Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:56 27.09.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Тема За ежедневието и 'паметта' на кожата.нови  
Автор borecom (мЪрморко)
Публикувано26.04.11 18:44



Ако живееш с някой всеки ден и не се докосвате а можете, това води ли до омраза ? Разделя ли ?

И обратното, ако не живееш с някой всеки ден и не можете да се докосвате, това засилва ли обичта ? Копнеж ли е ?

Този глад на сетивата .. води ли и защо до различни резултати ?

Back in Black


Тема Re: За ежедневието и 'паметта' на кожата.нови [re: borecom]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано26.04.11 21:17



Ако живееш с някой всеки ден и не се докосвате а можете, това води ли до омраза ? Разделя ли ?
За изчерпана връзка/брак/ ли става въпрос? Вероятно не води до омраза, но след като се получава така явно нещо се губи във взаимоотношенията...Отчуждението двустранно ли е?

И обратното, ако не живееш с някой всеки ден и не можете да се докосвате, това засилва ли обичта ? Копнеж ли е ?
Появата на този някой следствие на горната ситуация ли е?


Този глад на сетивата .. води ли и защо до различни резултати ?
Беше написал и в темата за влюбването, че можеш да задоволиш глада на сетивата по някакъв начин и това е помагащо....., но какъв ще е резултатът...-зависи от страшно много неща.
Все пак приемам първия въпрос, като водещ в темата



Тема Re: За ежедневието и 'паметта' на кожата. [re: Valery 72]  
Автор borecom (мЪрморко)
Публикувано27.04.11 15:08



Нека не търсим взаимна зависимост .. два отделни казуса са.

По скоро в мен водещ е последния въпрос .. дали усета не ме лъже. Подозирам се

от известно време и се питам доколко и кое е реалното.

Щото аргументи за и против едното или другото има много. А за яснотата помага погледа отстрани, от вътре не е толкоз ясен. Та .. мнения ?

Back in Black

Тема Re: За ежедневието и 'паметта' на кожата.нови [re: borecom]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано27.04.11 19:41



По скоро в мен водещ е последния въпрос .. дали усета не ме лъже. Подозирам се от известно време и се питам доколко и кое е реалното.

Мога да ти отговоря как е при мен...Усетът обикновено не ме лъже. Често ми се е случвало да си подтисна интуицията и да подходя аргументирано и логически, но обикновено интуитивното знание ми се оказва вярно.....
Така обаче ти отговарям доста абстрактно. Ако зададеш въпроса малко по-изчистено, вярвам, че ще получиш по-адекватни отговори.....



Тема Re: За ежедневието и 'паметта' на кожата.нови [re: Valery 72]  
Автор Bидa (блага и добра)
Публикувано27.04.11 21:54



Да ,темата е неясно зададена.



Тема Re: За ежедневието и 'паметта' на кожата.нови [re: borecom]  
Автор pyrvata (пристрастена)
Публикувано22.09.11 09:09



... мдааа, извадил си въпросите от конкретния контекст, ако се опитаме да ги свържем и поставим в контекст, би се получило нещо, което изисква следния отговор:) да, гладът на сетивата ще те отведе погрешно при човекът,с когото не се виждаш всеки ден:) гладът на сетивата, ще го украси, доизкусури с помощта на хормонално енергетично зарежданата ти фантазия... ще му придаде смисъл, ще му припише качества и фнтифлюшки... и всичко това ще се случи само защото живееш с някой, с който не се докосваш, а можеш:))) изводът е: или докосвай този някой, който всъщност кара сетивата ти да страдат или не живей с него... така фантазията ти няма да се води от гладът на сетивата и да украсява всяка подхдяща запазваща статуквото възможност.... ще е свободна да си избере правилно:)

...къде го чукаш, къде се пука...


Тема Re: За ежедневието и 'паметта' на кожата.нови [re: borecom]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано22.09.11 12:19



Ако живееш с някой всеки ден и не се докосвате, а можете, това води ли до омраза?
Не.

Разделя ли?
Да.

И обратното, ако не живееш с някой всеки ден и не можете да се докосвате, това засилва ли обичта?
Не.

Копнеж ли е?
Да.

Този глад на сетивата .. води ли и защо до различни резултати?
Хората са различни.

Аморалност - осъзнаване и приемане на различностите.


Тема Re: За ежедневието и 'паметта' на кожата.нови [re: borecom]  
Автор Hoвaroдин ()
Публикувано25.09.11 21:55



"Ако живееш с някой всеки ден и не се докосвате а можете, това води ли до омраза ? Разделя ли ?"

Води до напрежение, то пък води конфликти (за които само си мислиш, че причините са другаде),но в основата е винаги физичната невъзможност да се осъществи връзката. Любовта е нещо физично - допир, ласка, прегръдка и пр. - а не поредица от думи.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.