Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:06 27.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Ниско самочувствиенови [re: casa blanca]  
Автор Bидa ()
Публикувано04.10.10 21:44



Твоят пост ми напомня мисълта на един известен психолог, който казва, че във всеки човек живеят двама. Да ги наречем Мислителят и Доказващият .Мислителят взима решение да мисли нещо( например за себе си) , а Доказващият започва да търси аргументи в подкрепа.
Към автора и всички които страдат от неговия проблем :
ПомислИ си, че си стойностен, ценен. МислИ го достатъчно дълго време. ВизуализираЙ го ,представяЙ си го ,потопи се в това непосредствено усещане и то ще стане реалност.
Защото мисълта се материализира .Но за човек,който за първи път се сблъсква с тези идеи , е трудно да ги разбере от раз. Бих могла да разкажа по-подробно, когато имам време

Пренаписах живота си, такъв какъвто ми се иска да е бил.

Редактирано от Bидa на 04.10.10 21:51.



Тема Re: Само еднонови [re: paзбиpaм]  
Автор Bидa ()
Публикувано04.10.10 21:50



Да, разбирам те. И понеже в общи линии знам с какво се занимаваш доброволно и извънслужебно, още повече те разбирам, защото и аз се занимавам със същото и те подкрепям.

Пренаписах живота си, такъв какъвто ми се иска да е бил.


Тема Re: Ниско самочувствиенови [re: blood2]  
Автор ratna ()
Публикувано04.10.10 21:59



Способностите се придобиват


Целта е да си роден Мутант , който може да си живее невредим в отровната ни средата



Тема Re: Ниско самочувствиенови [re: brumm2]  
Автор OcA3нaт (отседнал )
Публикувано04.10.10 22:13



Как се себеусещаш? Би трябвало да чувстваш вътрешно ниво на енергия , а когато нещо провокира някоя твая слабост ставаш уязвим и слаб , имаш няколко варианта- да се бориш за егото си , да отстъпиш ,или да се направиш на незасегнат . При теб проблема на егото ти е свързан основно с хора .Има типажи хора , от които щом ги видиш се чувстваш слаб спрямо тях и си свикнал с това . Ако успееш да преодолееш този навик ще видиш как и те си променят спрямо теб , т.е. и ти и те очакват един и същ начин на поведение , те са спокойни ,защото те усещат че се се предал , тук важно е какво е намерението ти - ако су чувстваш жертва ще се разбираш само с жертви като теб и обратното . Може би да запишеш да тренираш бойно изкуство ще ти повиши егото и ще го излъчваш , виж какво може да те направи силен и го прави . Сменяй тактиката докато не получиш желания резултат и изненадвай хората с нови поведения ,трудно е обаче...



Тема Re: Ниско самочувствиенови [re: Bидa]  
Автор Doctor Who (?!?!?)
Публикувано04.10.10 23:36



По-скоро му трябва да обикне хората и да погледне на тях като на равни. Той се чувства различен - дали по-добър или по-лош или и двете, чувства се неприет. Липсва му той да ги приеме тях.




Allons-y, Alonso



Тема Re: Ниско самочувствиенови [re: Doctor Who]  
Автор Bидa ()
Публикувано05.10.10 08:10



По-скоро му трябва да обикне хората и да погледне на тях като на равни. Той се чувства различен - дали по-добър или по-лош или и двете, чувства се неприет. Липсва му той да ги приеме тях.
Да, и аз така го почувствах, но не се сетих как го напиша .Много си ни умничка ти.


Наистина той като че ли се чувства неприет от хората. Но в това необщуване все пак някой трябва да направи първата крачка. Едва ли хората ще му пдадат ръка .Те са заети. Всеки е погълнат от собствения си аз и не забелязва другия, докато другият не заяви по категоричен начин присъствието си, потребностите си. Той е този,който трябва да направи първата крачка. А тя е усилие. Тя е намерение,както някой каза . Макар че може и да е лесно. Просто като започне да обича хората .Обичта към хората, Любовта е велико чувство, тя прави чудеса с човека .Но откъде идва тя в човека, според теб? Учи ли се човек на любов или е даденост ?Защото забелязвам че някои обичат с лекота , а на други им е трудно.
Вероятно изглеждам смешна, като ви говоря за любов, докато други говорят за пари,но не ме интересува .Всеки си има свои ценности.
Самочувствието не е маска, с която да се показваш пред хората и която да скрие твоята вътрешност от погледите им. Точно обратното -трябва да показваш своето вътрешно аз.
Самочувствието е една вътрешна убеденост,увереност, която идва от ценностите ,в които вярваш, които си изградил, убежденията ти.

Може би не ни липсва самочувствие. Липсва ни общуване. Липсва ни чувството на взаимност,което ни дава общуването.

Редактирано от Bидa на 05.10.10 09:06.



Тема Re: Ниско самочувствиенови [re: Bидa]  
Автор blood2 ()
Публикувано05.10.10 10:53



Щом постоянно пишеш за любов, значи здравата си го закъсала.





Тема Re: Ниско самочувствиенови [re: blood2]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано05.10.10 11:11



Говориш глупости!

Закъсала за какво? А за какво да пише, като на този свят това му липсва - любов? Май нямаш ясна или никаква представа за КАКВА любов става дума.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Ниско самочувствиенови [re: blood2]  
Автор casa blanca (uxaaa)
Публикувано05.10.10 11:51



Ако приложим "теорията за гледните точки", а също и положим голямо усилие, бихме могли да приемем, че Вида има нужда от спешна помощ за толкова вярната посока.
Ако не си разбрал - значи съм в унисон с теб.





Тема Re: Ниско самочувствиенови [re: paзбиpaм]  
Автор blood2 ()
Публикувано05.10.10 12:59



Света има нужда от любов или ти имаш нужда от нея?


Какво си ти , че да знаеш от какво има нужда света?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.