Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:35 25.04.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Живот с шизофреник.Има ли такъв ?  
Автор izcedena (непознат )
Публикувано28.10.08 10:30



Здравейте.
Имам нужда от консултация с психиатър или компетентно мнение за това как мислят хора с шизофрения или БАР.
Интересува ме как виждат те двата свята , в които живеят . Какво очакват от хората - разбиране ли , затваряне на очи за друго им Аз ли...
Живея с такъв човек . Скандалите са постоянни , но така не става. Почвам да го мразя а не искам.
Дайте съвет как се наглася човек към половинка с такъв проблем.
Съпруг ми е.
как да направя така че да живем нормално ? Как ?
Мерси предварително.



Тема Re: Живот с шизофреник.Има ли такъв ?нови [re: izcedena]  
Автор Koмopий (семеен акаунт)
Публикувано28.10.08 14:49



Здравей, izcedena,
Съпругата ми е с Биполярно афективно разстройство, още известно като циклофрения. В началото , когато се оженихме , нямах представа на какво се дължи нейното държание и поведение. Отдавах го на труден характер и липса на възпитание. Посрещаше ме ядосана, вдигаше скандали всяка вечер. Събота и неделя се събуждаше вкисната. Тя вика и крещи, аз мълча и се съгласявам. Този психоклимат се отрази зле на децата- растяха невротици, с проблеми.И така доста години. Докато един ден след поредната сцена, тя изведнъж се разплака и каза ,че не можела повече така. Как така? ,попитах я аз. Не разбирах какво точно я тревожи , притеснява или ядосва . Тогава тя започна да ми разказва . Дълъг беше нейния разказ. Разказа ми, че от моминските си години не е добре с нервите, че е лежала в психиатрия , че е била на силни лекарства, че сега също не е добре, но не иска пак да пие лекарства и ако мога да й ПОМОГНА. Помагам и вече 15 години. Заедно се справяме с болестта ,без лекари и лекарства. Не ме разбирайте погрешно, нямаме нищо против тях. Просто избрахме този начин-да се справяме САМИ.
Пазим в тайна тези нейни състояния от роднини и познати.Знаете какви са хората.Само търсят материал за клюки и сплетни.
Всъщност съпругата ми също пише тук и ако желае ще се включи , и двамата пишем отскоро в този клуб . Ползваме един и същ акаунт. Нямаме тайни един от друг.
Ако обичаш човека до теб, го приемаш с болестта му. Няма значение дали това е шизофрения , рак или косопад. Психичните болести са само част от всички човешки болести. Другото ,което трябва да знае човек е , че никой не е застрахован от никакви болести. Сега съпругът ти е болен и има нужда от твоята помощ. След двайсет години може ти да се разболееш и да имаш нужда от неговата помощ. Както стана впрочем при нас. С тази разлика ,че аз не се разболях от болест като болест , ами останах трайно безработен. И сега моята съпруга-циклофреничка, геройски издържа семейството ни и не се е оплакала нито веднъж през последните 5-6 години. Ето това ме възхищава в нея-има невероятно силно развито чувство на отговорност към мен и децата и в работата си.Пословично честна и трудолюбива е до степен на мания. Така че:
ПОСТАВИ МУ ЦЕЛ И ИДЕЯ , посока която да отстоява.
Потърси добрите му черти, качества и таланти, които да развива. Не се вторачвайте само в болестта.

Редактирано от Koмopий на 28.10.08 14:52.



Тема Re: Живот с шизофреник.Има ли такъв ?нови [re: izcedena]  
Автор izcedena (непознат )
Публикувано28.10.08 16:06



Момент сега...
Тази диагноза негова я знам от 15 год,
И се мъча да го приемам такъв, какъвто е.
Но той вече минава вс граници.
Помежду ни намеси и други жени...
Докога и доколко са отклоненията ?
Трябва ми професионална помощ...Компетентен човек к/о знае как мислят такива хора, за да мога да взема решение доколко мога да поема бълвоча, к/о излива.



Тема Re: Живот с шизофреник.Има ли такъв ?нови [re: izcedena]  
Автор Koмopий (семеен акаунт)
Публикувано28.10.08 17:18



Каква е диагнозата му? БАР и шизофрения са две различни заболявания със различна симтоматика. Кое от двете има той? Инвалидизиран ли е, тоест има ли степен на инвалидност? Със или без право на работа?
Бълвоч изливават всички, дори и хора,които обществото смята за уж нормални.
Всъщност разбирам какво питаш, но не знам как да ти помогна. Просто се въоръжи с огромно търпение. И търси инфо за заболяването. Търси и контакти със специалисти, не знам дали и доколко ще намериш такива тук. Просто защото не пишат специалисти тукотдавна. Само двама-трима.
Кажи, ако не те затруднявам- мъжът ти има ли самосъзнание, че е болен. Лекува ли се и как. Предписани ли са му лекарства. Има ли желание да се лекува?

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Koмopий на 28.10.08 17:18.</EM></FONT></P>

Редактирано от Koмopий на 28.10.08 17:19.



Тема Re: Живот с шизофреник !???нови [re: izcedena]  
Автор _maycal ()
Публикувано28.10.08 18:37







Тема Re: Живот с шизофреник.Има ли такъв ?нови [re: izcedena]  
Автор jupiter7 (непознат)
Публикувано31.10.08 10:50



Наистина - каква му е диагнозата.
Вече се разделихме с моя приятел, който е шизофреник. Те са на моменти крайно егоистични и всеки им е длъжен за всичко - грижа, пари..искат всичко ан момента. Мога да ти препоръчам - д-р Кръстев и Владимир Сотиров/с нго можеш да се свържеш - асоциация "Адаптация" и да запишеш час примерно само за консултация - може и за теб първоначално - да му разкажеш как стоят нещата, а псоел и двамата да отиде- но не знам как ще го накараш. Те са много мнителни и поне при мен бе така - приемаше за враг, после пък ми казваше колко много ме обича.
МНОГО Е ТРУДНО. Пиши ми - стискам палци http://www.adaptacia.info/



Тема Re: Живот с шизофреник.Има ли такъв ?нови [re: jupiter7]  
Автор blood2 (член)
Публикувано31.10.08 12:35



"Ако обичаш човека до теб, го приемаш с болестта му"

Аз съм болен от мързел , няма ли някоя жена която да ме приеме с този
мои недостатък?





Тема Re: Живот с шизофреник.Има ли такъв ?нови [re: blood2]  
Автор jupiter7 (непознат)
Публикувано31.10.08 15:22



в учебниците по медицина няма болест - myrzel - а и по принцип не е доказано,че има наченки да е някаква болест





Тема Re: Живот с шизофреник.Има ли такъв ?нови [re: jupiter7]  
Автор blood2 (член)
Публикувано31.10.08 15:34



"в учебниците по медицина няма болест - myrzel - а и по принцип не е доказано,че има наченки да е някаква болест"

Еи значи съм без психически недостатък и пак никоя жена не ме иска





Тема Re: Живот с шизофреник.Има ли такъв ?нови [re: blood2]  
Автор jupiter7 (непознат)
Публикувано31.10.08 16:26



nedj se mru6ti - razka ji mi kakvo et pritesnqva - to ot jeni i jeni i jena ima razlika




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.