Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:21 19.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Страх от смъртта?нови [re: blood2]  
Автор ябълka (златна)
Публикувано10.02.10 21:29



Ааа, не така - какъв роб може да е детето?! Майката му робува (и то си е баш тежка каторга), и слава богу, че го обича силно, иначе не би могла да издържи.



Тема Re: Страх от смъртта?нови [re: RozeRed]  
Автор ябълka (златна)
Публикувано10.02.10 21:35



Да, има приятелчета, спортува...всъщност, забелязах, че тези състояния я спохождат когато скучае вкъщи с нас. Когато има тренировки или игри с други деца, си е весела, енергична...Тази седмица, например, е на ски-училище през деня, и е толкова щастлива и спокойна, чак се чувствам странно, че съм пуснала тази тема...





Тема Re: Страх от смъртта?нови [re: Aшли]  
Автор ябълka (златна)
Публикувано10.02.10 21:41



Специално това - страха да не ме заколи, и се появи в момента, когато я накарах да си подреди стаята,
и, честно казано се разсмях като ми каза, защото ми се стори чисто лицимерие - хем се е ядосала, хем се опитва да се изкара жертва.

Както и да е, дано не си прав/а, то ще се разбере.



Тема Re: Страх от смъртта?нови [re: ябълka]  
Автор t.todorov (непознат )
Публикувано10.02.10 23:11



При всички случаи трябва да посетите специалист. Тъй като проблемите, които се проявяват при децата, всъщност са проблеми в двойката, но децата тъй като са най-слабите в семейната система първи показват индикация за това. Все пак може да няма нищо сериозно и да е просто някакъв период. Но задължително говорете със специалист психолог-психотерпевт. Не е необходимо да е детски. Тези специалисти са обучени да работят със деца, възрастни, двойки, групи и т.н.
В големите градове вече има достатъчно специалисти и координатите им са лесно достъпни. Така че няма да ви е трудно. Може да не попаднете първият път на "вашият" терапевт, но това не е фатално, нито е задължително да се случи. Детето ще покаже при кой терпевт ще се отпусне и разкрие. Успех.



Тема "По-скоро звездичката...."нови [re: snowflakes never cry]  
Автор _maycal (refab)
Публикувано11.02.10 09:36



Ако детето е по-интелигентно, историята със звездичката не би трябвало да свърши работа, според мен!?....


А, иначе, религиозността в нейните по-високи измерения, дава отговори(или насока за отговори) на екзистенциални въпроси и, на практика, няма алтернатива!...Убеден съм, че 99,9% от пишещите и четящи тук, почти нямат представа за теорията и практиката на православно - християнското богословие, което далеч не се ограничава или идентифицира с ритуалообредничество и суеверия! Важно е и да не се изпада в еретизъм!

ябълка, като сте атеисти, каква идея имаш ти самата относно съществуването и смъртта?... Имала ли си усет за смъртен ужас и мислиш ли, че ще ти се размине, в един по-специален момент, този ужас!?

http://prikachi.com/users/refab/95A.jpg <P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от _maycal на 11.02.10 09:37.</EM></FONT></P>

Редактирано от _maycal на 11.02.10 09:53.



Тема Re: Страх от смъртта?нови [re: ябълka]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано11.02.10 11:12



Говорете с детето, може да има някоя приятелка-маниак, дето да й набива подобни мисли и идеи.

Господ красота ми даде
и отпреде, и отзаде



Тема Re: Страх от смъртта?нови [re: _maycal]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано11.02.10 11:12



Майкъл, ти не си в ред.



Господ красота ми даде
и отпреде, и отзаде


Тема Re: Страх от смъртта?нови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор blood2 ()
Публикувано11.02.10 11:24



Ама то и аз съм луд ама не се издавам толкова.



Смисълът на живота е да се родиш с талант.

Тема Re: "По-скоро звездичката...."нови [re: _maycal]  
Автор lmblacio Loyola (непознат )
Публикувано11.02.10 21:33



Това за еретизма много ми хареса

!
Брой ме за еретик! Сега ще ме изгориш ли на клада?
Ако не вяра в догми, ритуали и идолопоклонничество какво е християнството като религия ? Юдеизмът и Ислямът поне са се отрекли от идолопоклонничеството .
"Не си прави кумир и никакво изображение на онова, що е горе на небето, що е долу на земята, и що е във водата под земята;
не им се кланяй и не им служи, защото Аз съм Господ, Бог твой, Бог ревнител..."

Редактирано от lmblacio Loyola на 11.02.10 21:34.



Тема Re: "По-скоро звездичката...."нови [re: _maycal]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано12.02.10 10:59



Абе, Майкъл, ти си една същинска офца от стадото божие.

Господ красота ми даде
и отпреде, и отзаде




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.