Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:48 28.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Що е то позитивно мислене?  
Автор entrix (богата работа)
Публикувано06.02.10 01:53



... и защо масово хората не успяват да го постигнат?

Защо темите на разговор са проблемите?
Защо хората мислят, че другите успяват, а те не?
Защо хората мислят колко зле ще се развият нещата, но никога не им идва на ум да мислят за перфектната ситуация?
Защо хората се страхуват от смъртта, след като тя е единственото сигурно нещо в живота?
Защо хората слушат музика, но не творят музика? (творчество)
Защо парите които имаме са винаги НЕдостатъчно, вместо достатъчно?
Защо хората купуват евтиното, но дори не поглеждат скъпото?
Защо хората харесват природни снимки, но не излизат сред природата?
Защо хората мразят външния си вид, след като друг няма?
Защо мразят правителството след като друго няма?
Къде е желанието за учение, което имахте лятото преди 1-ви клас?
Защо раздялата е нещастие, а не току що придобита свобода?
Защо хората работят, дори през почивните дни?
Хората нямат избор или просто отказват да избират?
Защо хората не се откажат, да се отказват?
Неуспешния експеримент, проваля ли експеримента?
Атомите изграждащи тялото ни живи ли са? Атомите изграждащи предметите мъртви ли са? Какво определя границата? Границата под контрол ли е или не? Вие ли определяте границата или тя вас? Къде е границата между възможното и невъзможното и кой я определя? Какво е 3-тото око и какво вижда то? Какво е светлината и как я възприемате след като мозъка е в кутия?
Защо различни мозъци в тъмни кутии виждат еднакви неща?
Има ли смисъл от позитивното мислене и може ли то да е прекалено позитивно?


BLOOD2 МОЛЯ TE НЕ ПИШИ В ТАЗИ ТЕМА, АКО ИМАШ УВАЖЕНИЕ КЪМ МЕН!
АКО ТИ СЕ ПИШЕ ПО ТЕМАТА МИ, ОТВОРИ НОВА ТЕМА ОТГОВОР И ПИШИ ТАМ, НЕ ТУК! БЛАГОДАРЯ ТИ ПРЕДВАРИТЕЛНО!



Тема Re: Що е то позитивно мислене?нови [re: entrix]  
Автор OcA3нaт (отседнал )
Публикувано06.02.10 10:06



Защо хората се страхуват от смъртта, след като тя е единственото сигурно нещо в живота?

-Другото сигурно нещо в живота е че се раждаме


-ЗА другите въпроси - Има човек -има проблем.



Тема Re: Що е то позитивно мислене?нови [re: entrix]  
Автор Пeтя X ()
Публикувано06.02.10 11:56



Позитивно мислене е когато въпреки обстоятелствата , имаш куража да продължиш живота си. Аз смея да твърдя,че го умея.
Проблемите са тема на разговор ,защото те реално съществуват и търсим начини да ги решим. Не просто хленчим и се оплакваме.
Аз успявам във всичко, което съм предприемала.
Винаги визуализирам перфектната ситуация.
Не мисля за смъртта.
Творя.
Парите ми стигат.
Купувам това, което ми харесва.Ако не ми достигат пари, взимам заем,но го купувам.
Всяка свободна минута съм на чист въздух сред природата.
Харесвам външността си.
Одобрявам правителството.
Цял живот уча с желание както в първия учубен ден.
Радвам се на Свободата си. Хората,които не са ми необходими напускат живота ми.
През почивните дни почивам.
Винаги имам избор.
Приемам всичко дошло в живота ми,като най-доброто за мен в момента. Приемам,не отказвам.
Неуспехът не е провал, той е житейски урок.
Атомите ,изграждащи живото и неживото са едни и същи. Всичко е единство .
Граници няма. Всичко е възможно, ако го искаме. Всеки от нас има трето око. Няма привилигировани от съдбата. Всички и всичко е едно и също.Мозъкът вижда,не ние.Ако знаехме механизма,нямаше да се толкова слехи за хиляди неща.
Тук не си прав. Различните мозъци виждат различни неща.
Позитивното мислене може да е прекалено,когато изгуби връзката с реалноста и залитне към фантазиране.



Тема Re:медал за Петя Хнови [re: Пeтя X]  
Автор LlDl_ru (Живучая!!!)
Публикувано06.02.10 12:47



BRAVO !!!



Подкрепям всичко, казано от Петя Х!

особенно за ИЗБОР - когато разрежеш пръчката, то от два стават четири края, а това са нови възможности, нови избори

а парите никога не стигат, "Приходите нарастват за да поемат Разходите"... и "парите не са всичко, но много помагат" - това са все известни дори изтъркани изрази, но са верни

и аз все уча нещо, толкова е увлекателно!

Любознателността движи прогреса

... butterfly effect ...

Тема Re: Що е то позитивно мислене?нови [re: entrix]  
Автор Hoвaroдин ()
Публикувано06.02.10 13:04



Естествено, че няма да успеят да го постигнат. При много хора позитивното мислене е само една тънка завеска, която се опитва да прикрие потънал в смрад склад с вехтории. Докато там не се почисти и не се сложи порядък, ползата от завеската ще бъде само в лъжливата представа, която оставя.

Как толкова народ не разбира, че повечето ръководства за позитивно мислене имат само пазарна стойност, умът ми не го побира.



Тема Re: Що е то позитивно мислене?нови [re: entrix]  
Автор amazonian (ентусиазирана)
Публикувано06.02.10 23:15



Просто грешно начало. Не започвай със "защо?", а с "аз мога", "аз съм" (последвано от нещо положително, разбира се) и не мисли за това, че бутилката е наполовина празна - оцени това, което има в нея. И, разбира се, всеки трябва да започне от себе си



Don't tell me what I can't do

Тема Re: Що е то позитивно мислене?нови [re: Hoвaroдин]  
Автор Пeтя X ()
Публикувано07.02.10 09:54



Докато там не се почисти и не се сложи порядък, ползата от завеската ще бъде само в лъжливата представа, която оставя.

Абсолютно съм съгласна. Чудих се, как се прави това в процеса на психотерапия и зотова прегледах темите в клуба чак от преди 6-7 години,но не намерих отговор.
Ако може, малко разяснения да направиш по този въпрос.



Тема Re: Що е то позитивно мислене?нови [re: entrix]  
Автор jumbles ()
Публикувано07.02.10 12:23





Забранено е да изказвате мнения или да оставяте бележки.Причината:flood(до 01.01.2020 12:00)

Редактирано от jumbles на 07.02.10 12:24.



Тема Re: Що е то позитивно мислене?нови [re: Пeтя X]  
Автор entrix (богата работа)
Публикувано07.02.10 15:29



Аз ползвам EFT, когато забележа, че имам негативно убеждение или когато искам бързо да забравя за някаква изнервяща ситуация. Действа много добре!





Тема Re: Що е то позитивно мислене? [re: entrix]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано07.02.10 19:08



Новагодин се е опитал да го обясни.
Не можеш в едно претъпкано чекмедже да сложиш нови неща.Първо трябва да освободиш пространство/страхове,комплекси,подтискащи чувства.../и за това е необходима известна осъзнатост.
По- светлият поглед винаги помага, но това не винаги е възможно.Не може върху главата ти да падат камъни, а ти да мислиш позитивно.Това би говорело за фаза мания.
Според мен е хубаво човек по естествен начин да изживява всички чувства-радост,тъга,страх,срам,гордост....,и научавайки се да приема,да работи и за трансформацията си.


"Облакът не знае защо се движи точно в тази посока и точно с тази скорост.
Той просто усеща подтик,тъкмо насам трябва да се движа сега.
Небето обаче знае движещите сили и пътищата на всички облаци.
Ти също ще ги знаеш,стига да се извисиш достатъчно отвъд хоризонта"

Ричард Бах




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.