Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:36 25.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Проблем с дъщеря минови [re: Yuppi]  
Автор Hoвaroдин ()
Публикувано20.02.10 21:42



Като се замислиш, една подобна теория (за индиговите деца) по нищо не се различава от теорията, че съществуват висши и низши раси - все същите дискриминационни постулати, само че тоя път в полето на детската психология. Не съм срещал убедителни доказателства за подобно явление. Какво странно има в това, че днес много повече деца разгръщат по-рано развитието на потенциала и талантите си, след като достъпът и до подходящо възпитание, и до подходяща култура + благоприятна семейна среда са нараснали с пъти в сравнение с петдесетте години на миналия век?
Впрочем, заглавието, което посочих в линка си, бъка от явни лъжи и наивни глупости - като всяка популярна книжка ала Дейл Карнеги. Всеки човек с повечко познания в областта на психологията, би го разбрал.



Тема Re: Проблем с дъщеря минови [re: Yuppi]  
Автор maritima (аз,бе)
Публикувано21.02.10 00:13



Това е смешно, не трябва да се допуска издаване на такива книги и разпространяване на суеверия

Адолф,ти ли си бил,извинявай,че не те познах веднага.Макар,че се досещах...



Тема Re: Проблем с дъщеря минови [re: пип]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано21.02.10 00:24



Двегодишните определено изкарват криза, но не поради друго, а защото майките им пишат именно в бегемама.

Господ красота ми даде
и отпреде, и отзаде



Тема Re: Проблем с дъщеря минови [re: Hoвaroдин]  
Автор Yuppi (phd mhd ahd)
Публикувано21.02.10 02:44



Да, то стана офтопик. Но по принцип кой печели от самото понятие "индигови деца". Това е един етикет, зад който се крият невероятни и фантасмагорични обяснения, които не се покриват с който и да е научен метод. От гледна точка на трудовата психология, може би родителите ще се трудят по-добре, за да отглеждат едно дете, което е "индигово", вместо да го приемат като нещо негативно, да речем като аутистично, причинено може би от фактори на замърсяването на средата.



Тема Re: Проблем с дъщеря минови [re: Yuppi]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано21.02.10 11:08



Това е един етикет, зад който се крият невероятни и фантасмагорични обяснения, които не се покриват с който и да е научен метод.

А какъв може да е в случая научния подход?

От гледна точка на трудовата психология, може би родителите ще се трудят по-добре, за да отглеждат едно дете, което е "индигово", вместо да го приемат като нещо негативно, да речем като аутистично

Възможно ли е/нужно ли е/да се приеме едно дете,като нещо негативно,пък било и аутист?

Смяташ ли,че с това,което пишеш помагаш на тази майка?
Какъв е проблема,ако някой смята детето си за индиго и с какво пречи това на някого?

Аз също не съм убедена в правотата на тази теория,но дори това да не са деца-индиго,а да е просто нова генерация,която е носител на своите си ценности не мисля,че това е същественото в случая.
А дори и да приемем,че не става въпрос за дете-индиго,а за дете с дислексия/мисля,че не е хиперактивност с дефицит на внимание/пак какво от това?
От същото т.нар.заболяване са страдали хора,като Айнщайн,Пикасо,Едисон....

Важното в такъв случай е да се намери правилния подход към детето,а диагнозите и квалификациите остават на съвсем вторичен план.

Редактирано от Valery 72 на 21.02.10 11:07.



Тема Re: Проблем с дъщеря минови [re: Valery 72]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано21.02.10 12:11



Аман от етикети! Индигови деца, ксероксни деца, намкви деца.
Това са просто революционери, които винаги са съществували, инфото е било по-малко. Без тези революционери и новатори, болни от "свръхактивност", щяхме да сме още в пещерите.

Господ красота ми даде
и отпреде, и отзаде



Тема Re: Проблем с дъщеря минови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано21.02.10 15:23



Не ям пасти.
Бичуването е еретически метод.

При нас се прави молитва и Бог помага. Като не вярваш стой си болен и луд.



Тема Re: Проблем с дъщеря минови [re: Alex75]  
Автор Пeтя Xиkc (щастлива)
Публикувано22.02.10 15:10



Преди доста години заведох детето на пси , със същите оплаквания като твоите. Думите на псито бяха: `На детето нищо му няма, майката е за психиатър.`
Приеми детето си такова каквото е с всичките недостатъци, но и таланти. Радвай се на тези първи детски години ,защото са неповторими и бързо отминават.
А съвети дори да ти дадем, те може да не са правилните за твоето дете. Ти като майка имаш инстинкт и знаеш най-добре кое е доброто за него.
Всичките съвети ,които мога да ти дам са Търпение и обич . Обич и търпение.



Тема Re: Проблем с дъщеря минови [re: Hoвaroдин]  
Автор Пeтя Xиkc (щастлива)
Публикувано22.02.10 15:22



една подобна теория (за индиговите деца)
Само повърхностно се запознах с тази теория ,тъй като не намерих нищо полезно за себе си. Но ми се стурва,че тя е създадена за нуждите на разни хистерични майки с болни амбиции. Не е ли така?



Тема Re: Проблем с дъщеря минови [re: Tимoтeй]  
Автор lmblacio Loyola (новак)
Публикувано22.02.10 20:27



Да ти кажа, светена вода срещу колики не помага.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.