиране как може да бъде по-различно.
В един аспект един от отчуждаващите фактори на днешно време е изоставането между специализацията и комуникацията, което продължава да разширява бездната между специалистите и неспециалистите. Пространството принадлежи на астронавтите.
Разбирането на човешкото поведение принадлежи на психолозите и психиатрите. Законодателството принадлежи на конгресмените и дали би трябвало да имаме дете или не - принадлежи на теолозите.
Това е едно разбираемо развитие и все пак проблемите на неразбирането и некомунизирането са толкова големи, че способи трябва да се измислят чрез които езика да е в крак с развитието на изследванията.
.......................................................
..................................................................................
Това е моята позиция относно “ТА”. Аз уважавам посветеното усилие на психоаналитичните теоретици от миналото. Това, което се надявам да демонстрирам в тази книга е един нов начин за представяне на стари идеи и ясен начин за представяне на нови.
Не като враждебна или осъдителна атака към работата на миналото, но вместо това едно средство за срещане на неоспоримото доказателство, че старите методи изглежда не са работили много добре.
.....................................................
...............................................................................
Целта на тази книга не е само представяне на нови данни, но също и отговор на въпроса защо хората не живеят толкова добре колкото те вече знаят че могат. Те може би знаят, че експертите имат много да кажат за човешкото поведение, но това познание изглежда, че няма и най-малък ефект над тяхните стари навици,
тяхните разбити бракове или опърничави деца."

следва.....

За съжаление само това е оцеляло от варварите мод и хакери....
А сега започваше най-интересното в книгата.....





Всяка пеперуда е била гъсеница преди да литне свободна.

Тема Re: Пипи, пипииииииииииии,нови [re: ratna]  
Автор Peperud (прелитащ)
Публикувано28.10.12 17:18



Ти може да нямаш кредитна карта но ми изглеждаш като единствената нормална юзърка тук.



"Възхищавам ти се как си успял да си преустроиш живота в страна , където не си имал нито роднини , нито приятели . Бил си болен и пак си успял да си стъпиш на краката .
Между хората има много разлики но най- основно те могат да се разделят в две групи . В едната група влизат хората , които се борят през целия си живот и не се отказват , а в другата - такива , които се предават без борба . "


Да, когато преди 33 год. паднах на легло от язвен колит с 10-20 кръвоизлива на ден си помислих, че това е краят. Но понеже бях още тогава дълбоко вярващ в Бога и се молех за помощ -Той ми даде сили да оцелея. И когато един оркестър с готов договор за Германия ме намериха в болницата на легло да ми предложат да замина с тях ....бях шокиран. Едва можех да отида до тоалетната от слабост. Но после размислих и си казах, че може би това е шансът на живота ми да се махна от комунизма обсебил БГ тотално. И реших и заминах с тях. И добре че бяхме квартет и не се забелязваше отсъствието ми по време на свирене, когато търчах до тоалетните ....и само кръв излизаше от мен. Заминахме в Скандинавия и като ни изтече договора отново се попитах дали да се върна отново при комунизма в БГ. Нямах нито приятели тук, нито подслон, нито пари..... НИЩО. Освен все по-силната ми Вяра в Бога, че ще ми помогне.... И останах. Няма да описвам през какъв АД преминах и оцелях САМ-САМИНИЧЪК. Без никаква човешка помощ от никъде. И само ужасни новини от БГ. Но....оцелях въпреки ежедневните ми кръвоизливи 10-20 на ден неизменно в продължение на 12 год. Чий грехове изкупвах?
Но просвирих САМ в най-луксозните хотели тук и дирижирах хорове и предавах уроци на 4 инструмента. Но вече бях получил Ключът към СебеПознанието от Прем Рават и медитирах всеки ден и това ме зареждаше с огромна енергия и устойчивост. ТОВА Е ЕДИНСТВЕНОТО НЕЩО, КОЕТО МИ СПАСИ ЖИВОТА. Въпреки, че кръвоизливите продължиха както преди цели 12 год.
И тук в тази расистка и мразеща чужденците страна Норвегия за пръв път прочетох в медиите нещо положително за БГ и българи. Това бяха няколко вестника, които писаха похвали за мен като музикант, диригент и педагог.

Аз пуснах теми за моя Учител и Вълшебното Изживяване от практикуването на СебеПознанието тук из клубовете..... Но Мракът в БГ е станал толкова дълбок и непроницаем, че получих само подигравки и присмехи....

Разбира се това не може да повлияе на Мирът и Щастието и Блаженството, което изпитвам всеки ден практикувайки тези техники.

Ще се опитвам и занапред да информирам хората за това Изживяване, което вече милиони хора по света имат.




Всяка пеперуда е била гъсеница преди да литне свободна.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.