Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:30 30.05.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема За психологията на филмитенови  
Автор blood2 ()
Публикувано11.06.11 12:43



Тая седмица поне се нагледах на филми.
Първо ме обхвана Азиатска носталгия и си свалих Cinderella (2006). Някакъв филм на ужасите, то пък си стана някаква психологическа драма. Както и да е нали имаше, готини корейки, не се оплаквам.
Ама ми стана тъпо и веднаха пак се върнах у детството и реших да свалям от любимия ми жанр, фантастиката.

После пък се запознах с Outlander / Чуждоземецът (2008), върнах се у древни времена при Викингите и някакво извънземно. Хубав филм, тоя става за гледане и не е лош. Особенно , ако си падате по героите епични и древните дрехи.


Дотук добре. Героичен филм за миналото и яки мацки азиатки дето страдат. Ама сега искам и бъдещето. И заминах направо в Gamer / Геймър (2009). Дето като си беден позволяваш, чрез чип да ти контролират тялото. А затворниците имаха битки и умираха като мухи. Яко, доста как се трепаха и екшъна и нашия герой. И от това ми стана готино и от някаквите сексуални простотии и подхвърляния и цици и задници и хубави дрешки на момичетата дето пък ги контролираха с чипове, извратеняците дето искаха сексуални простотии.

И какво си свалих после. Също много як Психологически филм Idiocracy.2006. Представят ни как хората изглупяват и каква е глупостта човешка, като мислиш само за първични нужди, доминиране и секс. Какви изрази и простотии употребяват хората на бъдещето и колко са тъпи заради това, това си е голям проблем в Америка, пък и тук. Смешен филм, препоръчвам го на всеки.

Ще си кажете, тоя гледа азиатки, миналото, Кибер реалността и битките и мацките, бъдещето дето има само идиоти, какво пък друго психологическо ще намери. Еми, има и то доста.



После се натъкнах на Virtuality.2009. , тоест с философско-психологически поглед към реалността.

Накрая The Invasion / Нашествие (2007). Там пък се казва, че 80% от това което сме се дължи на ДНК, даващо се веднъж по рождение. Както аз ви бях писал множество пъти. А, да там пък извънземен вирус покосява хората и им променя ДНК-то, интересен филм.

Въобще от одавна не бях гледал филми толкова за една седмица. Мисля поне още 1-2 да изгледам. Това е от мен. Определено в филмите има далеч повече Психология отколкото в книгите и те са си направо виртуална реалност.

Е, добре ли си подбирам филмите дето да гледам? Нали не съм тъп толкова.

Та и вие ли се учите освен от книгите и от филмите? Различавате ли психологията там? И често ли се сблъсквате с такива филми и интересни ли са ви? Защото по телевизията дават само помия и простотия. Та тука у интернет можем да се докоснем до истински екшъни или Психологически филми. Въобще всичките филми дето ви ги дадох си заслужават да се изгледат.

Магията на филмите е по-голяма от тази на книгите и е по-истинска и въздействаща. Това да си гледаш филми е много по-яко Психологически, отколкото да четеш книга и променя повече.

Редактирано от blood2 на 11.06.11 12:50.



Тема Re: За психологията на филмитенови [re: blood2]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано11.06.11 13:15



Dare If You Love Me
Garden State
Dedication
Keith
Inside I'm Dancing
Dead Poets Society
Before Sunset
Before Sunrise
Donnie Darko
The Jacket
Constantine
Elizabethtown
In Bruges
Charlie Bartlett
Phantom of the Opera
Factory Girl
Alfie
Revolutionary Road
Moulin Rouge

И още доста филми, но сега за тези на първо четене се сетих, че са ми любими.

..rude & not ginger...



Тема Re: За психологията на филмитенови [re: Doctor Who]  
Автор blood2 ()
Публикувано11.06.11 13:41



Dead Poets Society, Donnie Darko, Phantom of the Opera, Constantine мисля, че са ги давали по телевизията. Останалите нищо не ми напомнят.

Всъщност щом ще даваш любими филми, значи номера е следния. Тези филми са ти любими, защото от другите искаш да се отървеш. Тоест искаш да се отървеш от други преживявания и мисли, защото ги смяташ за непочтенни и неинтересни. Понякога не е важно какво обичаш, а какво не запомняш. Освен фантома от операта, аз друг филм за миналото не забелязах, също не забелязах Екшън или комедия или нещо дето е по-масово от типа на Войни или природни бедствия.

Хайде аз ще намеря и десетина филма дето си спомням, че съм ги свалял от интернет и ще им покажа заглавията, на азиатските де.


Редактирано от blood2 на 11.06.11 13:43.



Тема Re: За психологията на филмитенови [re: blood2]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано11.06.11 13:56



Просто тези са ме впечатлили и са ми направили впечатление.
Има екшън в Константин, в Дъ Джакет, в Ин Брюж. Комични моменти има в доста от тях. Комедии принципно много обичам, но повечето комедии, които гледам са сериали и малко игрални филми успяват да ме разсмеят като някой сериал, който си свалям.
Екшъните май ги надживях като жанр. А и да съм гледала, трудно ще ми е останал някакъв спомен от екшън като за велик филм. Хахахахахахахаха. Макар че отново в сериали като Старгейт, Доктор Кой, Торчууд, Ейнджъл, Бъфи, убийцата на Вампири и т.н. има доста екшън.... но не са игрални филми.

Даже в Торчууд има и доста ужаси

Стига си тълкувал... просто ги препоръчвам на всеки, който търси какво да гледа и не знае откъде да си избере....

..rude & not ginger...

Редактирано от Doctor Who на 11.06.11 13:57.



Тема Re: За психологията на филмитенови [re: Doctor Who]  
Автор blood2 ()
Публикувано11.06.11 14:25



То и аз Старгейт го проследих, доктор кой ми е прекалено сюреалистичен, Бъфи ми е малко тъп, Торчууд по коя телевизия е, иначе имаше един сериал за двама братя убийци на чудовища и Зли същества всякакви, сериал, ама свърши и не знам как се казваше. И Ейнджъл ли го дават?
Дават тъпи сериали за мутанти най-много глупости прости по телевизиите.

Бе то и ти си падаш само по Вампирки и тем подобни.



Вампирските сериали не ми харесват, виж тези с Енергийните вампири са друга работа и далеч по-добри.


Редактирано от blood2 на 11.06.11 14:29.



Тема Re: За психологията на филмитенови [re: blood2]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано11.06.11 14:34



Аз никой от тези сериали не съм го гледала по ТВ, защото аз си определям кога ми се гледа нещо, а не програмата на някой канал, винаги съм си ги сваляла от интернет доста преди да ги дават по ТВ. Та не знам кой го дават в момента.
Бъфи го гледах като по-малка. Не е никак тъп, ако човек се вгледа и някои неща, представени по един начин образно във филма, отговарят на живота на 200%, просто въпросът е човек как го възприема - никога не тр да е буквално.



Не си падам по вампири в момента, защото станаха прекалено модерни за добрия вкус. Шанс...

..rude & not ginger...

Редактирано от Doctor Who на 11.06.11 14:35.



Тема Re: За психологията на филмитенови [re: blood2]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано11.06.11 14:46








Иначе други сериали - Хаус, Декстър, Gossip Girl, Двама мъже и половина, Couplings, FRIENDS, Hannah Montana, Sonny with a Chance, In Treatment

One Tree Hill с изключение на последния сезон беше много добро филмче също.

Хахаха, то сега си мисля как съм имала време за толкова много филми, а истината е, че аз гледам първо един сериал 2 дена седмично по сезон, другата седмица пак и така за месец и половина всички сезони, после като ме хване вдъхновение почвам друг.... Хахахаххахааххааххаа, сега нищо не гледам в момента Но Август вече трябва да има нови епизоди на Торчууд. Маниачка!

Psych също е смешно, но съм изгледала само няколко епизода, не ме зарибява толкова.



..rude & not ginger...

Редактирано от Doctor Who на 11.06.11 14:49.



Тема Re: За психологията на филмитенови [re: blood2]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано11.06.11 15:00





..rude & not ginger...


Тема Re: За психологията на филмитенови [re: Doctor Who]  
Автор blood2 ()
Публикувано11.06.11 15:18



В Бъфи има интересни идеи, ама е направена за тийнейджъри.

Иначе мен ме кефят Върколаците, Вампирите са тъпа работа. По едно нещо си приличаме, и ти обичаш да трепят Вампири, може би защото Върколаците, демек кучетата ги мразят, а ние обичаме животните.









Тема Re: За психологията на филмитенови [re: blood2]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано11.06.11 15:29



Еми аз като я гледах, си бях ученичка



Е, обичам животните, но на Хелоуин досега все като вампир съм се правила. Това е защото съм много весела и емоционална и ме привлича да се правя на студена и мрачна понякога.


..rude & not ginger...

Редактирано от Doctor Who на 11.06.11 15:30.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.