Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:45 27.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Победителитенови  
Автор Hoвaroдин ()
Публикувано23.12.09 11:43



Част от това мнение вече съм го постнал в 40-50, но тук си струва да се поразсъждава чисто психологически върху феномена.

Става дума за финала на "Сървайвър" и колко различен беше от "Дансинг Старс". Спечели едно обрулено момче с невзрачна външност, чийто език се мотаеше из устата, всеки път, като му дадяха думата.
Беше своеобразен пример за това, как печелившата визия и атлетичното излъчване съвсем не означават, че човек е победител...
Гледах преди години някакво френско състезание за преминаване през пет изпитания - вкарваха участниците в сандък със змии, ходеха по стрелата на висок кран, ядяха червеи, спускаха ги в клетка в дълбока вода. Сред тях имаше един симпатяга, на когото всички останали - нахакани атлети и атлетки - се смееха заради невзрачната фигурка, чорапите с по пет шарени пръста и стеснителното поведение - дори откровено един го наричаше "педал"... Ноооо накрая малкия неочаквано спечели, и то съвсем заслужено. Премина почти на един дъх по цялата стрела на крана 40 метра над земята, без да трепне, без да се олюлее...
Като бедния слуга в приказките, накрая винаги му се отрежда ролята на победител - почти архетипова фабула по Юнг.

Не знам дали на Пранджева не и липсваше чувство за реалност, нещо което Жорката явно притежава в изобилие - как да се държи, в каква светлина да се представи, къде точно да натисне и къде точно да спре. Или пъэк подцени значението на духовната сила. От там нейната издънка, и неговата победа.
Пранджева явно не е отборен играч. А това беше отборна, социализирана битка, в която принадлежността към групата е елемент, свързан с крайния резултат...

ПП Весели празници на всички!

Редактирано от Hoвaroдин на 23.12.09 11:51.



Тема Re: Победителитенови [re: Hoвaroдин]  
Автор Poзмapи (променлива)
Публикувано23.12.09 12:31



Спечели едно обрулено момче с невзрачна външност,

Начи треа да съм много луда.

(Снощи за пръв път тледах сървайвър по принуда. Мама го гледа, пък не исках да я оставям сама в стаята.)

За пръв и единствен път го мернах тоя въпросния - секси е пичът на външност, айде, понеже сме откровени - може да ме накара да се....сещаш се...

Приказките му не можах да чуя.



Тема Re: Победителитенови [re: Hoвaroдин]  
Автор Valery 72 (търсеща)
Публикувано25.12.09 11:15



Беше своеобразен пример за това, как печелившата визия и атлетичното излъчване съвсем не означават, че човек е победител...

Вътрешна сила,мотивация,концентрация.......Даваш добра тема за размисъл.В състезанията нещата са по-ясни.Кой е победител в реалния живот?Как се става такъв и победата винаги ли е победа?Вярна ли е максимата"Победителите не ги съдят"?



Тема Re: Победителитенови [re: Valery 72]  
Автор blood2 ()
Публикувано25.12.09 12:20



"Кой е победител в реалния живот?"

Смъртта.



Надявам се през 2010 година да имам смелостта да се самоубия.

Тема Re: Победителитенови [re: blood2]  
Автор Valery 72 (търсеща)
Публикувано25.12.09 13:03



Надявам се през 2010 година да имам смелостта да се самоубия


Пожелавам ти през 2010 да престанеш да мислиш за самоубийство и да намериш светлата страна на живота!



Тема Re: Победителитенови [re: blood2]  
Автор krystal (непознат )
Публикувано25.12.09 13:36



ТАКА КАКТО МИСЛИШ ЗА САМОУБИЙСТВО ПРОБВАЙ ДА ПОГЛЕДНЕШ ДА ЖИВЕЕШ . ПОЖЕЛАВАМ ТИ ПРЕЗ 2010 ДА СПРЕШ ДА МИСЛИШ ЗА САМОУБИЙСТВО И ДА НАМЕРИШ ЦЕЛ В ЖИВОТА ЗА КОЕТО СИ СТРУВА ДА ЖИВЕЕШ ПОВЯРВАЙ ИМА ТАКИВА ЦЕЛИ . ВИЖ СВЕТЛИНАТА В ТУНЕЛА НИЩО ЧЕ Е ПРИБЛИЖАВАЩ ВЛАК. ДО КРАЯ НА ТУНЕЛА ВИНАГИ НАМИРАШ КЪДЕ ДА СЕ СКРИЕШ ДОКАТО ОТМИНЕ И ПРОДЪЛЖАШ ПАК



Тема Re: Победителитенови [re: krystal]  
Автор blood2 ()
Публикувано25.12.09 14:08



Ще се разсмея.


Пътят към Ада е постлан с добри намерения.
То освен с добри намерения е постлан и с добри пожелания.

Поне знам че отивам към Ада.

Надявам се през 2010 година да имам смелостта да се самоубия.

Тема Re: Победителитенови [re: Valery 72]  
Автор Hoвaroдин ()
Публикувано25.12.09 16:58



В подобен тип групи (както и в терапевтичните групи) онова, което се случва е по-близо до реалния живот, отколкото до състезанието - най-малкото защото действат правилата на социума и общността. В състезанието победата е по-лесна от победата в реални житейски обстоятелства. Там е достатъчна конкуренцията и всичко, което се прави в името на конкуренцията. В житейски обстоятелства победата изисква повече неща от конкурентност.



Тема Ооо, баце, нова сигнатура нещо?нови [re: blood2]  
Автор тъпoтo koпeлe (№1 завинаги)
Публикувано25.12.09 16:59



Не, че ти го пожелавам, дори напротив, но размишлявайки чисто хипотетично, ако успееш да събереш сили за самоубийство (успешно, де) догодсина и тва по некъф начин стане извесно в тоа форум, кви ли драми и дискусии ше има сред секретарките тука на тема "Ах, дали ако му бех пуснала да ме наебе горкия грозник, сега щеше да е жив?" А по отношение та темата, в таа игра не пичели ли тоа, който публиката избере? Начи, комплексарите, дето единствената им физическа активност е цъкането с дистанцьонното по каналите, нормалнно мразат атлетичните и успешни терминатори и съчустват на некви депресирани мухльовци (или кактотамгоопределиха тоа дето е спичелил сега) с лузърски жувот и без бъдеще, и гласуват за тех. Не, че имам нещо против, но за мене единствения печеливш модел от сичките лайняни риалити-формати беше Ники от Кърджали (Сървайвър 2). Симпатяга беше. Аре, честито Рождество и т.н.





Тема Re: Победителитенови [re: Hoвaroдин]  
Автор blood2 ()
Публикувано25.12.09 17:07



"В житейски обстоятелства победата изисква повече неща от конкурентност."

В действителността или ти или той.Или той умира или ти умираш.Или твоята мечта умира или неговата.
Затова знам че хората почитат единствено Смъртта на чуждите мeчти.Те се кефят когато чуждите мечти не се сбъдват.Те се кефят когато хората умират.Те дават само смърт и престъпления по телевизията.Защото,Те се кефят единствено на Смъртта на другите.


А за разлика от XXL при смъртта и престъпленията няма червена точка.Защото децата трябва да се научат още от малки да убиват мечтите на другите.

Надявам се през 2010 година да имам смелостта да се самоубия.

Редактирано от blood2 на 25.12.09 17:07.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.