Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:22 15.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Пълна лудницанови  
Автор blood2 (anti-Godmonster)
Публикувано24.09.09 13:58



Доста съм се чудил какво представляват хората,много се чудих и какво представлява психологията.По принцип аз съм си човек отричащ всичко.Това идва от фактът че не съм достатъчно силен.

Да започнем с Фройд.Един човечец който ще запомня с няколко неща.Първото нещо което ми идва на ум е кокаин и морфин.Другото това че е пълен атеист,подиграва се с библията.Защо го прави?

Хората имат лошият навик да помнят само злите лидери и диктаторите.Никой не се възхищава на създателят на компютрите че е българин.На създателят на телевизора ,радиото.Никой не си спомня за това кои хора са се борили за премахване на робството,подтисничеството,за равните права на мъжете и жените.Всички си спомняме само за супер лошите хора и тираните.

Та Фройд много е наясно с този похват на манипулация.Той иска да разтърси общността,за да се облагодетелства.И какво казва?Казва бира,секс и рокендрол.Само че вместо това казва дрога,секс,и атеизъм.Естествено като човек целящ лична изгода и лично издигане той използва всевъзможни похвати.Колко много говори за кокаина и обезболяващите.Колко много говори че е атеист.А да, посещава и болници и трупове.И какво открива горкият?Открива няколко неща и ги систематизира.

Открива подсъзнанието,че човек запомня механически нещата и без да иска ги прави,че е лесно да се манипулира,че мисли за секс,и колкото повече търси толкова повече се превръща в машина за създаване на илюзии.

Това пък със сексът направо го прави световно известен.Досега сексът е бил табу,той казва не на религията,да на сексът.И всички го почитът.

Но човек когато има силата да е известен,той има силата да подлага на системна манипулация хората.


Американците го използват за да създаде система с която да подбират персоналът си.Той се научава да разгадава човешката психология и чрез тестове да определя какъв характер е даден тип човек.За да му помогне ли на човекът или за да могат работодателите да си избират по-лесно персоналът?

Психологията му отрича понятия като Добро и Зло.Той пише само че човекът по природа е жесток,но не ни обяснява защо.Знаете ли защо човек е жесток по природа?Защото това е дело на еволюцията.За да може един човек да порасне,да стане отговорен,той трябва да мине по пътят на доброто и да разбере че може да бъде и добро.И този път е най-сложен.Този път те определя дали си раздразнително дете или пораснал възрастен.

Фройд се проявява като лошият,тиранинът който взема кокаин,говори постоянно за секс,и печели популярност.

Това пък ако е психолог?Да ми говори за хипноза.Хипнозата е промиване на съзнанието и създаване на несъществуващи спомени.Според американски изследвания над 1 милион хора вярват че са били отвличани от извънземни,като повечето имат фалшиви спомени причинени от хипноза или хапчета.

Фройд е цар на измамата.Той отрича пътят който трябва да измине един индивид за да се нарече човек.Пътят е чисто свързан с доброто и духовността.
Според него ако човек прави секс и мисли за секс е супер.

Така както някога хората са се изповядвали на свещенниците за греховете си е настанало време да се изповядват на друг.За това са се оформили общностите на психолозите.За да може човек да изрази своите скрити сексуални мечти,за да каже на някои за грехове от миналото си.Човек иска няколко неща.

Първото е да излекува тялото си.А те му дават антидепресанти.Нито му предписват диети или начин на живот.
Второто е да се отпусне,да разкрие чувствата си и да излее гневът си.
Третото е да открие себе си.Как пък става това?Човек все си мисли за бъдещето и прави планове и в един момент забравя какво е всъщност.Да проблемите идват и от семейството,защото родителите не ни казват какви сме,а искат да ни създадът по свой образ.Родителите не искат да ни почувстват,а психотерапевтът иска.Всичката психология и игра е един вид начин за предаване на емоции,по точно начин да почувстваш човекът до теб.Какво прави Фроид?Фроид раздава шамари на всеки.И смята че само така може да помогне на хората да се осъзнаят.Нима това е правилният начин за да почувстваме околният човек?Като прилагаме агресия.Човек чоже да чувства друг човек по всевъзможни начини.Та психотерапевтите искат да ни почувстват.И когато те ни почувстват,всъщност ние разбираме че ние сме се почувствали.Че това е била целта на играта.Да се почувстваме какви сме.И тогава депресията изчезва и се усмихваме.



Специално за депресията да поговорим.Защо съществува и се увеличава?Защото много хора имат зло в себе си и правят лоши неща.От друга страна изразяват доброто си и правят добро.Те искат да са много,много добри понякога и това ги разкъсва.Знаят че са Зло.Как да сложат маската на Злото и на голямото Добро едновременно?Организмът им се чуди какво са.Губят собствената си идентичност.Защото не са извървяли своят път на духовно усъвършенстване.Защото са все още деца,дразнище се от обикновенни неща.
Защото мислят като деца и са злобни като деца.А искат да изразят доброто в себе си като възрастни.

Психолозите ни връщат към спомените за да си припомним какви сме всъщност.За да разберем тялото и емоциите си отстрани.За да разберем колко сме нищожни.За да схванем че сме обикновенни и че ни се случват съвсем нормални неща.
Ние трябва да си спомняме какви сме били.За да се обичаме трябва да обичаме спомените си колкото и болезнени да са.Все пак това е нашата история.

Само да спомена че от едната страна са психотерапевтите,от другата врачките и гадателките.Едните смятат че ни знаят бъдещето,другите смятат че ни знаят миналото,дори и хипноза прилагат.Естествено че и двата типа са шарлатани донякъде.Те използват общи похвати за определяне на съзнанието,те ни обсебват,дори се влюбваме в тях.

Имало едно време един човек мързелив.Е не колкото мен мързелив.Та значи той разбрал че работниците работят,а началниците държат предприятията.Решил че това не е честно.Почнал да пише книга.Подкрепили го финансово и той писал години наред,без да работи.Писал за работата.И сътворил най-великата философска книга,посветена на Комунизмът.Обаче пък бил малко бездарен,но пък много голям инат.И книгата му била изпълнена с злоба.
Къде е психологията?
На този свят има един вид много опасни хора.Те вътрешно са непораснали деца.Те имат голяма сила.Те смятат че могат да променят светът така че той да заприлича на Рай,а не са извървяли своят вътрешен път на духовно израстване.Те се мислят за много възрастни,а разсъждават опасно като деца.

Такива са Маркс,Сталин,Хитлер дори и Фройд.

Не е възможно да построиш Рай и да има щастливи хора,ако ти не си извървял своят път на просветление.Всички диктатори говорят за пари,за власт,за недостиг на ресурси.Те все искат и искат за да създадът Ад,за да създадът своята Хеопсова пирамида в която да погребът човешките мечти.

Такива са и съвременните политици.Те градят планове за постоянно преструктуриране на държавата.А доброто все не идва и не идва.Защото доброто не съществува в тяхните сърца.Защото те не могат да ни докоснат с добротата си и да кажат стига,това е лудост.

Защо 21 век е векът на осъзнаването?Защото хората се осъзнават чрез изкуството.Те се припознават в него,те припознават в него символите на доброто.Чрез радиото,телевизията и интернет хората стават по-благородни и открити.Те намират по-лесно себе си.
Истинското изкуство кара хората да бъдат по-добри.


Та въпросът ми е риторичен.Ставам ли за писател и интелектуалец?Или съм обикновен простак.



Всички бяхме насилвани от извънземни благодарение на хипнозата.Да благодарим на Фройд.

Редактирано от blood2 на 24.09.09 14:08.



Тема Re: Пълна лудницанови [re: blood2]  
Автор S|ayeR ()
Публикувано24.09.09 15:40



Ех, да не беше риторичен въпросът, щях с удоволствие да отговоря.


Принципно съм съгласна с много неща, с други не съм съвсем, но ми харесва посоката на мислене, особено това в синьото се подписвам под него.


Все пак за Фройд - доста е допринесъл, той е положил основите на психоанализата, която пък е важна за психотерапията, чрез която понякога хората могат да се почувстват по-добре. И главното, което е казал е, че човек е загубил непосредствената връзка с природата, с инстинктите в себе си, отделил се е от "джунглата", но същевременно не се установил в обществото, не се е намерил в това, което иска да бъде... и затова Азът е поставен по средата на мост - между Ида и СвръхАза, между природата и обществото, между това, което иска и това, което трябва да иска. И този конфликт как да замаскираш естествени потребности в социалноприемливи необходимости, го поставя на много сериозно изпитание... А след Фройд идва Фром с "Изкуството да обичаш".




kick me, hike me, don't you wrong or right me


Тема Re: Пълна лудницанови [re: S|ayeR]  
Автор blood2 (anti-Godmonster)
Публикувано24.09.09 15:44



"А след Фройд идва Фром с "Изкуството да обичаш"."

Фройд залага на сексът,а аз смятам че любовта е в основата на креативността.

Има разлика нали?Не сме в джунгла,а в 21 век.


"Ех, да не беше риторичен въпросът, щях с удоволствие да отговоря."

Тъпак съм,споко.Няма защо да се мъчиш да си отговориш на въпросът.



Всички бяхме насилвани от извънземни благодарение на хипнозата.Да благодарим на Фройд.

Редактирано от blood2 на 24.09.09 15:45.



Тема Re: Пълна лудницанови [re: blood2]  
Автор S|ayeR ()
Публикувано24.09.09 15:52



Има разлика, но двете не е необходимо взаимно да се изключват.


Хайде сега моля те, редактирай се, защото не приемам някой да се обижда пред мен. Особено пък когато не е истина. То скромност, скромност... шегички и майтапчета, но трябва да има и самоуважение.






kick me, hike me, don't you wrong or right me

Тема Re: Пълна лудницанови [re: S|ayeR]  
Автор blood2 (anti-Godmonster)
Публикувано24.09.09 15:56



"айде сега моля те, редактирай се, защото не приемам някой да се обижда пред мен. Особено пък когато не е истина. То скромност, скромност... шегички и майтапчета, но трябва да има и самоуважение."

Никога няма да уважавам себе си.Знам какво съм и най-много да тегля една псувня на съзнанието си несъвършенно.



"Има разлика, но двете не е необходимо взаимно да се изключват."

Какво те интересува сексът.Той свършва,а любовта е вечно вътре в теб.




Всички бяхме насилвани от извънземни благодарение на хипнозата.Да благодарим на Фройд.

Тема Re: Пълна лудницанови [re: blood2]  
Автор S|ayeR ()
Публикувано24.09.09 16:16



Прав си за любовта, но искам да съм поне малко като другите

Поне все още ми се мотае такова желание и лекичко ми намига, колкото и да съм анти-конформистка уж


Всичко е несъвършено и в това му е съвършенството. Т.е. ти си съвършен.




kick me, hike me, don't you wrong or right me

Тема Re: Пълна лудницанови [re: S|ayeR]  
Автор blood2 (anti-Godmonster)
Публикувано24.09.09 16:31



"Поне все още ми се мотае такова желание и лекичко ми намига"

Е щом желанията ти се мотаят около теб,значи някой те обича.




"Всичко е несъвършено и в това му е съвършенството. Т.е. ти си съвършен."

Аз пък си имам друг девиз.

В този свят единственото съвършенно нещо това е Злото.


Така че ако ми казваш че съм съвършен,значи ми казваш че съм Зло.Моля те не ме мисли чак толкова за лош.




Всички бяхме насилвани от извънземни благодарение на хипнозата.Да благодарим на Фройд.

Редактирано от blood2 на 24.09.09 16:33.



Тема Re: Пълна лудницанови [re: blood2]  
Автор ratna ()
Публикувано24.09.09 16:32



Ставаш за писател.
А това за това какъв си спри да го повтаряш , моля .Сигурно не си се сблъсквал с простаци и затова злоупотребяваш с тази дума , наричайки себе си такъв.

Защото са все още деца,дразнище се от обикновенни неща.
Защото мислят като деца и са злобни като деца

Тук си напълно прав , много хора са пораснали само физически и по същия начин се бият и си вадят очите за играчките (играчки за възрастни)
Депресията се увеличава и то във века на осъзнаването.
Винаги е имало манипулатори и тирани , може би това се дължи на страха на масите от определени правила налагани от диктаторите.
Човек без страх е трудно да бъде управляван , подчинен ,използван против волята му.



Тема Re: Пълна лудницанови [re: blood2]  
Автор S|ayeR ()
Публикувано24.09.09 16:38



Злото не е съвършено, защото колкото и зло да е направил или помислил някой, когато го видиш, че страда, че има свои страхове и чувства... виждаш, че в него има добро и си се лъгал като си обвинявал всъщност жертвата. На този свят специално, на който сме сега, няма черно-бели хора и постъпки. По-скоро доброто е съвършено, защото колкото и да е мъничко вече съществува то, както колкото и малка светлинка да запалиш вече няма мрак, колкото и голям да е бил. Щом нещо малко унищожава нещо толкова голямо, кое е по-съвършеното.




kick me, hike me, don't you wrong or right me


Тема Re: Пълна лудницанови [re: S|ayeR]  
Автор blood2 (anti-Godmonster)
Публикувано24.09.09 17:29



"Злото не е съвършено, защото колкото и зло да е направил или помислил някой, когато го видиш, че страда, че има свои страхове и чувства... виждаш, че в него има добро и си се лъгал като си обвинявал всъщност жертвата."

Злото е съвършенно защото дори чрез собственото си страдание не се пречиста,а става по-лошо и мръсно и още повече иска да отмъсти на целият свят.

"а този свят специално, на който сме сега, няма черно-бели хора и постъпки. "

Не знам.Аз съм от тъмната страна,но обичам светлината.

"По-скоро доброто е съвършено, защото колкото и да е мъничко вече съществува то, както колкото и малка светлинка да запалиш вече няма мрак, колкото и голям да е бил."

Как едно пламъче ще се справи с напалма идващ от Злото?
Злото е тотално и унищожително.
Всеки гради с мъка своето добро,а идва злото и като вода отлива всичко у реката.
Злото е над нас,то сякаш идва от небето.



"Щом нещо малко унищожава нещо толкова голямо, кое е по-съвършеното."

Незнам колко е малко,но накраят ще се окаже че доброто се предава и чрез микробите.


Всички бяхме насилвани от извънземни благодарение на хипнозата.Да благодарим на Фройд.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.