Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:50 25.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Проблем с дъщеря минови [re: Yuppi]  
Автор maritima (аз,бе)
Публикувано19.02.10 17:46



Според теб на какво.
Проблемът с индиговите деца си е съвсем актуален и те НЕ са болни,а просто различни и съответно имат нужда от различен от стандартния подход на възпитание.



Тема Re: Проблем с дъщеря минови [re: maritima]  
Автор Yuppi (phd mhd ahd)
Публикувано19.02.10 21:21



Така ли, и какъв е механизмът водещ до тяхното "различие"? По-интересно ми е кой лансира такова смешно обяснение. Изглежда като прикриване на нещо.



Тема Симптоминови [re: Alex75]  
Автор TheGoddesLilith (Vampire)
Публикувано19.02.10 22:15



Аз лично страшно се дразня от прибързани диагнози. Ето ти основните симптоми на така нареченето свръхактивно дете и прецени дали твоето се вписва в тях, макар че и това е доста относително.

Симптомите на Синдрома на хиперактивност с дефицит на вниманието са три основни вида:

* Предимно с нарушение във вниманието – напр. детето често не внимава за детайлите и прави грешки от невнимание в училище или друга работа, трудно задържа вниманието си по време на час в училище или по време на игри, често изглежда, че не слуша когато му се говори директно, не следва инструкции и не успява да завърши училищната работа, често се затруднява да се организира в задачи и дейности, както и често забравя и губи предмети, често се разсейва от странични стимули.
* Предимно хиперактивно-импулсивен тип - напр. детето често шава с ръце и крака или се мести на стола си, често става от мястото си в клас, когато се очаква да седи, често бяга напред-назад или се катери в ситуации, в които е неподходящо (при юноши и възрастни това се ограничава до усещане за непоседливост), често бърза да отговори преди да е завършил въпросът, трудно изчаква реда си, често се намесва в разговори или в игри, често говори прекалено.
* Комбинирани – наблюдават се поне 6 симптома и от двата вида.


Доклото разбрах от постовете ти, твоето дете се заиграва, което не се съвместява със описаните по-горе симтоми. Не бързай да вярваш а всичко, което ти се предлага като диагноза за детето. По-скоро потърси наистина някаква среща с детски психолог, но смятам, че тези прояви са по-скоро унаследни, отколкото характерови особености на детето. Помисли и ми кажи: в родът ти има ли подобни случаи или случай на психично болни?



Тема Re: Проблем с дъщеря минови [re: Alex75]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано19.02.10 23:28



Вярващият човек веднага ще ти каже - кръсти детето и го причастявай по-често - дори и всяка неделя! То е малко и няма нужда да пости. Не му давай концентрирани захари - бяла захари и шоколад - за буйните деца това е чиста лудост!

Само успокоителни храни. Човек е това, което яде - казват йогите.



Тема Re: Проблем с дъщеря минови [re: Alex75]  
Автор snowflakes never cry (they just fly ;)
Публикувано19.02.10 23:42



Обаче всеки към себе си тегли в отговорите.

Но това, че нямаш психолог в града - ами ще се разходите до областния център, все ще се измисли нещо.
И класически хомеопат ли нямате? (не питам като замяна на психолога, а като възможност, ако се поинтересувате примерно във форуми за хомеопатия, ще разберете защо)



Не може по интернет да се диагностицира или да се намери решение - ще трябва специалист. Де да знам, възможно е и много да сте я разглезили. Това от последните възможности в моя списък е все пак.


No one cares when u`re out on the street, picking up the pieces to make ends meet

Тема Re: Проблем с дъщеря минови [re: Yuppi]  
Автор maritima (аз,бе)
Публикувано20.02.10 10:57



Не виждам кое му е смешното на обяснението,почети,поинтересувай се.Децата просто се раждат такива - с тези особености.Имат много качества,но е необходим по-различен подход при възпитанието за да се развият положителните качества,защото и отрицателните им качества са доста силно изразени.
Нямам намерение нито да споря нито да убеждавам когото и да било.Дадох мнение,едно от многото,а дали ще го вземе под внимание и дали ще се заинтересува от проблема и в тази светлина си е избор на майката.



Тема Re: Проблем с дъщеря минови [re: Alex75]  
Автор Bидa ()
Публикувано20.02.10 16:35



Казаха, че била хиперактивна, да сме и осигурявали нови впечатления.
Не знам наистина какво да правя вече, не ми се мисли какво ще е след някоя и друга година, като влезе в пубертета. Пък за по-нататък сигурно яко ще ни бие.
Чакам съвети. Благодаря предварително.


Терминът хиперактивност не е присъда. Дори не е диагноза. А просто название ,с което да обозначим и класифицираме едно състояние, за да можем да го назовем, да говорим за него и да търсим пътища за справяне. А това, което разказваш за дъщеря ти, аз бих приела като собености на нейния характер.
Трудно е да отгледаш дете, и отговорно. И понякога сме на границата на търпението и силите си, но бъди силна и ще успееш! Искрено ти желая късмет! И щом не искаш, не И давай сиропите. Напълно съм съгласна с това,което пише Новагодин.



Тема Re: Проблем с дъщеря минови [re: maritima]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано20.02.10 16:46



Аз съм на същото мнение и й го писах на бележка. Никакъф евфемизъм не са. Те са реалност. И се раждат от няколко десетилетия.

Господ красота ми даде
и отпреде, и отзаде



Тема Re: Проблем с дъщеря минови [re: Tимoтeй]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано20.02.10 16:47



А спри се най-сетне! Аз предлагам да почнат да бичуват детето, за да му изгонят демоните. Ти самобичуваш ли се редовно, ако ядеш пасти?

Господ красота ми даде
и отпреде, и отзаде



Тема Re: Проблем с дъщеря минови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор Yuppi (phd mhd ahd)
Публикувано20.02.10 16:58



Глупости, ти да нямаш информация от светия Граал? Къде е доказано, че се раждат, и защо се раждат. По какъв механизъм се раждат. Това е смешно, не трябва да се допуска издаване на такива книги и разпространяване на суеверия.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.