Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:46 19.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема трансформиране на неблагоприятните обстоятелстванови  
Автор amazonian (ентусиазирана)
Публикувано02.08.09 20:11



Какво мислите за следната мисъл:

"Когато околната среда и хората около вас са прекалено нехармонични, трансформирайте неблагоприятните обстоятелства в път към просветление"

Това е мисъл на тибетски будист - и е от тази

.

Дали този подход може да се използва в психотерапията

Don't tell me what I can't do

Тема Re: трансформиране на неблагоприятните обстоятелстванови [re: amazonian]  
Автор leeson (непознат )
Публикувано02.08.09 20:13



аз не го разбирам това честно казано, чел съм подобни неща за неблагоприятна ситуация която трябва да бъде разглеждана като шанс и трябва да знаем, че е имало хора в много по-лоши ситуации, които са успели. Подобна ситуация в която някой се намира изисква да бъде направен анализ на причините довели до нея и анализ на изходите да се направи план и да се следва. Другото за мен е бла бла :)



Тема Don't tell me what I can't doнови [re: amazonian]  
Автор leeson (непознат )
Публикувано02.08.09 20:20



Don't tell me what I can't do това нали Джон Лок го казваше и то в първи сезон, общо взето само това помня като лаф, което ми е направило впечатление. А също и шегичките на Сойър на които много се смеех.



Тема Re: Don't tell me what I can't doнови [re: leeson]  
Автор amazonian (ентусиазирана)
Публикувано02.08.09 20:26



Да, Джон Лок - "не ми казвай, какво не мога да правя" - когато искаше да отиде с инвалидна количка на някакво пътешествие и се опитваха да го откажат.

Та това ми е идеята - че най-лошото е някой да ти казва - или ти сам да си казваш - че нещо не можеш да направиш, че не може да стане и т.н.

Don't tell me what I can't do



Тема Re: трансформиране на неблагоприятните обстоятелстванови [re: leeson]  
Автор TheGoddesLilith (Vampire)
Публикувано02.08.09 21:53



Анализа изисква усилие... ти нали си мързелив, как така анализираш?



Тема Re: трансформиране на неблагоприятните обстоятелства [re: amazonian]  
Автор TheGoddesLilith (Vampire)
Публикувано02.08.09 21:55



Когато околната среда и хората около вас са прекалено нехармонични

Намирисва ми на промиване на мозъка.... какво означава хората около вас??? Всичко опира до възприятията и как ние възприемаме света около нас. Другите са такива, каквито са, а това как ние си ги представяме е отделен въпрос....



Тема Re: трансформиране на неблагоприятните обстоятелстванови [re: amazonian]  
Автор nekoi2 (психолог)
Публикувано03.08.09 12:33



..."трансформирайте неблагоприятните обстоятелства в път към просветление" . " ....и хората около вас са прекалено нехармонични"

Аз по въпросите за просветлението винаги съм се затруднявал. Просветление в какво? То е наивно да се смята че има една истина, каквато и да е тя ...
Психотерапията не работи с такива понятия, така че няма как да се работи към просветление. Там нещата са винаги ясни и конкретни и ако не са първата работа е да станат и тогава да се работи върху тях. Тя не е религия, нито учение ... Тя е насочена към хората и използва техния ресурс. Ако някой се мисли за господ работим с този ресурс .... и така. Ако някой има преживяване, че за нищо не го бива го опровергаваме - дошъл е на терапия - бива го да се грижи за себе си. Претълкуването в психотерапията е друго нещо. То изхожда от това, че всеки един симптом, болест, отклонение в своето начало е имало благородното намерение да спаси човек, неговата психика или функциониране от нещо. Само че спасило го един път психиката не може да се самосезира на колко други неща вреди после. Това става в психотерапията.

Как човек да разбере кои хора са нехармонични? По чии критерии? Хармонията е субективно индивидуално преживяване. Аз се чувствам в хармония, като си чета на зелена полянка, а някой друг когато е скочил с бънджи. Кой е по-хармоничен от двама ни?

Има един така наречен "подход" трансперсонална психотерапия. Там се лекуват с дишане и др. "екстри".
Сигурно там може да намери място

Иначе ако трябва да сме сериозни в психотерапията това е невъзможно. Няма научен подход.

http://positum.my-market.eu

Тема Re: трансформиране на неблагоприятните обстоятелстванови [re: TheGoddesLilith]  
Автор blood2 ()
Публикувано03.08.09 12:48



"Когато околната среда и хората около вас са прекалено нехармонични"

amazonian,аз съм си добър по-природа,а хора като теб искат да ме изкарат изрод.
Какво да правя като съм несъвършен?Сега ми казваш че съм и нехармоничен.
Къде да отида?Все ми викаш и ме нараняваш с тези думи.

Писна ми от предубедени хора.



Не искат да разберат какъв характер съм,а веднага ме отписват от планетата Земя.

"Намирисва ми на промиване на мозъка."

Точните думи.Щом не могат в мен да открият доброто мозъците са им тотално промити.

Плаааааааааааааааааааааааааааааач.

Лошиииии хорааааааааааа.

Не им правя нищо лошо а съм бил нехармоничен.


Закривал съм им невероятната гледка.
Мразя сеее,мразя се,мразя се.

Искам да умра,искам да умра,искам да умра.

Защото хората не ме искат.

Редактирано от blood2 на 03.08.09 12:51.



Тема Re: трансформиране на неблагоприятните обстоятелстванови [re: amazonian]  
Автор entrix (богата работа)
Публикувано03.08.09 23:11



Защото света около нас е отражение на нашето съзнание ... т.е. проблем в обстановката е проблем в съзнанието. В най-общия случай става въпрос за СЪДЕНЕ. Този е грозен ... т.е. веднага в живота ти се появява грозен човек, който е проблем. Проблем в съзнанието ... може да наблюдаваш красивите хора, но не видял си конкретно грозен човек.
Нямаме пари ... ми нямаме да! Защо?!?! Ми защото нямаме пари! Ето защо проблема е възможност да коригираш съзнанието си. Като видиш липса на пари, моментално изниква осъзнаването, че може да имаш пари.

Просветлените хора решават проблемите си, а другите си ги обсъждат като нещо неизбежно.



Тема Re: трансформиране на неблагоприятните обстоятелстванови [re: entrix]  
Автор blood2 ()
Публикувано03.08.09 23:15



"Просветлените хора решават проблемите си, а другите си ги обсъждат като нещо неизбежно."

Просветителю на просветителите,Бог на Боговете.

Да бъде твоето име,да бъде твоето царство.

Да, ама не.

Твоят Бог,Богът на парите не е моят Бог.

Твоят Бог Нарцис,не е моят Бог.

Аз не те мразя.Ти си един малък Буда които се страхува да не порасне и да не види просяците криещи се зад всеки ъгъл.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.