Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:40 16.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Страх от смъртта?  
Автор ябълka (златна)
Публикувано08.02.10 22:34



Здравейте! От доста време чета във вашия клуб, и най-сетне се осмелих да пиша...

Накратко, имам ето такъв проблем: дъщеря ми е на 10г. и от няколко месеца насам непрекъснато си "измисля" някакви неща, от които да се страхува - в началото, че през нощта някой може да влезе в стаята й (което е абсурдно, макар и не на 100%), после, че може да се осакати, да оглушее, да ослепее и т.н., по едно време я беше страх да не вземе вземе нож от кухнята и да ме заколи, и как щяла да живее после, страхува се да не скочи от балкона...и какво ли не още...

Давам си сметка, че всичко това звучи лигаво и смешно, но тя страда наистина, усамотява се, плаче, често ми казва "Мамо, искам си предишния живот, когато не знаех, че в света има зло!" (беше много весело и общително дете, тя и сега е такава, извън тези моменти). Обмисляхме с баща й да я заведем на психотерапевт, но не смеем - от една страна, не познаваме никакъв детски психотерапевт, от друга - притесняваме се, да не се съсредоточи прекомерно върху тези си чувства и преживявания, но всъщност не знаем, кое как би и се отразило, нямаме никакъв опит.

Горе - долу - това е. Може би в момента не се сещам какво още да кажа. Ще ми помогнете много, ако ме попитате за нещо, приемам и всякакви съвети.



Тема Re: Страх от смъртта?нови [re: ябълka]  
Автор snowflakes never cry (they just fly ;)
Публикувано08.02.10 22:45



Изглежда като натрапливи мисли... Обаче децата са много впечатлителни... сигурно е гледала някакъв филм или някой й е казал нещо... тя осъзнава, че има много опасности около и в нея. Но също така трябва да осъзнае, че тя контролира тези, които зависят от нея, т.е. това, че си мисли, че е възможно да вземе нож и да ви заколи, не значи в никакъв случай, че ще го направи. Или че ще скочи от балкона. Обяснете й поне това. Че мисълта не се превръща в действие и на всеки човек му минават какви ли не простотии през главата.


С успокояване, обръщане на внимание, не знам дали прекарвате достатъчно време с нея? Нещата би трябвало да отминат.... но това показва леко завишена тревожност, детски терапевт бихте могли и вкъщи да извикате, да го представите като приятел... да поговори малко с детето, така не би навредило.


Примерно аз имам спомен, че доста време всяка вечер като си лягах почвах да плача, че нашите ще умрат. Децата се сблъскват с някакви нови неща, които осъзнават.... и това може да е доста мъчително. Не съм специалист и не мога да ви кажа доколко конкретно това е често срещано и какъв е най-добрият подход. Но при дете не е като при възрастен - при възрастните би било по-сериозно, ако има такива натрапливи мисли, според мен лично това е етап. Но бихте могли да се консултирате за помощ. При това с няколко специалисти и детски, и не само - да не са просто психолози завършили, а и за терапевти. Примерно Поли Петкова може би би могла да ви насочи.




No one cares when u`re out on the street, picking up the pieces to make ends meet

Редактирано от snowflakes never cry на 08.02.10 22:52.



Тема Re: Страх от смъртта?нови [re: ябълka]  
Автор blood2 ()
Публикувано08.02.10 22:52



"Мамо, искам си предишния живот, когато не знаех, че в света има зло"

И аз го искам.



Смисълът на живота е да се родиш с талант.

Тема Re: Страх от смъртта?нови [re: snowflakes never cry]  
Автор ябълka (златна)
Публикувано09.02.10 08:49



Благодаря за мнението,
говорим много с нея, и тъкмо успеем да я избавим от един страх, тя веднага го замества с друг. Според мен тя просто е на такъв етап, в който осъзнава собствената си уязвимост, както и силата си, и това я привлича и плаши същевременно.

Мисля, че проблемът й е екзистенциален, всеки човек минава през това, но или при нея е по-тежко, или просто сме я научили да споделя повече с нас.

Доколкото си спомням аз, на нейната възраст, често рискувах живота си просто така, да видя какво ще стане, и да "провяря" дали инстинкта ми за самосъхранение работи... но аз растях в други времена, почти без надзор, тогава на децата не се обръщаше такова внимание, както сега.

Много искам да и помогна, а не знам как - понякога говорим дълго, друг път просто я прегръщам и я люлея като бебе, и това я успокоява, колкото и странно да изглежда...тя се срамува да говори за това пред други хора, но все пак идеята да поканим терапевт вкъщи, и го представим за приятел, е добра - ако не помогне, поне няма да навреди (надявам се). Ще я обмислим, още веднъж благодаря.



Тема Re: Страх от смъртта?нови [re: blood2]  
Автор ябълka (златна)
Публикувано09.02.10 09:02



Ами ето, и ти имаш същия проблем явно...

Мисля, (в исторически план), когато човечеството като цяло или като група, е осъзнало този аспект на действителността, в този момент се е появила необходимостта от религия. Животът е започнал да изглежда твърде рисков, хаотичен и случаен, затова е трябвало да се "появи" някой, който поддържа редът и невидимите връзки между нещата. Трябвало е някой да "въведе" порядък, и този някой не е бил непременно добър - достатъчно е било да бъде постоянен и последователен.

Ами не знам, как се преодолява това?! Като гледам, май никога не се преодолява напълно, просто се научаваме да живеем така.



Тема Re: Страх от смъртта?нови [re: ябълka]  
Автор blood2 ()
Публикувано09.02.10 10:07



Нормално е за деца от 8 до 11 години да преминават през този период.Това може би го беше писал и Фройд.Определено един психолог ще ти каже защо нещата протичат така при хората на тази възраст.

Смисълът на живота е да се родиш с талант.


Тема Re: Страх от смъртта?нови [re: ябълka]  
Автор _maycal (refab)
Публикувано09.02.10 16:03



Наистина има поне набелязани признаци на обсесивно- компулсивен синдром, съчетан с екзистенциална криза , според мен.
Относно страха от смъртта едва ли има по-добро успокояване от православно - християнската позиция по въпроса, че душите на хората са вечни, и че хората, след като умрат, ги чака всеобщо възкресение при което ще имат същите тела, но нетленни: "Ще се различават само по преображението си (тление - нетление; тяло душевно - тяло духовно)." Това ще стане при второто пришествие на Христос, който вече е извършил този преход - смърт и възкресение. Ще има съд и ще възкръснат всички - и добри и лоши, (но лошите, КОИТО НЕ СА СЕ ПОКАЯЛИ приживе, и които отхвърлят доброто и Бога, ги чакат вечни мъки... - това не е задължително да се казва на първо време). Ще има и ново небе и нова земя.

Ако се задълбочат обсесивно - компулсивните тенденции, предполагам, че трябвате да се обърнете към детски психолог с клинична насоченост и , евентуално, към детски психиатър, като, предполагам, че трябва да има и грижа да не се фиксират тези неща..., т.е., в един момент да го има и елемента на "лекуващо мълчание", но след като се положат усилия за успокояване и отклоняване на тези тенденции.

http://prikachi.com/users/refab/95A.jpg

Редактирано от _maycal на 09.02.10 17:57.



Тема Re: Страх от смъртта?нови [re: _maycal]  
Автор bagryana (минаващ)
Публикувано09.02.10 16:39



"Ще има съд и ще възкръснат всички - и добри и лоши, но лошите, КОИТО НЕ СА СЕ ПОКАЯЛИ приживе, и които отхвърлят доброто и Бога, ги чакат вечни мъки. " -

- страаааааааашно успокояващо...



Тема Re: Страх от смъртта?нови [re: blood2]  
Автор Bидa ()
Публикувано09.02.10 17:13



Мисля,че разсъждаваш в правилна посока. Ако добре си спомням какаво съм чела по Възрастова психология, всяка възраст си има приоритет. И приоритетъ на десетгодишните е ученето и училището. В тази връзка причините за състоянието на детето могат да се търсят в тази посока. Примерно дали не се преуморява от учене или има някакъв проблем в училище или пък зад тези привидни симтоми се крие някакъв проблем ,свързан със взаимоотношенията в училище.



Тема Re: Страх от смъртта?нови [re: ябълka]  
Автор Bидa ()
Публикувано09.02.10 17:20



Мисля, че състоянието на дъщеря ви е отчаян вик за повече внимание. Не казвам, че не И отделяте такова,напротив личи колко сте загрижена за дъщеря си. Но на децата никога не им е достатъчна обичта , любовта и вниманието. Те искат всичката любов,на която са способни родителите.
Когато преди повече от 17 години ,на моя малък син ,се случи нещо подобно, аз взех генералното решение да си остана в къщи. Помислете дали не можете да си останете известно време в къщи, а ако работите да ползвате отпуск,за да сте до детето, в този критиченза нея период. Лекарите и специалистите, ще помогнат разбира се, ако потърсите такива. Но грижата и присъствието на родителя са незаменими.

Редактирано от Bидa на 09.02.10 17:39.



Тема Re: Страх от смъртта?нови [re: bagryana]  
Автор _maycal (refab)
Публикувано09.02.10 18:03



""Ще има съд и ще възкръснат всички - и добри и лоши, но лошите, КОИТО НЕ СА СЕ ПОКАЯЛИ приживе, и които отхвърлят доброто и Бога, ги чакат вечни мъки. " - - страаааааааашно успокояващо.."


Права си, че това обстоятелство не би трябвало да се съобщава непременно, освен в случай, че има такъв въпрос от страна на детето. Аз съобщавам това обстоятелство в интерес на истината.

А, иначе, естествено и добре е, че това е така, както е казано, иначе ти съгласна ли си непокаялият(?) се Хитлер, и съответно несъпреживял ужаса на унищожените хора в следствие на съзнателната му зла воля, да не страда във вечни мъки!?

http://prikachi.com/users/refab/95A.jpg

Тема Re: Страх от смъртта?нови [re: Bидa]  
Автор blood2 ()
Публикувано09.02.10 18:03



Еми, то трябва любов от майката за да разбере едно дете че освен Зло съществува и любов.

Пък и още по-добре е майката понякога да се съобразява с капризите и исканията на детето,за да разбере детето че е равнопоставено с родителят,а не му е роб.

Смисълът на живота е да се родиш с талант.

Тема Re: Страх от смъртта?нови [re: _maycal]  
Автор bagryana (минаващ)
Публикувано10.02.10 09:39



Лошото е, че не само на Хитлер му обещават вечни мъки. Казанът според християнската църква е сигурен не само за такива престъпления, ами и за дребни прегрешения. Мен лично тази преспектива не ме влече, не виждам каква утеха може да е това. С такива приказки може само още повече да изплашите и без друго изплашеното дете. Измислете нещо друго.



Тема Re: Страх от смъртта?нови [re: bagryana]  
Автор jewel78 ()
Публикувано10.02.10 10:32



Дааа... ходила съм на църква и знам какво проповядват. За да се спасиш, трябва да се покаеш, да приемеш Христос, да ходиш редовно на църква, да се молиш за опрощение и на най-дребния грях, да привличаш и други християни... направо целия си живот да посветиш на това. Ако наистина е така, значи почти всички ще горим в пъкъла...



Тема Представям синови [re: _maycal]  
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано10.02.10 11:06



че точно с такова обяснение на едно дете му хрумва, че всъщност да убие всички с покайване е едно добро дело за връщане на онзи по-хубав живот.
Предлагам религията да не се намесва.

"Hi, I'm empty
So tell me you care for me"

Редактирано от Kaлинckи на 10.02.10 11:07.



Тема Re: Страх от смъртта?нови [re: ябълka]  
Автор jewel78 ()
Публикувано10.02.10 11:09



Ами според мен по-чувствителните деца минават през подобни периоди в началото и през пубертета. И аз си спомням, че както всичко ми беше наред, изведнъж на 12-13 годишна възраст започнах да имам странни усещания, изтръпвах, страхувах се от глупости, налягаха ме разни натрапчиви мисли... Пубертетът е критична възраст за всички, но за деца с чувствителна психика - още повече. Аз също ви съветвам да си намерите добър детски психолог. Тук каквото и да кажем, едва ли ще сме много от полза.

Редактирано от jewel78 на 10.02.10 11:10.



Тема Re: Страх от смъртта?нови [re: ябълka]  
Автор RozeRed ()
Публикувано10.02.10 12:05



В отговор на:

Може би в момента не се сещам какво още да кажа. Ще ми помогнете много, ако ме попитате за нещо, приемам и всякакви съвети.




Аз бих попитала как минава ежедневието на детето ви - има ли си приятелчета в училище и извън него, спортува ли, има ли някакви странични занимания и хобита? Излиза ли навън или предпочита да си стои вкъщи?
По принцип спортът е нещо чудесно и се отразява много добре на психиката. Може да помислите за нещо в тази посока.

Храненето, макар да се подценява, също е много важно. И децата и възрастните имат нужда от пълноценни, естествени храни, богати на животински мазнини и протеини - месо, яйца, масло /не маргарин/, пълномаслени млечни продукти, черен дроб, бульони от кости, рибено масло. Трябва да се избягват изкуствените боклучави храни, заместителите на разни неща, соевите продукти /всички растителни сирена, сметани и т.н. са направени от соя/.

Мисля, че сте доста отговорни родители и отделяте достатъчно внимание на детето си, но според мен децата имат нужда да общуват с връстници, а не толкова с възрастни.

п.п. Аз не съм специалист и нямам деца. Всичко, което казвам е лично мнение.

Пожелавам ви всичко да се оправи.

Редактирано от RozeRed на 10.02.10 12:42.



Тема Re: Страх от смъртта?нови [re: _maycal]  
Автор snowflakes never cry (they just fly ;)
Публикувано10.02.10 12:10



По-скоро приказката за звездичката и че когато човек си отива от този свят става звезцичка на небето и винаги може да му говориш, той те вижда и остава жив в теб... ето такива неща се казват на децата, принципно. Още от по-ранна възраст. Както и приказките също са полезни, защото ни учат да изпитваме и негативни емоции. Може би ако е била много обгрижвана и не си е представяла досега, че има и лоши неща.... затова да го е открила така драматично на малко по-късен етап.

И пак - само детски психолог не, защото може някой да завърши педагогика и да изкара една магистърска степен по детско-юношеска психология и да се води детски психолог. По-добре клиничен психолог, който обаче е завършил и школа за психотерапевт и има дългогодишна практика като такъв, дори да не е като детски, той/тя ще може да ми насочи към добър детски ТЕРАПЕВТ.


No one cares when u`re out on the street, picking up the pieces to make ends meet

Редактирано от snowflakes never cry на 10.02.10 12:11.



Тема Това е окнови [re: snowflakes never cry]  
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано10.02.10 12:43



ако е умрял някой и детето страда от липсата. Но иначе оставам с впечатлението, че човек не трябва да се страхува от смъртта. А аз мисля, че трябва.

"Hi, I'm empty
So tell me you care for me"


Тема Re: Страх от смъртта?нови [re: ябълka]  
Автор Aшли ()
Публикувано10.02.10 12:44



Мисля, за разлика от горните мнения, че състоянието е много по-тревожно, имам предвид кокретно: страха да не те заколи?? или да скочи от балкона?!.
Далеч не всички деца минават през такива етапи от живота, даже бих казала, че психиката на човек е напълно срината ако е стигнал до мисли за убийство или самоубийство и успоредно с това се съмнява в контрола над себе си.
Когато човек започне да изпада в неадекватни състояния и си "измисля" абсурдни работи, трябва веднага да се заведе на лекар. Вероятността да е шизофрения не е малка, аз познавам момиче с такава диагноза и то има далеч по-малко странни мисли...





Тема Re: Това е окнови [re: Kaлинckи]  
Автор snowflakes never cry (they just fly ;)
Публикувано10.02.10 12:57



Човек неминуемо се страхува от смъртта и всички други страхове произлизат от този общо взето. Всъщност това не са мои думи, но аз се съгласих




No one cares when u`re out on the street, picking up the pieces to make ends meet

Тема Re: Това е окнови [re: snowflakes never cry]  
Автор blood2 ()
Публикувано10.02.10 12:59



"всички други страхове произлизат от този общо взето"

Жестоко се лъжеш.Защото не си изпитвала други видове страх.Ти си късметлиика голяма.



Има далеч по-лоши неща от страхът от смъртта.

Смисълът на живота е да се родиш с талант.

Тема Re: Страх от смъртта?нови [re: Aшли]  
Автор snowflakes never cry (they just fly ;)
Публикувано10.02.10 13:05



Хора с такива мисли, възрастни, както е написал някой по-горе, имат обсесивно-компулсивно разстройство. Това е много далече от шизофренията. Не е въпросът в странността на мислите.... нито в това колко те тормозят. А дали са напълно несъответни на реалността. Не знам как да го обясня... ако чуваш гласове примерно, които реално не съществуват, ако правиш грешни логически връзки примерно, че родителите ти те наказват, защото са облечени в синьо и го приемаш за реалност. А иначе на човек могат да му идват всякакви страхове и това да го тормози ужасно, примерно при обсесивно-компулсивното разстройство една жена непрекъснато си е мислила, че може да убие сина си.... ей така, както държи ножа, но тя знае, че няма да го направи, ужасява се от мисълта. При шизофренията тя ще мисли, че извънземно се е вселило в сина й и иска да я убие или пък гласове ще й казват императивно да го убие... Докато иначе са само мисли, които веднъж са се появили и втори път човек се е ужасил от тях и си е забранил да ги мисли, при което те почват отново и отново да идват.... именно поради забраната. И повишената тревожност, която ги предизвиква, но те я предизвикват също и така се завърта и става много мъчително.
Би могла може би да споделиш какви мисли е имало онова момиче, за което говориш и всъщност сигурна ли си, че всичко ти е споделено?


No one cares when u`re out on the street, picking up the pieces to make ends meet


Тема Re: Това е окнови [re: blood2]  
Автор snowflakes never cry (they just fly ;)
Публикувано10.02.10 13:08



То и аз съм съгласна, че има по-лоши неща, които могат да му се случат на човек от това да умре. Даже мога да изброя, но по-добре да не го правя. Всичките ги свързвам със зависимост като последствие обаче, зависимост от другите. И непоправимост.

Но страхът от смъртта може да се намери във всеки друг страх по някакъв начин.


No one cares when u`re out on the street, picking up the pieces to make ends meet

Редактирано от snowflakes never cry на 10.02.10 13:09.



Тема Re: Страх от смъртта?нови [re: Aшли]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано10.02.10 13:34



Подкрепям!
На познато семейство на майка ми, детето започна тези прошви навремето около десетата си година...странности разни с агресия например към вещите на майка си. Сега е 40г. жена...с висше образование и с постоянно лечение...в пубертета започнаха баш щуротиите...меьду 20 -тата и 30 -тата година и беше кулминацията н аоткачености. Родителите и се заключваха като спяха...абе ужас!


Като говореше с други хора, н амоменти хич и не можеше да се каже, че е с проблем момичето, учеше се превъзходно...но като я хванеха периодите...майка плаче

------------------------------------------------------------
Моето КА

Тема Re: Страх от смъртта?нови [re: ябълka]  
Автор maritima (аз,бе)
Публикувано10.02.10 14:14



Мисля,че трябва да се поинтересуваш от темата за децата индиго.Има много информация в нета,но повечето не е на български.Ще ти постна откъс от книгата на Зигфрид Войнтас "Кои са децата индиго".
"...днес във всяка училищна паралелка могат да се намерят по няколко чувствителни,плашливи,нежни,много"тънкокожи"деца,по-често момичета,които предизвикват безпокойство,тъй като изглеждат много беззащитни.Той назовава типичните им особености:безкрайни страхове(всяка промяна на ситуацията предизвикава ужас),страхове от неуспех,страхове при заспиване.Заради своята извънредна нужда от защита често стават тирани в семейството.Те придават изключително значение на всевъзможни ритуали,изключително се нуждаят от хармония,често никъде не тръгват без родителите си и постоянно изпитват страх,че ще се случи нещо лошо.Ако се погледне по-внимателно се вижда,че те се страхуват преди всичко не за себе си,а за околните.Цялата им загриженост е насочена към това да се чувстват добре техните майки,бащи,братя,сестри,всички близки хора.Също и животните са включени в тази свръхзагриженост,даже и растенията.Преобладаваща съществена черта на тези деца:дълбока сила на изживяванията,изразено чувство на отговорност за оклоните,за всичко живо....Тяхната сензитивна същност не им носи никаква полза.Те усещет дълбоко всяко лицемерие в поведението.Някой учител може да говори дружелюбно,привлекателно,но ако вътрешно е изпълнен със злоба или е нещастен детето чувства това със сърцето си и е дълбоко нещастно защото не може да помогне.Това са души на утешителки и самарянки....Тук имаме работа с качество,което в нашата цивилизация е изключително рядко,а от друга страна е необходимо като вода в пустиня.Такъв тип хора са заплашени да се сринат до патологични,нуждаещи се от лечение страхови състояния.Това става в резултат на дълбокото несъответствие между душевната топлота на тези деца и студенината на нашето време.Буквално може да се каже,че те премръзват до дъното на душата си."



Тема Re: Това е окнови [re: snowflakes never cry]  
Автор blood2 ()
Публикувано10.02.10 14:25



Има 2 типа страх-страх от животът и страх от смъртта.



Страх от животът означава страх от хората.Защото те са чудовища.Защото те отнемат идентичността ти и за тях си лайно.

Е лайно ли си ?
След като постоянно ти го казват и доказват значи си такова нещо.


Смисълът на живота е да се родиш с талант.

Редактирано от blood2 на 10.02.10 14:25.



Тема Re: Страх от смъртта?нови [re: Bидa]  
Автор ябълka (златна)
Публикувано10.02.10 21:17



В училище ходи с удоволствие, справя се, така че да се гордее със себе си,
е има и някакви проблеми там, напоследък "воюваха" с един друг клас, и се беше включила в сбиване, но лични конфронтации няма - нито с деца, нито с учители.

Възможно е да се преуморява, защото е амбициозна, но аз не съм усетила такова нещо, за разлика от времето, когато беше в първи клас, например.



Тема Re: Страх от смъртта?нови [re: _maycal]  
Автор ябълka (златна)
Публикувано10.02.10 21:21



Благодаря, но не става - ние сме атеисти.



Тема Re: Страх от смъртта?нови [re: Bидa]  
Автор ябълka (златна)
Публикувано10.02.10 21:26



Да, това е и моето предположение. Може би трябваше да кажа и това, че тя има брат-близнак (слава богу, той е стабилен, поне в момента), и винаги са се конкурирали много силно за вниманието ми. Често се случва да водя едновременно с двамата разговори на съвсем различна тематика (питате ли ме как запомням репликите, и как обмислям два отговора на коренно различни теми?!). Не знам...просто няма насищане.



Тема Re: Страх от смъртта?нови [re: blood2]  
Автор ябълka (златна)
Публикувано10.02.10 21:29



Ааа, не така - какъв роб може да е детето?! Майката му робува (и то си е баш тежка каторга), и слава богу, че го обича силно, иначе не би могла да издържи.



Тема Re: Страх от смъртта?нови [re: RozeRed]  
Автор ябълka (златна)
Публикувано10.02.10 21:35



Да, има приятелчета, спортува...всъщност, забелязах, че тези състояния я спохождат когато скучае вкъщи с нас. Когато има тренировки или игри с други деца, си е весела, енергична...Тази седмица, например, е на ски-училище през деня, и е толкова щастлива и спокойна, чак се чувствам странно, че съм пуснала тази тема...





Тема Re: Страх от смъртта?нови [re: Aшли]  
Автор ябълka (златна)
Публикувано10.02.10 21:41



Специално това - страха да не ме заколи, и се появи в момента, когато я накарах да си подреди стаята,
и, честно казано се разсмях като ми каза, защото ми се стори чисто лицимерие - хем се е ядосала, хем се опитва да се изкара жертва.

Както и да е, дано не си прав/а, то ще се разбере.



Тема Re: Страх от смъртта?нови [re: ябълka]  
Автор t.todorov (непознат )
Публикувано10.02.10 23:11



При всички случаи трябва да посетите специалист. Тъй като проблемите, които се проявяват при децата, всъщност са проблеми в двойката, но децата тъй като са най-слабите в семейната система първи показват индикация за това. Все пак може да няма нищо сериозно и да е просто някакъв период. Но задължително говорете със специалист психолог-психотерпевт. Не е необходимо да е детски. Тези специалисти са обучени да работят със деца, възрастни, двойки, групи и т.н.
В големите градове вече има достатъчно специалисти и координатите им са лесно достъпни. Така че няма да ви е трудно. Може да не попаднете първият път на "вашият" терапевт, но това не е фатално, нито е задължително да се случи. Детето ще покаже при кой терпевт ще се отпусне и разкрие. Успех.



Тема "По-скоро звездичката...."нови [re: snowflakes never cry]  
Автор _maycal (refab)
Публикувано11.02.10 09:36



Ако детето е по-интелигентно, историята със звездичката не би трябвало да свърши работа, според мен!?....


А, иначе, религиозността в нейните по-високи измерения, дава отговори(или насока за отговори) на екзистенциални въпроси и, на практика, няма алтернатива!...Убеден съм, че 99,9% от пишещите и четящи тук, почти нямат представа за теорията и практиката на православно - християнското богословие, което далеч не се ограничава или идентифицира с ритуалообредничество и суеверия! Важно е и да не се изпада в еретизъм!

ябълка, като сте атеисти, каква идея имаш ти самата относно съществуването и смъртта?... Имала ли си усет за смъртен ужас и мислиш ли, че ще ти се размине, в един по-специален момент, този ужас!?

http://prikachi.com/users/refab/95A.jpg <P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от _maycal на 11.02.10 09:37.</EM></FONT></P>

Редактирано от _maycal на 11.02.10 09:53.



Тема Re: Страх от смъртта?нови [re: ябълka]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано11.02.10 11:12



Говорете с детето, може да има някоя приятелка-маниак, дето да й набива подобни мисли и идеи.

Господ красота ми даде
и отпреде, и отзаде



Тема Re: Страх от смъртта?нови [re: _maycal]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано11.02.10 11:12



Майкъл, ти не си в ред.



Господ красота ми даде
и отпреде, и отзаде


Тема Re: Страх от смъртта?нови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор blood2 ()
Публикувано11.02.10 11:24



Ама то и аз съм луд ама не се издавам толкова.



Смисълът на живота е да се родиш с талант.

Тема Re: "По-скоро звездичката...."нови [re: _maycal]  
Автор lmblacio Loyola (непознат )
Публикувано11.02.10 21:33



Това за еретизма много ми хареса

!
Брой ме за еретик! Сега ще ме изгориш ли на клада?
Ако не вяра в догми, ритуали и идолопоклонничество какво е християнството като религия ? Юдеизмът и Ислямът поне са се отрекли от идолопоклонничеството .
"Не си прави кумир и никакво изображение на онова, що е горе на небето, що е долу на земята, и що е във водата под земята;
не им се кланяй и не им служи, защото Аз съм Господ, Бог твой, Бог ревнител..."

Редактирано от lmblacio Loyola на 11.02.10 21:34.



Тема Re: "По-скоро звездичката...."нови [re: _maycal]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано12.02.10 10:59



Абе, Майкъл, ти си една същинска офца от стадото божие.

Господ красота ми даде
и отпреде, и отзаде



Тема Re: Страх от смъртта?нови [re: ябълka]  
Автор Solian (railway*руж)
Публикувано12.02.10 16:57



Смърт Няма . Само Живот !!! ~ и & ~ Only Love !!! ... Let it be ;) !!!



Тема Re: Страх от смъртта?нови [re: Solian]  
Автор blood2 ()
Публикувано12.02.10 16:58



Тогава защо ядем и серем?



Смисълът на живота е да се родиш с талант.

Тема Re: Страх от смъртта?нови [re: blood2]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано12.02.10 17:04



Щото не можем да фотосинтезираме.

Господ красота ми даде
и отпреде, и отзаде



Тема Re: Страх от смъртта?нови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор blood2 ()
Публикувано12.02.10 17:05



ААаа,значи животът струвал пари и ако нямаш пари Смъртта идва.



Смисълът на живота е да се родиш с талант.

Тема Re: Страх от смъртта?нови [re: blood2]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано12.02.10 17:12



Ми явно при тебе вече е дошла



Господ красота ми даде
и отпреде, и отзаде


Тема Re: Страх от смъртта?нови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор lampion ()
Публикувано12.02.10 17:31



Що се нахвърлихте върху човека....какво лошо е казал?!!

Господ ти бил дал красота..еее...и какво не може ли да ти даде и живот!!

Смърта не е нищо страшно...плаши повече мисълта..за загубване на собствния си натрупан опит(като личност)...за "изчезващото" съществуване..на натрупания човешки потенциал..Понеже си губи смисъла..човек да има в себе си такова желание да напредва,да се развива,да търси.... и в един момент... и малко което е събрал...природата да го разпилее.. да погуби човека...Същата тази природа..която е събирала толкова.... за да създаде този човек..


Ябълка... детето ти ..се нуждае...от повече обич..и внимание.. Ти в къщи ли си постоянно ?!! Пази го..от глупостите които дават по телевизията...и разните училищни глупаци...

Сила,без любов, е = енергия, изразходена напразно.


Тема Re: Страх от смъртта?нови [re: lampion]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано12.02.10 17:48



Очевидно и живот ми е дал, щом пиша тук. Все още в отвъдното не са прокарали уайрлес. Като прекарат, тогава мисля да се преселвам там, дотогава ще си стоя в отсамното.


Майкъл пише пълни дивотии.

Господ красота ми даде
и отпреде, и отзаде


Тема Re: Страх от смъртта?нови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор lampion ()
Публикувано12.02.10 19:01



Очевидно и живот ми е дал, щом пиша тук.

Да,извинявай...Имах предвид,вечен живот,това вече не е толкова очевдино..Другото е ясно...


Все още в отвъдното не са прокарали уайрлес. Като прекарат, тогава мисля да се преселвам там, дотогава ще си стоя в отсамното

Самоубийствато..е лошо нещо...По добре кажи...когато ми дойде...времето..ще се преселя там..

Сила,без любов, е = енергия, изразходена напразно.


Тема Re: Страх от смъртта?нови [re: lampion]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано12.02.10 19:44



Добреееееее, коригирам се. Последното нещо, което ми минава през окаяната глава, е мисъл да се самозатривам.

И бездруго умирането на тялото е единственото сигурно нещо, което се случва на човека. За умирането на духа не говоря, там не се знае нищо.

Господ красота ми даде
и отпреде, и отзаде


Тема Re: Страх от смъртта?нови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор lampion ()
Публикувано12.02.10 20:04



За умирането на духа не говоря, там не се знае нищо.



Точно така,понеже не се знае нищо,по добре ....да не се пише,че духът умирал.

Има хора като мене,които са със противоположно мислене на твоето.Тялото е смъртно,духът безсмъртен.Душата,за момента е на границата.(не съм много сигурен,за душата,дали е безсмъртна или смъртна!!)

Както писах и по горе...природата е пестелива..От природните науки(физика,химия,астрономия и т.н) е ясно, че има закони за запазване.,които я характеризират като такава...Това което дава ,си го взема..
Енергията не се харчи на празно,но и не може да изчезне,само се трансформира.От една форма в друга....По тази логика,освен смъртни части ..би трябва да имаме и нещо безсмъртно.Най малко същите атомите и молекулите от които е съставена материята и цялата Вселена, и която съществувала хиляди,милиони и милирди години,са и в нас.

Сила,без любов, е = енергия, изразходена напразно.


Тема Re: Страх от смъртта?нови [re: lampion]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано12.02.10 20:07



И кой казва, че съм на мнение, противоположно на твоето?



Господ красота ми даде
и отпреде, и отзаде


Тема Re: Страх от смъртта?нови [re: ябълka]  
Автор snakeling ()
Публикувано12.02.10 20:22



Заведи детето на хомеопат-класически хомеопат обаче. Според мен има 100% гаранция, че ще и помогне. Имах приятелка с точно този проблем с ножа и се оправи с хомеопатия. Детето се мъчи, не се лигави. Не знам какво е причинило проблема, но може да се оправи.Не и препоръчвам да ходи по психиатри. Казвам това от позицията си на клиничен психолог. Ако имате нужда от съвет за хомеопат, мога да ви препоръчам педиатър-хомеопат в София, а ако искате намерете сами по препоръки на познати.

Успех и дано мине лесно и бързо!





Тема Re: Страх от смъртта?нови [re: _maycal]  
Автор snakeling ()
Публикувано12.02.10 20:25



майкъле, обсесивно-компулсивен синдром е по-друго нещо, моля те недей да доагностицираш детето особено по нета и особено като се има предвид, че не си квалифициран. Много е неетеично, непрофесионално и неправилно!

Много хубаво, че имаш религиозни убеждения, но може ли да ми кажеш по какъв начин те ще помогнат на това дете? Като и кажеш, за дяволитем вечниа огън и покаянието как ще и махнеш страховете? Най-много да и създадеш още един куп нови. За какво да се покайва едно дете на 10 години и защо искаш да му слагаш това бреме на главата? Хубаво проповядваш, ама внимавай къде и как го правиш и има ли полза от думите ти.





Тема Re: Страх от смъртта?нови [re: ябълka]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано12.02.10 21:07



Аз съм стар човек -68 години -и имам доста опит както в живота преди да повярвам в Бог, така и след това.

Истината е следната.

Дъщеря ти по всяка вероятност е получила нарушение на психиката, - това става най-лесно от прекаляване със захар или шоколад. Има изследване на английски лекари за убийци рецидивисти, които ги поставили на БЕЗВЪГЛЕХИДРАНА дието и 95% от тях станали нормални хора.

Ако ми пратиш снимката на дъщерята, ще ти кажа точно коя храна поврежда психиката й.

Когато човек има нарушение на психиката, сам се поврежда или в някои случаи идва демоничен дух - нищо че ти не вярваш в него - и той внушава на човека каквито си поиска страхове и безумни желания.

Лечението е много просто - минаване на диета от естествеуни храни от природата - сега започва и Великия пост - и повече движение на чист въздух.
Сладко и шоколад по всяка вероятност трябва да се забранят и после силно да се намалят.

Когато някои елементи липсват на тялото - то страда, но когато елементите станат много, те стават ОТРОВНИ!!!

Тя не яде вече храна, а яде отрова...

Второто и също важно нещо е да отиде на Църква при свещеник, ако е кръстена и той ще прочете молитва за избавяне от страх и ще си вземе светена вода за пиене и даже - най-добре да си каже греховете пред свещеника - и той да й даде причастие на Тодоровден, тоест другата неделя.

Причостието в другата неделя е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО за православните, както и точно на Великден. Тоест, говори за това със свещеника.

Христос, Бог наш е казал "Без Мен НИЩО не можете да вършите", а камо ли да бъдем здрави и да отгледаме здрави деца! Болестите са един прост е ефективен начин да търсим, или по-точно, да се върнем при Бога!



Тема Детските страховенови [re: ябълka]  
Автор glishev (Immoderatus)
Публикувано13.02.10 10:46



Не съм психолог, но смятам, че най-доброто успокоение идва от разовор между детето и Вас. Да му се каже, че няма реална почва за страх, че винаги сте до него и го закриляте - това е най-доброто. Детските ирационални страхове са естествени и се преживяват. Кой не ги е преживял?



Тема Re: Страх от смъртта?нови [re: lampion]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано14.02.10 16:24



Защо трябва да е в къщи постоянно? Тя сама писа, че детето изпада в такива състояния, когато то е ограничено и скучае, не когато майка му е на работа.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.