Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:29 17.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема 10-те Правила за щастлив живот на Вивиан Уестууднови  
Автор Donnabc (съницист)
Публикувано24.06.11 12:53





Кое от тях ви прикова вниманието и защо?

П.С. На мен - 3-то правило - "Не бъди моралист". Защото се хващам, че чета морал.
Обяснявам си го, че искам да възпитам перфектно дете и желанието си го разпространявам и на околните

Редактирано от Donnabc на 24.06.11 12:54.



Тема Re: 10-те Правила за щастлив живот на Вивиан Уестууднови [re: Donnabc]  
Автор blood2 ()
Публикувано24.06.11 13:04



Ум от дизайнер ли очакваш? От хора, на които целта им е външния вид, а не вътрешната духовност. Обикновенно такива хора са се изтарикатчили и използват следното правило. Правилото на 50%. Тоест щом говоря нещо дето не знам какво е има шанс 50%, да е истина, защото съм толкова тъпа , че не различавам истината от лъжата и именно за това, няма как 100% от съветите ми да са грешни.



Ние сме Дрогата на Бог, затова просто го обичайте.

Тема Re: 10-те Правила за щастлив живот на Вивиан Уестууднови [re: Donnabc]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано24.06.11 13:05



Като прочета или чуя перфектно дете и ми се вдига гнева веднага, а от там отреагирам с ч-во за хумор криво-ляво, ама.... ето и на мен ми идва веднага да ти изчета малко морал, че щастливо дете е по-важно, но и щастието не може да бъде постоянна величина така, че за мен висш пилотаж в родителстването е и нещастливо да го приема и да не чувства вина за това, нито да я връща на него.... да го подкрепя без да се тръшка от всяка негова сълза. Родител, който не се срива, когато детето е в криза и може да каже: "А, това е драскотина, нищо няма, ще ти мине", но и да го остави да си поплаче.


Мамка му, имам да се уча на тфа дето си го написала



..rude & not ginger...


Тема Re: 10-те Правила за щастлив живот на Вивиан Уестууднови [re: blood2]  
Автор Donnabc (съницист)
Публикувано24.06.11 13:10



На мен пък ми харесва тази пънк-дизайнерка вече на 70.
Не знам дали е имала семейство, но е изживяла живота си така, както й харесва.

Друга жена-бунтарка в Англия, за която знам, че по същия начин е живяла така както й харесва е била майката на Чърчил. Имаше филм за нея, в който любовникът й е бил по-млад от сина й /Чърчил/ и са се драчили двамата кой е по-зрял седнали на столчетата в клоните на семейно дърво.


Да, тя е била щастлива, както и дизайнерката, защото са правили това, което им харесва. Колко уж уважавани от обществото хора в Англия тогава и сега могат да си го позволят?



Тема Re: 10-те Правила за щастлив живот на Вивиан Уестууднови [re: Donnabc]  
Автор blood2 ()
Публикувано24.06.11 13:15



Те не са бунтарки, ами такива дето псуват, дрогират се и се държат непристойно. За да си бунтар в добрия смисъл, трябва да се бориш за нещо хубаво и да отстояваш човешки свободи и права. Напримерно има много бунтарки жени в арабските страни, които се бунтуват за равни права с мъжете.

Много е тъпо да подражаваш и да се възхищаваш на чуждо щастие и то особенно на такова на милионери, дето въобще нямат нищо общо с теб. От тях няма как да научиш нещо полезно, защото не са от твоя аршин и също така не са в твоята обстановка.

И ти ли искаш млад мъж? То затова Чърчил се е пропил и е пушил пури и е имал вредни навици, заради това, че майка му го е комплексирала.





Ние сме Дрогата на Бог, затова просто го обичайте.

Редактирано от blood2 на 24.06.11 13:16.



Тема Re: 10-те Правила за щастлив живот на Вивиан Уестууднови [re: blood2]  
Автор Donnabc (съницист)
Публикувано24.06.11 13:24



Как успяваш да видиш само негатива/твой си, въображаем/ във всеки постинг и да рипаш със сопата да биеш врага?

Чакай да се сетя как беше в твоята образна система и да го кажа на нейния език... ммм... не виждаш ли Божественото, за което ти говоря?





Тема Re: 10-те Правила за щастлив живот на Вивиан Уестууднови [re: Donnabc]  
Автор ALONE911 (новак)
Публикувано24.06.11 13:28



Аз си избирам 6 и 9, въпреки, че много се подчинявам на 4.
Максимализмът в каквато и да е посока никога не е бил добър.

И в най-големия глупак, можеш да намериш много истини, стига да се замислиш.
Една моя позната казваше "малко акъл, но на място". Все пак, това са хора които са си управлявали живота. Никак не е малко, ако се замислиме.
Колко днес са способни на това?



Тема Re: 10-те Правила за щастлив живот на Вивиан Уестууд *DELETED*нови [re: Donnabc]  
Автор blood2 ()
Публикувано24.06.11 13:37



Мнението е изтрито от jjjjj

Тема Re: 10-те Правила за щастлив живот на Вивиан Уестууднови [re: Donnabc]  
Автор jeweel ()
Публикувано24.06.11 13:42



Много ми харесаха.

Колкото до морала - първо на първо, никой не знае кое точно е правилното, защото критериите се менят всеки ден. Не си струва според мен да налагаме на децата насила някакви разбирания, които утре вече ще са смешни, но за сметка на това може да им причинят някоя невроза за цял живот. От опит говоря. Иначе всичките й правила внасят усещане за лежерност и как не трябва да задълбаваме в нищо, така и така всичко е преходно, а просто да се отпуснем и да се радваме на живота.



Тема Re: 10-те Правила за щастлив живот на Вивиан Уестууднови [re: Donnabc]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано24.06.11 13:46



Страхотни са, най-често забравям 4,5 и 6-то правило






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.