Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:20 18.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: сестра ми..?нови [re: Kaлoмaин]  
Автор NikiFin (старо куче)
Публикувано30.08.08 22:14



личи си, личи си

.
Все пак мисля, че някой ако държи да ти е приятел, ще намери начин това да стане. Ако качества, като гордост или др му пречат - ами това си е негов проблем. Но е глупост доброволно да се предоставяш за изтривалка за чуждите пороци и перверзни нужди, това не е добре нито за теб, нито за другия, защото вместо да си осъзнае недостатъците, почва да си мисли, че е нормално да издевателства над хората, използвайки положителната им настройка към него. Това изобщо не го усъвършенства духовно, а напротив. А тези, които му се явяват доброволни жертви хич да не се имат за много праведни, защото се явяват като изкусители и насърчители на пороците му




Тема Re: направо те заобичахнови [re: sister_]  
Автор NikiFin (старо куче)
Публикувано30.08.08 22:22



нищо освен качествен псохотормоз.

. Според хората е светица, така се представя пред тях. Но тези, които са живели с нея имат коренно различни впечатления.




Тема Re: сестра ми..?нови [re: NikiFin]  
Автор sister_ (непознат)
Публикувано30.08.08 22:25



"Все пак мисля, че някой ако държи да ти е приятел, ще намери начин това да стане. Ако качества, като гордост или др му пречат - ами това си е негов проблем"
А това правило не важи ли в двете посоки? Защо смяташ че всички са длъжни да се въртят около теб? Може би от Лъвското нещо





Тема Re: направо те заобичахнови [re: sister_]  
Автор NikiFin (старо куче)
Публикувано30.08.08 22:40



Не ми е приятно да се държа гадно с нея. Правя го, защото съм и бесна и се чувствам адски и зле и искам да си и го върна, да се почувства и тя зле. А както вече казах това е единствения начин да я накарам да се замисли върху поведението. Защото наистина има навика да прекалява на моменти и не мисля, че аз просто трябва да търпя това поведение, вместо да я накарам да се чукне в главата. А и това адски гадно не го разбирай буквално. Дори да и се сърдя не прекратявам комуникациите с нея. Просто забравям да съм тактична и и казвам в очите неща, които иначе и спестявам.
Дори да намираш прилики с поведението на сестра си, не значи, че тя е като мен и ще отреагира като мен. Ако наистина е с асцендент скорпион, това лично за мен обяснява идеално поведението и (аз лично нямам почти нищо скорпионско в себе си

)




Тема Re: сестра ми..?нови [re: sister_]  
Автор NikiFin (старо куче)
Публикувано30.08.08 22:59



може би. Обаче не смятам, че всички трябва да се въртят около мен. Но и не смятам, че аз трябва да поемам вината, при положение че е повече от ясно, че другият е виновен. Не виждам ползата аз да се извинявам, ако другият е сгрешил. Така не му помагам да си осъзнае грешката, а го насърчавам пак да я направи. Самата аз абсолютно винаги се извинявам, когато усетя, че съм виновна. Но забелязвам, че много хора имат проблем да се извинят с думи. Като че ли предпочитат да го замажат с мазно подлизурско поведение. Аз лично не мога да се държа по такъв начин, но ми стават мили другите като го правят и разбира се им прощавам. Мога да ти кажа, че от близките и приятелите ми на които държа, едва ли има някой, който не го знае. И то е защото го показвам достатъчно ясно. Друг е въпросът, че истински държа на малко хора. Самата аз съм стигала до невероятни унижения за да умилостивя едина овница примерно. Оправихме си отношенията с хиляди извинения от моя страна, тя упорита и инат, като реши да се сърди и се унася. Ама после се оказа, че усилията ми са били напразни, защото тя или е човек, който има трудности вътрешно да прости или просто не е заслужавала уважението ми от край време. Май по малко и от двете.




Тема Re: сестра ми..?нови [re: sister_]  
Автор NikiFin (старо куче)
Публикувано30.08.08 23:12



така е. Но от това, което разказа, не забелязах родителите да имат причина да се сърдят на сестра ти. По скоро оставам с впечатление, че тя е сърдитата. Искам да кажа, че ако е така е нормално родителите ти да са загрижени за нея (те дори да и се сърдят пак ще са загрижени, просто щото са и родители ).
Не знам какво да те посъветвам наистина. Може и да има вероятност на сестра ти да не и пука за вас. Но все пак поведението и ми прилича повече на поведение на обиден човек. Интересно защо обаче не казва какъв е проблемът и. В крайна сметка не я познавам и не изключвам и нещо психически да се е повредила. Мисля, че и ти си доста горда и поради това изчакваш тя самата да направи нещо в посока затопляне на отношенията. Ако живеете в един град или близки градове е малко да се виждате 2 пъти годишно. Не знам и колко често правиш опити да я видиш. Но е добре ако ще се виждате да е насаме и да има възможност да поговорите. Продължавам да мисля, че всичко зависи от теб и че не си била достатъчно упорита и убедителна. Не знам, лично аз никога не бих се държала като сестра ти освен ако не съм адски много обидена или психично не добре, така че не разбирам поведението и не знам какво да кажа повече




Тема Re: направо те заобичахнови [re: NikiFin]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано31.08.08 08:22



Жал ми е за теб.


Но майка ти не ти е причинила и половината от това, което сама си причиняваш. Така че щом искаш да си живееш с тази омраза и държиш на нея - нямам намерение да те убеждавам, че е излишна.



Тема Re: сестра ми..?нови [re: NikiFin]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано31.08.08 08:33



Когато човек е достатъчно самостоятелен тогава няма да стане изтривалка за чуждите пороци и перверзни нужди и без да мрази или да изпада в истерия. Това говори за зависимост и дребнавост - изобщо как може да се мисли за "духовно усъвършенстване" - кой кого ще усъвършества? Че някой да е съвършен, че да го прави с другите? В това отношение човек има право да работи само върху себе си, не да дава оценки и да критикува останалите. Докато гледа на хората с идеята да им оправя недостатъците няма да се освободи от тях и независимо дали и харесва или не - ще бъде психически зависима. Никой не може да си позволи да оценява другите щом е зависим от тях.

Преди години майка ми и баба ми се скараха. Не посмяха да се опитат дори да ме въвлекат - знаеха, че ще ги отрежа. Като не намериха достатъчно "гориво" в близките си за раздухване на конфликта, сами потърсиха начин да си оправят отношенията.



Тема Re: сестра ми..?нови [re: sister_]  
Автор Ariella ()
Публикувано31.08.08 19:46



защо не и се 'изтърсиш' някоя събота вечерта, с бутилка от това, което пие, да се напиете и нали знаеш, казват че във виното е истината, може да се окаже не толкова трудно да отприщиш този гняв в нея и да разбереш какво я измъчва..след като и олекне, няма да се налага да и оказвате натиск за да се държи 'нормално'..просто това напрежение трябва да избие отнякъде..
..но дали си готова за това, което ще чуеш..можеш ли да го понесеш..



Тема Re: направо те заобичахнови [re: NikiFin]  
Автор Ariella ()
Публикувано31.08.08 19:53



и аз съм забелязала, че хората с асцендент скорпион просто 'отписват' хората, като им преминат границата на търпението..и после връщане назад няма..но това се отнася и за мен, а моят асцендент не е скорпион..






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.