Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:03 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Kак да се раз-стресирам?нови  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано22.11.11 12:01



Да изокам и тука:
От половин година ходя на йога - упражнения и релаксация - файда никаква.
Чета книги за стреса, опитвам разни дълбоки дишания, себеутвърждаващи заклинания, любов към себе си, любов към целия свят, убеждавам се че животът е прекрасен, че всичко ми е наред, че съм способен и кадърен, че мога да се справя с всяка ситуация, че всички в семейството ми сме здрави и задоволени с всичко необходимо, че всичко наоколо е прекрасно, че Вселената е мъдра и ще се погрижи за мен и т.н. и т.н. и т.н. ... и файда пак никаква.
Продължавам да съм все така постоянно стресиран с кофти мисли и една камара неприятни телесни усещания, които ми вгорчават живота и още повече ме дърпат надолу към депресията.
Някой не е ли вече намерил магическото средство?



Тема Re: Kак да се раз-стресирам?нови [re: DarkSide]  
Автор bluefan (БИГОРЕКСИК)
Публикувано22.11.11 12:10



Когато съм напрегнат или в стрес обичам да карам бавно по централни софийски улички с ужансо черен и голям всъдеход и да гледам лошо. Някои го наричат мутреене, но истината е,че съм болен от Дистимия. Второто ми открито заболяване след бигорексията.



Тема Re: Kак да се раз-стресирам?нови [re: DarkSide]  
Автор Poзмapия (жилава)
Публикувано22.11.11 13:16



Не знам

.
Напоследък започвам да се чувствам последното нищожество.
Ей, жестоки хора сме това, човеците.
Цели сме изгорели и пак продължаваме да се палим.

"Умиране няма и задачата има решение." - Ст. Джонсън

Тема Re: Kак да се раз-стресирам?нови [re: DarkSide]  
Автор jumbles ()
Публикувано22.11.11 13:51



тебе ще лопна вече

аре бе, спомни си кво е да обичаш ... баси, чак толкова отдавна ли ти се е случвало



Тема Re: Kак да се раз-стресирам?нови [re: DarkSide]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано22.11.11 14:45



По-скоро тревожен звучиш, отколкото депресиран.

Вместо да се обеждаваш, че всичко е прекрасно, ако приемеш, че е непрекрасно, нетрайно, несигурно... и го обикнеш именно такова.... включително себе си с кофти и некофти мислите, камарите телесни усещания кои приятни, кои не.... Вселената като мъдра, но и не съвсем, може би дори далечна и студена на моменти. Нещата, на които си неспособен, нещата, за които си некадърен, това че животът е на моменти прекрасен, на моменти ужасен и че щом си написал това тук едва ли всичко ти е наред.... но пък си достатъчно мъдър ти, за да не тропаш с крак "Искам всичко да ми е наред, пък", търсейки магическото средство, ами приемеш, че не... няма такова. И дори те съблазни идеята да няма такова

, тогава мисля, че няма да имаш нужда от заклинания за себе.....какво?


А иначе разстресирането идва най-вече с удоволствия. Не релакс, ами искрена радост, забавление, смях, любов, удоволствие....... ей това. Баси ако съм изнервена и почна да мисля "Дишай спокойно" ми че аз на себе си ще се изнервя още повече. Все едно не си приемам нервите и не им давам право да съществуват. Амаха. Напсувай някого и ходи се забавлявай. И толкова. Вместо да се опитваш да си съградиш неръкотворен паметник. Те такива нали знаеш кои имат - мъчениците. А ти в този живот ли искаш да си добре или в следващия?


..rude & not ginger...

Редактирано от Doctor Who на 22.11.11 14:48.



Тема Re: Kак да се раз-стресирам?нови [re: DarkSide]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано22.11.11 14:58



Странно, че йогата не действа при теб.
При мен и асаните само действат всячески положително.

Скромността изразява точният баланс между крайностите.


Тема Re: Kак да се раз-стресирам?нови [re: Vitalite]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано22.11.11 15:08



Ми то йогата се прави сама за себе си, нещо като Art for art's sake. А не с идеята "Сега по-добре ли съм? Добре ли ми се отразява?" Наличието на цел не винаги е хубаво.



..rude & not ginger...


Тема Re: Kак да се раз-стресирам?нови [re: bluefan]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано22.11.11 15:09



не мога да карам бавно ... озни ден сложих ограничителя на 35 километра в час в града, аз давам газ, колата ми удря спирачка ... леле, кат й се ядосах, кат махнах ограничението, от втора направо на шеста излетях ...



Тема Re: Kак да се раз-стресирам?нови [re: jumbles]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано22.11.11 15:10



за последно обичах Партията и СССР, верно че бая отдавна беше ...



Тема Re: Kак да се раз-стресирам?нови [re: Vitalite]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано22.11.11 15:13



пуснах го това оплакване и в клуб Йога и там съм описал защо йогата ме стресира вместо да ме облекчава - съгласен съм че проблемът вероятно не е в йогата, а в мене, обаче какво и как да променя, това е въпросът!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.