Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:59 01.07.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Рефлексии а ла Шоушенк...нови  
Автор Пич Бoжи (super peach)
Публикувано13.12.10 21:16



Надзирателите си мислят, че са свободни, но истината е, че фактически и те прекарват живота си в затвора...



------


Тема Re: Рефлексии а ла Шоушенк...нови [re: Пич Бoжи]  
Автор Пepcийckи мъдpeц (Духовен учител)
Публикувано13.12.10 21:24



Ако приемаш и времето вкъщи прекарано със съпругата, може и така да е.




Живите са силни в думите, а мъртвите в делата- древна персийска поговорка след разгрома от Спарта.

Редактирано от Пepcийckи мъдpeц на 13.12.10 21:26.



Тема Re: Рефлексии а ла Шоушенк...нови [re: Пepcийckи мъдpeц]  
Автор Пич Бoжи (super peach)
Публикувано13.12.10 21:32



О, Заратустра.



------


Тема Re: Рефлексии а ла Шоушенк...нови [re: Пич Бoжи]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано14.12.10 09:00



Много актуална тема напипа.
Всъщност,докато не разбереш колко много не си свободен,всичко ти е ок.Може да се окаже,че рефлексиите а ла Шоушенк са нещо щадящо...



Тема Re: Рефлексии а ла Шоушенк...нови [re: Пич Бoжи]  
Автор Bидa (блага и добра)
Публикувано14.12.10 10:48



Има натури,които и в затвора могат да се чувстват добре. Има други ,които и в най-красивия земен рай, или заобиколени от белезите на охолство , могат да се чувстват адски зле. Всичко е до психика.
Човек сам се вкарва в собствения си затвор с мислите, емоциите и намеренията си. Сам си прави живота ад, рай или нещо средно.
Хубавото на затвора е, че имаш много време за размишления. Е, аз не съм била де, дано не ми се случва

Редактирано от Bидa на 14.12.10 13:22.



Тема Re: Рефлексии а ла Шоушенк... [re: Bидa]  
Автор Пич Бoжи (луду)
Публикувано14.12.10 16:32



3-5 за мислопрестъпление.

------



Тема Re: Рефлексии а ла Шоушенк...нови [re: Valery 72]  
Автор Пич Бoжи (луду)
Публикувано14.12.10 16:33





------


Тема Re: Рефлексии а ла Шоушенк...нови [re: Пич Бoжи]  
Автор Bидa (блага и добра)
Публикувано14.12.10 17:07



дай насоки на темата, ако искаш повече от нас . Може да се разсъждава много, но ти какво искаШ?
Мен ме потресе книгата повече от филма. Чела съм я отдавна, но ме потресе един епизод, в който се казва нещо такова: Той беше много самовглъбен в себе си човек. На хубавите неща в живота не обръщаше много внимание. Но затова пък лошите ги къташе в себе си. Ако възнамеряваше да се самоубие, щеше да го направи, без да сподели с никого.( преводът е мой)
А на процеса казва на съдията нещо от рода на:
Да предположим ,че аз съм убиецът. Интересно ми е ,човек ,толкова безчувствен като вас, щеше ли да ми обърне толкова голямо внимание, ако аз бях убил себе си.



Тема Re: Отново грешишнови [re: Bидa]  
Автор Пepcийckи мъдpeц (Духовен учител)
Публикувано14.12.10 17:20



След като не можеш да избягаш от емоциите си според психолозите, как може да си безчувствен? Внимание за какво? Ако наистина беше вглъбен в себе си, нямаше да говори за самоубийство, а щеше да го направи. Лъже. Не схвана ли? Човека вглъбен в себе си въобще не го интересуват лошите неща и е непукист и не му пука. Той е темерут. Бъркаш и тук. Гледай азиатски филми гадни за самоубийства и ще разбереш, че въобще не им пука щото са темерути. Не им пука за действителността. Това е самовглъбеността.

Учи се от азиатците , а не от Американската помийна пропаганда.





Живите са силни в думите, а мъртвите в делата- древна персийска поговорка след разгрома от Спарта.

Редактирано от Пepcийckи мъдpeц на 14.12.10 17:26.



Тема труд и творчествонови [re: Bидa]  
Автор Пич Бoжи (луду)
Публикувано14.12.10 17:54





Ми ако некой ти открадне мозака, душата и волята, какво друго ти остава освен да се самоубиеш.

------



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.