Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:54 20.09.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Ниско самочувствие  
Автор brumm2 (непознат )
Публикувано29.09.10 21:05



По какъв начин мога да се справя с ниско самочувствие? От край време го имам този проблем и ми влияе адски много на личния живот. Работата е че нямам почти никакви основания за това - изглеждам прилично (е не съм първи красавец), успял съм в кариера и обучение, но въпреки всичко постоянно имам ниско самочувствие. Като си говоря с познати и приятели понякога го проявявам, но в повечето пъти - не. Най ми е трудно с жените. Нямам никакво самочувствие и всеки път си мисля, че никое нормално изглеждащо момич не би искала да има нищо общо с мен и че няма никакъв смисъл дори да се опитвам. Това е адски тъжно

, още повече защото много по-големи грозници и глупаци от мен нямат никакви проблеми в тези насоки



Тема Re: Ниско самочувствиенови [re: brumm2]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано29.09.10 22:25



И какви са причините за ниското ти самочувствие. Все трябва да има някакви и да ги знаеш или поне част от тях




Тема Re: Ниско самочувствиенови [re: brumm2]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано30.09.10 09:49



Това е много често срещан проблем. Първо опознай себе си. Разбери възможностите ти и се оцени трезво и правилно. Няма значение какъв е външният ти вид, аз например имам колега, който за външнитя вид според мен му трябва вуду магии, за да "свали" момиче, но е страшно ерудиран, приятелски настроен и си има самочуствие предвид вида си, т.е. това не е водещо. Напиши ако трябва на един лист качествата си. Не се сдухвай ако някой не те одобрява или харесва, винаги има хора, които няма да те одобряват, но винаги и ще има такива, на които им е приятна твоята компания. Да не ти пука ако някое момиче не те хареса (може да е поредната меркантилна). Бъди себе си и се обграждай предимно от хора, които те ценят. Но най-вече самочуствието е сходн осъс самооценяването, намери златната среда, ако се налага играй. Прави се, че имаш самочуствие, в последствие това ще се превърне в навик, а не преструвка. Само внимавай да не прекалиш с това



Hot stuff

Тема Re: Ниско самочувствиенови [re: brumm2]  
Автор FilerO99 (оперативная )
Публикувано30.09.10 14:17



Ниското самочувствие идва първо от липса на висок интелект, второ от лоша външност и трето от липса на пари.



Тема Re: Ниско самочувствиенови [re: FilerO99]  
Автор clovenhoof ()
Публикувано30.09.10 14:25



По-скоро от самонадценяване.



Тема Re: Ниско самочувствиенови [re: clovenhoof]  
Автор FilerO99 (оперативная )
Публикувано30.09.10 14:55



Нищо подобно.



Тема Re: Ниско самочувствиенови [re: FilerO99]  
Автор blue jewel ()
Публикувано30.09.10 15:03



Очевидно не разбираш от психология, така че, ако обичаш, не се изказвай.

Yeah... whatever.


Тема Re: Ниско самочувствиенови [re: blue jewel]  
Автор FilerO99 (оперативная )
Публикувано30.09.10 15:06



Разбирам повече от теб от всичко. И ти си никоя за да ми казва какво да правя.



Тема Re: Ниско самочувствиенови [re: FilerO99]  
Автор clovenhoof ()
Публикувано30.09.10 16:11



Един пример:

Нямаш реална самооценка за себе си. Мислиш че си по-умен от колкото си.
Тогава ако някой те разбие с думи, твоята неспособност да реагираш и да се защитиш ще те побърква. Следващия път ще избягваш да се конфронтираш с този човек, защото това ти създава дискомфорт.
Ако познаваш себе си не би се стигнало до там.

За красотата и парите е аналогично.



Тема Re: Ниско самочувствиенови [re: FilerO99]  
Автор blue jewel ()
Публикувано30.09.10 16:17



Не си личи да разбираш, имайки предвид горното ти твърдение.
Какво ще кажеш за това, че познавам хора с коефициент на интелигентност над 125, добре изглеждащи и пак с ниско самочувствие?

Yeah... whatever.


Тема Re: Ниско самочувствиенови [re: clovenhoof]  
Автор blue jewel ()
Публикувано30.09.10 16:42



Никой ли тук не е наясно с тия неща? Жалко.

Действително масата хора се водят по това, което изглеждаш, а не по това, което си. Щом имаш ниско самочувствие, приемат, че си тъп, грозен и т.н. А то не зависи от тези неща, поне не толкова. Него или го имаш, или го нямаш. ДНК, дето казва Блъд, по рождение. Имам горчив опит с всичко това и може да ми вярвате.

Засега отговорът на Яна ми се вижда най-точен и правилен, не виждам какво мога да добавя.

Редактирано от blue jewel на 30.09.10 16:49.



Тема Re: Ниско самочувствиенови [re: blue jewel]  
Автор clovenhoof ()
Публикувано30.09.10 16:49



Аз не мисля че е вродено.
Придобива под влияние на социалната среда.
Ако живееш в планината в изолация като монах едва ли ще имаш такъв проблем.

ПП: А и онова беше само пример.

Редактирано от clovenhoof на 30.09.10 16:50.



Тема Re: Ниско самочувствиенови [re: FilerO99]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано30.09.10 18:46



аз мисля, че си прав донякъде. Познвам грозни хора, без пари и интелектът не знам какъв им е ама не съм забелязала да блестят. Ама са толкова надути, че падам от недоумение от къде идва самочувствието им. Може пък нещо родителите им да са големи клечки били навремето...
Но по правило хората с пари и хубава външност имат добро самочувствие. Интелигентните, ако горните 2 им липсват не винаги имат кой знае какво самочувствие. Може да имат професионално самочувствие, но в др области, дето не са силни нямат или поне не им личи по никакъв начин.
Другото, което съм забелязала е, че много често хора с добро самочувствие, с еоплакват че им е ниско. Според техните мерки е ниско. Както и таквиа с ниско самочувствие, но напълно доволни от него.
Така че оценката на самочувствието ни е малко трудна. Може би най точно може да се прецени с тест.




Тема Re: Ниско самочувствиенови [re: jana]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано30.09.10 19:22



Прави се, че имаш самочуствие, в последствие това ще се превърне в навик, а не преструвка.

да. Ама пак ще бъде ПРАВЕНЕ. Дори в очите на околните да изглежда, че има самочувствие той самият пак няма да се чувства добре. Отделно хората ще го сдухват поради същите причини, поради които и сега го сдухват и той ще си се чувства по същия начин. В крайна сметка няма да има смисъл от лъжата (преструвката).
Ако на човек не му върви в нещо, това невървене ще си го сдухва и повишеното му самочувствие няма да му помогне да почне да му върви повече. Дори напротив, ще претърпява още повече разочарования. Щото съм забелявала, че за някои неща абе колкото и да ги въртиш и сучеш и обмисляш си не стават и си не стават и човек така и не може да намери обяснение за това невървене.
Но за опознаването себе си наистина трябва да се случи. Човек да наблегне на това, което може и в което му върви, в него да се концентрира и да се абстрахира от останалото.
Струва ми се, че поради някаква причина, в която се е фиксирал и много държи да му вървят нещата по тази линия, но те не стават и това го смазва. Може да е заобиколен от некачествени хора, енергийни вампири или такива, които не го оценяват. Ако е това положението и не може да се отърве от тях не виждам как ще се почувства по добре. Само с промяна на мисленето няма да стане, трябва да си промени средата и живота.




Тема Re: Ниско самочувствиенови [re: clovenhoof]  
Автор blue jewel ()
Публикувано30.09.10 22:03



Аз пък ти казвам, че това е особеност на характера и е вродено, поне склонността към него. Монахът в планината няма да има такъв проблем, докато не слезе при хората - тогава ще си проличи какъв е в общуването. Средата също влияе, естествено. Зле настроените хора могат да накарат човек и без това с ниско самочувствие да се смачка съвсем, а добронамерените да му помогнат да преодолее проблема си, поне частично. Ако обаче си със силен характер по рождение, не мисля, че някой може да ти повлияе, най-малкото няма да посмее, виждайки, че ще го направиш на 2 стотинки.

Yeah... whatever.


Тема Re: Ниско самочувствиенови [re: brumm2]  
Автор Yuppi (phd mhd ahd)
Публикувано30.09.10 22:43



Самочувствието, това е нещо отвлечено. Защо изобщо го мислиш. Трябва да имаш опит, да развиеш чара си и така нататък.



Тема Re: Ниско самочувствиенови [re: blue jewel]  
Автор clovenhoof ()
Публикувано01.10.10 10:01



Знаеш ли колко много хора са склонни към шизофрения?

Ако си склонен не значи че ще го проявиш. Това вече зависи от средата.
Тя оформя характера.
Не се раждаме годни да живеем в общество като съвременното. Тук идва на ход възпитанието. Без него природните инстинкти бушуват неуправляемо в нас. Те трябва да се контролират. Ако се потискат се получават неврози.

А пък, ниското самочувствие сигурно е 10 производно на някакъв друг генерик психичен проблем.

Това е моето виждане.

Редактирано от clovenhoof на 01.10.10 11:28.



Тема Re: Ниско самочувствиенови [re: blue jewel]  
Автор FilerO99 (оперативная )
Публикувано01.10.10 10:53



Защото са болни.



Тема Re: Ниско самочувствиенови [re: NikiFin]  
Автор ДPaka (кофти тръпка)
Публикувано01.10.10 14:57



Според мен, много голямо влияние оказва възпитанието.Средата в която си израснал и самочувствието, което ти е дала тя. Ако си израснал при властни родители,които непрекъснато са те критикували и подтискали, дори и да имаш голям потенциал едва ли някога ще успееш да го разгърнеш,а и да успееш винаги ще останеш лабилен по въпроса със самочувствието и при по-сериозен стрес ще започнеш да се съмняваш в себе си,да се упрекваш и самообвиняваш. Подкрепата и утвърждаването на високо самосъзнание за собствената стойност през годините на израстване на индивида, според мен, е нещо което никакви пари и положение в обществото немогат да създадат, за външност пък изобщо няма какво да говорим. Така ,че е много трудно за възрастен индивид да промени съзнателно това, което несъзнателно е възприел като самооценка под въздействието на окръжаващата го среда. Не е невъзможно,но е много, много трудно и би било добре да има външна подкрепа от човек или хора, на които държи.



Тема Re: властни родители?нови [re: ДPaka]  
Автор FilerO99 (оперативная )
Публикувано01.10.10 15:06



Можеш лесно да разбиеш бракът когато имаш властни родители, но оставаш задължително с единият си родител



Тема Re: властни родители?нови [re: FilerO99]  
Автор ДPaka (кофти тръпка)
Публикувано01.10.10 15:32



Това са нереалистични неща.



Тема Re: властни родители?нови [re: ДPaka]  
Автор FilerO99 (оперативная )
Публикувано01.10.10 15:42



Напротив - аз точно така направих, останах с по-малкото зло А когато ставам и икономически по-силен аз започвам да диктувам нещата!



Тема Re: Ниско самочувствиенови [re: clovenhoof]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано01.10.10 15:45



Не е вродено, но според мен първите 7 години самочуствието се подхранва от родителите също

Hot stuff

Тема Re: Ниско самочувствиенови [re: jana]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано02.10.10 17:20



може и да си права. На мен като дете близките ми винаги са ми говорели колко съм умна, а на сестра ми не са, даже казваха че е тъпа. Според сестра ми това я е комплексирало, и сега няма самочувствие. Но ... това е според нейните собствени думи. Аз като гледам на практика тя има много по голямо самочувствие от мен. Аз примерно изпитвам ужасно притеснение да се изправя пред хора и да говоря (това беше една от причините поради които не исках да ставам даскалица). Имам и диплома за екскурзовод, но никога не се престраших да застана пред туристи да им говоря. Мен ме беше срам като ученичка да ме изправят пред дъската да си изпея урока.
А сестра ми е даскалка, чувства се прекрасно като такава, все едно е на сцена и живее друг, много по хубав живот когато е сред учениците си. Освен това вместо аз тя стана екскурзовод без да има такова образование и като гледам няма никакви притенения да се изправи през цял автобус чужденци и да ги забавлява. Дори им пее български народни песни, което за мен е признак на не добро, а на огромно самочувствие. И по улиците ходи наперена като принцеса, а аз съм свила и ме е срам да ходя сред хора. Добре че походката ми е малко разка и енергична и не ми личи притеснението. За мой най голям ужас колкото по не искам хората да ме забелязват те толкова повече ме виждат и запомнят.






Тема Re: Ниско самочувствиенови [re: ДPaka]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано02.10.10 17:35



Така е но пак си зависи от природата на конкретния човек.
Ако е някой амбициозен, който не може да се примири да го унижават ще направи чудеса за да се докаже, че не е нищожеството, което се опитват да го изкарат. Познавам такива хора. Ако обаче си малодушен, с примиренчески характер, песимист, невярващ в силите си.... може съвсем да те стъркат оклните.
Все пак самочувствието наистина зависи най вече от околните и от резултата от сравненито ти с тях. Ако примерно си някой посредствен даскал по английски и не можеш да си намериш работа в града, но пък отидеш в някое пропаднало село дето само ти знаеш английски и всички те гледат с респект тогава самочувствието ти в тази конкретна среда може да е доста добро, нищо че иначе сред по кадърни колеги се чувстваш нищожество.
Аз самата до 7 клас бях от най добрите ученици в класа и си мислех че по умни от мен няма. Да, ама като отидох в математическата гимназия дето са само подбрани хора, кой от кой по умен и ... не че не се справях с материала ама вече не можех да съм най добрата и това доста ми смаза самочувствието. Поне аз съм от хората, които за да имат някакво самочувствие трябва да блестят в някоя област или с нещо или ако не най добрата поне да съм сред най добрите. И ако това не го усещам просто нямам самочувствие и това е. Не че ми е адски и непоносимо ниско, просто гледам да не се изявявам в някоя област като знам, че няма да блесна. Ако знам, че това, което ще кажа или направя няма да се хареса или да впечатли по някакъв начин околните просто се отказвам да го правя или казвам. Става дума когато съм в компания примерно или се дискутира някакъв въпрос или....
Докато има хора, които са в състояние да говорят съвсем безинтересни и безсмислени приказки без да се притесняват, че никой не ги слуша или че отегчават околните.




Тема Re: властни родители?нови [re: FilerO99]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано02.10.10 17:39



определено ако бях финансово независима, щях да имам много по добро самочувствие и да не се оставям някои хора да ме унижават. Не че сега се оставям съзнателно, просто нямам друг избор. И колкото и да се правя на смела и на непукист пред хората, от които завися, вътрешно си ме е шубе какво ще става с мен ако ме джитнат

. Поне се надявам те да не го знаят, щото съвсем ще ме вземат за мезе




Тема Re: Ниско самочувствиенови [re: NikiFin]  
Автор brumm2 (непознат )
Публикувано02.10.10 21:56



тъкмо щях да ти пиша за причините, но тези които ми изникнаха не са никак малко и не съм напълно убеден, че те са причината, та се отказах
Всъщност започвам да се чудя дали съветът или психологът биха могли да помогнат в тези случаи. Мисля че не. Според мен хората ходят на психолог преди всико за да споделят с някой проблемите си и да им олекне
Ако не си помогнеш сам, няма кой да ти помогне



Тема Re: Ниско самочувствиенови [re: NikiFin]  
Автор brumm2 (непознат )
Публикувано02.10.10 22:01



и между другото и аз съм го изживял това с гимназията. Шокът беше в началото, но после приех че съм от групата на "по-мързеливите и тъпите" и свикнах. Всъщност самочувствието ми там го смазваха други фактори - по скоро това, че не бях никак популярен и обичан, а в гимназията всеки иска да е такъв
Иначе никога не съм се оставял да ме унижават или подиграват, дори най-големите заядливци и подигравчии почти винаги са ме оставяли на мира. Може би се страхуват или ме мислят за точен, незнам

и между другото съм млад, дори нямам 25

Редактирано от brumm2 на 02.10.10 22:04.



Тема Re: Ниско самочувствиенови [re: brumm2]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано02.10.10 22:15



прав си, само сам. Психологът може да ти помогне сам да си помогнеш




Тема Re: Ниско самочувствиенови [re: brumm2]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано02.10.10 23:40



Нямам никакво самочувствие и всеки път си мисля, че никое нормално изглеждащо момич не би искала да има нищо общо с мен и че няма никакъв смисъл дори да се опитвам. Това е адски тъжно , още повече защото много по-големи грозници и глупаци от мен нямат никакви проблеми в тези насоки

Знаеш ли много често успехът на хората в много области/изключвам изкуството/се дължи до голяма степен на тяхната решителност.Сигурно си виждал много интелигентни хора,които не постигат кой знае какви успехи, и други,които нямат подобни качества,но постигат успехи и в бизнес,интимни отношения и т.н.Просто едните мислят повече и съотв.това предизвиква повече задръжки,докато другите без да осмислят кой знае колко нещата, дават директно напред."Докато мъдрите се намъдрували,лудите се натанцували".
Може би е добре човек да държи в това отношение златната среда,но все пак единственият начин да успее в нещо, е да опита да го направи,поемайки риска и за евентуален неуспех........

Сигурно си виждал как малките деца се впускат да правят нещата....Спомням си,че когато се научих да плувам/по-скоро да се държа над водата/на около 5, първото нещо,което направих е да стигна до корабната шамандура-голяма жълта топка не много далече след нормалната,която много ми харесваше отдалече.Когато се изморявах лягах във водата и си почивах-т.е.нямах проблеми.Когато нашите ме видяха изпаднаха в шок ,и съотв.си изслушах лекцията за опасностите.Успях да го повторя доста години по-късно.....

Редактирано от Valery 72 на 03.10.10 00:00.



Тема То ти стига инови [re: FilerO99]  
Автор _Gemini_ (любопитна)
Публикувано03.10.10 21:38



един властен родител или роднина, мачкащ личността ти, за да "развиеш" ниско самочувствие.

Има истина в размислите на всички.
Според мен обаче най-голяма роля за самочувствието на детето, а после и като тийнейджър, има семейството. Оттам и хора с нереална преценка за себе си, защото прекомерно са ги възвеличавали или критикували близките.



Гле'й ся, к'ви въпроси ма вълнуват.

Тема Re: То ти стига инови [re: _Gemini_]  
Автор Doctor Who (?!?!?)
Публикувано04.10.10 00:09



Според мен е много трудно да се каже. Не може семейството да е отговорно за всичко, защото никой не е затворен само вкъщи - има приятели, учители, телевизия, интернет, книги, филми... всякакви неща и хора с помощта на които човек може да си свери часовника. Всеки вижда различни поведения, различни отношения, различни реакции и различни хора и сам избира кое одобрява и кое не, какъв иска да бъде. Защото човек сам избира какъв да бъде и прави този избор отново всеки ден с всяка дума или дело. Всеки сам избира дали хвалбите да го разглезят или обидите да го огорчат. И в крайна сметка зрелият човек не се влияе от нито едно от двете за своето самочувствие, а го гради спрямо това, което е и дали чувства изборът си да бъде, правилен в сърцето си. Както Шопенхауер е написал отдавна - ако се освободим от желанието да сме харесвани, ще бъдем спокойни и ведри, със самочувствие и естествени в поведението си. А може би точно това някой да се опитва да "мачка" личността ти е предпоставка да осъзнаеш, че хората могат и да грешат в това, което правят и казват и, че обида е само това, което допуснеш да бъде такава за теб. Човек се учи с опита, самочувствие не се гради с възпитание, гради се в живота, с препятствията, гради се със загубите повече отколкото с победите, защото който не е губил, той се страхува от загубата. Не може да се разделят хората на разглезени и мачкани, защото не е важно какво е било, а какъв избор прави този човек всеки ден отново и отново, и отново. И как се чувства той с този избор.




Allons-y, Alonso



Тема Re: Ниско самочувствиенови [re: Valery 72]  
Автор Doctor Who (?!?!?)
Публикувано04.10.10 00:14



И в изкуството се иска смелост и решителност.

Иначе съм съгласна.




Allons-y, Alonso

Тема Re: То ти стига инови [re: Doctor Who]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано04.10.10 00:28



Човек се учи с опита, самочувствие не се гради с възпитание, гради се в живота, с препятствията, гради се със загубите повече отколкото с победите, защото който не е губил, той се страхува от загубата. Не може да се разделят хората на разглезени и мачкани, защото не е важно какво е било, а какъв избор прави този човек всеки ден отново и отново, и отново.

Абе де толкоз акъл в годините, когато не си намерил себе си и най-важните фигури в живота ти са родителите? И ако от тях получаваш само критики, забрани и пак критики ... ? Аз на около 40 почнах да градя някакво самочувствие. Нали се сещаш как съм загубила най-ценното време от живота си, което няма да се повтори?



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от paзбиpaм на 04.10.10 00:29.</EM></FONT></P>

Редактирано от paзбиpaм на 04.10.10 00:30.



Тема Re: То ти стига инови [re: paзбиpaм]  
Автор Doctor Who (?!?!?)
Публикувано04.10.10 00:34



Ами ти доколкото чета, си станала доста положителен човек с качества. И предполагам си доста различна от родителите си. Може би около 40 си започнала да осъзнаваш това и да се оценяваш реално, но много преди това си избрала каква да бъдеш.
А това време не е изгубено, то ти е трябвало, за да осъзнаеш нещо. Важното е сега какво, нали живееш сега. На миналото много му здраве. Поне те е научило каква не искаш да бъдеш.




Allons-y, Alonso



Тема Благодаря,нови [re: Doctor Who]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано04.10.10 00:43



обаче ако е имало кой да ми каже една окуражителна дума вместо постоянни критики, освен положителен човек с качества, щях да съм и нещо много, много повече и това щеше да се вижда от всички. За мен е изгубено време, толкова бавно развитие кому е нужно, да не би да живея 120 години, че да компенсирам? Сега, като си осъзнавам потенциала, голяма част от който ще си остане така нереализиран, знаеш ли какво ми иде да направя? Иде ми да се метна отнякъде.

Оф, не ме слушайте, всъщност не трябва да говоря така. Все пак съм благодарна, че това осъзнаване ми се е случило, защото на някои хора не е и се опитвам да им помагам в тази посока. Да, тук съм и сега, но ми е жал за нещата, които бих могла да свърша, ако не бяха тези окови в съзнанието ми заради ниско самочувствие.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Редактирано от paзбиpaм на 04.10.10 00:44.



Тема Re: Благодаря,нови [re: paзбиpaм]  
Автор Doctor Who (?!?!?)
Публикувано04.10.10 01:18



Да, така е. Можеше да имаш много други неща, но при този различен път нямаше да имаш това, което имаш сега и щяха да бъдат други хора до теб, не по-лоши или по-добри, но други.
Иначе то и аз си казвам дори за преди една година - ако знаех тогава това, което знам сега... неизбежно е. Да, би било добре, ако имахме шанс да се върнем назад във времето и да оправим някои неща, но понеже не можем, връщайки се в него само бягаме от настоящето и го пропиляваме и него. Може би не можеш да направиш всичко онова, което би могла, ако сега беше на 20, но поне нещо можеш да направиш, което е повече от нищо, нали.




Allons-y, Alonso



Тема Re: Ниско самочувствиенови [re: Doctor Who]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано04.10.10 09:23



Разбира се,че се иска,но нямаш ли талант нищо не се получава.



Тема Re: властни родители?нови [re: NikiFin]  
Автор FilerO99 (оперативная )
Публикувано04.10.10 10:22



Значи съм прав?Е, определено имам опит в живота.



Тема Re: властни родители?нови [re: FilerO99]  
Автор blood2 ()
Публикувано04.10.10 11:03



Хората определят ниското или прекомерно високото самочувствие на индивида в стадото. Нали?

Гледал си филми за Хитлер, и оттам ги разбираш тези работи.



Тема Re: Ниско самочувствиенови [re: Valery 72]  
Автор Doctor Who (?!?!?)
Публикувано04.10.10 11:06



Е, да, но то и в другите неща не се получава само със смелост, няма някой да те хареса за връзка само защото си настоятелен, но ако си неуверен и нищо не направиш съвсем.
И в изкуството, ако имаш талант, но те е страх да го споделиш или да видиш докъде се разпростира реално и залагаш на сигурното... пак нищо е резултатът.




Allons-y, Alonso



Тема Re: Ниско самочувствиенови [re: brumm2]  
Автор Yuppi (phd mhd ahd)
Публикувано04.10.10 12:17



Вероятно и ти не ги харесваш наистина, защото не правиш нужното за да им се харесаш. Явно са ти под нивото или не ги третираш правилно (като заменими курветки), защото иначе би ти дошло отвътре да им влезеш под кожата.





Тема Многонови [re: Doctor Who]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано04.10.10 12:18



хубаво ме завръщаш на правилния път ти

, аз все по-рядко изпушвам по този начин - да се ядосвам за пропиляното време, но ми се случва. Всичко идва от перфекционизма ми. Сега ще се развивам скокообразно, вероятно.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Ниско самочувствиенови [re: brumm2]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано04.10.10 12:21



Нямам никакво самочувствие и всеки път си мисля, че никое нормално изглеждащо момич не би искала да има нищо общо с мен и че няма никакъв смисъл дори да се опитвам. Това е адски тъжно

Знаеш ли кое е НАИСТИНА тъжното? Че според теб няма смисъл да опитваш, но така никога няма да разбереш. Опитвай, но просто се отпусни и не се притеснявай, помисли си за най-лошото, което може да се случи - да те отреже. Е, и какво толкова? Светът ли свършва от това? Или мислиш, че само теб са те отрязвали?

Голяма работа, то и успехът, и провалът все по хората ходят и нито едно от двете не е постоянно.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Ниско самочувствиенови [re: paзбиpaм]  
Автор blood2 ()
Публикувано04.10.10 14:13



"и успехът, и провалът все по хората ходят и нито едно от двете не е постоянно."

Успеха е свързан с дарбата. Дарбата се дава 1 път, като се родиш. Днк и другите неща са дарбата дадена ти или отнета ти по рождение.





Тема Оф,нови [re: blood2]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано04.10.10 14:15



такава "оплачи-долчина" като теб не см виждала, стига се тръшка!

Много си знаеш дарбите ти, от оплакване нямаш време да ги видиш.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Многонови [re: paзбиpaм]  
Автор Bидa ()
Публикувано04.10.10 14:44



Времето ти не е пропиляно .То е преминало по най-добрия за теб начин. Измъчваш себe си като разсъждаваш по този твой начин, но нищо не можеш да постигнеш със самосъжаление .Извлякла си сигурно урока си -да живееш в настоящето !? Или все още не си?
Всичко се случва по възможно най-добрия за нас начин . Но ние не го виждаме защото сме заети да се самосъжаляваме и да прехвърляме вини -върху родителите, средата, обществото, учителите...да изброявам ли още?
Какво разбираш под скокообразно?

Пренаписах живота си, такъв какъвто ми се иска да е бил.


Тема Re: властни родители?нови [re: blood2]  
Автор FilerO99 (оперативная )
Публикувано04.10.10 14:46



На мен хората не могат да ми определят нищо, освен тези от които завися - родител и работодатели



Тема :)нови [re: Bидa]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано04.10.10 14:52



Извлякла си сигурно урока си - да живееш в настоящето !? Или все още не си?

Съм, съм, това са остатъци от стария ми начин на мислене. Относно самосъжалението - това отдавна съм го забравила, в момента, в който реших, че ролята на жертва хич не ми приляга, животът ми се преобърна и дори се отървах от ужасно и постоянно главоболие.



Какво разбираш под скокообразно?

Ами бързо, със скок - нали знаеш, че "проглеждаме" за някои неща с години, а за други изведнъж? Написах го в смисъл, че ще мога така да наваксам годините на бавно развитие.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: :)нови [re: paзбиpaм]  
Автор Bидa ()
Публикувано04.10.10 15:11



Ами бързо, със скок - нали знаеш, че "проглеждаме" за някои неща с години, а за други изведнъж? Написах го в смисъл, че ще мога така да наваксам годините на бавно развитие.


Какво си пропуснала ? Какво искаш да наваксаш? Интересно ми е. Ако искаш ми отговори тук или на бележки.
Нещо важно ,което разбрах е,че съм постигнала всичко което ми е необходимо. Важните неща в живота ги имам- любов и щастие. А другите-имоти пари кариера-те са преходни. Днес ги имаш,утре може да ти се изплъзнат. Затова не се хващам за тях. Те дават само привидно самочувствие, но не са здрава опора.

Пренаписах живота си, такъв какъвто ми се иска да е бил.


Тема Re: властни родители?нови [re: FilerO99]  
Автор blood2 ()
Публикувано04.10.10 15:54



Нали в баща си беше видял Дявола. Ами ако именно родителите и работодателите ти оформят ниското самочувствие и те бичуват?





Тема Re: Многонови [re: paзбиpaм]  
Автор Doctor Who (?!?!?)
Публикувано04.10.10 16:15



Ех тоя перфекционизъм, на какъв инат се опитвам и аз да го боря, тръшкам се в другите крайности, че да се срещна себе си по средата

Да, в главите ни светът би могъл да бъде идеален, винаги да взимаме максималното, да постигнем всичко не утре, а вчера с един щрак на пръстите, но пък де да знам... може би така е по-скъпо постигнатото. А и нали уж на щастие се учело с неговата противоположност. Пък и човек опознава себе си в живота и се намира. може би това ни е мисията тук - да се намерим кои сме.

Скокообразно звучи добре. Докато се изобрети телепорта.




Allons-y, Alonso

Редактирано от Doctor Who на 04.10.10 16:17.



Тема Телепортътнови [re: Doctor Who]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано04.10.10 16:36



е изобретен, ние не го владеем.



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Ниско самочувствиенови [re: Doctor Who]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано04.10.10 16:41



Да,така е.Всичко е съвкупност от поне няколко качества и никога притежанието само на едно от тях не е достатъчно.Въпросът е да можеш да наваксаш именно с липсващите ти звена...



Тема Re: Ниско самочувствиенови [re: blood2]  
Автор ratna ()
Публикувано04.10.10 18:26



cтига с това Днк ,blood .
и да нямаш дарба като имаш кинти и даровитите ще ти целуват задника
Що тия с мангизите нямат проблеми със самочуствието ?

Редактирано от ratna на 04.10.10 18:34.



Тема Re: Ниско самочувствиенови [re: Yuppi]  
Автор brumm2 (непознат )
Публикувано04.10.10 18:55



това донякъде е вярно. харесвам почти всички жени, но в един еротично- сексуален подтекст. Иначе всички момичета около мен са толкова еднакви и никакви, различните са броят на пръсти. А аз като видя различен или малко странен човек веднага го харесвам, а ако е момиче и изглежда добре направо се влюбвам. Но те са адски малко, а повечето хора около мен са адски еднакви и посредствени. Защо да се харесвам на човек, който ми е безразличен

например хората в този форум за мен са различни и готини за мен



Тема Re: Ниско самочувствиенови [re: ratna]  
Автор blood2 ()
Публикувано04.10.10 21:08



Парите не са цел, а средство.
Целта е да се родиш с талант, с талант, с талант, С ТАЛАНТ.




Целта е да се родиш с хубаво ДНК и таланти.
Това е целта.
Това е Еволюциятааааааааааа.

Целта е да се родиш с таланти и способности.






Тема Re: Ниско самочувствиенови [re: blood2]  
Автор casa blanca (uxaaa)
Публикувано04.10.10 21:23



Имало едно време един интернет сайт. Там хората можели да споделят, да се радват, да се оплакват.. Те просто можели да бъдат тези, за които се мислели, а също и да казват нещата така, както ги усещали в момента.
Та, в този сайт пишело и едно момче

, вероятно с чаровни точици в ирисите... не знаем, не го виждаме - може да има и други чаровни неща в себе си.. Но, казало то, макар че изглеждам прилично и съм образован - не се чувствам добре. Има за какво да бъда харесван и ценен, но аз не го усещам така.. и така нататък и така нататък, продължило момчето.
А в това време, около него спорели две звучета - едното благо и усмихнато, другото сърдито и навъсено (като в приказката за Слънцето и вятъра, помните ли я? ). Усмихнатото звуче се опитвало ли опитвало да убеди Навъсеното, че момчето е силно, защото всеки ден постига все нови и нови неща. А Навъсеното настоявало, че тези "постигнати" неща и баба му ги можела... Докато накрая Усмихнатото звуче започнало да се уморява, идело му да заплаче. Вече не можело да намира сили да убеждава Навъсеното, че момчето е достойно за уважение. И сигурно скоро щяло да се откаже съвсем...

По-нататък? Момчето си знае само!



Тема Re: Ниско самочувствиенови [re: brumm2]  
Автор Bидa ()
Публикувано04.10.10 21:27



По какъв начин мога да се справя с ниско самочувствие? От край време го имам този проблем
Сигурно е нужна доста смелост, за да заявиш това пред хора, както си направил тук .Аз не бих го направила, защото ми се струва,че всяко фиксиране върху проблем като този, само ще го обостри. Но все пак, щом питаш, ще ти кажа аз какво мисля. Струва ми се ,че всъщност ти имаш добра самооценка ,която личи на няколко места в поста ти. Например`` успял съм в кариера и обучение.``
Ти като че ли казваш: Заслужавам нещо повече в живота,но то ми се изплъзва.
Или: Аз съм ценен,но хората не го забелязват.
Имаш начин. Започни повече да се харесваш ,ако трябва дори се влюби в себе си.Когато стане тази промяна вътре в тебе, тогава ще дойде и промяната отвън- Хората ще те забележат и ще те ценят както ти сам се цениш.Успех!

Редактирано от Bидa на 04.10.10 21:29.



Тема Само еднонови [re: Bидa]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано04.10.10 21:42



ще посоча - например, че не мога да работя това, което би правило много хора щастливи и мен също. Смятам, че е достатъчно значимо, а колко още неща има да знаеш!



Не ме питай каква връзка има това със самочувствието ми, не бих се разголвала чак дотам в някакъв форум, но има и това са пропуснатите шансове да осъществя тази си мечта само и единствено поради липса на самочувствие и правилна самооценка. Няма нужда от повече подробности.

Работя в такава посока, но доброволно и извънслужебно, а бих искала цялата си енергия да насоча натам.

Толкова по въпроса Какво си пропуснала ? Какво искаш да наваксаш?

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Ниско самочувствиенови [re: casa blanca]  
Автор Bидa ()
Публикувано04.10.10 21:44



Твоят пост ми напомня мисълта на един известен психолог, който казва, че във всеки човек живеят двама. Да ги наречем Мислителят и Доказващият .Мислителят взима решение да мисли нещо( например за себе си) , а Доказващият започва да търси аргументи в подкрепа.
Към автора и всички които страдат от неговия проблем :
ПомислИ си, че си стойностен, ценен. МислИ го достатъчно дълго време. ВизуализираЙ го ,представяЙ си го ,потопи се в това непосредствено усещане и то ще стане реалност.
Защото мисълта се материализира .Но за човек,който за първи път се сблъсква с тези идеи , е трудно да ги разбере от раз. Бих могла да разкажа по-подробно, когато имам време

Пренаписах живота си, такъв какъвто ми се иска да е бил.

Редактирано от Bидa на 04.10.10 21:51.



Тема Re: Само еднонови [re: paзбиpaм]  
Автор Bидa ()
Публикувано04.10.10 21:50



Да, разбирам те. И понеже в общи линии знам с какво се занимаваш доброволно и извънслужебно, още повече те разбирам, защото и аз се занимавам със същото и те подкрепям.

Пренаписах живота си, такъв какъвто ми се иска да е бил.


Тема Re: Ниско самочувствиенови [re: blood2]  
Автор ratna ()
Публикувано04.10.10 21:59



Способностите се придобиват


Целта е да си роден Мутант , който може да си живее невредим в отровната ни средата



Тема Re: Ниско самочувствиенови [re: brumm2]  
Автор OcA3нaт (отседнал )
Публикувано04.10.10 22:13



Как се себеусещаш? Би трябвало да чувстваш вътрешно ниво на енергия , а когато нещо провокира някоя твая слабост ставаш уязвим и слаб , имаш няколко варианта- да се бориш за егото си , да отстъпиш ,или да се направиш на незасегнат . При теб проблема на егото ти е свързан основно с хора .Има типажи хора , от които щом ги видиш се чувстваш слаб спрямо тях и си свикнал с това . Ако успееш да преодолееш този навик ще видиш как и те си променят спрямо теб , т.е. и ти и те очакват един и същ начин на поведение , те са спокойни ,защото те усещат че се се предал , тук важно е какво е намерението ти - ако су чувстваш жертва ще се разбираш само с жертви като теб и обратното . Може би да запишеш да тренираш бойно изкуство ще ти повиши егото и ще го излъчваш , виж какво може да те направи силен и го прави . Сменяй тактиката докато не получиш желания резултат и изненадвай хората с нови поведения ,трудно е обаче...



Тема Re: Ниско самочувствиенови [re: Bидa]  
Автор Doctor Who (?!?!?)
Публикувано04.10.10 23:36



По-скоро му трябва да обикне хората и да погледне на тях като на равни. Той се чувства различен - дали по-добър или по-лош или и двете, чувства се неприет. Липсва му той да ги приеме тях.




Allons-y, Alonso



Тема Re: Ниско самочувствиенови [re: Doctor Who]  
Автор Bидa ()
Публикувано05.10.10 08:10



По-скоро му трябва да обикне хората и да погледне на тях като на равни. Той се чувства различен - дали по-добър или по-лош или и двете, чувства се неприет. Липсва му той да ги приеме тях.
Да, и аз така го почувствах, но не се сетих как го напиша .Много си ни умничка ти.


Наистина той като че ли се чувства неприет от хората. Но в това необщуване все пак някой трябва да направи първата крачка. Едва ли хората ще му пдадат ръка .Те са заети. Всеки е погълнат от собствения си аз и не забелязва другия, докато другият не заяви по категоричен начин присъствието си, потребностите си. Той е този,който трябва да направи първата крачка. А тя е усилие. Тя е намерение,както някой каза . Макар че може и да е лесно. Просто като започне да обича хората .Обичта към хората, Любовта е велико чувство, тя прави чудеса с човека .Но откъде идва тя в човека, според теб? Учи ли се човек на любов или е даденост ?Защото забелязвам че някои обичат с лекота , а на други им е трудно.
Вероятно изглеждам смешна, като ви говоря за любов, докато други говорят за пари,но не ме интересува .Всеки си има свои ценности.
Самочувствието не е маска, с която да се показваш пред хората и която да скрие твоята вътрешност от погледите им. Точно обратното -трябва да показваш своето вътрешно аз.
Самочувствието е една вътрешна убеденост,увереност, която идва от ценностите ,в които вярваш, които си изградил, убежденията ти.

Може би не ни липсва самочувствие. Липсва ни общуване. Липсва ни чувството на взаимност,което ни дава общуването.

Редактирано от Bидa на 05.10.10 09:06.



Тема Re: Ниско самочувствиенови [re: Bидa]  
Автор blood2 ()
Публикувано05.10.10 10:53



Щом постоянно пишеш за любов, значи здравата си го закъсала.





Тема Re: Ниско самочувствиенови [re: blood2]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано05.10.10 11:11



Говориш глупости!

Закъсала за какво? А за какво да пише, като на този свят това му липсва - любов? Май нямаш ясна или никаква представа за КАКВА любов става дума.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Ниско самочувствиенови [re: blood2]  
Автор casa blanca (uxaaa)
Публикувано05.10.10 11:51



Ако приложим "теорията за гледните точки", а също и положим голямо усилие, бихме могли да приемем, че Вида има нужда от спешна помощ за толкова вярната посока.
Ако не си разбрал - значи съм в унисон с теб.





Тема Re: Ниско самочувствиенови [re: paзбиpaм]  
Автор blood2 ()
Публикувано05.10.10 12:59



Света има нужда от любов или ти имаш нужда от нея?


Какво си ти , че да знаеш от какво има нужда света?



Тема Re: Ниско самочувствиенови [re: casa blanca]  
Автор blood2 ()
Публикувано05.10.10 13:01



Всеки има нужда от нещо, а някои търсят, други рекламират, а трети предлагат.



Тема Re: Ниско самочувствиенови [re: casa blanca]  
Автор Bидa ()
Публикувано05.10.10 13:17



Да ,имам нужда от спешна помощ за да разбера защо тук хората не ме разбират. На патагонски ли говоря или какво?
Под любов , Блъди , разбирам любовта като библейско понятие , а не любовта към другия пол, както ти сигурно си мислиш.
По темата към автора .
Сигурно си чувал за колективно несъзнавано или за идеята за един висш общ разум или както искаш го наречи. Умовете на хората са свързани в едно общо енергийно поле. Част от него си и ти. Може би ако приемеш тази идея за своя ще ти бъде по-лесно да приемеш хората за себеподобни. Ти и те сте устроени по един и същ начин, от една и съща материя и имате един общ разум .Както ти чувстваш нещата, по същия начин чувстват и милиони хора по света. Това не е успокоително донякъде...
Освен това ,помисли си какъв шедъовър на природата е човекът, каква великолемна машина, хармония от най-висш порядък.Това не може да не ти даде усещане за значимост.Това си ти -ценност .

Пренаписах живота си, такъв какъвто ми се иска да е бил.

Редактирано от Bидa на 05.10.10 14:56.



Тема Re: властни родители?нови [re: blood2]  
Автор FilerO99 (оперативная )
Публикувано05.10.10 16:10



Ами ще убия някой и ще се оправя.



Тема Re: Ниско самочувствиенови [re: blood2]  
Автор casa blanca (uxaaa)
Публикувано05.10.10 18:28



Не ти се получи измъкването.





Тема Re: Ниско самочувствиенови [re: blood2]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано05.10.10 20:20



Любов си имам - и давам, и получавам, но Вида говореше за любовта като всеобхватно понятие, а ти се опитваш да я ухапеш, като я наричаш закъсала, имайки предвид междуполова любов. Но аз не съм важна или поне не по-важна от другите, а светът наистина има нужда от любов, също и ти, като част от него. Какво съм аз ли? Човешко същество, което умее да обича. Не се напъвай да ме засегнеш, няма да можеш.



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Ниско самочувствиенови [re: paзбиpaм]  
Автор blood2 ()
Публикувано05.10.10 23:17



Това с любовта, са пълни глупости.


Любов и в приказките няма.



Тема Re: Ниско самочувствиенови [re: blood2]  
Автор jumbles ()
Публикувано06.10.10 06:27



що реши, че са пълни глупости




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.