Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:13 24.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Няма смисълнови [re: Bидa]  
Автор blood2 (heal-вам ангели)
Публикувано05.02.11 15:38



Няма какво да го питам. Qtek го кара на неандертализъм и Фройдщина. Българите имаме един основен недостатък- винаги учим началото и си мислим, че само то е основата на нещата, а не е така. Затова не откриваме нищо ново и не стават нещата. С основата си до никъде, не сме 19 или началото на 20 век. И не се прилага вече геноцид, лагери и тотално унищожение на нации, а Qtek явно живее във времето на Фройд или малко по-късно.



Ангелите не могат сами да се heal-ват, защото не са най-съвършенните създания.

Редактирано от blood2 на 05.02.11 15:39.



Тема Re: ... а ми е ... някак ... чоглавонови [re: ratna]  
Автор blood2 (heal-вам ангели)
Публикувано05.02.11 15:43



Такива деца имат ли живота и съдбата и щастието във свои ръце? Я и тегли една майна на познатата ти.

Онези отгоре управниците имам властта и те са заразоносителя на Злото. Подиграват се с децата си, защото нямат ум и са слаборазвити- пък после и да им завиждаме на щастието? Я да ходи на майната си познатата. Не си чак толкоз проста, че да се радваш на чуждото нещастие.


Ангелите не могат сами да се heal-ват, защото не са най-съвършенните създания.

Редактирано от blood2 на 05.02.11 15:50.



Тема Re: ... а ми е ... някак ... чоглавонови [re: Poзa-Merry]  
Автор Bидa (блага и добра)
Публикувано05.02.11 15:48



Това, което показват е, че хората с психични заболявания и психични проблеми са като всеки един болен - от рак, от диабет, от високо кръвно, от възпалена жлъчка, от язва, от остеопороза, от късогледство, от далекогледство...



Аз мисля, че в това отношение обществото ни е доста напреднало. Виждам около себе си много търпимост и толерантност към психично болните и хората с псих проблеми, както и тук. Възхищавам се на много хора в този клуб...и питащи и отговарящи. Какво търпение ,каква емоционална зрялост .
Но превенцията ни куца. Какво правим като общество за да предотвратим евентуални псих отклонения да се отключат. Семейството не дава достатъчно обич, знания и мъдрост на децата си ,за да израстнат психически стабилни. Просто защото родителите не са научени на това от своите родители и така едно нездраво общество продължава да дава нездрави деца.



Тема Re: ... а ми е ... някак ... чоглавонови [re: Poзa-Merry]  
Автор stoyanov (добрият)
Публикувано05.02.11 16:09



Да, така е като всеки болен са, но... Съвсем различно се възприема от хората да си болен от диабет или от депресия напримиер....
Най-кофти е, че хората с психически заболявания биват изолирани и игнорирани от приятели, роднини, познати... като прокажени... В повечето случай е така.

Редактирано от stoyanov на 05.02.11 16:11.



Тема Re: ... а ми е ... някак ... чоглавонови [re: stoyanov]  
Автор Bидa (блага и добра)
Публикувано05.02.11 17:06



това малко по малко може да се промени. Аз поне съм оптимист и вярвам,че хората по начало са добри.
Имах леля с шизофрения .По-възрастното поколение в къщи криеше този факт,защотосе страхуваше от хорското мнение .Дори майка ми,която беше мед. работник, пазеше в тайна диагнозата.Майка й и сестра й се отнасяха с нея като с болен. Но за нещастие те починаха рано и леля остана на моите грижи. Аз и смейството ми решихме да се държим с нея като с нормален човек. Хората виждаха нашето отношение към нея и те се отнасяха по същия начин с нея. Оказа се че някои съседи дори не знаят, че е шизофреничка. Една ми каза : Шизофреничка ли е? Виждам че е нещо по-различна ,но не бих се сетила .



Тема Re: ... а ми е ... някак ... чоглавонови [re: blood2]  
Автор ratna ()
Публикувано05.02.11 19:14



теглих и майната , но тя продължи да ми обяснява , че щом не съм на мястото на тези деца , нямам право да се оплаквам . като не мога да им помогна с нищо , какво ми праща такива ужаси


избеснях , както аз си знам и ако ми прати нещо такова отново , ще я заплаша с физическа саморазправа



Тема Re: ... а ми е ... някак ... чоглавонови [re: ratna]  
Автор blood2 (heal-вам ангели)
Публикувано05.02.11 20:14



Само така трябва да се отнасяш с тези Ангели, да ги псуваш и недообичаш.

Всеки има право да се оплаква, когато е очевидно, че е по-зле от милионерчетата по телевизиите, които пък те имали проблеми голями.


Ангелите не могат сами да се heal-ват, защото не са най-съвършенните създания.

Редактирано от blood2 на 05.02.11 20:16.



Тема Re: ... а ми е ... някак ... чоглавонови [re: Bидa]  
Автор Poзa-Merry (жилава)
Публикувано05.02.11 21:28



Бих се съгласила с теб, че обществото ни помъдрява постепенно и си дава сметка за същността на психичните проблеми, макар и още много има да се прави.

Семейството не дава достатъчно обич, знания и мъдрост на децата си ,за да израстнат психически стабилни. Просто защото родителите не са научени на това от своите родители и така едно нездраво общество продължава да дава нездрави деца.

Ами - не съм оптимист, за съжаление. Поколението на днешните 30-50 годишни е възпитавано в други ценности, а те като родители предават тези анти-ценности на своите деца. Ужасена от масата тийнейджъри в момента.

"Умиране няма и задачата има решение." - Ст. Джонсън


Тема Re: ... а ми е ... някак ... чоглавонови [re: stoyanov]  
Автор Poзa-Merry (жилава)
Публикувано05.02.11 21:37



Най-кофти е, че хората с психически заболявания биват изолирани и игнорирани от приятели, роднини, познати... като прокажени... В повечето случай е така.

Ами именно затова подобни предвания, както и популяризиране на професиата на психотерапевта по различни начини, ще доведе до цивилизоване на обществото ни.

И хайде сега да мина на една щеоктлива тема - турските сериали, или поне тези, които вървят в най-гледаното време след новините вечер.
Ами братята-турци много умело въвеждат персонажите на психиатрите, на терапевтите, не схематично, а с пълнокръвни образи. (Поне аз доколкото си спомням, в съзнанието на обикновения турчин навремето е бил вкоренен ужасът от "лудите"). Бавно и полека превъзпитават населението си.
За американците да не говорим. Сещам се за "Принцът на приливите", "Добрият Уил Хънтинг", да не споменаваме "Фрейзър"

.

И в някои от нашите сериали имаше епизоди, в които героите посещаваха терапевти, но съвсем кратки и някак между другото.

Но пък наистина, както казва Вида, този форум също е средство за борба.

"Умиране няма и задачата има решение." - Ст. Джонсън

Тема Re: ... а ми е ... някак ... чоглавонови [re: Poзa-Merry]  
Автор Doctor Who (Ентропия)
Публикувано05.02.11 22:43



Познавам много готини деца, тинейджъри, млади хора и докъм 30, 30 и няколко също.... около 40 също и 60-70 също......... абе зависи си от човека т.е.
Макар че, факт е, че тези, които знам изпъкват като такива на фона на една маса от хора, които са със страшни дефицити.
Иначе още навремето са вярвали, че ако обучат всички родители през какви етапи минава детето и как да се подпомогне то да ги мине успешно и да се изгради като стабилен и диференциран човек, тогава човечеството ще мине на съвършено друго ниво. Но това никога не е било най-важният приоритет.
И все пак си мисля, че понякога читави хора излизат от много гадни ситуации. Както се кове желязото, така и характерът, стига да не се пречупи, може да развие невероятни качества в трудности - качества на воин.......... с нежно сърце

Размечтах се.

...rude and not ginger...
Allons-y, Alonso


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.