Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:58 20.09.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Махмурлук + ПАнови  
Автор Бaтe_Пeтky (тракторист)
Публикувано19.11.09 17:11



Здравейте приятели,

Искам да споделя нещо с вас:

След препиване - на следващия ден /в определени случаи дори на по-следващия/ получавам ужасни пристъпи на панически атаки.
По принцип досегашния ми опит с тези неразположения се изчерпваше с шофиране по магистралата /получавам абсолютно задължително паник атака, когато изпреварвам ТИР или друго по-дълго превозно средство/, както и винаги през лятото щом температурата е над 40 градуса и аз разбера за това.


Представяте ли си ситуацията в която шофирам по магистралата със силен махмурлук, изпреварвам поредица от ТИРове, а термометъра показва, че навън е 40 градуса!!!

Какво да правя?

ФК Дядо Мраз ви поздравява



Тема Re: Махмурлук + ПАнови [re: Бaтe_Пeтky]  
Автор RozeRed ()
Публикувано20.11.09 01:02



............Ама ти с шейната ли ще ги изпреварваш? И ще има ли подаръци за всички от сърце?



Тема Re: Махмурлук + ПАнови [re: RozeRed]  
Автор Бaтe_Пeтky (тракторист)
Публикувано20.11.09 08:43



Видях, че тва е клуб за взаимопомощ.
Ако ще ми се подигравате и ако никой тук не възприема страданията ми насериозно ще си се върна в клуб "футбол", където е пълно с простаци, но за сметка на това всички са много отзивчиви и биха ме затрупали със съвети, рецепти и пожелания за скорошно оздравяване!



ФК Дядо Мраз ви поздравява


Тема Re: Махмурлук + ПАнови [re: Бaтe_Пeтky]  
Автор ratna ()
Публикувано20.11.09 09:14



Щом си забелязал че паник атаките се появяват след препиване избягваи да препиваш , когато ти предстои продължително шофиране.
Намери си занимание което те отпуска (да е различно от пиенето) и опитаи преди вечерта преди път да го правиш.Например може да си с гадже , да ходиш да масаж , някакъв спорт или релаксация-опитай !
Задължително си сложиш климатик в колата(ако сега нямаш) и ако ще навън да е 50 градуса .
Спазвай дистанция и не изпреварвай неправилно .



Тема Re: Махмурлук + ПА [re: ratna]  
Автор Бaтe_Пeтky (тракторист)
Публикувано20.11.09 10:13



Виж сега. Имам климатици навсякъде - в офиса, в колата, в къщата...ако имаше скафандри с климатик - повярвай, че точно така щях да се разхождам!
Не мога да остана в колата докато залезе слънцето, примерно... ако разбираш какво се опитвам да кажа.
Дългите летни дни, изпълнени с паникьосвания, при мен наистина доказаха на практика, че избягването на паникогенните ситуации не решава проблема.
Умишлено не слушам прогнозата за времето, защото вероятността да кажат, че на следващия ден /или не дай боже цялата следваща седмица/ температурите ще надвишат 40 градуса е много голяма. Не си купувам вестници, за да не попадна без да искам на прогнозата за времето. Когато някой заговори за времето и усетя, че ще се кани да назове конкретна температура, ставам изключително агресивен и едва сдържам желанието си да се бия.

Лятото, което мина, се качих нависоко в Родопите и останах под едни борове в продължение на дни, докато не се уверих, че температурите са се понижили с 10 градуса. Говоря абсолютно сериозно!

Що се касае до препиването - при мен нещата стоят по следния начин:
Най-вероятно съм работохолик.

Здравейте, аз съм Петку и съм работохолик - ето признах си и това



Малкото свободно време, което ми остава го посвещавам на заниманията, които ме отпускат:
а/свиря на китара и композирам музика
б/посещавам футболни мачове
в/занимавам се флайфишинг /мухарски риболов/
г/правя куклен театър на малкия си син
д/допреди да се сецна сериозно - ходех на фитнес
е/играя си със зарчета /това е една игра, коато съм си измислил като дете, но правилата са много сложни и не ми се обяснява/
ж/препрочитам разказите, които съм писал като тинейджър и се самоанализирам.
Имам и други отпускащи занимания, но те са по - епизодични. Описах накратко тези, на които съм зациклил сериозно.

Тъй като времето никога не ми стига и отпускането при мен е толкова интензивно, че в един момент трябва да се отпусна и от отпускането... Тогава се събирам с приятели и препивам.

Ето така горе - долу стоят нещата.
Лоша работа, нали




ФК Дядо Мраз ви поздравява


Тема Re: Махмурлук + ПА [re: Бaтe_Пeтky]  
Автор RozeRed ()
Публикувано20.11.09 10:43



Съжалявам. Не исках да те засегна........ помислих си, че темата е шега.

Това за температурите откога е така?.......... Сигурно има някаква причина, която го е отключила........... аз имам подобен проблем /но в много по-лека степен/............. страхувам се да не остана без вода............ никъде не тръгвам, ако нямам малка бутилка вода в чантата......... а ако остана без, положението е страшно.......



Тема Баце, боим се, че имаш серьозен проблем! [re: Бaтe_Пeтky]  
Автор тъпoтo koпeлe (№1 завинаги)
Публикувано20.11.09 11:19



Като за начало, бих започнал с лесното решение, да спреш да поркаш и да караш кола, да започнеш да водиш природосъобразен жувот и да си купиш Балканче, но това не е решение, а бягство от проблема, което никак не е популярно в съвременната психонаука. Затва преминавам към трудната част - изправянето очи в очи с проблема. Значи, в дъното на целата работа е нещо, което само си загатнал, та дълго се колебах дали да разкривам пред уважаемото интернет-общество същината на проблема ти, но тъй като не съм полагал Хипократова клетва, прецених, че е по-добре да ти изясним сичко, отколкото ... ъъъ, тъй като преди малко дигах щанги, тва изречение ми излезна от контрол на дължина и си забравих мисълта. Сега се връщам в началото му и ше продължа откъдето преценъ за полезно! Начи, става дума за точка б/ от заниманията ти извън работно време и по-конкретно - посещенията ти на мачове. В България това е рисково и стресиращо занимание, но не в тва е проблема ти. Проблемът ти е в мачовете, които посещеваш, а именно - с участието на фека пача-панчарево. Като редови фен на това формировение, особено в комплект с друго твое хоби, за което не знам защо си пропуснал да споменеш, а именно сомелиерството, имаш абсолютно сериозен и боя се, нерешим проблем. Нека се съсредоточим в/у конкретиката на проблема - препил си некъде, вероятно в компанията на други прасета, за да забравиш чорбарските проблеми, да забравиш полуфиналите, провалите в секи мач с ЛЕВСКИ, тройчо и сички останали парцали, просто да забравиш. На другия ден караш кола, но влизаш в капан, температурата се повишава, като в пещ. Пещ, в която се пече прасе. Натискаш педала на газта, за да избегаш и настигаш редица камиони. Подредени в говежда бойна формация, опитваш се да ги задминеш, но като в секи кошмар, сичко става адски бавно, натискаш неистово педала, но знаеш, че теоретично е невъзможно цесека да изпревари ЛЕВСКИ. А навън продължава да пече, тировете ти заприличват на реотани на печка, горят те, изпичат те. Кошмар! Не знам, братко, бих ти препоръчал да смениш мачовете и кочината, но знам, че при тебе нема как да стане. Наистина, дед енд!





Тема Re: Махмурлук + ПА [re: RozeRed]  
Автор Бaтe_Пeтky (тракторист)
Публикувано20.11.09 11:38



Осъзнаваш ли, че изобщо не ми помагаш по този начин!
Това, което пишеш за водата /изобщо не бих се сетил сам / има вероятност да се превърне в още една паника и за мен.

Споделянето на собствени фобии пред други хора, които страдат от фобии е нож с две остриета, както се казва.

Имам един приятел, на който му се схвеща врата и му изтръпват ръцете /има и други по-сериозни проблеми - например никога не се отдълечава на повече от 75 километра от Пирогов, но в случая това не е важно/.
Та... след като споделихме един на друг, резултата беше, че на мен започна да ми се схваща врата, докато изпреварвам ТИРове, а на моя човек, миналото лято му изтръпнали ръцете като видял термометъра на терасата



ФК Дядо Мраз ви поздравява


Тема Re: Махмурлук + ПА [re: Бaтe_Пeтky]  
Автор Poзмapи (променлива)
Публикувано20.11.09 11:54



Бачо Петко,

Много мога да ти пиша, но на прима виста - дигаш скорстта на 240, за да се прибереш вкъщи на хладно, да изпревариш по-бързо ТИР-овете, и като се прибереш - да си пийнеш два литра подсолен айрян срещу махмурлука.

И проблема с ПА е решен.

P.S. Ти па, де си тръгнал в тия жеги по магистралите, карай си там елените из Лапландия...

"Умиране няма и задачата има решение!" - Стъчо Джонсън


Тема Re: проблема наистина е сериозен, обаче [re: тъпoтo koпeлe]  
Автор Бaтe_Пeтky (тракторист)
Публикувано20.11.09 11:57



изобщо не знам откъде се появи точно ти.

Защо заблуждаваш хората, че съм сомелиер, като истината е, че от вино ми вървят киселини, а през лятото от червено вино веднъж вдигнах кръвно?



ФК Дядо Мраз ви поздравява



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.