Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:17 27.09.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Сънищатанови  
Автор jewel78 ()
Публикувано03.04.09 10:57



Здравейте,
тази сутрин ми хрумна да пусна тази тема, след като сънувах нещо, което много пъти съм сънувала, и не знам какво точно значи. Сигурна съм, че сънищата могат да ни кажат много за нашата психика, подсъзнание и евентуални психични заболявания. Но не винаги знаем как да ги тълкуваме, защото много пъти те ни говорят с образи и символи. Ще бъде интересно, ако в тази тема споделяме различни символи от сънищата и който може, да ги разтълкува.
Аз например много пъти съм сънувала, че трябва да се промуша през някакво малко прозорче или дупка в стената, и не мога. А другите го правят. Тази нощ сънувах, че съм в някаква сграда, и трябва да се кача по една стълба, за да отида на горния етаж, но за тази цел трябваше да се промуша през някаква дупка, която беше много тясна. Стигах до нея, промушвах се донякъде и се отказвах, защото ме хващаше страх да не заседна, и се връщах обратно. А другите хора минаваха през нея без проблем. Какво ли означава това?



Тема Re: Сънищатанови [re: jewel78]  
Автор Disana ()
Публикувано03.04.09 13:30



Здравей,jewel78,
този повтарящ се сън не е нищо друго освен желанието ти да освободиш подсъзнанието си. От какво иска да се освободи ..... Мисля, че ти по-добре знаеш!
Иначе как я караш?



Тема Re: Сънищатанови [re: Disana]  
Автор Bидa Hoвa ()
Публикувано03.04.09 14:47



Всяка нощ сънувах, че трябва да сготвя супа, но не става. Някакъв бъркоч се получаваше и всички се мръщеха и ми се подиграваха.Голям кошмар. Събуждах се разтреперана,потна и примряла от страх и срам.
Запретнах ръкави няколко дни, изхабих доста продукти,но най-накрая се научих да готвя. И кошмара спря.
Не толкова лесно е, обаче с другите ми сънища,които не мога да разбера какво искат да ми кажат. Много често чувстваш съзнанието си затормозено и имаш нужда да се освободиш от нещо но не знаеш какво ето.
Обикновено знаем какво имаме нужда да имаме, да притежаваме,но не знаем от какво имаме нужда да се освободим. То може да е вещ, навик или човек.
ДЖОУЕЛ, Дупката през която сънуваш че не можеш да минеш,може да означава следното- някой те контролира, чувстваш се длъжна да даваш отчет пред някой много критичен човек, който все те критикува и не те одобрява. Искаш да се освободиш от този човек, но не можеш,защото сте свързани кармично.



Тема Re: Сънищатанови [re: Bидa Hoвa]  
Автор Disana ()
Публикувано03.04.09 14:53



Не мисля, че става въпрос за друг човек, интуицията ми говори, че в съня й става въпрос за освобождение от предразсъдъци и страхове - от съмнение, че има сила да продължи напред. Важното е, че на пъдсъзнателно ниво търси изход, и един ден просто ще премине през дупката.....



Тема Re: Сънищатанови [re: Disana]  
Автор jewel78 ()
Публикувано03.04.09 16:21



Аз пък си мисля, че този сън означава неувереност в собствените ми сили да се справя с нещо. Страх от провал... не знам и аз.
Иначе в момента съм добре, кризи нямам вече, ако за това питаше, но предполагам, това се дължи на антидепресантите. Като ги спра - не знам какво ще стане... Страхувам се да не почне всичко отначало.

Редактирано от jewel78 на 03.04.09 16:23.



Тема Re: Сънищатанови [re: jewel78]  
Автор socratt (помагащ)
Публикувано03.04.09 16:49



Аз пък си мисля, че този сън означава неувереност в собствените ми сили да се справя с нещо---
и аз си мисля същото.Съня ти показава, че в сравнение с другитре хора си доста по - плаха и страхлива.Но той ти дава и идеята ,че щом другите го могат и ти ще го постигнеш.Става дума за една по - голяма смелост .Нищо повече.



Тема Re: Сънищатанови [re: socratt]  
Автор Bидa Hoвa ()
Публикувано03.04.09 17:31



Беше толкова истинско, че се събудих в ужас и паника. И първия миг не разбрах дали е истина или е сън. Но вече го изстрадвах като че да е истина.
Бяхме деца. Бяхме в един пясъчник и намерихме някакви лъскави кутийки в които имаше шарени бонбонки. Но не знам защо на другите деца бяха шарени бонбонки, а моите бяха едни особени.Казах: "Чакайте първо да видим какво пише " И прочетох БЕНЗО. А не- аз няма да го пия-чух се да казвам. Но после се видях как го гълтам.
Знаех какво е и въпреки това го изпих. Изпих го защото трябваше да съм като другите, да не се различавам от тях.
Сънят продължи с мъчителни терзания - какво направи ,защо изпи хапчето, нали си беше обещала да не взимаш тези хапчета.
На сутринта почувствах, че съм се върнала в изходно положение и всичките усилия са отишли на вятъра .
Това е. Болестта не спира. Нито за миг.

Редактирано от Bидa Hoвa на 03.04.09 17:32.



Тема Re: Сънищатанови [re: socratt]  
Автор jewel78 ()
Публикувано03.04.09 17:50



А тази смелост откъде се взема? Когато се самоизследвам, или правя да речем някакви тестове онлайн за определяне на характера, винаги стигам до същия извод - слаба съм психически, неуверена в силите си, имам постоянно нужда от закрила. В това отношение се чувствам като дете още. А е ясно, че трябва да стана възрастен човек. Как се придобива тази смелост и увереност? Другите си я имат по рождение, не са правили нищо специално, за да я придобият.



Тема Re: Сънищатанови [re: jewel78]  
Автор nekoi2 (психолог)
Публикувано03.04.09 19:57



Когато детето порастне



www.positum.bulboard.com

Тема Re: Сънищата [re: jewel78]  
Автор Bидa Hoвa ()
Публикувано04.04.09 08:45



А тази смелост откъде се взема?
Тази смелост са ти давали родителите ти през детството. Но ако не са ти дали достатъчно, не ги вини. Можеш да се компенсираш сега сама, като се обичаш.
Когато си била дете , са ти казвали колко много те обичат. Но може би не ти е било достатъчно.Казвали са ти колко си умна, хубава, талантлива,но не достатъчно. Сега трябва сама да си казваш тези неща в дозата, която ти стига.
Можеш да работиш със своето вътрешно дете. Да се връщаш назад във времето, в моментите от които имаш тъжни спомени.
... Ти си бебе изоставено само в стаята. Плачеш. Представи си как се взимаш в ръце и се утешаваш.Говориш си гальовно.Накрая спираш да плачеш и се усмихваш.
Завеждат те за първи път на детска градина и ти си ужасена, че ще останеш сама сред непознати. Отново се прегърни и си говори, колкото е нужно.
....Първият учебен ден. Спомни си имаше ли нужда от насърчение? Ако-да, насърчи се сега, кажи си колко си умна и смела.
...Първите срещи с другия пол?Какво си спомняш за тях? Имаше ли кой да ти каже ,че си привлекателна? Ако не- кажи си го сама.
И така, подкрепи се със задна дата в всичките ти критични моменти в живота ти. Може да ти се стори тъпо, но действа. Давам сто процента гаранция.

Редактирано от Bидa Hoвa на 04.04.09 08:50.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.