Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:52 31.05.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема EGLONYLнови  
Автор Nayany (free)
Публикувано28.01.09 14:51



Здравейте,много се пише и много се дискутира тук темата за Паническото разстройство.Преди близо 8-9 години страдах от него в продължение на 1-2 години.Какви ли не доктори,изследвания и т.н. преминах докато ми сложат тази "диагноза":) То не бяха антидепресанти изписвани,ядрено магнитни резонанси,успокоителни,ехографии,енцелографии ит.н. Абсолютно нищо от изписаните ми лекарства не пих повече от един път.Винаги имах по някой страничен ефект и нищо........Тогава попаднах на страхотна психиатърка и психотерапефт.Тропнах и се в кабинета с хиляди снимки и изследвания,започнах да и разказвам и даже й подчертах,че дори в момента,в който съм пред нея имам страхотен световъртеж и сякаш всичко ми е като на сън.Тя ме слуша точно 5 минути и започна да пише рецепта и да се подсмихва.
Попитах я,какво ми е- тя: ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО. Виждайки втрещената ми физиономия(все пак това ми прозвуча като : малко сте луда :)))),тя ми заяви: Има 100% лечение!Не и повярвах,казах си това е поредното лекарство.Тя ми подаде рецептата и ми каза,струва само 4,50 лв.
Това беше отдавна,пих го 6 месеца и от тогава съм си отново аз,истинска,бореща се сама със страховете и трудностите и ако някой път нещо ме изплаши или "паникьоса" не му обръщам внимание,както повечето хора,които никога не са имали този проблем.
Та,да си дойда на думата: Защо се твърди,че паническто разстройство не се лекува?Защо май никой не е използвал това лекарство Еглонил?
Не съм специалист,но от много хора,лекували се с него,зная,че има 100% ефект и паниката или никога не се появява,или ако да-то след много години и то за много кратък период и то без да се наложи лечение ( т. е. ако се преживее стрес,уплаха или ако има период на много голямо напрежение).
Моля специалистите тук,да ме извинят,ако не боравя правилно с термини и не обяснявам добре,но съм минала по този път и съчувствам на всички,зная какво е да имаш паническо разстройство и само човек живял с него и преживял го,може да разбере най-добре другите.
Сега,гледайки назад,спомняйки си ужаса,отчаянието и безнадеждността,не мога да повярвам ,че едно лекарство за " 4,50" образно казано,ме накара да забравя кошмара.
Надявам,се че поне мъничко съм помогнала на всички,но най-важното,което никога не забравих беше: ПАНИЧЕСКОТО РАЗСТРОЙСТВО СЕ ЛЕКУВА НА 100% И НЕ ОСТАВЯ НЯКАКВИ ФИЗИЧЕСКИ ИЛИ ПСИХИЧЕСКИ ТРАВМИ!
И един номер ,който нучих тогава (преди да започна да го пия),когато ме връхлиташе пристъп и вече бях тотално уморена от лекари и диагнози и достатъчно отчаяна,един ден си казах,е добре ще му се оттдам изцяло на този световъртеж и усещането,че губя съзнание и да видим какво ще стане.
И познайте: нито припаднах,нито умрях.,а само дето ако на предишните пристъпи им трябваше средно 10 минути да преминат,то този мина сигурно за по-малко и от 1:))))
Целувки и горе главите!

Редактирано от Nayany на 28.01.09 14:53.



Тема Re: EGLONYLнови [re: Nayany]  
Автор djordana79 (приятел)
Публикувано29.01.09 11:22



Много се радвам за теб,Nayany.Историята с ПР ми е много добре позната,но не ми стана ясно дали продължаваш да приемаш лекарството или си го спряла.



Тема Re: EGLONYLнови [re: djordana79]  
Автор Nayany (free)
Публикувано30.01.09 15:07



Не,не го вземам.Точно това казвах,че го пих за около 6 месеца преди 8-9 години и край:))



Тема Re: EGLONYLнови [re: Nayany]  
Автор Nayany (free)
Публикувано05.03.09 15:00



Моля за извинение,че сама си подновявам темата,но наистина съм учудена,че при положение,че толкова много хора се оплакват от Паническото разстройство и не могат да го преодолеят,не обръщат внимание на нещо,което все пак би могло да им е от полза??!! Чета редовно всичко пишещо се тук и всеки път нови и нови хора се появяват с това оплакване.Наистина ги разбирам и им съчувствам и искам да помогна! Ето -препоръчвам им и според мен добър психотерапевт и психиатър -д-р Герджикова от Военна болница (преди завеждащ психиатрично отеделение,сега на самостоятелна практика към поликлиниката).Не твърдя,че съм и не съм специалист,но повярвайте пила съм почти всичко,както казах и то само по веднъж и никакъв ефект!
Ако все пак не е интересно и полезно това за вас,още веднъж съжалявам,че сама си подновявам темата!



Тема Re: EGLONYLнови [re: Nayany]  
Автор jewel78 ()
Публикувано05.03.09 15:38



Четох тази тема, чак сега се включвам обаче. Ако всичко това е истина, звучиш много добре и май си единственият човек тук, освен Дисана, който се е справил с този проблем. Искам да попитам, правила ли си психотерапия, или мина само с лекарства? На мен навсякъде ми казват, че само с лекарства нямало да стане и сега се колебая какво да правя.



Тема Re: EGLONYLнови [re: jewel78]  
Автор nekoi2 (психолог)
Публикувано05.03.09 22:35



Здравей, аз също много се радвам за щастливия край с това "явление".
Искам обаче да поясня един факт: ПР се лекува по три основни начина:
1 - медикаментозно
2 - психотерапевтично
3 - комбинирано

Преди известно време, тъй като и в САЩ това е наболял проблем, се направи изследване което показа следните резултати:
1 - само медикаментозната терапия се е справила в порядъка на 30-40%
2 - само психотерапия - 60-70%
3 - комбинирана терапия - над 90%

Не всяка ПА е ПР. Има си строги критерии за поставяне на тази диагноза. Това се прави само от лекари, и тъй като аз не съм такъв би било нелогично да давам мнение. Но все пак по мои наблюдения от практиката много често психиатрите прибързано, от 1-2 ПА лепват диагноза ПР което обрича потърпевшия на един продължителен прием на лекарства.

Пак изразявам радост от добрия резултат. Лошото е, че при повечето страдащи от ПР след прекратяване на приема на лекарства ПА се завръщат, доста често и по-интензивно. Което означава че справянето с ПР е много индивидуално.
А за всички онези изследвания за които пишеш - те са задължителни, защото има много други органични заболявания, които са с проява на подобна симптоматика.

www.positum.bulboard.com


Тема Re: EGLONYLнови [re: jewel78]  
Автор Nayany (free)
Публикувано06.03.09 18:59



Здравей:)) Истина е!Бях много зле,всъщност всичко започна 2 години преди явните симптоми,но не знаех какво е това.Просто един или два пъти годишно при много голямо напрежение за период от седмица имах подобни състояния,докато през февруари някъде 2000 година една сутрин се събудих със страхотен световъртеж и се започна ходене по мъките.Не можех да стана,лицето ми беше изтръпнало,губех равновесие,изобщо не можех да стана.Уплашена тръгнах по лекари и изследвания.В продължение на месец ,стигнах до там,че не можех и да лежа,сякаш потъвах.Минах през всякакви диагнози и лекари,дори и през най-страшната -рак на мозъка!Бях съсипана,докато не мина ядрено -магнитния резонанс,имах вече и депресия и бях отчаяна.Слава Богу,нищо ми нямаше.Спомням си как се прибрах едва в къщи и легнах.Майка ми ме молеше да отида на един физиотерапефт,а аз не можех да отида пред блока за да вземем таксито дори.Тогава си казах: Това е последен шанс,ако не стана сега,никога повече няма да изляза от това състояние!Отидохме и наистина тази физиотерапевтка много ми помогна в началото.Направо имах чувството ,че ми прекършва врата и кръста:)))Така ме начупи....но световъртежа изчезна и се прибрах сама!Щастлива започнах да ходая при нея на иглотерапия да се съвзема от ужаса.Всичко беше добре.......Но само за около 2 месеца.......После ужаса се върна.....близо 2 години........на пристъпи.......В това си състояние се запознах със сегашният ми съпруг:)))Той се чудеше през цялото време какво ми е,защото видими признаци нямах.......Но ми вярваше и беше плътно до мен.....Както вече написах,открих д-р Герджикова и........Ето ме сега.......С дъщеричка на 4 годинки,с прекрасен съпруг и баща и съчувстваща на всички,които страдат от ПР.Пиша всичко това,с надеждата да откриете по нещо за себе си и да си направите изводите.Симптомите ми бяха следните: световъртеж,усещане за отдалеченост на околният свят,сърцебиене,усещане ,че припадам,заглъхване на ушите,паника,страх,объркване,страх да пия лекарства,сякаш всички странични ефекти ми се стоварваха,невъзможност понякога и крачка да направя,паника сред много хора,нужда да направя нещо(обикновенно хващах телефона и се правех,че говоря),погледът ми беше леко променен,не издържах на викове и нервност около мен.Най-общо това,ако се сетя може и друго да е имало:)
Сега по въпросът с психотерапията.Въпросната д-р Герджикова освен Еглонила ми беше казала да ходя и на терапия при нея.Буквално ще ви обясня какво стана; Първи ден,връщам се с новото лекарство в къщи.По изрично настояване на лекарката не чета описанието на лекарството:)Пия едно и ...почвам ужасено да чакам:)Заспала съм,3 часа непробудно!Събуждам се и разбирам,че нещо не е на ред) т.е. наред е,но аз още не го знаех:)Няма виене на свят,имам настроение,имам сили,не съм напрегната.Така до вторият ден.Няма да забравя как и се обадих и щастливо и казах,че се чувствам страхотно.Тя ми каза да вземам и вечер едно и така около 6 месеца.Отидох на психотерапия само веднъж,просто нямаше смисъл от повече.Страхувах се да спра да ги пия,мислех си,че кошмарът ще се върне........Но пак казвам,тя ми каза истината: Паническото разстройство се лекува на 100% и от него нито се умира ,нито се полудява:))Всеки човек е имал поне една паническа атака в живота си,само че понеже е инцидентна и не и се отдава значение.А при хората ,които страдат ежедневно от тези атаки е необходимо да се помогне.На мен специално Еглонилът ми помогна да се съвзема и ето от тогава до ден днешен се чувствам добре.Понякога ми се е случвало от много голямо напрежение да вдигна адреналина и да ми се завие свят,но знам,че това е нормално и не се поддавам:))))Под понякога имам предвид ,около 2-3 пъти през тези 7 години и то за секунди:)) и то не като атака,а като на всеки нормален човек:))
Това е за сега ,ако искате питайте ме,каквото мога ще ви кажа:))
Целувки



Тема Re: EGLONYLнови [re: Nayany]  
Автор jewel78 ()
Публикувано06.03.09 22:49



Здравей

, звучиш доста обнадеждаващо! И аз бях взела да се пооправям. Стъпих си на краката, откакто се лекувам, но не съм ходила още на психотерапия - къде от липса на време, къде от малко притеснение. И вчера, понеже писах и в един друг форум, там специалист ми каза, че без психотерапия всичко ще се върне и то с по-голяма сила! Така се уплаших, че пак загубих увереност и вчера и днес почнах да имам леки симптоми, а почти ги бях забравила. Вече се чудя дали въобще да чета форуми, пък били те и по психотерапия, защото вместо да ми помагат, май ми връщат тревожността. Твоите постинги са едни от малкото, които ми действат ободряващо и обнадеждаващо. Моята психатърка ми беше казала, че трябва да имам вяра и това е едно от най-важните неща. А повечето хора с писанията си по форумите ми я отнемат за съжаление, макар че уж искат да ми помогнат!



Тема Re: EGLONYLнови [re: jewel78]  
Автор Nayany (free)
Публикувано07.03.09 14:30



Чуй ме,не се самонавивай.Поеми един път с мисълта,че си добре и си го наложи.Не зная какви лекарства пиеш,но на мен Еглонилът точно в този аспект ми помогна - да се успокоя,да се стабилизирам и вече останалото е работа само и само на теб и твоята психика и воля.Не зная,може би изигра роля и това,че от малка се интересувам от психиката на хората,от душата,от силата на човешкия мозък и мисъл.Обичам всяко едно нещо ,което се случва ,било с мен или с някой друг,да го анализирам,да се опитам да проникна в психиката му .Много е важно,според мен при вземането на каквото и да е лекарство,настройката ,с която го вземаш.Аз нямах избор,доверих се както на лекарката,така и на лекарството,затворих очи и като се събудих бях предишната.Не казвам,че Еглонилът като лекарство не е изиграл роля,напротив-огромна при това.Не зная кой вдъхва песимизъм,но прочети малко повече чужда литература по темата.ЛЕКУВА СЕ!!!!!Който дойде и ми каже обратното,съм готова да споря!Според мен етапите през които трябва да се премине са: успокоение на ниво нерви(пак казвам изобщо не съм специалист и борявя с мои си думички),т.е. да се релаксира напрежението,сърцебиенето и т.н.,после ниво депресия,т.е. малко повече жиненост,увереност,настроение и енергия.Накрая да се убият страховете!Простичко го казвам,но според мен това е пътят.Е аз май съм имала късмет с едно едничко лекарство.Пак се чудя,защо не се консултирате,ако не при тази,която ви препоръчвам,то поне с някой друг и попитайте за този Еглонил.
Къде и какво чете,та пак си се уплашила??!!И още нещо,щом като още при прочита на нещо по темата падаш в капана на пристъпите,извини ме,но лекарството,което си пила или пиеш не върши работа.Извинявай,но аз съм винаги директна и откровена.Трябва да слушаш,да говориш,да си нервна,да си всела,да си с високо ниво на адреналин,да си спокойна,да си....всичко това без капчица страх за тези пристъпи и тогава си 100% излекувана.Когато спрях да пия лекарството 2-3 дни живях в страх,че всичко ще се върне..............но това изобщо не стана,докато се страхувах даже не получих грам пристъп!!!Какво ти говори това?Какъв интерес бих имала да си измислям?Не те знам и не те познавам,както и другите.Мога да ви подмина и с облекчение да си кажа,ох нали при мен мина.....Просто нямате голям избор,ти и другите........Или опитайте,или.....продължавайте да се плашите и самосъжалявате!Знам колко е тежко,трудно ,знам го,знам какво минах и как го преминах,но знам и как беше след това:))))И как е все още:))Много бих искала като се стопли времето ако някой иска да излезем(който е от София) в парка и да поговорим,да ме видите и да разберете,че не ви лъжа!!ЛЕКУВА СЕ!



Тема Re: общността на специалистите)) [re: jewel78]  
Автор LlRA.. (ritter)
Публикувано07.03.09 15:07



гледа н апроблемът ти като на бизнес!
лобито добре се поддържа!

не им се връзвай!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.