Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:56 27.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Препоръчайте ми книганови  
Автор Cleo78 (непознат )
Публикувано17.11.10 21:37



Здравейте,

Близък човек - сестра ми, е изпаднала в депресия от това, че не може да намери подходящ партньор и се чувства сама. От друга страна майка ни е болна и това допълнително я съсипва. Бих искала да и направя подарък -книга, която ще помогне поне малко да излезе от депресията и да разбере, че всичко лошо минава и че може да намери любовта на живота си.



Тема Re: Препоръчайте ми книганови [re: Cleo78]  
Автор Doctor Who (?!?!?)
Публикувано17.11.10 22:18



Прегърни я. Разсей я.
Има ли нещо хубаво в живота на сестра ти извън липсата на любов? Припомни й го. Не казвам буквално.

"Яж, моли се и обичай" може би...

Или нещо готино забавно и несвързано с любов изобщо...

Всъщност - просто бъди до нея.


Allons-y, Alonso

Редактирано от Doctor Who на 17.11.10 22:18.



Тема Re: Препоръчайте ми книганови [re: Cleo78]  
Автор Пич Бoжи (гх)
Публикувано17.11.10 23:10



Музиката също помага.



------


Тема Re: Препоръчайте ми книганови [re: Cleo78]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано17.11.10 23:18



книга-Силата на настоящето
Много книги с по-философска насоченост биха могли да бъдат от полза,но тук и интересите на сестра ти са важни...

Ако можеш да си го позволиш -някакъв курс по танци-салса,танго....

Докато тя знае,че ти мислиш и те е грижа за нея,ти вече помагаш.

Вероятно положението на майка ти е трудно и за самия теб-така,че взаимната подкрепа на близките в подобни моменти е много,много важна за всички около болния -и за самия болен.

Редактирано от Valery 72 на 17.11.10 23:47.



Тема Re: Препоръчайте ми книганови [re: Cleo78]  
Автор t.todorov (член)
Публикувано17.11.10 23:24



Няма такава книга. Има много, които с гръмките си заглавия обещават такива ефекти, но истината е, че няма такава книга, а те са търговски продукти насочени към наивници. Просто можете да и споделите, какво усещате когато сте около нея и как и за какво искате да и помогнете.
А депресията с терапия се бори. Психотерапия.

http://positum-bg.com


Тема Re: Препоръчайте ми книганови [re: t.todorov]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано17.11.10 23:28



Няма такава книга. Има много, които с гръмките си заглавия обещават такива ефекти, но истината е, че няма такава книга, а те са търговски продукти насочени към наивници

Какво чете един студент по психология?



Тема Re: Препоръчайте ми книганови [re: t.todorov]  
Автор Doctor Who (?!?!?)
Публикувано17.11.10 23:32



Има такива книги - не психологически, а ХУДОЖЕСТВЕНИ. Изкуството въздейства. Въпросът е на кого кое и как...

А тя е просто депресирана от трудни моменти и неосъщественост на мечта... това не е клинична депресия или поне не е задължително да е, по-скоро екзистенциална.


Allons-y, Alonso



Тема Re: Препоръчайте ми книганови [re: Valery 72]  
Автор t.todorov (член)
Публикувано18.11.10 08:37



Много теория. Но тя не помага. В смисъл, че избавянето от нещо става по друг начин. Обикновено във взаимодействие с терапевт. Контакта с някой се явява винаги най-важното. Ако този контакт е с книга е все едно човек да играе шах-мат със себе си. Винаги ще знае хода на "противника".
Терапевта се предполага, че е създал умението да използва теорията на практика.
Естествено аз не отричам ползата от четенето на книги. Повечето, които са на пазара обаче са търговски продукти, които са направени с цел печалба и обикновено имат повърхностни сугестивни /внушаеми/ послания и обещават нереалистични резултати и то за кратко време, с което привличат потребителя който иска още днес ако може да се избави от нещо. А това е невъзможно.

http://positum-bg.com


Тема Re: Препоръчайте ми книганови [re: Cleo78]  
Автор Bидa ()
Публикувано18.11.10 09:13



Това да подарите книга е много добра идея.
Разбирам положението на сестра Ви. Депресиращо е да не можеш да намериш подходящ парньор. Не се сещам за заглавие,но може би е подходяща някоя книга за психологията на мъжете.Мъжете имат психология,която ако познавате, ще е по-лесно да общувате с тях,защото ще знаете какво искат, как обичат да общуват и или за анимус и анима,но по-леко четиво.Когато аз срещнах съпруга ми, спомням си тъкмо четях една популярна психология,която ми даде обяснение защо търся точно определения тип мъж - да прилича на баща ми естестевено и да притежава качествата,които в детството ми са ми втълпени за важни.Благодарение на тази книга си осъзнах заблудата, че не е важно бъдещият ми съпруг да е образован като баща ми или да има подобна на неговата професия , важното е да ми дава сигурността ,която ми е давала в бащината институция.
Въобще книгите са ми помагали в преломни моменти от моя живот.
Съжалявам за болната Ви майка. Пожелавам късмет!

Редактирано от Bидa на 18.11.10 09:42.



Тема Re: Препоръчайте ми книганови [re: t.todorov]  
Автор a зaщo (непознат)
Публикувано18.11.10 09:26



О, зависи от човека. Има много хора, на които книги написани като приказки за деца, помагат. Всъщност някои книги са дори по-наивни от приказките, но какво значение има щом имат ефект? Въпросът е че само Cleo78 познава сестра си и може да намери подходящото за нея.

А, да и здрасти на всички, чета ви от година и половина- две.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.