Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:13 08.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Анализ  
Автор sonic86 (минаващ)
Публикувано28.07.10 15:38



Здравейте
Прави ми впечатление в една група която е за всички които си търсят гаже във фейсбук.
Та има васякакви, но ми напреви впечателние, че има доста които всекидневно постват приветливи съобщения. Няма лошо, но го правят доста, което леко ме дразни.
Вярно е че в момента съм в кофти период, но всичко в големи дози вреди, дори и това, особенно когато е към непознати хора?
Какво мислите вие, може и аз да не съм в ред.


Но като се замисля, може и точно тези хора да са такива по душа, толкова че чак да са наивни будали?

А дали не крият нещо зад това? Имайки предвид че сигурно са необвързани и членуващи в такава група, приветливите хора сигурно изпъкват.
Мисълта ми до колко е истинско това, аз с непознат човек толкова приветлив чак да му пожелавам много много емоционални неща не мога. Какво става?

охаа, ще ме коментираш нали ?

Тема Re: Анализнови [re: sonic86]  
Автор blue jewel ()
Публикувано28.07.10 15:47



И аз не мога. В женските форуми пък, когато някоя има рожден ден, или й се роди бебе, се избиват да й честитят с какви ли не пожелания и да слагат огромни шарени картинки, макар че може да не са я виждали никога и името да не й знаят. "О, колко се радвам за теб, чудесна новина" и т.н. И аз все съм се чудила защо го правят, напр. какво ги топли, че някоя непозната с ник "Гуци-муци" (примерно) родила оня ден, и стигам до извода, че това е лицемерие с цел самите уж добронамерени личности да бъдат забелязани. И да бъдат сметнати за много дружелюбни и приятелски настроени. Макар че в съседната тема същите добронамерени девойки може да се нахвърлят като оси върху някого просто защото не е на мнението на мнозинството.
Аз самата не се включвам в подобни теми с поздрави, освен ако не е за някой, когото наистина познавам и сме близки. Иначе трябва да смуча някакви банални поздрави от пръсти, и за какво?

Редактирано от blue jewel на 28.07.10 16:00.



Тема Re: Анализнови [re: sonic86]  
Автор clovenhoof ()
Публикувано28.07.10 16:12



Аман от този фацебок. Никога няма да се регистрирам там.
Много го напразих и всеки път псувам когато получа покана.
А такава покана получавам когато някой който има моя е-мейл кликне нещо си в страницата.

Баси спама баси чудото.



Тема Re: Анализнови [re: sonic86]  
Автор Bидa ()
Публикувано28.07.10 21:42



Според вен не е нормално да се дразниш от такива неща. Но ти го казвам добронамерено и с пожелание бързо да излезеш от това раздразнение.

Пренаписах живота си, такъв какъвто ми се иска да е бил.


Тема Re: Анализнови [re: blue jewel]  
Автор Bидa ()
Публикувано28.07.10 21:48



Познато ми е. Да не можеш да се радваш на веселите поводи и празници и да не можеш да съпреживяваш чуждата радост е характерно за някои диагнози.Да нямаш депресия?

В една евентуална терапията се работи и върху това.

Пренаписах живота си, такъв какъвто ми се иска да е бил.


Тема Re: Анализнови [re: Bидa]  
Автор Иpoниятa нa живoтa ()
Публикувано28.07.10 22:08



Не виждам защо трябва да се радвам на чуждите радости и да ги съпреживявам, когато не ме засягат пряко или косвено. Имам си свои и на мой близки, на които да се радвам. Чуждите мога само да ги честитя (във връзка с повода за радост) и мисля, че това е напълно достатъчно.

Illusion is the first of all pleasures!


Тема Re: Анализнови [re: Иpoниятa нa живoтa]  
Автор blue jewel ()
Публикувано28.07.10 23:42



Абсолютно. Това имах и предвид, според мен радостите на някой, когото не познавам, и който дори не знае коя съм, няма как да ме зарадват. Не виждам какво общо има депресията, според мен това е нормално за всички, просто някои не искат да си го признаят и се правят на нещо, което не са.
Дори и аз да съм от другата страна и непознати да ми честитят примерно рождения ден, едва ли ще се зарадвам много, знаейки, че го правят машинално, така, както биха го правили за всеки друг.



Тема Re: Анализнови [re: clovenhoof]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано28.07.10 23:44



Какво означава това в картинката, която следва постинга ти?
Нещо за ИП то ми? Моето или по принцип някое?
Щото аз наистина ползвам Windows Vista i Opera.
Това ми заредиха във фирмата, защото процесорът бил 64 битов?

МОЛЯ подкрепете читанка.инфо
http://bgpetition.com/chitanka_info/index.html



Тема Re: Анализнови [re: papyy]  
Автор blue jewel ()
Публикувано28.07.10 23:57



Да ти отговоря вместо него, спокойно, никой не ти вижда IP-то. Тази картинка е така направена, че на всеки компютър показва различно, взема информация за операционна система, IP, браузър и т.н. На мен примерно ми показва моето IP и моя браузър.



Тема Re: Анализнови [re: clovenhoof]  
Автор blue jewel ()
Публикувано29.07.10 00:00



Как така някой, който има твоя имейл, кликне нещо в страницата? Нещо не схванах.


Аз пък без покана се регистрирах, ей тъй, спонтанно. Ама сега няма оттърване, голяма краста е. Хем и аз се дразня понякога, хем все там цъкам, като остана без работа.



Тема Re: Анализнови [re: papyy]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано29.07.10 00:01



Иначе за лицемерните поздрави... не знам защо им обръщате внимание, аз подобни неща отминавам с добре премерено леко кимване на живо, а в нета го игнорирам.
Нека се поздравяват в БГ мама. Там отношенията са идиотски, между хора, които са надмогнали нуждите си във финансов смисъл / или се преструват!, много често се преструват на такива/ и нямат грижи за Вселената, за Истината и др. такива подобни за обикновениете хора. Иначе казано са Умствено Огр и страдат от СВУН. Има много подобни форуми,не ми харесват, не влизам, не се дразня, не са ми пациенти и следователно могат да правят каквото си искат.
Ще ви разкажа един действителен случай.
Едно случайно познато лице / СПЛ/ - активен член в БГ МАМА, на 38 години, със скромни финансови възможности. Регистрира доход около 2000 лв, за да се изфука?, за да не се набива на очи като бедна роднина мисля аз. На профила му се натъква съученичка и се втурва да я ухажва в нета и наяве.
Предлага видимо изгоден бизнес/ не мога да преценя/ , но трябва да станат съдружници. СПЛ влиза в дългове 10000 лв., залага на баща си апартамента и ства съдружник. Скъса си задника от бачкане, направи добро име, пари не можа.... Съжителят и баща на детето и мърмори, но никой не го чува.
Краен резултат - онази хитрана прибра фирмата, активите и най-ценното в цялата работа - наименованието на фирмата и добрия имидж. За нея 4000 лв. И признанието, че знае, че СПЛ е много богато...

Като го разбрах съм бясна, нищо не мога да направя посттрактум, а живее със сина на братовчедка.
На кого говоря за информацията и ценността и. Никога не давайте сведения за материалното си благо/злополучие.

МОЛЯ подкрепете читанка.инфо
http://bgpetition.com/chitanka_info/index.html

Редактирано от papyy на 29.07.10 00:05.



Тема Re: Анализнови [re: papyy]  
Автор KpucaHa (питбул териер)
Публикувано29.07.10 00:27



Аз няма да чета целия ти пост, но искам малко да се включа... "Лицемерни" поздрави могат да бъдат само ако имаш някакви негативни емоции към обекта, но се правиш, че си позитивна към него. За мен това, че някой честити рожден ден или раждане не е лицемерие. Обикновените хора се радваме на чуждите радости...
Като се замисля, на мен нищо не ми струва да се зарадвам на едно раждане, примерно, но това наистина ме радва. Има достатъчно зли хора, защо и ние да сме от тях?



Antes muerta que sencilla

Тема Re: Анализнови [re: Иpoниятa нa живoтa]  
Автор Bидa ()
Публикувано29.07.10 08:01



Да ,така е . И мен не ме засягат чуждите празници. В смисъл, че не им се радвам, но не се и дразня.

Пренаписах живота си, такъв какъвто ми се иска да е бил.


Тема Re: Анализнови [re: blue jewel]  
Автор Bидa ()
Публикувано29.07.10 08:15



Не виждам какво общо има депресията

Има ,разбира се. Депресията е точно това-невъзможност да се зарадваш от каквото и да било+ социално отдръпване и изолация.
Мисля, че ти си от тези,които не смеят да си признаят факт, който засяга сама теб-че не умееш да се радваш.
Да те питам -радват ли те празниците в къщи- Коледа, Нова година, рожденните дни, сватбите на твои роднини и приятели? Очаквам откровен отговор. Ако отговориш искрено- ползата ще е за теб.
Радваш ли се на радостните поводи в службата-когато някой черпи, че му се е родило дете или без значение -някакъв радостен повод?
Радваш ли се, когато търсиш подарък за ражденния ден на мъжа си или детето си или за теб това е досадно задължение?

Какво значи ` някой, когото не познавам`. Защо за да се зарадваш на нещо, поставяш условие да го познаваш? И не ти ли става приятно в бегемама, когато се отнесат приятелски с теб, когато те покрепят или ти кажат добра дума?
Един съвет от мен-научи се да се радваш. А форумите са една възможност да се тренираш в това.

Пренаписах живота си, такъв какъвто ми се иска да е бил.

Редактирано от Bидa на 29.07.10 08:45.



Тема Re: Анализнови [re: papyy]  
Автор Bидa ()
Публикувано29.07.10 08:34



Там отношенията са идиотски

А ако оставим настрана отношенията, които ти не знам защо обощаваш като идиотски( да, има и такива), какво ще кажеш за полезните инициативи,когато се помага да се съберат средства за болно или бедно дете я за животоспосяващи операции, благотворителните акции ,когато помагат на бедстващи семейства?
ОставИ клюките настрана, мислех те за сериозна жена, лекар.
А историята за СЛП, беге мама и използвачката- вярвам ти,че е истина, защото много такива случаи има не само в бегемама. Има използвачи, които се възползват от хорската наивност и доброта. Хитраната ли ти е близка или СПЛ? Това СЛП си е отговорно за действията си, никой насила не го е накарало да прави въпросния бизнес. В бизнеса е така-има риск. Ти обаче защо трябва да си бясна!?

Пренаписах живота си, такъв какъвто ми се иска да е бил.


Тема Re: Анализнови [re: blue jewel]  
Автор clovenhoof ()
Публикувано29.07.10 10:09



На съм цъкал из фацебука и незнам при какви условия се разпраща този спам.
Знам че при регистрация пита за е-майл и парола, за да се добере до контактите ти и да разпрати покана за регистрация от твое име.

Майка ми, например, има регистрация от няколко месеца и постоянно получавам спам от фацебок (от името на майка ми) да се регистрирам там.

От други приятели положението е същото.

То затова стана толкова популярен. Разпространява се като вирус.



Тема Re: Анализнови [re: clovenhoof]  
Автор blue jewel ()
Публикувано29.07.10 10:35



Ааа, възможно е. Ами какво няма да се разпространява, като знам какви пари се печелят от него... преди няколко години го бяха продали за някаква космическа сума, милиони или дали не беше милиарди долари.





Тема Re: Анализнови [re: Bидa]  
Автор blue jewel ()
Публикувано29.07.10 11:20



Бг-мама изобщо не е подходящ пример, аз там отдавна не влизам. Това е един пренаселен, бръмчащ клюкарник, там човек може да се почуватва възможно най-самотен.

Колкото до празниците, всеки е за себе си, не мога да ги разглеждам общо. А ти да не искаш да кажеш, че някоя непозната от бг-мама ще се зарадва искрено на моя рожден ден? Или по-скоро ще ми напише дежурните си пожелания, ей така, машинално.
За сватби и деца не се радвам, не. Сега не искам да конкретизирам защо, но тези неща на мен са ми болна тема, колкото и да е странно. Когато нещо ти е болна тема и те измъчва, можеш ли да се зарадваш, че друг го има, а ти - не? Преди време се побърквах, като гледах как всички познати се женят и раждат, а аз все съм сама. Признавам си го, знаейки, че ще бъда порицана от моралистите. Сега пак ме измъчва самота и няма как да се радвам, че другите не са сами, а аз съм, винаги съм била и явно винаги ще бъда.
За рождените дни е друго. Първо - това е най-баналният празник. А на моя специално се чувствам по-скоро кофти, за това, че трябва да карам насила другите да ми обръщат внимание, след като може да не искат. На работа черпя и се правя на щастлива, но вкъщи ми е кофти - нали не съм кой знае каква ценност, че чак да празнувам това, че съм се родила на света, спокойно е можел да мине и без мен.

Редактирано от blue jewel на 29.07.10 11:22.



Тема Re: Анализнови [re: blue jewel]  
Автор Bидa ()
Публикувано29.07.10 14:35



Признавам си го, знаейки, че ще бъда порицана от моралистите.

Тук няма никакви моралисти, само някои хора ,които понякога не разбират съществото на нашите заболявания. Ти не искаш да си обясниш твоите действия и постъпки с твоята диагноза. Добре имаш ли тогава по -подходящо обяснение?
Не беше искрена в горния ти пост,но не те виня. Пазиш се от някого или нещо, свила си се в черупката си и не излизаш.

Пренаписах живота си, такъв какъвто ми се иска да е бил.

Редактирано от Bидa на 29.07.10 14:36.



Тема Re: Анализнови [re: Bидa]  
Автор blue jewel ()
Публикувано29.07.10 15:25



Защо мислиш, че не бях искрена? Просто ми е интересно по какво преценяваш. А официално поставена диагноза нямам.
Да не би всички останали хора да са изключително приятелски настроени, да те приемат навсякъде с отворени обятия, дори да не те познават, да са винаги весели? А само ние тука да сме "зли", "необщителни", "егоистични", "темерути", защото уж сме били болни... Всички са болни в този смисъл, обществото е болно. Аз също не се отличавам от мнозинството. Само по това, че не обичам да лицемернича. Не че не го правя понякога, за да се впиша в някоя група, но ако прекаля, сама си се дразня. Не мога да играя роли, да се усмихвам насила. Някои цял живот правят само това.

Редактирано от blue jewel на 29.07.10 15:43.



Тема Re: Анализнови [re: blue jewel]  
Автор Bидa ()
Публикувано29.07.10 17:55



Защо мислиш, че не бях искрена?

Всъщност, беше искрена и то доста. Сега на втори прочит виждам това. Ето аз понякога нямамтърпение да прочета чуждите постове. Все бързам да се изкажа, признавам си. И смятам че тази нетърпеливост също е от диагнозата ми.
Да, смятам, че ние тук сме зли, необщителни в реалния живот в много по-голяма степен от други хора.
Но тук в клуба помежду си се подкрепяме. Един в друг откриваме и хубавите си черти и това ни дава сили. Ето ти толкова добре разбираш от компютри. Явно там ти е силата, не в психологията.

Пренаписах живота си, такъв какъвто ми се иска да е бил.


Тема Re: Анализнови [re: blue jewel]  
Автор Bидa ()
Публикувано29.07.10 18:04



Позволяваш ли ми да обобщя поста ти.
Смяташ, че хората са склонни да те порицават, но не са склонни да ти се радват.
Чувстваш се самотна, макар че имаш близки хора.
Не вярваш,че си ценност.

И трите твърдения са неверни, доколкото те познавам. Аз например никога не бих те порицала и ти се радвам на всяко твое появяване в клуба, макар че постовете ти са отчайващо песимистични.
Ти си ценност.
Не би трябвало да се чувстваш самотна. Най-малкото -имаш си детенце.

Пренаписах живота си, такъв какъвто ми се иска да е бил.


Тема Re: Анализнови [re: Bидa]  
Автор blue jewel ()
Публикувано29.07.10 18:08



Психолог нямам и желание да бъда, но ми е полезно да се анализирам, това помага да се преборвам с негативни чувства, насочени към мен или към други. Другите хора обаче, признавам си, не мога да анализирам и да разбирам все още.

В отговор на:


Да, смятам, че ние тук сме зли, необщителни в реалния живот в много по-голяма степен от други хора.




А аз мисля обратното. Мисля, че изобщо не сме по-лоши от тях, а просто си признаваме всичко, докато много други слагат маски, за да прикриват завист, омраза, безразличие... И повечето виждат само маската и вярват на това, което виждат. Научи се да виждаш истинската същност на хората и ще разбереш, че не си по-лоша от тях по никакъв начин. Дори може би си по-добра, щом се опитваш да се промениш, а те се мъчат просто да прикрият недостатъците.



Тема Re:ето какво ставанови [re: sonic86]  
Автор FilerO99 (оперативная )
Публикувано23.08.10 20:47



Жените понеже търсят само пари и не обръщат внимание на мъжете в реалният живот и затова мъжете търсят жени в интернет. Но там този процес е особено засилен и отново удрят на камък, в крайна сметка интернет е отражение на реалността.





Тема Re:ето какво ставанови [re: FilerO99]  
Автор blue jewel ()
Публикувано23.08.10 22:07



В отговор на:

Жените понеже търсят само пари




Уф, докога ще обяснявам, че това е поредното невярно клише. Някои може и така да правят, но далеч не всички. То наистина светът вече е само пари и това ми тежи, много. За мен пък няма по-голямо щастие да си изкарвам парите сама, а от мъжа до мен искам само любов, нищо друго. Но, уви, любовта се намира доста по-трудно и от парите.



Тема Re:ето какво ставанови [re: blue jewel]  
Автор Bидa ()
Публикувано23.08.10 22:37



За мен пък няма по-голямо щастие да си изкарвам парите сама, а от мъжа до мен искам


Ти ме накара да се замисля. Щастието ми не се влияе по никакъв начин от парите. Но честно казано, нямам нищо против те да идват при мен по най-различни начини- с труд, без труд, чрез мъжа ми или чрез мен. Но се чувствам много по-свободна ,независима и удовлетворена откакто работя.
Като си помисля какво е най-важно за мен относно парите си мисля,че няма значение как са дошли, важното е как ги харча и използвам. Ценя ги , радвам им се и ги използвам разумно.
А от мъжа ми искам само да е до мен.

Пренаписах живота си, такъв какъвто ми се иска да е бил.


Тема Re:ето какво ставанови [re: Bидa]  
Автор blue jewel ()
Публикувано23.08.10 22:52



Аз си мисля, че ако някой ми дава пари наготово, няма да ми е така добре. Първо - ще завися от него, ще ми дава колкото той реши и когато реши и т.н. И друго - самочувствието е съвсем различно, когато сам си изкарал средствата си. Чувстваш се ценен, нужен, важен в живота. Успял си да свършиш нещо полезно и са те възнаградили - какво по-добро.



Тема Re:ето какво ставанови [re: blue jewel]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано24.08.10 10:56



Подкрепям!

Hot stuff

Тема Re:ето какво ставанови [re: Bидa]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано24.08.10 10:58



Изкарването сама на пари ти дава самочуствие и лична свобода. Не до самите пари като средство, колкото до изкарването им



Hot stuff

Тема Re:ето какво ставанови [re: jana]  
Автор blue jewel ()
Публикувано24.08.10 13:49



Точно, и аз това имах превид.

Редактирано от blue jewel на 24.08.10 13:50.



Тема Re:ето какво ставанови [re: blue jewel]  
Автор blood2 ()
Публикувано24.08.10 13:51



Ти как мислиш, че управляващите контролират тълпата?

Как вдъхват самочувствие на хвърлящите се и загиващи в битки хора?






Тема Re:ето какво ставанови [re: blood2]  
Автор blue jewel ()
Публикувано24.08.10 13:58



Това какво общо има с темата, по която говорехме?

Малко офф: да не броиш читателите на постовете си?





Тема Re:ето какво ставанови [re: blue jewel]  
Автор blood2 ()
Публикувано24.08.10 14:01



Има. Всичко е свързано.

Всичко е в едно, в един код , който трябва да се промени чрез други кодчета. По веригата където е най- уязвим.

Броя си почитателите. Искам ги много.





Тема Re:ето какво ставанови [re: blood2]  
Автор blue jewel ()
Публикувано24.08.10 14:29



И кат' станат много, книга ли ще издадеш?





Тема Re:ето какво ставанови [re: blue jewel]  
Автор blood2 ()
Публикувано24.08.10 14:39



Кат стаанат 1000 000 почитателите, всеки ще ми даде левче за това, че съм го забавлявал и ще се опраа.








Тема Re:ето какво ставанови [re: blood2]  
Автор blue jewel ()
Публикувано24.08.10 15:10



Ами ако някой да поиска левче от тебе затуй, че си го ядосал?



Тема Re:ето какво ставанови [re: blue jewel]  
Автор Poзмapи (жилава)
Публикувано24.08.10 15:11



А-хааааааа, браво Джуъл!



"Сбогом на илюзиите, добър ден, радост."

Тема Re:ето какво ставанови [re: blue jewel]  
Автор blood2 ()
Публикувано24.08.10 15:15



Всяко нещо е полезно в малки количества. Това е разликата между лекарството и отровата.

Да даде я, да не се скръндза.






Тема Re:ето какво ставанови [re: blood2]  
Автор blue jewel ()
Публикувано24.08.10 16:34



Тогава и аз ще пробвам. Пък!

И след като си успял да си сложиш такава картинка, за което определено трябват някакви знания по HTML и т.н., продължаваш да твърдиш колко си тъп... значи наистина си такъв!
Нали веднъж се помъчих да те убедя, че знаеш английски - и ти се засегна



Редактирано от blue jewel на 24.08.10 16:40.



Тема Re:ето какво ставанови [re: blue jewel]  
Автор blood2 ()
Публикувано24.08.10 16:53



Тъп съм, де. За какво са ми тези умения, като не мога 1 лев да изкарам? И на никого не съм полезен.









Тема Re:ето какво ставанови [re: blood2]  
Автор blue jewel ()
Публикувано24.08.10 17:13



Мче кой ти е крив, че не можеш. Хората и с по-малко умения изкарват пари. Ама са търсили работа преди това, вместо да пишат глупости по цял ден.



Тема Re:ето какво ставанови [re: blue jewel]  
Автор blood2 ()
Публикувано24.08.10 17:16



Не е възможно с по-малко умения или с умения , като моите да изкараш каквито и да е пари. Просто не е възможно. Не го вярвам, а знам.



И какво сега? Ще си мерим почитателите ли?






Тема Re:ето какво ставанови [re: blood2]  
Автор blue jewel ()
Публикувано24.08.10 17:38



Нищо няма да мерим.

Просто ми стана интересна таз твойта идея. Като искаш, ще го махна.
П.П. Пък и аз не съм тук, за да събирам почитатели, ами за да се психоанализирам. Мхм.

Редактирано от blue jewel на 24.08.10 17:39.



Тема Re:ето какво ставанови [re: blood2]  
Автор blue jewel ()
Публикувано24.08.10 18:02



Не е възможно с по-малко умения или с умения , като моите да изкараш каквито и да е пари.

Възможно е. Да не би циганките, дето метат на улицата, да знаят HTML.

Аа, ама ти сигурно и метла не можеш да държиш, толкоз си слаб в ръцете.
Тъпчо...

Редактирано от blue jewel на 24.08.10 18:03.



Тема Re:ето какво ставанови [re: blue jewel]  
Автор blood2 ()
Публикувано24.08.10 18:06



Вие жените искате все някой да ви психоанализира.










Тема Re:ето какво ставанови [re: blue jewel]  
Автор blood2 ()
Публикувано24.08.10 18:08



Добре де, нормално ли е един човек да е на улицата? Улицата е за коли. Не им е мястото на хората там.

Какво да правя като знам, че местото на хората не е на улицата?







Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.