Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:57 07.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Въпрос към Яна-Жана  
Автор Valery 72 ()
Публикувано16.10.12 10:33



Въпреки, че като модератор си ми безкрайно симпатична, съм изумена от стратегията ти ...Честно.
Не мога да разбера на каква база заключваш или триеш теми. В случая на Петку, но се е случвало и с други потребители- Цар Изрод и още хора...
Едва ли има клуб, който е толкова сериозен, че това да налага спирането на шеги или по-ведри теми...Едва ли, след като част от клубовете са почти умрели, влизането на някой- при това не някой, който обижда, може да бъде основание за триене, а дори за бан...
С молба съм, малко да си надскочиш егото и да опиташ да се държиш по-конструктивно...
Искрено се надявам, че клубовете, които модерираш/вкл. и този/, не ти харесват във вида, в който са в момента...



Тема Re: Въпрос към Яна-Жананови [re: Valery 72]  
Автор jeweel ()
Публикувано16.10.12 10:46



Не че много ми влиза в работата, ама специално за Петку я разбирам - той беше пуснал една камара теми само за да поспами. Все пак не са по тематиката на клуба, нали? В нормален форум за такива неща и бан слагат. Тук даже всичко е прекалено ларж. Я пробвай в бг-мама да напускаш 5-6 теми за риболов, в подфорума Бъдещи майки, да видиш какво ще последва...



Редактирано от jeweel на 16.10.12 10:48.



Тема Re: Въпрос към Яна-Жананови [re: jeweel]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано16.10.12 10:49



Джуъл наистина не ти е работата...Сигурна съм, че разбираш всяко по-негативно действие и по-трудно би разбрала шега...А би било добре за теб. Нищо лично!



Тема Re: Въпрос към Яна-Жананови [re: Valery 72]  
Автор jeweel ()
Публикувано16.10.12 10:51



Оо, много добре разбирам всякакви шеги. Макар че в случая не мога да разбера какво искаш да кажеш. Добре, оставям ви да се оправите с jana.



Тема Re: Въпрос към Яна-Жананови [re: jeweel]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано16.10.12 11:43



Да- надявам се Яна да ми обясни.



Тема Re: Въпрос към Яна-Жананови [re: Valery 72]  
Автор blood2 ()
Публикувано16.10.12 12:56



Би трябвало Jana да изтрие и тази тема, защото няма нищо общо с клуба.

Редактирано от blood2 на 16.10.12 12:57.



Тема Re: Въпрос към Яна-Жананови [re: jeweel]  
Автор blood2 ()
Публикувано16.10.12 12:57



Той не спами, а още по-лошото, хвали се. Иначе си права за тези работи, най-накрая нещо умно да напишеш.



Тема Re: Въпрос към Яна-Жананови [re: blood2]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано16.10.12 14:11



В тази тема психологията е повече, отколкото си мислиш...Става въпрос за потребител на клуба...Ако бъде изтрита, ще е пълно безобразие.



Тема Re: Въпрос към Яна-Жананови [re: Valery 72]  
Автор blood2 ()
Публикувано16.10.12 14:36



Защо смяташ, че винаги си права? Ами ако не е така? Какво тогава?



Тема Re: Въпрос към Яна-Жананови [re: blood2]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано16.10.12 14:43



Изобщо не смятам, че винаги съм права, но в случая съм...





Тема Re: Въпрос към Яна-Жананови [re: Valery 72]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано16.10.12 15:17



Какво имам да казвам немога да разбера, казвала съм 100 пъти едно и също нещо, а Петку и ко рупа ли рупа ...... ако ти се чете Цар изрод и простотийте му пишете на лични, не желая тук простотии и псувни на поразия, новите клубари се оплакват, на хората не им е приятно, на мен също.

Една тема не се доведе до край, определени хора се дебнат, заяждат, спамят наред и вместо човек да намери помощ, мнение или съвет към него се стоварват какви ли не простотии, обиди .... ако на теб това ти харесва ок, на мен не

Редактирано от jana на 16.10.12 15:18.



Тема Re: Въпрос към Яна-Жананови [re: jana]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано16.10.12 15:26



Виж, убедена съм, че тези, които явно дразнят са от по-интелигентните пишещи...Просто малко поглед зад редовете...
Определено псувни на поразия тук не е имало...Обиди също не.
Всъщност най-големите обиди са отправяни без груби епитети...
Иначе не е проблем и аз да изчезна от тук....


Кой ще остане?



Тема Re: Въпрос към Яна-Жананови [re: Valery 72]  
Автор blood2 ()
Публикувано16.10.12 15:39



"Виж, убедена съм, че тези, които явно дразнят са от по-интелигентните пишещи..."

Интелигентността не е оправдание. Напротив, това трябва да е отговорност към другите.



Тема Re: Въпрос към Яна-Жананови [re: blood2]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано16.10.12 15:40



Стига Блъд...
Знаеш, че си ми симпатичен. Ще се скарам с теб а не искам.



Тема Re: Въпрос към Яна-Жананови [re: Valery 72]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано16.10.12 15:57



не е имало .... ти четеш ли изобщо .... ако не ти изнася нещо обръщаш се към съответните "власти", така съм преценила така съм направила ако се наложи и пореден бан ще сложа на обичайните заподозрени, превръща се свободата в свободия и това не е добре за никой



Тема Re: Въпрос към Яна-Жананови [re: Valery 72]  
Автор Цар Изрод ХХ ()
Публикувано16.10.12 16:33



Заеби! Така и така съм спрял да пиша тук.
"Простотий" аз в този клуб никога не съм писал и смятам това за груба обида от страна на модераторката. Но както неведнъж сме доказвали, модераторката няма нито достатъчно интелект, нито елементарна компетентност по тематиката на клуба, в който са и дали да си разиграва коня. В този клуб е невъзможно да се споделят и обсъждат специфични за тематиката съдържания, защото за безхаберната модераторска тиква това са "простотии". Тя си мисли, че психоанализата това са дебеловати, накоконени цуци като нея самата, седнали на турско кафе да обсъждат сапунени сериали и всичко, което излиза извън "етичната" рамка на такъв тип "културна" седянка, е неподходящо за клуба.
За сметка на това се толерира мозъчната повръщня на спамера Пеперуд, защото неговите теми са тези, които отговарят 100% на дефиницията за спам. Темите на Петку по принцип бяха за триене, но мярката е несъръзмерна сравнена с толерирането на агресивния, целящ конфронтация, сектантски терор на потребител Пепелуд.

А иначе тя нашата конструктивна комуникация де факто си премина на бележки, от което губят само потребителите на клуба. Последният път исках да ти препоръчам една инструкторка по йога, която е и много добра лечителка. Бях забравил, пък и Киро Селянина ли, кой ли, непрестанно ми унищожава профила и ми накъсва континуитета...



Тема Re: Въпрос към Яна-Жананови [re: Valery 72]  
Автор jeweel ()
Публикувано16.10.12 16:40



Абе закривайте клуба или да се преименува на "клуб за попържни 2", "общи приказки" или каквото там се реши, и толкова. То всички клубове в дир-а са твърде несериозни и единствено арена за излияния на болни мозъци. Какво толкова спорите.



Тема Re: Въпрос към Яна-Жананови [re: Цар Изрод ХХ]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано16.10.12 16:44



Изпрати ми бележка моля те. Явно си ги забранил...



Тема Re: Въпрос към Яна-Жананови [re: jana]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано16.10.12 17:03



Не зная дали е ясно, но аз бих използвала съотв. власти за да се оплача от теб, толкова колкото съм използвала теб за да се оплача от някой....
Явно така ти харесва.



Тема Re: Въпрос към Яна-Жананови [re: jeweel]  
Автор Цар Изрод ХХ ()
Публикувано16.10.12 17:31



Брех че бунтар се извъди това Джуелче!



Тема Re: Въпрос към Яна-Жананови [re: Valery 72]  
Автор jeweel ()
Публикувано16.10.12 17:32



Жана е прекалено мека, както казах вече. Щом търпи ненужен спам, обиди, простотии. Аз такъв "разпасан" клуб другаде не съм срещала, навсякъде се държи с изключително здрава ръка. Така че не ви разбирам, наистина. Идва човек тука, оплаква се, изливат му една кофа помия на главата безпричинно и това може би трябва да се толерира? Друг пък решил от скука да пусне тема за гоблени, и това трябва да се толерира? Вие може да сте свикнали и да го приемате за нормално, ама ето, на новите потребители им прави впечатление, минават, питат нещо и като не получат свестен отговор, повече не влизат. Както последния случай със stillsearching. Представи си, трябвало да отсяваме злобата и да си вземаме само полезното от постингите. Ама не всеки нов потребител ще разбере тия тънкости и особености на форума, ами по-скоро се отврати от "топлото" посрещане и набързо ще се махне. А и някои стари като мен също не разбират защо трябва да е така.


Редактирано от jeweel на 16.10.12 17:52.



Тема Re: Въпрос към Яна-Жананови [re: jeweel]  
Автор Цар Изрод ХХ ()
Публикувано16.10.12 17:36



Факт е, че този клуб беше много по-добре посещаван и много по-съдържателен, когато нямаше модератор.



Тема Re: Въпрос към Яна-Жананови [re: jeweel]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано16.10.12 18:17



Споко Джуъл...Той общо взето се самозакри.



Тема Re: Въпрос към Яна-Жананови [re: Valery 72]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано16.10.12 20:43



Явно си държи на клуб Сватбени вълнения и това всичко да е сериозно. Има хора, които възприемат шегите като подигравка и по-лошо от обида. А както виждаш - обиди свободно си виреят тук.


- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!


Тема Re: Въпрос към Яна-Жананови [re: Цар Изрод ХХ]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано16.10.12 20:43



Точно затова бе нужен модератор тук и бе поставен не си ли се замислял .



Тема Re: Въпрос към Яна-Жананови [re: Цар Изрод ХХ]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано16.10.12 20:44



Напротив ако не си видял трих и него ....



Тема Re: Въпрос към Яна-Жананови [re: Amelia Pond]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано16.10.12 20:46



Не се ли разбра, че тук не съм ад изпълнявам свои прищявки и желания.



Тема Re: Въпрос към Яна-Жананови [re: Valery 72]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано16.10.12 20:52



Тук е клуб за помощ освен да си чешат езиците и да се заяждат определени хора друго не се прави. Няколко пъти са пускани теми да се оправи клуба, мрънка се, че няма нови потребители, но дали вината е в мен като модератор или просто не им се слушат разправии?! един нов потребител влезна и поиска съвет и го изядохте с парцалите .... това ли ви е готиният клуб, който аз развалям. Няма как винаги някой друг да ви е виновен, така съм преценила, така ще бъде. Като не изнася на никой оплаквате се и идва друг пъдар да мрънкате на него





Тема Re: Въпрос към Яна-Жананови [re: Amelia Pond]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано16.10.12 20:55



О не по-добре да стоя и да аплодирам просташките ви шеги във всеки клуб? Я се стегни



Тема Re: Въпрос към Яна-Жананови [re: jana]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано16.10.12 20:58



Кой го "изяде с парцалите"? Ако така определяш случилото се, защо не предприе мерки срещу съответния ник? А предприе срещу такива, които никого не са обидили като Петку, а просто са пуснали весела тема. Откъде накъде ще е аргумент срещу Петку това, че еоаа пусна дълги обидни трактати на всеки новодошъл?


- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!


Тема Re: Въпрос към Яна-Жананови [re: jana]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано16.10.12 20:58



Не.


- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!


Тема Re: Въпрос към Яна-Жананови [re: jana]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано16.10.12 20:59



Каква просташка шега? Или шегата по принцип е просташка?


- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!

Редактирано от Amelia Pond на 16.10.12 20:59.



Тема Re: Въпрос към Яна-Жананови [re: jana]  
Автор blood2 ()
Публикувано16.10.12 21:28



Вината е, че не се помага и то по точен и конкретен начин. На никой не му пука за никого. Дори да се срещне с този на който смята, че помага не иска помагащият.



Тема Re: Въпрос към Яна-Жананови [re: Amelia Pond]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано16.10.12 21:41



Не спамовете в Сватбени



Тема Re: Въпрос към Яна-Жананови [re: Amelia Pond]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано16.10.12 21:43



Весели теми на Петку особено в Сватбените където наръси простотии и изчезна ....

и се прехвърли и тук .... достатъчно го търпях точно него



Тема Re: Въпрос към Яна-Жананови [re: blood2]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано16.10.12 21:44



Именно



Тема Re: Въпрос към Яна-Жананови [re: Цар Изрод ХХ]  
Автор Peperud (прелитащ)
Публикувано16.10.12 22:15



"За сметка на това се толерира мозъчната повръщня на спамера Пеперуд, защото неговите теми са тези, които отговарят 100% на дефиницията за спам. Темите на Петку по принцип бяха за триене, но мярката е несъръзмерна сравнена с толерирането на агресивния, целящ конфронтация, сектантски терор на потребител Пепелуд. "

Аз съм от основаването на този клуб гнидо интригантска и НИКОГА ама НИ-КО-ГА не съм написал нито една дума която НОРМАЛНИТЕ хора биха нарекли "спам".
Но за ИЗРОДИ като тебе да се пише само по тематиката на клуба е "спам".


Това е един крайно сериозен клуб и ако всеки уважава тематиката му може да стане наистина много интересен форум.

НО ДОКАТО ИЗРОДИ КАТО ТЕБЕ - ПЪРВОСИГНАЛНИ ЧУКУНДУРИ-АТЕИСТИ И ИНТРИГАНТИ НАХЪЛТВАТ В ТОЗИ КЛУБ И ВЪВ ВСЯКА ТЕМА /най-вече в моите/ И ПОЧВАТ ДА НАПАДАТ, ОБИЖДАТ, ОПЛЮВАТ И ОТРИЧАТ...... този клуб ще бъде всичко друго освен това което е тематиката му.

Психология се превежда - Наука за Душата.

Ти като атеист и първосигнален ИЗРОД робуваш единствено на болния си перверзен примитивен комплексарски УМ.




Всяка пеперуда е била гъсеница преди да литне свободна.

Тема Re: Въпрос към Яна-Жананови [re: Valery 72]  
Автор Peperud (прелитащ)
Публикувано16.10.12 22:38



"Едва ли има клуб, който е толкова сериозен, че това да налага спирането на шеги или по-ведри теми...Едва ли, след като част от клубовете са почти умрели, влизането на някой- при това не някой, който обижда, може да бъде основание за триене, а дори за бан... "

1.Това наистина е един съвсем сериозен клуб поради тематиката му.
Тук би трябвало да пишат юзъри, които дори и да не са професионалисти имат интерес към тази тематика.
2.Какво наричаш "шеги или по-ведри теми"? Безмисленни, празнословни теми и безконечен чат-словоблудстване до безсъзнание.
3.В тази страна и тук в Клубове се демонстрира на всяка крачка ПЪЛНО НЕЗАЧИТАНЕ НА ПРАВИЛА И ЗАКОНИ. Всеки си прави каквото си иска.
Никаква дисциплина и ред. Затова държавата е стигнала до това дередже - най-бедна и мизерна.
4.Ако в живота влезнеш в една аптека /много сериозен магазин, нали?/ и поръчаш:
- Дайте ми една студена гроздова с шопска салата!
Какво ще стане, а? Може би първо ще ти обяснят, че си сбъркал магазина с една кръчма. Но... ако си държиш на своето може и да извикат полиция и да бъдеш арестуван и получиш глоба за нарушаване на обществения ред.

НАВСЯКЪДЕ ТРЯБВА ДА ИМА РЕД И ДИСЦИПЛИНА!!! ИНАЧЕ НАСТАВА АНАРХИЯ И БЕЗРЕДИЦИ И ХАОС !!!.


Защо тук в Клубовете /които са около 500 вече/ всеки юзър не потърси и не пише САМО в тези клубове, които го интересуват с тематиката си? И другите да не ги посещава изобщо.

Вместо като този "Цар Изрод" и др. да нахълташ във всеки клуб /без оглед на тематиката/ и да почнеш да нападаш, обиждаш, оплюваш и спамиш всяка тема, която не е на твоето твърде ниско ниво.....




Модераторът във всеки клуб трябва да следи
1.Да се спазва тематиката
2.Да се спазва Павилника за участие в клубовете.
3.Да трие и банва системните нарушители!!!


Потребителско Споразумение



Потребителят се съгласява:

ПОТРЕБИТЕЛЯТ се съгласява да НЕ използва УСЛУГИТЕ на DIR.BG, за да:

а) формулира, изпраща или предава по някакъв друг начин СЪДЪРЖАНИЕ, което е незаконно, вредно, заплашващо, обиждащо, предизвикващо безпокойство, нараняващо, дискредитиращо, вулгарно, неприлично, клеветящо, нарушаващо конфиденциалността на другия или неприемливо от гледна точка на расови, етнически или други причини


Правилата в този клуб:

Общоприето е, че се трият спам (теми, в които не се казва нищо съществено, а се пускат, за да запълват първата страница, измествайки другите теми), реклами и теми, в които някой изнася лична информация за потребители без тяхно знание и съгласие. Трият се обиди към членове на клуба, груби нападки и нецензурни изрази. Преди триене автора на постинга ще бъде уведомен с бележка.





БЕЗ ПРАВИЛА - НЯМА ИГРА!!!



Всяка пеперуда е била гъсеница преди да литне свободна.

Тема Re: Въпрос към Яна-Жананови [re: jana]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано16.10.12 22:40



Къде видя от Ху просташки шеги....?Сериозно ли е това, което казваш...?



Тема Re: Въпрос към Яна-Жананови [re: Valery 72]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано16.10.12 23:02



Тя отговаря формално, колкото да маркира отговор, дори точка не си прави труда да сложи....




- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!


Тема Re: извини Валери, а не Валенти:-))нови [re: Valery 72]  
Автор eooa (staratanova-eoa)
Публикувано16.10.12 23:26



ако питаш пеперудестия - изрода, филера, на-кой-му-пукащия, трябва да бъдат трити и баннати, ако питаш мен, пеперудестия трябва да бъде непрекъснато трит, щото не ми се струва да е много добре тоз човек, а ако питаш жевел-ът, мен не само трябва да ме изтрият, но и да ме баннат и не само от тоз клуб, а и от целия дир-ник, че и виртуал, а защо не и да ме затрият изобщо от света, ако може



Петку беше пуснал 6 теми, 3 от които очевидно бяха спам и никой друг не писа в тях, а и да беше писал, написаното също щеше да бъде спам. Другите му 3 теми останаха, макар и самите теми, и самите последвали коментари, също да не бяха особено остроумни, но това да им е кусура, както се казва...

изтрити бяха също и 2-3 теми на пеперуд-а, но както виждаш, пеперудът не се е вразумил и въпреки, че никой не пише в неговите теми, я/жана не ги е изтрила, предполагам с надеждата, самият той да си омръзне сам на себе си в един момент и да се озапти сам...

не знам петку защо му беше хрумнало да наплеска набързо 6 теми, може би е взел пример от пеперуда или като е видял на втора страница 5 мои теми една след друга актуализирани от същия светлосин пеперудест ник, но определено никъФ кой знае, какъв майтап или поне остроумна шега, нямаше нито в изтритите, нито в останалите 3 теми на Петку-то, та да има кой знае, какво значение дали са изтрити или не...

Що се отнася до Правилника, дето пеНперуГата копи-пейства кажи-речи на всеки пост, той е измислен преди всичко да защити интересите на дир-ника, после на потребителите като цяло и съвсем не защитава интересите на отделния потребител... Не малка част от постановките му са абсурдни и неизпълними, а други - ако се спазват мо-та-мо, могат да докарат неразрешими парадокси, които биха сринали форумния замисъл на дир-а...

По тази причина е въведена системата на модераторите, за да тушира проблемите, които бездушния правилник, с който потребителите се съгласяват при регистрация, като използват живият личен контрол и по тяхно усмотрение да прилагат Правилника или Условията. В някои клубове има 2 -ма или дори 3-ма модератора, които представляват 2 или 3 нива на контрол...

На модераторите е дадено право за субективно тълкуване и прилагане на Правилника, защото ако той се прилага механично и буквално, както вече посочих, няма да има клубове, понеже половината от потребителите му ще бъдат баннати поради това че са по-активната, по-иницииращата полемични теми и поради това и по-често нарушаваща Правилника, а другата половина сама ще спре да влиза, понеже от една страна ще загуби интерес, а от друга- не е способна сама да инициира и поддържа рефлексията в клубовете.

Освен това, абсолютно е некоректно, нелогично и безсмислено да се дават за пример други клубове, други модератори и т.н... Аз съм от много години в клубовете и съм абсолютно и категорично убедена, че идеален или дори добър и непротиворечив модератор не съществува и никога не е имало... Независимо, какво ще реши един модератор, винаги има съгласни и несъгласни, доволни и недоволни... В едни случаи, модератора нарушава очевидно Правилника, но удовлетворява мнозинството, в други - спазва Правилника и удовлетворява минимална част от потребителите... при това, нито един модератор не е бил и не може да бъде, абсолютно последователен при прилагане на Правилника, поради противоречивия му и абсурден характер...

Така че, абсолютен обективизъм няма и не е възможно да има. Най-добрият модератор е липсващия такъв, а където все пак съществува това "необходимо зло", то най-добрият вариант е, когато този модератор е толерантен, либерален и не се вживява прекалено и има собствен стил. А Я/Жана е точно такъв модератор със собствен стил. Това означава, че тя има някакви добре различими принципи, които спазва с относително постоянство, като например:
*трие теми с над 130 мнения;
*приела си е свое определение, кое е спам и го трие;
*заключва или трие теми, в които има вулгарни и неприлични думи и изрази.

Към тъй наречените "обиди", които обаче не са вулгарни и неприлични, има либерално отношение и проявява търпимост именно, защото схваща, че голяма част от тях са провокирани и умишлено предизвикани, както и че "обиждащият" им характер е относителен, субективен, условен и с широки граници... Много от "обиждащите се" са свръхчестолюбиви, неспособни да откликват и преработват с чувство за хумор, а в същото време са пасивно-агресивни манипулатори и провокатори...

Тук има достатъчно примери за хора, които са в състояние дълго и продължително да дразнят и предизвикат събеседниците си и след като "постигнат целта си" да бъдат "обидени" започват истерично и нескопосано артистично да играят на "жестоко обидени", "онеправдани" и "незащитени" от модератора...

В същото вереме, ако трябва Правилника да се прилага стриктно, самите те многократно го нарушават, но разбира се, не искат да видят гредата в своето око, а сламката в чуждото...

Да не отварям въпроса какъв е клубът и как има нереалистични очаквания от него и от хората, които влизат тук - въпрос, който многократно съм отваряла и опитвала да обясня...

Така че, лично тази модераторка тук, смятам си е точно на мястото и е по-малкото зло, в сравнение с всеки друг модератор, въпреки че и на мен много пъти не са ми по вкуса решенията й...

Редактирано от eooa на 16.10.12 23:56.



Тема Re: Въпрос към Яна-Жананови [re: Amelia Pond]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано16.10.12 23:30



Да......





Тема Re: виж Валенти,нови [re: eooa]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано16.10.12 23:35



Еооа, моето мнение вероятно е субективно...Тук аз виждам зад чии думи прозира човечност- или поне така си мисля

Ако има и интелект- супер...
Мисля, че всеки ясно е усетил отношението ми към него- включително и ти
Според моите критерии, аз съм преценила хората, независимо, че част от тях не се харесват помежду си...
Нямам нищо против Яна, но когато се действа напълно НЕАДЕКВАТНО, ми е трудно с премълчаването....



Тема Re: Въпрос към Яна-Жананови [re: jana]  
Автор Цар Изрод ХХ ()
Публикувано16.10.12 23:59



Не, не съм се замислял за подобно нещо, защото ми е съвършено чужд начина на мислене едно нещо целенасочено да се влошава или разваля. От казаното от теб следва, че целта ти е клуб без посетители и без съдържание - начинание, с което ти безспорно се справяш доста добре. Можеше обаче спокойно да заковеш отгоре една тема, в която да обясниш, че целта ти е клубът да бъде закрит (затрит), а не да се занимаваме с глупости и да се терзаем от противоречивата ти и деструктивна линия на модериране.



Тема Re: Въпрос към Яна-Жананови [re: Peperud]  
Автор Цар Изрод ХХ ()
Публикувано17.10.12 00:02



Абе, вампире, не разбра ли вече с дървената си сектантска тиква, че не съм подходяща почва за вампиризма ти. Отивай да целуваш краката на своя индомангалски "гуру"-шарлатанин и остави нормалните индивиди да общуват нормално помежду си. Ти не си от тях. Свиквай с тази мисъл вече!



Тема Re: виж Валенти,нови [re: Valery 72]  
Автор eooa (staratanova-eoa)
Публикувано17.10.12 00:14



да, тя понякога действа неадекватно, погледнато отстрани, но това е само защото тя не е обяснила логиката на решението си, но съм абсолютно убедена, че има логическо обяснение... друг е въпросът дали на нас то ни се струва такова и дали ни харесва...

Предполагам, че си права или поне искрена за това, че разбираш, какво се крие зад темите, постингите и изявите на всеки, само че

според мен, дори и интелекта не винаги е достатъчен, да се прецени истинската човечност и "заиграването с човечността"...

И аз смятам, че напълно съм преценила хората, както и че, по принцип много бързо умея да се ориентирам, кой какъв е, но това не означава, че човек е безгрешен и не може да сгреши в преценките си... С теб, смятам, никога не сме имали проблеми, поне аз не смятам, че имам проблем в комуникацията си с теб...



и да, както казах, понякога Яна действа неадекватно от наша гледна точка, но смятам, че това е една от особеностите на нейния стил и тя е напълно ПОНОСИМА, в сравнение с "особеностите" на всички останали модератори в дир-а...



Редактирано от eooa на 17.10.12 00:56.



Тема Re: Въпрос към Яна-Жананови [re: Цар Изрод ХХ]  
Автор eooa (staratanova-eoa)
Публикувано17.10.12 00:50



изрод,

много се изсилваш... само щото се е случвало яна да те трие ... ми тя е трила повече или по-малко всички... и пак не трие на поразия, както в някои клубове, модератори, които не искам да споменавам трият поголовно и едно към гьотере... а ти специално си "трън в очите и петата" на много модератори в много клубове...

къде ти отиде аналитичната и лишена от субективност, способост за преценка... чак пък толкоз да се вживееш в егоцентризма си, че да кажеш следната безмислица "целта ти е клуб без посетители и без съдържание"... и че яна имала "деструктивна линия на модериране"...

в същото време, не се вживяваш чак толкоз от деструктивната линия на поведение на любимката ти - жевел, на блъд и др. подобни...

мнението ти за деструктивизма на пеперудестия го знам, но нима можеш да го сравниш с яна, щото и в нея виждаш деструкция...

и нека сме наясно... деструкцията в клуба и западането му се дължи не на модерирането, а на комплексни причини като - преобладаващата деструктивна и депресивна атмосфера и липсата на достатъчен брой жизнерадостни, оптимистично настроени и ведри личности... тези, които сме такива, сме твърде малко да се противопоставим на "мрачните серни изпарения" на егоизма и егоцентризма на проблематичните... за да е оживен и конструктивен един клуб, трябва да има паритет, баланс на двете тенденции, да не кажем, че позитивизма трябва да натежава в сравнение с негативизма...

Редактирано от eooa на 17.10.12 01:30.



Тема Re: Дрън-дрън та....пляснови [re: eooa]  
Автор Peperud (прелитащ)
Публикувано17.10.12 01:06



"Я не си приписвай добродетели и правомощия, които никой не ти е дал и не се изхвърляй. Гледам ти темите тук, дет си ги нацвъкала за нула време и ми се повдига, ма какво да правя... мълча не се обаждам и чакам да се разкараш или някой да пусне нещо интересно за мен, за да се включа, ако мога. Не идвам да ти кажа да си обираш крушите, щот плещиш простотии по мое мнение. Ма тва е по мое мнение! Ако някой те намира за интересна и иска да си приказва по тъпите ти, според мен, теми с теб, аз кво мога да кажа!? Нищо, абсолютно нищо. Оставям да си приказвате. Не ми пречиш, просто спирам да влизам в клуба, докато си само ти тук и не са се появили по-добри теми и потребители и тва е.
"

/Това бе цитат. Познайте коя цитирах/

"ако питаш пеперудестия - изрода, филера, на-кой-му-пукащия, трябва да бъдат трити и баннати, ако питаш мен, пеперудестия трябва да бъде непрекъснато трит, щото не ми се струва да е много добре тоз човек, а ако питаш жевел-ът, мен не само трябва да ме изтрият, но и да ме баннат и не само от тоз клуб, а и от целия дир-ник, че и виртуал, а защо не и да ме затрият изобщо от света, ако може"

Когато един простак напада и обижда не си прави труд да се обоснове, защо го прави и с какво не е съгласен с другия. Един интелигентен юзър може да не е съгласен с нечие мнение, но ВИНАГИ изтъква причините и се обосновава, за да не е голословен интригант. Тук ти постъпи като пълна ПРОСТАКЕСА.



"Що се отнася до Правилника, дето пеНперуГата копи-пейства кажи-речи на всеки пост, той е измислен преди всичко да защити интересите на дир-ника, после на потребителите като цяло и съвсем не защитава интересите на отделния потребител... Не малка част от постановките му са абсурдни и неизпълними, а други - ако се спазват мо-та-мо, могат да докарат неразрешими парадокси, които биха сринали форумния замисъл на дир-а... "

1.Кои са тия "интереси на дир-ника и после на потребителите" по какво се различават? Ако има Ред и се общува културно и интелигентно не е ли в интереса на всички? Това което написа за Правилника е едно типично и общопрактикувано в Българистан становище: "Де що има Правила и Закони - нарушавай ги и не ги спазвай!" И затова тази страна тъне в мизерия, глад и беззакония и корупция и е на последно място в Европа по всички показатели.
2. АЗ живея от 33 год. в най-богатата, най-уредената и с най-висок жизнен стандарт страна. Норвегия. И виждам какво се получава, когато се спазват законите и разпоредбите и отношенията м/у хората са учтиви, усмихнати и дружелюбни....
А в Българистан-Абсурдистан царува корупция, рекети, шуробаджаначество, безнаказана престъпност, анархия и хаос и мафиотщина.....

Правилникът на Клубове е прост и лесно разбираем дори за едно дете от прогимназията. Но тези, които системно и целенасочено го нарушават го правят не защото не го разбират, а от проклетия и злоба и комплексарщина....И защото тук няма наказания и глоби и никой няма да ти разбие мутрата за груб език както би станало в живота.....


Потребителско Споразумение



Потребителят се съгласява:

ПОТРЕБИТЕЛЯТ се съгласява да НЕ използва УСЛУГИТЕ на DIR.BG, за да:

а) формулира, изпраща или предава по някакъв друг начин СЪДЪРЖАНИЕ, което е незаконно, вредно, заплашващо, обиждащо, предизвикващо безпокойство, нараняващо, дискредитиращо, вулгарно, неприлично, клеветящо, нарушаващо конфиденциалността на другия или неприемливо от гледна точка на расови, етнически или други причини


Правилата в този клуб:

Общоприето е, че се трият спам (теми, в които не се казва нищо съществено, а се пускат, за да запълват първата страница, измествайки другите теми), реклами и теми, в които някой изнася лична информация за потребители без тяхно знание и съгласие. Трият се обиди към членове на клуба, груби нападки и нецензурни изрази. Преди триене автора на постинга ще бъде уведомен с бележка.



Всяка пеперуда е била гъсеница преди да литне свободна.

Тема Re: Въпрос към Яна-Жананови [re: eooa]  
Автор Peperud (прелитащ)
Публикувано17.10.12 01:18



"мнението ти за деструктивизма на пеперудестия го знам, но нима можеш да го сравниш с яна, щото и в нея виждаш деструкция... "

Отново празнословиш?!
Би ли посочила една тема на Пеперуд в която да има деструктивизъм. А аз мога да ти изброя безброй нахълтвания на този самонарекъл се "Изрод" във всички клубове на дир-ника в които нахълтва, напада, ругае и оплюва - без повод и причина..... Нима един нормален човек би си лепнал този ник: "Изрод"

Аз служа на Светлината и се боря с/у Мрака.
Навлеци и интриганти като тоя "Изрод" служат само на Мрака!!!




Всяка пеперуда е била гъсеница преди да литне свободна.

Тема Re: гъсениците си пълзят... Пеперудите си летят.нови [re: Цар Изрод ХХ]  
Автор Peperud (прелитащ)
Публикувано17.10.12 01:49



Това, че се повтаряш като развалена и ръждясала грамофонна плоча е типично за гниди-гъсеници първосигнални и изродени като тебе.
Прем Рават не се занимава с религии, секти, философии, догми и т.н.
И е световно признат от правителства, университети, световни организации като ООН като "Водеща фигура в д-нието за мир" и е получил безброй награди по света. Има милиони ученици по целия свят.
Погледни само тези снимки гъсеницо пръдлива....




























Не може десетки милиони хора по целия свят да са заблудени, а една гнида от село в БГ да е прав.....

Всяка пеперуда е била гъсеница преди да литне свободна.

Редактирано от Peperud на 17.10.12 01:55.



Тема Re: гъсениците си пълзят... Пеперудите си летят.нови [re: Peperud]  
Автор Цар Изрод ХХ ()
Публикувано17.10.12 01:53



Странно защо ти си мислиш, че си ужасно разнообразен, грозньо?

Айде пълзи нататък!



Тема Re: Въпрос към Яна-Жананови [re: eooa]  
Автор Цар Изрод ХХ ()
Публикувано17.10.12 01:54



То прочете ли диалога по-нагоре или караш само по усет?



Тема Re: Въпрос към Яна-Жананови [re: Цар Изрод ХХ]  
Автор eooa (staratanova-eoa)
Публикувано17.10.12 02:09



Да прочетох го и явно го "виждам" по различен от твоя начин.

А поста ми е в отговор на твоя пост към Яна.

Що се отнася до усета ми, използвам го наравно с аналитизма си. Ляво и дясно полукълбо ми работят в синхрон, за разлика на повечето, които имат доминиращо ляво или дясно.



Тема Re: Въпрос към Яна-Жананови [re: Valery 72]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано17.10.12 09:43



О не как не ме е срам, целият клуб пропищя от него ...



Тема Re: виж Валенти,нови [re: eooa]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано17.10.12 10:08



В отговор на всички нападки ....
Първо не съм специалист в тематиката на клуба, но не съм сложена затова тук. Тук съм да следя да няма спам, да няма обиди, да се балансират нещата между потребителите, да се внесе мир, любов, цветя и рози ... В началото триех Петку с неговите риболовни темички, но като вид терапия хайде остана, но при положение, че ми пуска по 7-8 безмислени теми без нито един отговор или интерес към тях, както и връзка с клуба се трият, водят се спам!
Езика на Цар Изрод на моменти е брутален и не допада на потребителите, оплакват се и моя работа е да усмиря звяра със забележка, триене, бан за известно време.
Преди време Вида пусна тема точно за оправянето на вилнеещата тук свободия, имаше мнения, писахте, съобразих се, стиснахме ръце и за кратко тук цареше мир. Но мненията се менят нон стоп, как да се угоди на всички, по-кротките тук не негодуват, по-енергичните и те как според вас се балансира, за да има доволни и от двете страни - не става!
Вие не искате клуб за помощ, вие искате да има 5 члена тук вилнеещи наволя, обиждащи да си комуникират и дотам.
Какво му беше работата на Петку и още 2-3 потребителя на навлезнат в клуб Сватбени и да напускат "шеговити" теми, които не са изтрити, а само преместени в друг клуб със заглавие "Лайнатбени лайнения" -Цар Изрод и отговорите на 2-ма още потребители ..... аз отдавна не бях влизала в този клуб, но имах към 7 бележки да се намеся и да ги махна...... Щом на масата не им е приятно значи грешката не е само в моя телевизор, нали?
Имам симпатии към доста от хората тук, но предпочитам да съм безпристрастна и да не показвам влюбеният си поглед навред.
Отново повтарям ако искате предавам поста на друг модератор, за мен не е проблем.
Относно заяждането за точките ще го подмина, какво е едно пропусната точка, пред неграмотността на някои





Тема опс.....нови [re: eooa]  
Автор valenty (старо куче)
Публикувано17.10.12 10:56



Тук се заформя някаква заигравка с моя ник!
Не разбирам......
Молим за обяснение



Във всяка десятка има нула

Тема Re: Въпрос към Яна-Жананови [re: Valery 72]  
Автор jeweel ()
Публикувано17.10.12 11:07



Ама Amelia Pond Доктор Ху ли е? Аз мислех, че отдавна е престанала да пише.





Тема Re: опс, янови [re: valenty]  
Автор eooa (staratanova-eoa)
Публикувано17.10.12 13:33



ай, стига се прави ся и ти, като вида-та и жевел-ът, че не си разбрала



снощи те "повиках", ти ме "чу" и веднага довтаса

няма никва заигравка, още по-малко злонамерена... просто обърках твоя ник , с ника на валери, после се поправих, обаче, валери вече беше "повторила грешката"....

...........................
ПП Ооообаче, как само си ме чула и дотърча, а
Ади, добре си дошла, "Новият клубен сезон" е официално открит с поредната сълзливо-скандалджийска мелодраматична псевдослучка ... само ти още не си ме заковала с гвоздей на "позорния стълб", така че можеш да започваш



Тема Re: алоооу,нови [re: jana]  
Автор eooa (staratanova-eoa)
Публикувано17.10.12 14:20



що на мене ми го пишеш тва!?



Нима казах нещо различно? Че нали точно същото кажи-речи, казах и аз! Добре, добре, разбирам номера - "казвам ти синко, сещай се снахо", макар че се съмнявам в умствения капацитет на адресатите да го схванат... по-добре да го кажеш на мен,а...а... щот съм обръгнала вече от размяна на удари под кръста и понасям всичко

бе, какво ти пука на теб, бе... глей си работата и толкоз.. като те сменят, да те сменят и тва е... да дойде друг и тогава ще видят те, какво се казва модератор... дали някой ще им търпи и половината от изцепките

че си "зло", зло си, всеки модератор е "минималното необходимо зло", обаче си най-малкото зло, ма шушумигите в тоз клуб още не са го разбрали

иначе, добре правиш, че се стискаш и се устискваш открито да проявяваш симпатиите си, както и антипатии, ясно е и е разбираемо и даже желателно... до някаква степен... обаче, ега си самоограничението, коет трябва да си налага един модератор да не си прави кефа и удоволствието с тез, дет са му симпатични и да не нашиба със словесния камшик лигльовците и мрънкалниците надлежно, както им се полага



Тема Re: алоооу,нови [re: eooa]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано17.10.12 15:39



Душо аз не ти го писах на теб конкретно, просто беше последният пост и се прикачих тутакси отговаряйки ....


Трудн остисквам можеш да си сигуран, все пак нищо женско не ми е чуждо




Тема Re: виж Валенти,нови [re: jana]  
Автор Цар Изрод ХХ ()
Публикувано17.10.12 16:12



Значи ти обслужваш интересите на един-двама паразити, които подмолно ти пращат "оплакванията" си на лични бележки. Т.е. твоята цел е налагането на безчестен, тираничен режим, основан на интриги и задкулисни игри. Освен това ти каза, че основната ти цел е опразване на клуба от потребители и съдържание. Разбирам, че Киро Селянина за тази цел те е назначил за модератор на този клуб.



Тема Re: виж Валенти,нови [re: Цар Изрод ХХ]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано17.10.12 20:25



Горкият пренебрегнат ли се почуства?



Тема Re: виж Валенти,нови [re: jana]  
Автор Цар Изрод ХХ ()
Публикувано17.10.12 23:07



Бахахаха - е сега вече стана и смешна....Това да си внушиш, че имам нужда точно от твоето внимания, при наличието на няколкодимензионното ми ментално превъзходство над теб е върха на нелепицата. Но нищо - радвай се на имбецилните си представички, докато още пълзиш!



Тема Re: виж Валенти,нови [re: Цар Изрод ХХ]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано18.10.12 09:16



Това беше в рамките на шегата ... жалко, че го приемаш така





Тема Re: Въпрос към Яна-Жананови [re: jana]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано18.10.12 11:22



Една тема не се доведе до край, определени хора се дебнат, заяждат
Не е ли по-логично да се ориентираш натам...Понякога когато не знаеш какво да направиш, по-добре да не правиш нищо май...
Ясно е, че в случая ще говоря с развален грамофон...



Тема Re: извини Валери, а не Валенти:-))нови [re: eooa]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано18.10.12 11:25



Не, Еооа. И аз не съм имала проблеми с теб...


Всъщност зо до ти го кажа влязох...
Продължавам да мисля, че модераторското поведение в случая е неадекватно...



Тема Re: виж Валенти,нови [re: Цар Изрод ХХ]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано18.10.12 11:27



Щях да ти кажа да не се ядосваш, но знам, че не го правиш...В някакъм момент обаче, смятам да си подновя темата за фалическия символ





Тема Re: Въпрос към Яна-Жананови [re: Valery 72]  
Автор blood2 ()
Публикувано18.10.12 12:52



".Понякога когато не знаеш какво да направиш, по-добре да не правиш нищо май."

Те хората затова и продължават да пишат. За да не правят нищо.



Тема Re: Въпрос към Яна-Жананови [re: Valery 72]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано18.10.12 14:52



Опитвала съм и така ... недоволни бол ....





Тема Re: Въпрос към Яна-Жананови [re: jana]  
Автор Цар Изрод ХХ ()
Публикувано18.10.12 14:55



Откога един потребител е равен на бол?
Освен това тук си, за да задоволяваш или за да модерираш?



Тема Re: Въпрос към Яна-Жананови [re: Цар Изрод ХХ]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано18.10.12 14:57



И в двата случая мрънкане има





Тема Re: извини Валери, а не Валенти:-))нови [re: Valery 72]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано18.10.12 15:00



Само едно не разбра защо този въпрос не го отправи на лични ... търсиш съмишленици в случая, подкрепа, какво?



Тема Re: Въпрос към Яна-Жананови [re: jana]  
Автор Цар Изрод ХХ ()
Публикувано18.10.12 15:07



Еми освободи длъжаността модератор и никой няма да ти мрънка! Няма по елементарно и елегантно решение на проблемите ти.



Тема Re: извини Валери, а не Валенти:-))нови [re: Valery 72]  
Автор eooa (staratanova-eoa)
Публикувано18.10.12 15:07



Благодаря, че поддържаш безпроблемието помежду ни.



Продължавам да мисля, че случая не е толкова важен и значителен, че модераторското поведение, каквото и да е в случая, да има, каквото и да било значение.

По-важни и значими са други неща в случая, които за съжаление не зависят от никакъв модератор, но някак не те се разпознават като приоритетни, а вниманието се разбягва по дреболиите и детайлите, както обикновено е присъщо на повечето...

Редактирано от eooa на 18.10.12 15:08.



Тема Re: извини Валери, а не Валенти:-))нови [re: jana]  
Автор Цар Изрод ХХ ()
Публикувано18.10.12 15:14



Айде сега и призив за подмолен, нечестен, интригантски подход, отправен лично от модератора!



Тема Re: извини Валери, а не Валенти:-))нови [re: eooa]  
Автор jeweel ()
Публикувано18.10.12 15:45



Да не мислиш, че не забелязахме, че и ти като Вида се клонираш.





Тема Re: Въпрос към Яна-Жананови [re: Цар Изрод ХХ]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано18.10.12 16:04



Ти толкова лесно ли се отказваш от нещата



Тема Re: извини Валери, а не Валенти:-))нови [re: Цар Изрод ХХ]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано18.10.12 16:07



Е друго си е да се поддържа клуба жив с подобни темички нали? Пък и да имат поле на изява някои





Тема Re: Въпрос към Яна-Жананови [re: jana]  
Автор Цар Изрод ХХ ()
Публикувано18.10.12 17:07



Аз се подготвям и правя нещата добре по начало. Но ако модерирането на този клуб за теб е форма на жизнено важно предизвикателство, тогава ще проявим разбиране. Всъщност нямам нищо против да се научиш да модерираш. Дали някога някой ще дочака този миг е отделен въпрос.



Тема Re: извини Валери, а не Валенти:-))нови [re: jeweel]  
Автор eooa (staratanova-eoa)
Публикувано18.10.12 17:07



жевел, ти що говориш за себе си в множествено число? Да не би диагнозата ти да е по-сериозна, отколкото си признаваш тука, м!?

Е, и? Какво следва от това, че си била забелязала нещо си? Между мен и Вида няма нищо общо, понеже аз никога не влизам тук с повече от един ник и никога не се правя, че съм различно лице с различен ник като Вида... тя често влиза с различни никове и всеки път, като влезе с нов ник се прави, че не е тя, но само след втория пост и лъсва голия задник...

та, нещо искаш да ми кажеш ли и ти като Вида, а? Нещо не ви свърта на едно място ли, сърби те задникът да бъде наритан ли, що ли... нали си приказваш за мен с трети лица, клю-клю-то нали ти е в кръвта...

или не е интересно, да не ти и да не ви обръщам внимание на теб с Вида... искате да ме дърпате за пеша, да ви обърна внимание, макар много добре да знаете, какво следва и как ще се почувствате след като това се случи...

Тва жевел, ако не си се светнала още, понеже няма с какво да се светнеш, се нарича мазохизъм... така че, давай, да видим по-нататък, какво ще измислиш...



Тема Re: извини Валери, а не Валенти:-))нови [re: jana]  
Автор Цар Изрод ХХ ()
Публикувано18.10.12 17:08



Знам, че те кефи да си център на внимание и да си фантазираш, че си значима. Нищо ново няма в това.



Тема Re: Правилата в този клуПнови [re: jana]  
Автор Peperud (прелитащ)
Публикувано18.10.12 17:47



Като най-възрастен и с най-голям ЖО - Жизнен Опит и най-дълго участие в Клубовете искам да ти опростя ролята като модератор със следния съвет:

Трий наглите нападки от юзъри като Цар Изрод като им цитираш Правилника на клуба, който си направила ТИ и всички трябва да го спазват.



"Общоприето е, че се трият спам (теми, в които не се казва нищо съществено, а се пускат, за да запълват първата страница, измествайки другите теми), реклами и теми, в които някой изнася лична информация за потребители без тяхно знание и съгласие. Трият се обиди към членове на клуба, груби нападки и нецензурни изрази. Преди триене автора на постинга ще бъде уведомен с бележка.

1.Не бива да допускаш нахълтването в сериозни теми на юзъри-интриганти НЕ ЗА ДА ДИСКУТИРАТ КУЛТУРНО И ИНТЕЛИГЕНТНО И РАЗМЕНЯТ МНЕНИЯ ПО ТЕМАТА, А - ЗА ДА НАПАДАТ НЕЙНИЯТ АВТОР НА ЛИЧНА ОСНОВА И ПО ТОЗИ НАЧИН ДА ПРЕВРЪЩАТ ВСЯКА ТЕМА В ЕДНО БОЙНО ПОЛЕ ЗА СЛОВЕСТНИ ВОЙНИ И ПЪЛЕН ХАОС.....
2.За юзъри с този манталитет има стотици други клубове - да отиват и безчинстват там. И водят войни със себеподобните си.
3.Юзъри като този нагъл спамаджия "Цар Изрод" които си нямат и хабер от "Психоанализа и психотерапия" и влизат само, за да нападат и спамят трябва да бъдат гонени от този клуб !!!


Всяка пеперуда е била гъсеница преди да литне свободна.

Редактирано от Peperud на 18.10.12 22:51.



Тема Re: Въпрос към Яна-Жананови [re: jana]  
Автор Peperud (прелитащ)
Публикувано18.10.12 18:21



За да не съм голословен ти цитирам как "Цар Изрод" нахълта в мои теми без да съм го обидил с нищо - и почна да ме напада и оплюва и ругае с типичния си просташки език.....



"Вече ставаш трогателен.
Цар Изрод никога не те е нападал. Това са демоните в собствената ти черепна кутия."


Ето малко факти!!!

"Re: Мирът е вътре в нас [re: Peperud]
Автор Цар Изрод ХХ ()
Публикувано 07.10.12 03:36

Айде пак спам с този уродлив индомангалски шарлатан!
МОДЕРАТОООР!!!!
Тази тема е 100%-ов СПАМ.
Къш отткук сектант мръсен, ПепеЛуд!"

........................

"Re: Мирът е вътре в нас [re: Peperud]
Автор Цар Изрод ХХ ()
Публикувано 07.10.12 16:00

Не ми се обяснявай бе, сектант. Не ти чета малоумните, циклофренични шарении.
Ти се кланяш на мазен, уродлив, цигански шарлатан. Разбери го това!
Темата е СПАМ и е за ТРИЕНЕ."

--------------------------------

"Re: Законът за Кармата [re: Peperud]
Автор Цар Изрод ХХ ()
Публикувано 08.10.12 00:19

За какво ни занимаваш с тривиалности бе, траверс сектанстки?
Модератор, махни го този паразит най-сетне от тук!"


Пуснах сериозни теми с общочовешко значение и С НИЩО НЕ ТЕ БЯХ ОБИДИЛ ИЛИ ЗАСЕГНАЛ ЛИЧНО.... НО ТИ НАХЪЛТА И МЕ НАПАДНА С ОБИДНИ ДУМИ И ЕПИТЕТИ ???!!!

Всяка пеперуда е била гъсеница преди да литне свободна.

Тема Re: Въпрос към Яна-Жананови [re: Valery 72]  
Автор vida1929 ()
Публикувано18.10.12 20:13



Валери,
Мисля , че този клуб има много по-сложни и сериозни проблеми, от това дали да стоят темите на бате петку. Какво значение има - и с тях и без тях, все тая . Аз лично нямам нищо против неговите теми. Само че не ги чета.
Защо например не зададеш към Яна следните въпроси. Защо се позволява на свободната потребителка ЕООА системно да обижда и унижава хора с психични проблеми,които поради естеството на заболяването си и поради възпитанието си, явно не могат сами да се защитят? Как очаквате хора да влизат и да разговарят за проблеми, като веднага се появява тя , и според настроението си или се нахвърля с обиди, или пък чат-пат отговаря сериозно и дава информация,но и тогава го прави с върховно пренебрежение-айде от мен да мине, ще ви отговоря .
Не си ли задавате въпроса защо никой читав психолог не се задържа тук? Кое го прогонва или по-точно кой? Дали пък някой тук не се мъчи съвсем целенасочено да ликвидира клубПсихотерапия като действаш такъв?
Хм, защо ли тук се сбраха все хора,които като че ли нямат нищо общо. Във всеки клуб все има някаква обединяваща идея, но не и тук.

Редактирано от vida1929 на 18.10.12 20:14.



Тема Re: Въпрос към Яна-Жананови [re: vida1929]  
Автор eooa (staratanova-eoa)
Публикувано18.10.12 21:09



Свободната потребителка еооа, видище, нито обижда, нито унижава някого в този клуб, преди някой яко да си го е изпросил с непростимото си пасивно-агресивно поведение. Ти, например и жевел постоянно и системно се опитвате да настройвате целия клуб срещу мен и ако се поровиш, всъщност, аз ще ти ги извадя и ще видиш, че откак си се върнала и откак и жевел се е върнала на всеки мой пост се падат по 5 ваши, в които ме нападате, хленчите, оплаквате се, злобеете против мен, обсъждате ме с трети лица, интригантствате...

Т.е. това, за което бяхте баннати, идвате и го продължавате със стария тон и стария хленч.

Никой не те е обиждал нито теб, нито жевел, докато многократно не сте си го изпросили. Разните му там високомерничения, обиди, пренебрежения са само в твоята глава, в твоя ум и твоето въображение. Ти си обидена и озлобена против целия свят, както и жевел и вечно ти се привижда, че някой те обижда, пренебрегва и унижава. Никой, обаче, не е длъжен да съобразява стила си и начина си за писане с твоята невъзможност за реалистична преценка. Никой не е длъжен да се съобразява с твоите и на жевел липса на възпитание, нито с измислените ви и развявани на воля тук състояния. Както и никой не е длъжен да ви търпи кризите, превземките, свръхобидчивостта и неспособността за комуникация с различни по образование, темперамент, интелект, емоционалност и светоглед, хора.

Абсолютна измислица е, че прогонвам когото и да било. Един-единствен психолог, официално самообявил се за такъв, беше предупреден да не използва нелегитимна реклама. Хората спряха да влизат тук главно заради теб и жевел, защото им писна да им дуднете и да обсипвате клуба с превземките, лигавите си претенции и необосновани очаквания от клуба и от хората, които влизат тук.

И да, този клуб има абсолютно некоректно заглавие и некоректно функциониране. Въпреки, че многократно съм ти изяснявала лично на теб историята на създаването на клуба и това че лично ти имаш нереалистични, фантасмагорични и безпочвени очаквания от него, продължаваш да се правиш, че не си разбрала и да се опитваш да налагаш собствената си, изсмукана от пръстите на левия ти крак, представа, как да изглежда и какво, кой и как да пише в него.

Е, няма да стане! Клубът няма как да се казва, така както е досега и да не поражда недоразумения. Ще направя предложение клубът да се закрие. Никой тук не се занимава с психоанализа, нито пък с психотерапия. Нито пък му е мястото в категорията "Взаимопомощ". Ще предложа на админите клуб "Психология" да се преименува в "Психология и психотерапия" и да си остане в категория "Хуманитарни науки".

Естествено, че няма и не може да иманищо общо между хората в клуб като този. Нито е възможно да има обединяваща идея и визия, тъй като тези, които са имали такава и в съответствие с нея са създали клуба, ги няма. Последвашите като теб няма как да обединят клуба и да го направят читав, защото нямат нито идеите, нито визията, нито способността да го организират и поддържат по съответния начин.

Така че, спри да хленчиш и да интригантстваш зад гърба ми, защото единствените две, които имат проблем с комуникацията в този клуб сте ти и жевел. Останалите намират начин да общуват равнопоставено в него, независимо от конфликтите, в които переодично се оказват. Само ти и жевел сте вечно недоволстващи, злобни и интригантстващи.

Валери няма какво да ти каже, защото току-що с Валери сме се разбрали, че никога не сме имали и няма да имаме проблеми. Валери, за разлика от теб и жевел, много добре схваща всичко, което съм казвам и дори да не е винаги съгласна с мен, има разбирането за моите основания да постъпвам по един или друг начин.



Тема Re: опс, янови [re: eooa]  
Автор valenty (старо куче)
Публикувано18.10.12 22:17




чак пък довтсъла, аз си се навъртам постоянно тук, просто този сезон ме прави летаргично настроена, мълчалива и малко неспокойна/някой го отдават на зодията ми , други пък смятат, че е от болестта./та есенните месеци не съм от най-добрата компания за дърпане на плитките, събеседник по желания или дори просто като компания за бира.
Радвам се обаче , че дори по погрешка се сещаш за мен
А за таз история която се вихри в темата ми се струва, че сама се заковаваш.Към днешна дата проследявам две драми едната на модераторката а другата като,че ли ти се опитваш да заформиш около себе си.
Мисля да се изкажа само за това което касае модераторството, защото замисъла на темата е такъв.
По отношение на това колко е справедлива в оценката на никовете не смятам, че имам задълбочен поглед върху нещата, но ме притесни факта,че отношението го е пренесла от клуб ''Сватбенни вълнения"' това самата тя изтъкна като довод и донякъде ме шокира.
Сама казваш, че си е изградила правилото да заключва теми с над 130 мнения.Това ми се струва нерационално не само защото тук рядко се случват теми с толкова много мнения, а защото демотивира участниците в разговора да продължат да дискутират интересуваща ги тема.Струва ми се, че в това отношение би могла да бъде малко по гъвкава и едва след като се е уверила,че темата е изчерпана/вярно субективно е, но би могла да прояви повече творчество, а не да чака брояча да удари 130/ да я заключи.
А като цяло за модератора дали да го има или няма за мен е без значение, по простата причина,че се смятам за достатъчно сдържана и коректна за да се налагат да ме модерират.



П.С извинявам се на модераторката, че тези мои констатации не са насочени директно към нея,но как пък човек да пропусне възможността да побъбри с теб

Във всяка десятка има нула

Редактирано от valenty на 18.10.12 22:27.



Тема Re: опс, янови [re: valenty]  
Автор eooa (staratanova-eoa)
Публикувано18.10.12 22:51



"И ти ли Бруте!"

значи аз сама съм била заформила "интригантската агитка" против себе си, а... значи просто не си разбрала дебелите не, а дебелашките намеци на поне 2 редовни клубни потребителки, ма тва е, щото те нямаше през последния месец и не си в течение, простено ти е...

но да си знайш, че там, където виждаш поредните мрънканици против порядките, без да е споменат ник, става въпрос за мен... в останалите случаи съм директно упомената...

също, разбира се, се спрягат и някои други стари и новопоявили се никове като юродивия цар и някъф пеперудест, прилетял тук от "Споделено"...

Що се отнася за твоите "мрънканици" в мед да ги помажеш и да ги изядеш, ако си един модератор като яна... демек, поздравления за мекия, щадящ и пожелателен тон... дотолкова, че съм почти съгласна с теб... обаче, просто знам, че модераторите имат относителна свобода в стила и модела си на модериране и лично янината я уважам, въпреки, че и мен често някои неща не ми изнасят... но, както дебело подчертах, тя е най-малкото "зло" като модератор из дир-нишките селения...

Иначе, аз скоро имам рождем ден и съм есенна и това време на годината за разлика от разпространената меланхолия, винаги ми действа ободрително, освежително, виждам го откъм добрата му страна - златната и ароматна есен и т.н...

Властващата тема тази есен ми е "тиквената"... много тиквена есен таз година... отвсякъде надничат, отвсякъде ми намигат, отвсякъде ме дебнат... направо да ти се прияде "Печената тиква" като на един Душко Добродушков

ей, на, как да не ти е тиквено едно такова











Тема Re: Въпрос към Яна-Жананови [re: Цар Изрод ХХ]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано19.10.12 09:54



Да се науча? Ще бъдеш ли мой ментор ..... явно имам доста какво да науча от теб.

...



Тема Re: извини Валери, а не Валенти:-))нови [re: Цар Изрод ХХ]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано19.10.12 09:59



Явявам се отворена книга за теб, браво за прозрението





Тема Re: Въпрос към Яна-Жананови [re: vida1929]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано19.10.12 10:08



Веднага ти отговарям на въпросите, както следва .....
1. Потребителката еооа има същата свобода, както и останалите потребители тук, това че нейният език е по-остър не означава, че всеки път обижда или се опитва да го направи според мен тук има доста лесно обидчиви хора, които само да не си на тяхното мнение веднага се изкарват виртуално малтретирани. А и в повечето случаи много добре знаят всички, че едно е да говориш с някой очи в очи и да изразиш мнението си, друго е да го напишеш и всеки си го пречупва през собствената си призма и си го интерпретира както си иска и после "оле майко!"
2. Ако еооа ти е проблема какво ще кажеш за Изрода, Петку и още люде те не обиждат ли, не псуват и не прогонват хората тук
3. Читав психолог да се задържи тук? Това по каква причина? Никой тук от вас не иска помощ, тук е едно надговаряне .... а и най-лошото че нищо не произлиза от това



Тема Re: извини Валери, а не Валенти:-))нови [re: Цар Изрод ХХ]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано19.10.12 10:08



Държиш се мъжкарски - не за първи път!



Тема Re: Въпрос към Яна-Жананови [re: vida1929]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано19.10.12 10:13



Така....Тъй като въпросът ти е към мен отговарям...

Първо за темите на Петку...Когато бях в труден период, те ме разсмиваха. Т.е.- това за мен е повече от психотерапия...

За Еооа- често съветите и са изключително адекватни!

За това кой е читав психолог- позволи ми да имам мнение различно от това на някои други. Надявам се, че това не притеснява никого...

Сега ще повдигна една тема, която според мен е от изключителна важност за психотерапията...Бих се радвала ако се включиш.



Тема Re: Въпрос към Яна-Жананови [re: eooa]  
Автор vida1929 ()
Публикувано19.10.12 10:27



Абсолютни глупости. И не знам защо го правиш. Явно, за клуба, не те е грижа. За хората -също.
Няма нищо толкова трудно като начало да се поканят двама -трима психотерапевта, да се заковат правилата и модератор да следи наистина да се спазват. Трудно е да се направи, но не невъзможно, въпреки твоите неосъзнати усилия да саботираш . Помисли си защо го правиш?

За справка, вижте клуба преди и след появяването на еооа. Преди- хората с депресия и други леки и не толкова леки подобни състояния , си споделяха помежду си и намираха някакво успокоение и разбиране от себеподобни. ТОВА БЕШЕ ПО ТЕМАТИКАТА НА КЛУБА. Не бяха кой знае какви теми,не бяха супер информативни, нито издържани като изказвания,но все пак бяха искрени,неподправени думи на хора, които имат някакъв психичен проблем,страдат и търсят решение.
НОООООООООО...започнаха да се намесват разни тролчета и псевдо-психоложки със саркастичен тон и хората спряха да си пишат помежду си. И нямаше никой ,който да се намеси и да въведе ред. На никой не му пукаше, освен на самите пострадали .Да, ама те точно от това си страдат-че не умеят да се защитават-това е един от сиптомите на тяхното заболяване -не умеят да заявяват и да отстояват себе си, не го умеят както другите нормално издравословно агресивни хора като еооа например.,макар че вече се чудя колко нормално агресивна е тя.
Депресираните, за ваше сведение , са едни подтиснати душички, които все мълчат като пукали, дори да ги биеш по главата. И трябва страшно дълго и упорито да ги подтискаш и унижаваш,докато те най-накрая се усмелят да надигнат глас .Така че гопожице еоа ,доста дълго време те търпяха да ги унижаваш ,доста дълго време ти си игра с тяхното то търпение и се подиграваше и подлагаше на изпитание тяхното самоуважение. Знаеш за какво става въпрос. Но всичко си има граници. Така че си страшно несправедлива към тия хора да ги(ме) наричаш... така както ги наричаш. И това психолог уж ми било... Не може психолог , който познава особеностите на едно психично заболяване целенасочено и съвсем умишлено да дразни хора с такъв пихичен проблем. Това е грозно, подсъдно, просташко.
Аз не съм озлобена, нито вече съм болна. Писала съм за това. Исках тук да споделям моя изстрадан опит за това как се справих с депресията си. Но явно ти много се дразниш от това .
Болшинството хора забеляха заядливия ти тон и къде възпитано,къде не, ти обърнаха внимание на това. Ти обаче продължаваш да се инатиш и да продължаваш в същия дух. Твоя воля. Но не забелазваш ,как си
си вкарваш автогол, и то с двата крака.
Като ликвидира клуба ,какво ще прави уважаемата безработна Психоложка ЕОА по цял ден, с кой ще се заяжда и къде ще си разтяга локумите, изсмукани от пръстите на левия или десния по твой избор крак? Ще иде да затрие някой друг клуб може би?

Само едно нещо- първата тема закована горе Библиотека е моя,темата с която ви помолих да се представите също.
Аз направих, каквото можах. Насила нищо не става.


Редактирано от vida1929 на 19.10.12 10:32.



Тема Re: извини Валери, а не Валенти:-))нови [re: eooa]  
Автор jeweel ()
Публикувано19.10.12 13:06



Ся какво се впрягаш от всичко толкова, не знам. Явно нещо имаш комплекси? Иначе щеше да подминаваш всичко с насмешка или да ти е все едно, а не да пишеш дълги ядни постинги. На мен вече ми е все едно, кой каквото иска да си пише по мой адрес.

Редактирано от jeweel на 19.10.12 13:10.



Тема Re: Въпрос към Яна-Жананови [re: eooa]  
Автор blood2 ()
Публикувано19.10.12 14:33



"Последвашите като теб няма как да обединят клуба и да го направят читав, защото нямат нито идеите, нито визията, нито способността да го организират и поддържат по съответния начин. "

И защо трябва хората с психически проблеми да се обединяват, а не да се интегрират?

Да, клуба е тотално сбъркан и предназначението му. Тук не предлагат помощ и интеграция в обществото.

Редактирано от blood2 на 19.10.12 14:33.



Тема Re: Въпрос към Яна-Жананови [re: vida1929]  
Автор eooa (staratanova-eoa)
Публикувано21.10.12 06:43



Е, ся успокои ли се като избълва собствените си поредни абсолютни глупости. Естествено, не ми е изпила дотолкова чавка ума, колкото на тебе, че да седна и да ги коментирам.

Само да кажа, че е пълна илюзия и самозаблуда, че си се променила, че си си променила тона и речника, за която промяна би тъпан в друга тема. То не, че някой е повярвал и ти е обърнал внимание, де. Така, както си се подкарала и както наближава и зимата, ще повториш същата ситуация от началото на лятото. Да не се чудиш само, откъде е тръгнало и как сама си се докарала до там.



Тема Re: извини Валери, а не Валенти:-))нови [re: jeweel]  
Автор eooa (staratanova-eoa)
Публикувано21.10.12 06:48



Е, не!

Твойте комплекси никой не мой да ги стигне, дори и умишлено да се напъва да комплексничи...

И по някой път ми е кеф, да те сритам по дебелия нахален и устат задник, щот то на тебе не се знай къде тий задникът и къде - устата. Пък и особено, щом вече тий все едно...

Само дето не виждам за кой друг си интересна, че да си губи времето да дрънка по твой адрес, но явно много ти се иска да си център на внимание и всички да пишат по твой адрес, независимо какво.



Тема Re: Въпрос към Яна-Жананови [re: eooa]  
Автор vida1929 ()
Публикувано21.10.12 08:44



А ти внимавай пак да не изгубиш работата си. Ти и сега, предполагам ,агонизираш на работното си място с тази омраза към хората с псих. проблеми.
Не бери грижа за мен. Аз си имам добър терапевт. Не такъв като теб, дето само лае и ръфа крачоли.
И не е много трудно да видя коя си (Варна е малък град) и да покажа на твоите колеги какви невероятни шедьоври пишеш тук.Така че тогава ти ще се чудиш откъде е тръгнало и къде ти е бил акъла да пишеш всичко което си писала.
И спри да се заяждаш с жевел. За теб етичен кодекс няма ли?



Тема Наистинанови [re: vida1929]  
Автор valenty (старо куче)
Публикувано21.10.12 08:55



прекаляваш......!
Просто се спри моля!

Във всяка десятка има нула



Тема Re: опс, янови [re: eooa]  
Автор valenty (старо куче)
Публикувано21.10.12 09:08



А бе за есенна и аз съм си есенна.....ама така ми се клати везната....
Скорпионче.......

??????

А иначе за сценария, не ми беше точно мисълта , че ти си го заформила.
А, че го поддържаш,някак упорито постоянно и методично.Може и да си права с оглед събитията към днешна дата!
Упс не съм и вярвала ,че мога да се окажа в позицията на защитник на човек, който умее прекрасно да се защитава, макар и с не особено приемливи за мен способи!

Във всяка десятка има нула

Тема Re: опс, янови [re: valenty]  
Автор eooa (staratanova-eoa)
Публикувано21.10.12 09:47



е, нима не ми личи скорпионството



Не, не го поддържам методично и систематично...конфликта... напротив, но гледам да се поддържа баланса да отговарям съответно и подобаващо на всеки 3-5 техни поста, поне с един мой... с тайната надежда да отшуми от само себе си... само че, както и на теб ти е известно, такива работи не отшумяват от само себе си, особено, когато тлеят в болезнено обремененото съзнание на поначало обидени, озлобени на самите себе си и на целия свят, хора до такава степен, че да си докарат хронична депресия и други проблеми... не говоря за теб, защото се вижда, че успешно и конструктивно преработваш проблемите си...

Добрата новина е, че не всички хора обидчивостта и озлоблението ги държи перманентно в хватката си... все имат и светли моменти, които не ги пускат току-така само от появата на лилавия ми ник

Аз ти благодаря, че въпреки противоречивото ти отношение към моята персона, намираш сили и основание да погледнеш обективно върху тлеещите конфликти. Не е лошо от време-навреме да се явяват и такива защитници като теб, не защото аз не бих могла да съумея да се защитя, независимо с какви способи, а за да успеят въпросните "сценаристки", да видят ситуацията не само от собствената си крива камбанария, а и от камбанарията на хора, на които имат повече доверие... Нищо, че са слепи "коне с капаци" и ще се направят, че не виждат в какъв гнусен порочен кръг сами се вкарват...

Що се отнася до "клатещата везна", не знам доколко ще ти помогне съвета, ако можеш да осъзнаеш, че си "жертва" на условния рефлекс или на мита за "депресиращата есен"... дори наистина да има подобно влияние на есента, направи се, че "не ти пука", изиграй ролята на "разбалансирана, която се прави, че не е такава", с една дума самоизлъжи се, ако успееш...

... днес в предаването "Духът на здравето" по БТВ, една от темите беше за депресията, така че, ако искаш, можем да поотворим една нова тема, стига да не си говоря сама, както се очертава...



Тема Re: опс, янови [re: eooa]  
Автор Peperud (прелитащ)
Публикувано21.10.12 14:14



"е, нима не ми личи скорпионството"

"Всяко нещо в/у което се концентрираме за по-дълго има тенденцията....да расте." В/у какво се концентрирате вие юзърите в този клуП? Най-вече в/у негативни мисли и думи с/у другите юзъри. И когато тези мисли се обърнат с/у вас....тогава има - "Ох боли! Защо на мен ми се случи това зло...." Мислете, говорети и пишете позитивно и живота ви ще се оправи....

Аз ви пуснах тема за колекционерството, за да ви отвлека вниманието ит другите и се концентрирате в/у себе си и си направите психоанализа... Но...никой не се отзова?

Същата тема в "Споделено" събра за часове над 50 мнения....

Снощи хванах по шведска ТВ част от един юбилеен концерт посветен на "50 год. Битълс". Пол Макартни с оркестъра на една удивителна джазова пианистка и певица Даяна Краал. Беше едно чудесно изживяване за мен. Уникално и съвършенно!!! Разтоварете се като видите и чуете тази красота тук - аз съм влюбен в нея:




Приятна неделя!



Всяка пеперуда е била гъсеница преди да литне свободна.

Тема Re: опс, янови [re: eooa]  
Автор vida1929 ()
Публикувано22.10.12 07:26



Не, не го поддържам методично и систематично...конфликта... напротив, но гледам да се поддържа баланса да отговарям съответно и подобаващо на всеки 3-5 техни поста, поне с един мой...
Още един такъв пост , и обещавам ти , ще останеш задълго без работа . Тогава ,мила, ще имаш дълго предълго време да пишеш из клубовете .




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.