Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:36 22.05.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Ниско самочувствиенови  
Автор brumm2 (непознат )
Публикувано29.09.10 21:05



По какъв начин мога да се справя с ниско самочувствие? От край време го имам този проблем и ми влияе адски много на личния живот. Работата е че нямам почти никакви основания за това - изглеждам прилично (е не съм първи красавец), успял съм в кариера и обучение, но въпреки всичко постоянно имам ниско самочувствие. Като си говоря с познати и приятели понякога го проявявам, но в повечето пъти - не. Най ми е трудно с жените. Нямам никакво самочувствие и всеки път си мисля, че никое нормално изглеждащо момич не би искала да има нищо общо с мен и че няма никакъв смисъл дори да се опитвам. Това е адски тъжно

, още повече защото много по-големи грозници и глупаци от мен нямат никакви проблеми в тези насоки



Тема Re: Ниско самочувствиенови [re: brumm2]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано29.09.10 22:25



И какви са причините за ниското ти самочувствие. Все трябва да има някакви и да ги знаеш или поне част от тях




Тема Re: Ниско самочувствиенови [re: brumm2]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано30.09.10 09:49



Това е много често срещан проблем. Първо опознай себе си. Разбери възможностите ти и се оцени трезво и правилно. Няма значение какъв е външният ти вид, аз например имам колега, който за външнитя вид според мен му трябва вуду магии, за да "свали" момиче, но е страшно ерудиран, приятелски настроен и си има самочуствие предвид вида си, т.е. това не е водещо. Напиши ако трябва на един лист качествата си. Не се сдухвай ако някой не те одобрява или харесва, винаги има хора, които няма да те одобряват, но винаги и ще има такива, на които им е приятна твоята компания. Да не ти пука ако някое момиче не те хареса (може да е поредната меркантилна). Бъди себе си и се обграждай предимно от хора, които те ценят. Но най-вече самочуствието е сходн осъс самооценяването, намери златната среда, ако се налага играй. Прави се, че имаш самочуствие, в последствие това ще се превърне в навик, а не преструвка. Само внимавай да не прекалиш с това



Hot stuff

Тема Re: Ниско самочувствиенови [re: brumm2]  
Автор FilerO99 (оперативная )
Публикувано30.09.10 14:17



Ниското самочувствие идва първо от липса на висок интелект, второ от лоша външност и трето от липса на пари.



Тема Re: Ниско самочувствиенови [re: FilerO99]  
Автор clovenhoof ()
Публикувано30.09.10 14:25



По-скоро от самонадценяване.



Тема Re: Ниско самочувствиенови [re: clovenhoof]  
Автор FilerO99 (оперативная )
Публикувано30.09.10 14:55



Нищо подобно.



Тема Re: Ниско самочувствиенови [re: FilerO99]  
Автор blue jewel ()
Публикувано30.09.10 15:03



Очевидно не разбираш от психология, така че, ако обичаш, не се изказвай.

Yeah... whatever.


Тема Re: Ниско самочувствиенови [re: blue jewel]  
Автор FilerO99 (оперативная )
Публикувано30.09.10 15:06



Разбирам повече от теб от всичко. И ти си никоя за да ми казва какво да правя.



Тема Re: Ниско самочувствиенови [re: FilerO99]  
Автор clovenhoof ()
Публикувано30.09.10 16:11



Един пример:

Нямаш реална самооценка за себе си. Мислиш че си по-умен от колкото си.
Тогава ако някой те разбие с думи, твоята неспособност да реагираш и да се защитиш ще те побърква. Следващия път ще избягваш да се конфронтираш с този човек, защото това ти създава дискомфорт.
Ако познаваш себе си не би се стигнало до там.

За красотата и парите е аналогично.



Тема Re: Ниско самочувствиенови [re: FilerO99]  
Автор blue jewel ()
Публикувано30.09.10 16:17



Не си личи да разбираш, имайки предвид горното ти твърдение.
Какво ще кажеш за това, че познавам хора с коефициент на интелигентност над 125, добре изглеждащи и пак с ниско самочувствие?

Yeah... whatever.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.