Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:33 18.05.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Автохипнозанови  
Автор Пътвщия (ще се върна)
Публикувано14.10.11 12:11



Здравейте всички,
Има много литература, но докато изчета всичко и отсея необходимото ми, може да минат години...

Някой да знае бърза и лесна техника за докарване на напълно будното съзнание до границата м/у бодърстването и съня, но пак да остана в пълно съзнание?
Или, ако има, някаква звукова честота която да върши същата работа...от къде да си сваля звука?

Не мисли, а чакай!


Тема Re: Автохипнозанови [re: Пътвщия]  
Автор jeweel ()
Публикувано14.10.11 12:42



Това не е ли опасно? Ами ако не можеш после да се върнеш в нормално състояние? Според мен такива неща се правят само под надзор на специалист.

В този ред на мисли веднъж-два пъти ми се е случвало като взема някакво успокоително уж за да заспя, вместо това по същия начин, който описваш оставам в някакво средно състояние - буден ум, но не мога да си контролирам тялото. И изпадам в ужас. За щастие е за кратко.



Тема Re: Автохипнозанови [re: jeweel]  
Автор Пътвщия (ще се върна)
Публикувано14.10.11 13:18



Според мен, няма опсност, а и да има, това си е моя грижа...
Трябва ми някаква техника за достигане на такова състояние.
Когато съм напълно буден, за да го достигна са ми необходими около два часа неподвижно лежане...а когато ми се спи, обикновено заспивам и не мога да оставя бодърстваща част в мозъка си.

Ако има звукова честота, която да въздейства директно на мозъка, без да минава през слуха и осъзнаането на звука (понеже имам слухови проблеми), още по-добре - лягам удобно, слагам слушалките и..."отлитам".



Не мисли, а чакай!

Тема Re: Автохипнозанови [re: Пътвщия]  
Автор Пътвщия (ще се върна)
Публикувано14.10.11 17:19



Ако някой тук знае английски език и разбира от звукови честоти, може да генерира такива за справяне с различни проблеми и за други нужди с

програма.
А после, ако е работил по моя въпрос, да ми изпрати получелият се звуков файл. Всичко това, само при добро желание, разбиеа се.

Не мисли, а чакай!

Тема Re: Автохипнозанови [re: Пътвщия]  
Автор ataraxia (експерт:))
Публикувано14.10.11 18:15



Teхника такава не знам, а и да знаех нямаше да я кажа.

Зависи за какво ти трябва - ако искаш да изчистиш ума си от всякакви мисли/тревожни, гневни, натрапливи, страхове някакви/ пробвай с медитация. Обратното - ако искаш да си внушиш нещо положително/някаква мисъл/ - пробвай с автогенен тренинг. И за двете има много материали и са лесни за практикуване.



Тема Re: Автохипнозанови [re: Пътвщия]  
Автор vida1929 ()
Публикувано14.10.11 18:44



Сигурно питаш да състоянието алфа? Някъде четох как се постига,ще потърся и ще ти пратя А сега нещо по-интересно:

Променени състояния на съзнанието
Променено състояние на съзнанието е възприемане на действителността по начин, различен от нормалния, от ежедневния. Подобни състояния ни позволяват да разглеждаме вселената под нов ъгъл, което може да ни даде прозрения и решения на различни проблеми, недостъпни за нас в обичайното ни будно състояние. Тогава сме в състояние да разговаряме с енергиите на животните, растенията и камъните и да добиваме мъдрост от тях.

Когато сме в нормалното си будно състояние, нашият мозък произвежда бета-вълни с вибрация от около 21 херца. Бета-вълните на силно разтревожен човек могат да стигнат до честота 34 херца, докато при състояние на релаксация слизат до 14 херца. Когато вибрациите на мозъчните вълни слязат под 14 херца, ние навлизаме в алфа-състояние. Вибрациите на алфа-вълните са с честота от 8 до 14 херца. В такова състояние изпадаме когато медитираме, бленуваме или творим. Това е нормалната честота на мозъчните вълни на повечето животни. Ето защо, за да общуваме с животните, трябва да сме изпаднали в алфа-състояние. Ако вибрациите на мозъчните вълни спадне под 8 херца, ние навлизаме в тета-състояние. Тета-вълните варират между 4 и 7 херца и се появяват в състояние на дълбока медитация, хипноза, транс или сън. Такава честота достигат и шаманите при различните си дейности като преобразяване или пътуване до други светове. Това е вибрацията на повечето растения и за да общуваме ефективно с растителните енергии, трябва да сме в такова състояние. Когато мозъкът произвежда тета-вълни, твърдите предмети започват да ни изглеждат прозрачни, а съзнанието се отваря за внушения. Номерът е да достигнеш това ниво, като същевременно останеш в съзнание за всичко което се случва. Ако се овладее, това умение може да ни донесе много мощни знания и прозрения.

1093343_summer_slumbersИма и четвърти вид мозъчни вълни, делта-вълните, чиито вибрации варират между 0,5 и 4 херца. Те обикновенно се произвеждат само в състояние на дълбок сън, но могат да се появят при дълбока медитация или провеждане на лечение. В това състояние измеренията на времето и пространството стават взаимнозаменяемии е невъзможно да се направи разлика между гледка, усещане или звук. Делта-вълни произвеждат и мозъците на напредналите шамани, които пътуват в други измерения; необходими са и за общуване с енергиите на камъните. Трябват много упражнения и самоконтрол, за да се постигне това състояние, като в същото време човек остане в съзнание. Не всеки може да го прави и е доста опасно за онези, които не са добре заземени и свързани с енергиите на земята.

Материал : ” Келтското колело но живота” Анди Багът

Редактирано от vida1929 на 14.10.11 19:00.



Тема Re: Автохипнозанови [re: vida1929]  
Автор Пътуващия (ще се върна)
Публикувано14.10.11 21:46



Нещо се зарибих по ОИТ (Опитности Извън Тялото).
Има разни техники, но според мен, всичко е в контрола на съзнанието...
Търся метод за прехвърляне на съзнанието в енергийното си тяло (най-вероятно, тета вълните, но да съм в пълно съзнание).

Не мисли, а чакай!


Тема Re: Автохипнозанови [re: Пътуващия]  
Автор jeweel ()
Публикувано15.10.11 01:14



Сори, ама това ми звучи като пълни глупости - и пак ти казвам, не си прави експерименти без специалист. Не мисля, че е безопасно. Все пак, твоя воля, аз съм длъжна да предупредя.





Тема Re: Автохипнозанови [re: jeweel]  
Автор Пътуващия (ще се върна)
Публикувано15.10.11 01:34



Не знам какво става Там, но съм сигурен, че отделянето от физическото тяло е възможно, понеже, веднъж го постигнах, но стана много рязко, стреснах се и се върнах...
Много хора го правят, има книги и институти занимаващи се с това...

Въпреки, че съм ти благодарен за загриженоста и, че ме е страх да не прозвуча грубо, питам как се прави, а не искам поучения...вече проучих въпроса - четох книги и форуми (има големи форуми на мноого езици (видях само на бг и англ. де, но предполагам, че има и на други

), точно за ОИТ) и т.н.

Не мисли, а чакай!

Тема Re: Автохипнозанови [re: Пътуващия]  
Автор vida1929 ()
Публикувано15.10.11 09:33



Не знам какво става Там, но съм сигурен, че отделянето от физическото тяло е възможно, понеже, веднъж го постигнах, но стана много рязко, стреснах се и се върнах...
Много хора го правят, има книги и институти занимаващи се с това...



Е, човече, щом знаеш и си постигнал това , ти си много по- напред от мен в материала

.
Така че по-добре ти дай инфо, за да започнем темата.
А за тези, които ги е страх, както се казва, Не правете това у вас!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.