Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:12 30.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Пооомощнови  
Автор lada_turbo (непознат)
Публикувано13.03.12 19:15



Помагайте, жена ми е луда. От 4 дни превърна печката в крематориум. Изгори всичко което майка ми или наши приятели бяха давали за детето и за семейството ни. Дрехи, одеала, чаршафи, дрешки на детето, играчки. Освен това в печката или на боклука отидоха снимки , картички, бижута, подарени от приятели или роднини, рамки за сними заедно със снимките, подаръци. Не мога да опиша всичко защото втория ден от лудостта и не бях в къщи.
И всичко това след няколко големи скандала по време на които си позволи да ме нарича със всевъзможни обиди, каза за майка ми че се е разболяла много удобно ( майка е болна от 20 години от хепатит ц и вече не и остава много), и ме удряше с такова ожесточение сякаш не съм човек. Никога не съм и посягал, е след като тя започне боя съм я ущипал веднъж по задника и я закачих веднъж съвсем леко с пръсти по главата, но не съм целял да я наранявам, а да и покажа че насилието не е приятно.
А да видите как се държи с баща си - " няма цял живот да да вървя след надрискания ти задник...... какво правиш ? идваш тук само да се наядш и изсереш."
Това е жена на 30 аз на 33 . Баща и има строителен бизнес още работи и и е купил огромен апартамент, чисто нова кола и къщата в която живеем заедно с него е на нейно име.
Освен всичките тези "красоти" изречени от нея най -много ме боли че детето - 2г. също е жертва на такъв тормоз. Подмята го като чувал с картофи, заключи се в банята един ден и от вътре се чуваха такива неща че ми се скъса сърцето. То първо рева , вика "мама гуш" , а после стреса му вече стана толкова голям, че само се опитваше да си вземе дъх ( знаете как правят децата).
Ами това е накратко, смешно е 100 килограмов мъж да се оплаква че го тормози една 50 килограмова жена, но това съм аз, бил съм жертва на насилие преди много години и ето сега нещата се връщат в семейството ми.

Простете за граматическата неизрядност, но сега изобщо не ми е до това.





Тема Re: Пооомощнови [re: lada_turbo]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано13.03.12 20:16



Описа жена ти, когато е в криза.
Искам да знам каква е в другото време? Доколко има "друго време"?


Иначе емоционалната ми първоначална реакция беше да кажа - веднага изведи детето и не го оставяй на нея.
Но...... важно е колко сте привързани, имало ли е любов, как така се събрахте, как се промениха нещата....


От София ли си? Ако искаш, мога да ти препоръчам един от най-добрите семейни консултанти и терапевти.

Тук във форума, мога да ти разкажа една история, която е близка до твоята. Разбира се, няма как да е идентична, но доста близка. Само че детето не е на 2 г., а на 20. Но бих искала първо да чуя цялата картина, а не само кризата. Кризата, че е ужасна - такава е. Но тя затова е криза.



..rude & not ginger...

Редактирано от Doctor Who на 13.03.12 20:18.



Тема Re: Пооомощнови [re: lada_turbo]  
Автор eooa (staratanova-eoa)
Публикувано13.03.12 20:39



Ако жена Ви в момента е агресивна и опасна, както за самата себе си, така и за околните близки и особено за дете и ако сте в София, ползвайте следната спешна психиатрична помощ:

1.Областен диспансер за психични заболявания със стационар
Адрес: ул. "Екзарх Йосиф" № 59
Тел.: 986-74-02
Денонощна спешна психиатрична помощ

2.Денонощна спешна психиатрична помощ. Национален център по кръвопреливане и хематология ул. "Братя Миладинови" 112, тел. 921-04-99

Ако сте в провинцията:
Звъните на Бърза помощ, а ако се наложи и на полицията за съдействие.

Докато чакате да дойде Бърза помощ, отстранете всички опасни предмети от лицето и преустановете всякакъв достъп до тях. Изведете детето на безопасно място - съседи, близки.

Имайте пред вид, че буйстващото лице може да бъде задържано само 24 часа, ако самото то не иска. Ако след 24 часа все още положението не е овладяно, може да бъде задържано за принудително лечение само при уведомяване на дежурния прокурор за 78 часа. А ако се налага продължаващо лечение и след този срок, се пуска писмена молба до прокурора по местоживеене.



Тема Re: Пооомощнови [re: eooa]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано13.03.12 20:42



Телефон 112 върши работа и за спешна психиатрия за цялата страна.

..rude & not ginger...



Тема Re: Пооомощнови [re: Doctor Who]  
Автор eooa (staratanova-eoa)
Публикувано13.03.12 20:45



Спешна психиатрична помощ има само в няколко големи областни града. В останалите няма такава и се ползва бърза помощ. В София тези 2 центъра и още един частен са специализирани за денонощна спешна психиатрична помощ и от 112 ги пренасочват там.



Тема Re: Пооомощнови [re: eooa]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано13.03.12 20:55



Между другото съм много скептична, че психиатри могат да помогнат. Пълно е с хора без реални диагнози с както близките им биха казали - слаби нерви, нисък праг на възбудимост........с параноидно-хистирионна личностна акцентуация........... + бг реалност и ежедневните тревоги, липса на рефлексивност, а интелектът може и да е много добър........................... и не са нито за психиатър, нито биха инвестирали в терапия, защото на тях все другите са им виновни, семействата им са 9-те кръга на ада......... и решение отникъде. Дали децата без майка да живеят, дали има смелост бащата да вземе такова решение, пък и той дали е много по-читав.............. че какво ще кажат хората, че все пак дете ни е, майка ни е, жена ни е.............. тя не винаги е така.................... и един кръг порочен и без изход. И никаква спешна психиатрия не може да помогне за това, което би изглеждало като "обикновена истерия". Особено пък, че като дойдат външни хора това състояние мигновено може да се смени с притеснение и сервилност. И отговор няма. Те са като продънен кораб с цялото семейство на борда, което иска да го напусне, но извън него е океанът.
Това е моето впечатление поне за такива случаи. Този може да не е такъв. Ако е психиатричен проблемът, колкото и странно да звучи - по-добре. Значи има шанс за лечение. Ако е хистрионна.................................................

..rude & not ginger...



Тема Re: Пооомощнови [re: Doctor Who]  
Автор eooa (staratanova-eoa)
Публикувано13.03.12 21:23



Г-жо/це,

не е моя работа да споря с Вас по изложения случай, който никой не знае, за какво точно се касае и всеки е в правото си да преценява написаното, според собствените си критерии и да поема лична отговорност със съветите си, макар и анонимно.

За мен случаят е спешен, понеже става ясно, че не е за пръв път, както и, че има агресия и реална опасност близките и особено детето, както и самото лице да пострадат. Става въпрос и за изгаряне на вещи от бита в печка при отсъствие на съпруга в дома. За мен, лицето се нуждае от спешна психиатрична помощ, тъй като по мое мнение не става въпрос за никаква "обикновена хистерия", а за нещо съвсем друго. Разбира се, не ми е изпила дотолкова чавка ума, че да слагам диагнози в интернет, нито съм толкова самонадеяна, че да давам съвети, които не са за спешни случаи.

А случаят, като става ясно от написаното е спешен. Спешната психиатрична помощ не се различава по нищо от всяка друга спешна помощ, а именно се касае за овладяване на моментното афектно и агресивно състояние. Дали лицето развива психиатрични болестни симптоми, дали е в първа или последваща криза не става ясно, но е ясно, че има критичен момент с опасност от нараняване на близки и на дете, както и на самонараняване, а също и опасност от пожар.

Господинът сам ще реши, кой от двата съвета ще му свърши работа с оглед на обстановката и ситуацията.

Така че, не се опитвайте да се надскачате и да обръщате в спор нещо, което може да свърши зле.

Ако ви се иска да водите дискусии по повдигнатите от Вас въпроси, пуснете си нова тема и там се надлайвайте с всеки,който Ви се върже.

А тук в случая, човекът се нуждае от спешен съвет. И получи два. Той ще реши, кой му върши работа.



Тема Re: Пооомощнови [re: Doctor Who]  
Автор lada_turbo (непознат)
Публикувано13.03.12 21:32



Благодаря ви за бързата реакция. Определено и аз имам нужда да поговоря с някого, най-малкото за да споделя, защото това не е нрмално за мен.
През по голямата част от времето е грижовна майка и съпруга.
Превключването между състоянията и обаче може да се провокира и от половин изречение и аз в разговорите си с нея, не трябва по никакъв начин да засягам личността и защото това може да предизвика нов взрив.
Забравих да ви кажа че в последната и истерия през печката минаха библията, мечо пух и пантофките на детето. Изчаква да се разсея някъде и набързо фуква нещо в печката. Като питам какво гориш? -" нищо".
само че детето отговаря на въпроса : Дани къде са пантофките? - " мама гои печи".

Редактирано от lada_turbo на 13.03.12 21:38.



Тема Re: Пооомощнови [re: lada_turbo]  
Автор lada_turbo (непознат)
Публикувано13.03.12 21:43



Всичко започна да еволюира след като забременя. В началото бяха едни леки съботно неделни спречквания с мен или баща и, в които странното беше какво удоволствие и носеха. Сякаш се дрогираше от това.
През последната седмица забелязах че не спи добре - ту плаче ту се подхилква през ноща. През деня няма плач а само едни странни еуфорични ухилвания сякаш току що е разбрала за печалба от тото-то.



Тема Re: Пооомощнови [re: lada_turbo]  
Автор lada_turbo (непознат)
Публикувано13.03.12 21:47



Страх ме е да си легна сега. подразбра че пиша нещо и започна да се държи подозрително. Въпреки странните и състояния интелекта и е на ниво, може би с това успя да потдържа заблудата ми през първите години на познанството ни и съвместен живот. Не че не е имало странни изблици , но не с такива размери, а аз бях заслепен от любовта.

Според баща и, който спи в съседната стая, вижда какво става и си говорим с него по въпроса, трябвало още да имаме търпение.
Докога???

Редактирано от lada_turbo на 13.03.12 21:49.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.