Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:30 18.05.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Психология на страханови  
Автор Poзмapи (жилава)
Публикувано08.09.10 11:15



Моят най-голям страх е от изоставяне, това е ужасът, който не пожелавам на най-големия си враг, не че изобщо имам врагове.

Страхът да си извън групата, извън общността, да си изключен от разговора, да си пренебрегнат, да си подценен, да не си важен за другите, да си безполезен.

Как човек да се справи с този страх?

P.S. И още - как човек да бъде приет от групата, как да не бъде отхвърлен? Как да направи така, че хората да го обичат?


Безкрайни ягодови полета.

Редактирано от Poзмapи на 08.09.10 11:34.



Тема Re: Психология на страханови [re: Poзмapи]  
Автор blue jewel ()
Публикувано08.09.10 11:52



Аз съм същата. Не само ме е страх, но много пъти съм била точно в това положение. Години наред.

Как да се справиш ли? Ами сигурно и сама знаеш отговора - първо ти трябва да се заобичаш, да си ценна за себе си, чак тогава ставаш ценна и за другите. Защото всъщност ти не си безполезна - само ти се чувстваш така, или другите те карат да се чувстваш така. Между това, което чувстваш, и действителността често има огромна разлика.
Не винаги се получава. Понякога вероятно трябва външна помощ - или от близки хора, или от специалист...

Yeah... whatever.


Тема Re: Психология на страханови [re: blue jewel]  
Автор Poзмapи (жилава)
Публикувано08.09.10 11:56



Благодаря ти, че обърна внимание на постинга ми и си направи труда да ми отговориш.

Сега изпитвам страх, сега, в този момент в който пиша и не мога да си повярвам, че съм ценна. Да, знам, че съм ценна, че хората ме обичат.

Но в момента тръпки пълзят по кожата ми, не знам какво да направя, не смея да си стана от стола да отида до тоалетната.

Безкрайни ягодови полета.


Тема Re: Психология на страханови [re: Poзмapи]  
Автор Doctor Who (?!?!?)
Публикувано08.09.10 12:10



Този страх е в следствие на травма от нещо, станало когато си била много малка. Той няма логична причина тук и сега, това е по-скоро емоционален спомен.


Колкото до психологията, точно знанието за основния страх е един от механизмите, по които се определея фазата на развитие, в която човек евентуално има фиксация.




Allons-y, Alonso



Тема Re: Психология на страханови [re: Doctor Who]  
Автор Poзмapи (жилава)
Публикувано08.09.10 12:16



Благодаря ти и на тебе много, не разибрам от травми, искам да се махне страха, той вече се махна де, ривотрилът пак спаси положението.

P.S. Значи ли, че нямам вина за този страх

, който изпитвам сега?
Щом е нещо от детството, което не помня, как да съм виновна, че ме е страх?

Не съм виновна, не съм виновна.

Безкрайни ягодови полета.

Редактирано от Poзмapи на 08.09.10 12:42.



Тема Re: Психология на страханови [re: Poзмapи]  
Автор clovenhoof ()
Публикувано08.09.10 12:41



Аз пък днес напълно спрях ривотрила.

Следващите дни ще има абстиненция.



Тема Re: Психология на страханови [re: clovenhoof]  
Автор Poзмapи (жилава)
Публикувано08.09.10 12:43



Аз се опитах да го намаля. Не се получи. Пак ще опитам, но да премине този период, иначе ще направя издънка в работата си.

А не мога да си позволя да съм без работа.

Безкрайни ягодови полета.


Тема Re: Психология на страханови [re: Poзмapи]  
Автор Doctor Who (?!?!?)
Публикувано08.09.10 13:08



Естествено, че нямаш вина. А и вина пред кого?




Allons-y, Alonso



Тема Re: Психология на страханови [re: Doctor Who]  
Автор Poзмapи (жилава)
Публикувано08.09.10 13:11



Не знам, пред вас, че ви пиша в клуба и ви занимавам, пред колегите, че го идпитвам страха, пред майка ми, че се събарям, пред Жана, че я ядосвам и съм агресивна към нея...пак пред вас, че ви занимавам със себе си...

И още нещо - не съм виновна, че от страх греша, казвам неща, които са глупави, думи, които отблъскват хората, от страх отблъсквам хората, които ме обичат - не съм виновна.


Безкрайни ягодови полета.

Редактирано от Poзмapи на 08.09.10 13:36.



Тема Re: Психология на страханови [re: Poзмapи]  
Автор blue jewel ()
Публикувано08.09.10 13:11



Вземи някакво успокоително, щом е толкова силен страхът... поне за момента да ти отмине.
Аз съм винаги с Ривотрила и Транксена в чантата.



Yeah... whatever.

Редактирано от blue jewel на 08.09.10 13:12.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.