Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:48 01.05.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Как ме разстрои виртуаланови  
Автор r-жa Z (романти4на)
Публикувано20.02.10 21:56



Здравейте!
Искам да ви споделя нещо, което ме тормози от доста време и да ми кажете как да го превъзмогна.
Преди години взех да пиша в един форум и аз.Всичко си беше о кей, докато на живо не се запознах с приятен господин от него.Сближихме се до степен да обядваме понякога заедно, да разговаряме нормално.За секс не можеше и дума да става, защото си беше на възраст, а и не го възприемах като сексуален обект.Дотук добре, но в един прекрасен ден той ми каза да си продължавам писането във форума, а него да забравя.Бях озадачена, защото като зрели хора можехме да поддържаме някаква спорадична връзка.Обаче така стана, че стигнахме до писането във форума без други контакти. На мен това някакси започна да ми тежи, защото се чувствах обидена, използвана за душеприказчик едва ли не и отстранена като косъм в супата.
Всяко влизане във форума и виждането на ника му, ми стана тягостно. Още повече , че той съвсем се отдръпна от мен.
Стигнах до намерението да напусна форума, но все пак там пишат и хора които харесвам.
Как да се абстрахирам?Възможно ли е, като се има пред вид , че е авторитет и умее да манипулира пишещите?!



Тема Re: Как ме разстрои виртуаланови [re: r-жa Z]  
Автор snowflakes never cry (they just fly ;)
Публикувано20.02.10 22:14



Авторитет е за теб... явно. Когато спре да бъде, ще си свиркаш и ще си прайкаш кото си искаш.




No one cares when u`re out on the street, picking up the pieces to make ends meet

Тема Re: Как ме разстрои виртуаланови [re: snowflakes never cry]  
Автор r-жa Z (романти4на)
Публикувано20.02.10 22:24



Може би... си права, но не е така лесно, след като съм го познавала.
Тъпа грешка е да се смесват реала и виртуала.
Променя се нагласата към ника.



Тема Re: Как ме разстрои виртуаланови [re: r-жa Z]  
Автор blood2 (DEATH MARKED)
Публикувано20.02.10 22:26



Какво искаш от мъжът?

Приятелство?
Приятелството не съществува.

Абе то тука какви истории за срещи имаше някога.
Интернета е наркотик.
За да се дрогираш не ти трябва друг.Какво приятелство?

Бог се е---а с хората.Че нали той е създал Болката,Злото и лъжата.

Тема Re: Как ме разстрои виртуаланови [re: r-жa Z]  
Автор snowflakes never cry (they just fly ;)
Публикувано20.02.10 22:36



Нагласата ти към него как се промени - положително?

В крайна сметка вече като си ги смесила, приеми го достойно, каквото и да пише там.... няма смисъл да се тръшкаш, няма смисъл и да си затваряш очите. Със сигурност има емоции, които ти пречат да се чувстваш окей - изчисти ги и толкова. Как може да стане това - вероятно ако приемеш най-лошия вариант за теб като факт дори да не е, това, което ти е най-неприятно около вас си представи, че се е случило вече... изтупай си гордостта, вдигни глава и.... ако ти се пише там си пиши, ако не ти се - недей. Но няма за какво да се впрягаш - действително проблемът ти е, че си смесила два различни свята и това ги разрушава в целостта им. Но всъщност само реалът е разрушил виртуала, обратното няма как да стане, защото във втория ти определяш правилата. Срещайки се с него си делегирала правата на някой друг. И по тази причина емоциите ти крещят. Но на практика контролното табло си е в теб, защото правила тук няма - има само навън. Смесвайки ги, ти си пренесла отвън тук неща и си вярваш, че е така, а всъщност трябва само да решиш, че не е и готово. Като Алиса в Страната на Чудесата.




No one cares when u`re out on the street, picking up the pieces to make ends meet

Тема Re: Как ме разстрои виртуаланови [re: blood2]  
Автор r-жa Z (романти4на)
Публикувано20.02.10 22:40



Ами...възрастта му ми говореше за приятелство.
Или искаш да кажеш, че си е търсил нещо друго и като не го е намерил, ме е отстранил.
Мда... Замисли ме.





Тема Re: Как ме разстрои виртуаланови [re: r-жa Z]  
Автор blood2 (DEATH MARKED)
Публикувано20.02.10 22:42



Интернет приятелство няма.


Търсил е и не е намерил.
Приятелство между мъж и жена?Може но не и ако си говорите прекалено мило и любезно.На срещата как се държа и какво търсеше?Теб или интересни теми за разговор?
Е,ако си викате,държите гадно,и спорите може да сте приятели,иначе те сваля.

Бог се е---а с хората.Че нали той е създал Болката,Злото и лъжата.

Тема Re: Как ме разстрои виртуаланови [re: snowflakes never cry]  
Автор r-жa Z (романти4на)
Публикувано20.02.10 22:49



Добър съвет ми даваш и ще се опитам да не влагам емоции.
Разбираш ли, кое ми е трудно?
Да познавам някого в реала, а да се правя , че не го познавам във виртуала.
Да си говорим като съвсем непознати хора, а даже да се отбягваме.
Ами ако е искал да си спести това неудобство, да не сме се срещали.
Излиза, че аз от фаза на познанство трябва да мина в непознанство, но кокошка в яйце не се превръща, а обратното.





Тема Re: Как ме разстрои виртуаланови [re: r-жa Z]  
Автор snowflakes never cry (they just fly ;)
Публикувано20.02.10 22:59



Разбирам те, но това е в главата ти и да, можеш да щракнеш с пръсти и да решиш, че не го познаваш този човек. Въпросът е, че фактът, че той иска това, е дразнещ. Предполагам

Дори обиден по някакъв начин. Ей тва е което трябва да се преодолее, защото всякакво отмъщение би било още по-обидно. Затова вдишваш дълбоко, издишваш рязко и край - няма го.


No one cares when u`re out on the street, picking up the pieces to make ends meet

Тема Re: Как ме разстрои виртуаланови [re: r-жa Z]  
Автор maritima (аз,бе)
Публикувано21.02.10 11:19



Или искаш да кажеш, че си е търсил нещо друго и като не го е намерил, ме е отстранил.
Мда... Замисли ме


Наистина ли едва сега се замисли за това?Учудваш ме.
И аз бях така наивна доста дълго и всички бяха за мен свестни до доказване на противното,но накрая се наложи да приема,че :"Каквото и да ти говорят знай,че става дума или за пари или за секс."




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.