Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:28 17.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема дайте ми съвет...нови  
Автор 6tipka (простирска)
Публикувано14.01.09 16:38



Да попитам тук. Става въпрос за ученик в шести клас. Абсолютно никаква заинтересовеност към почти нищо. Проблемът е всеобхватен. Не иска да си подрежда стаята /нещо невероятно е, не може да се влезе/, не иска да учи /двойки само, заплашват да го оставят в същия клас/, не искаше и да се къпе и мие зъбите, но това се пооправи /заради мацките ли не зная/.
От друга страна плаче и казва че се старае и иска да е добър ученик. Мобилизира се за два дни и след това отново потъва.
Не се дрогира със сигурност! Такъв е още от детската градина. Имаше проблеми в семейството ни, но преди две години се решиха с развод. Сега всичко е спокойно и няма причина да продължава това. Говоря много, гледа ме разбиращо и обещава. Гушка ме и казва че ме обича. Как да му помогна.
Да поясня само че насилствени методи не използвам. Забрани - да, наказания - да. И си ги спазва без да мрънка.
Свикнал ли е така, кажете, какво да правя? Психолог ли да търся??
Благодаря предварително!



Тема Re: дайте ми съвет...нови [re: 6tipka]  
Автор Цap Изpoд ll ()
Публикувано14.01.09 17:12



В отговор на:

никаква заинтересовеност към почти нищо.



Значи все пак има някакви интереси! Какви са те??

AHDS - синдром на хиперконцентрацията.

Детето е свръхчуствително и много интелигентно???

Кураж, не сме сами!

Тема Re: дайте ми съвет...нови [re: 6tipka]  
Автор nekoi2 (непознат )
Публикувано14.01.09 22:01



Здравейте, доколкото разбирам ситуацията в семейството е била тежка и дори сега да твърдите че за Вас е спокойна, не се знае за него как е. Ако проблемите не отшумят е наложително да се погрижите за неговото психично здраве така както го правите и за неговото телесно здраве. При консултацията с психолог-психотерапевт мисля че първо ситуацията ще бъде изяснена което е първата крачка. Детето е във възраст в която започват да напират различни емоции, срам, вина и т.н. Първо обаче трябва да отхвърлите всякаква физиологична причина. Имах случай, в който дете разваля рязко успеха си. Оказа се че има промяна в зрението, но не казва на никой защото момичетата в класа му много се подигравали на едно момче с очила. Беше много изобретателен и никой не го беше забелязал. Така че първо с него трябва надълго и нашироко да споделяте нещата. Не разбрах дали сте майката или бащата на детето, но ако приемем че сте майката трябва някак да му внесете мъжката гледна точка за нещата по принцип. Затова е добре психологът да е мъж според мен, за да може детето да успее да направи идентификация. От разтояние много неща не могат да се кажат, така че ... успех.



Тема Re: дайте ми съвет...нови [re: Цap Изpoд ll]  
Автор NikiFin (старо куче)
Публикувано14.01.09 22:42



или ADHD - хиперактивност




Тема Re: дайте ми съвет...нови [re: 6tipka]  
Автор Ariella ()
Публикувано14.01.09 22:51



и аз мисля, че по някаква причина няма страх от теб и му трябва по- авторитетна фигура..
наблюдавам племенниците си- на 5 и 2 години..майка си я нямат за нищо, макар че основно тя ги наказва, говори и възпитава..хитреят и вършат наопаки..но като им изръмжи баща им, се строяват в две редици и двамата му висят по крачолите и него най- обичат..
къде е бащата в цялата картинка след развода при теб??



Тема Re: дайте ми съвет...нови [re: 6tipka]  
Автор милeйди (dreamin'....)
Публикувано15.01.09 00:27



Да.Трябва ти професионална помощ от добър детски психолог.И се въоръжи с търпение.Лечението може да трае месеци,дори години.



Тема Re: дайте ми съвет...нови [re: 6tipka]  
Автор бaндит ()
Публикувано15.01.09 01:03



Мързи го просто. Аз бех същия, че и продължавам да съм.



Тема Re: дайте ми съвет...нови [re: Цap Изpoд ll]  
Автор 6tipka (сол)
Публикувано15.01.09 10:31



Да, имаше интереси, които по-рано предпочиташе пред всичко останало. Спортува и свири на китара. Но в момента го прави колкото да не спре изобщо. Т.Е. ако не се обадя да попитам ходил ли е няма изобщо да отиде на тренировка или на урок.
Също така по цял ден обича да е навън с приятели, това предпочита основно.
Чувствителен е според мен.
Плащах пари за частни уроци лятото и самата учителка ми каза че просто няма смисъл да си давам парите просто нищо не се получава.





Тема Re: дайте ми съвет...нови [re: nekoi2]  
Автор 6tipka (сол)
Публикувано15.01.09 10:40



Ситуацията в момента е спокойна предполагам че и за него, защото общува с баща си нормално. Виждат се в седмицата по няколко пъти. Предполагам че щом не му отказва се чувства добре. Питала съм дали го прави на сила и ми казва "не". Не изключвам, разбира се да ме заблуждава, за да ме предпази, защото го познавам.
Той носи очила, така че мисля това да не е причина. Очилата му са изключително добри, ходим в известна частна клиника във Варна.
Притеснявам се да потърся психолог, защото не познавам такива. Ако някой ми препоръча ще съм благодарна.



Тема Re: дайте ми съвет...нови [re: Ariella]  
Автор 6tipka (сол)
Публикувано15.01.09 10:44



Бащата след развода е близо. В същия град, опитва се да се държи нормално, но нямам представа какво говори или прави. Наскоро го наказа, което означава че упражнява контрол все пак.
Преди месец сина ми прекара една седмица с баща си, но така и не подобри нито успеха, нито нищо. Напротив, загуби си някои от учебниците...






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.