Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:31 29.05.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Не ми се живее ...нови [re: umirashta]  
Автор popotaen (император)
Публикувано18.06.08 14:45



Тук ти казват чети този, чети онзи....а така има опасност още повече да се объркаш. Преди всичко се замисли - господ е направил така щото жената да е по-интересна и по-желана от мъжа. После, ако имаш приятели, гадже, работа и ден изпълнен с много динамика, би трябвало тези ти състояния да са голяма рядкост. Тогава вече май ще трябва да отидеш на лекар. Ако първите две неща от гореизброените не можеш да ги постигнеш, тогава също трябва да отидеш при специалист.



Тема Re: Не ми се живее ...нови [re: popotaen]  
Автор Димo. (непознат )
Публикувано18.06.08 20:33



Ами и на мен не ми се живее,но за жалост в БГ няма евтаназия,а и винаги когато реша да си сложа края се сещам колко болка ще причиня на близките и затова не го правя.А на вас,които говорите за Исус Христос ще ви кажа-момичето може да е мюсюлманка,будист,индус-не набутвайте веднага християнството.Религията е добре,но нека тя си избере.С тези си изказвания само доказвате,че християнството се е наложило със сила,но спирам да говоря защото това ми е болна тема.
Зара кажи ми какъв е смисъла на живота.За всеки е различен и повечето хора не откриват такъв.Според мен смисъла на живота е да се умре.Чела ли си Корана,Махабхарата,Ошо,Лао Дзъ и други гледни точки различни от християнските?Завършвам с цитат:
Да се живее смисъл няма,
живот кому е нужен?
Животът е измама -
недей се ражда, друже.

Редактирано от Димo. на 18.06.08 21:09.



Тема Re: Не ми се живее ...нови [re: Димo.]  
Автор ilatan (новак)
Публикувано18.06.08 23:20



Живота е нужен само, за да създадеш нов живот, да го отгледаш и да си ходиш. Всеки казва, че децата имат винаги нужда от родителите си, но идва период, след който те създават нов живот и тогава твоя не е нужен. Само това чакам да постигна и съм свободна да си ходя. Всички ще забравят за мен след това, малко ще им е тъжно, но живота ще си продължи и без мен!
Засега обаче СЪМ НУЖНА!!!
УБЕДЕНА СЪМ, ЧЕ И ТИ СИ СКЪПА НЯКОМУ (НАЙ-МАЛКОТО НА ТВОИТЕ РОДИТЕЛИ).
ЖИВЕЙ, ЗАЩОТО ИМА МНОГО ХОРА, КОИТО ТЕ ОБИЧАТ!!!



Тема Re: Не ми се живее ...нови [re: Димo.]  
Автор sci (ученик)
Публикувано19.06.08 08:55



Аз пък мисля, че Zara е (ro)bot


Днешните "християни", отгледани в инфантилни американски секти са като механизирани. Години слушат едни и същи шаблони - Zara си изпя папагалски заученото слово и според нея всичко вече е ОК, решихме проблемите, готово. Обаче тя, самата (ако е реален човек) един ден може да падне и по-тежко. Защото четенето на Библията и молитвите се проповядват на събранията, но после всеки си живее както си знае (кръчми, дискотеки, чалгичка, разходки)... а оня който е презрян дори от родителите си, който е уродлив на външност, който е болен, който е беден и се гърчи в някоя каторга по 12-16 часа заради късче вмирисан хляб, който плаче и се моли години наред скрит и презрян се гърчи на пода на някоя гадна стаичка... и минат години, много години и само болката постепенно със старостта мине в апатия... дали тази изстрадала душа ще се спаси??? Дали подобен "човек" е виновен, дали ще може да служи пряко силите си, дали ще задържи вика си от болка, дали ...
Някой каза - иди на лекар ако нямаш гадже... И какво - ще те надрусат с антидепресанти от типа "временно не ми пука, спи ми се" и ще те пуснат пак на кучетата. Ти защо не харесаш добричката душичка, която се гърчи в някой ъгъл на блока ти??? Ааа ти живееш в къща, с прелестно любящо семейство, имаш си всичко... "БОГ ТЕ Е БЛАГОСЛОВИЛ"... е тогава, нито ще разбереш мен презряния, нито можеш да помогнеш... нито искаш. Такива лицемерно гледат от високо и... СЪДЯТ.
Къде е Истината???...

Ние сме богове.

Тема Re: Не ми се живее ...нови [re: sci]  
Автор Димo. (непознат )
Публикувано19.06.08 10:23



Евала братле,много точно казано.Има една притча,че господ решил да се скрие от хората и се чудил къде да се скрие,та да неможе да го намерят.Мислил,мислил,но не се сетил за подходящо място и тогава един старец му казал"Скрий се вътре в хората те никога няма да се сетят да потърсят в себе си".Господ помислил и така и направил.И все още има хора които го търсят на небето в църквата и къде ли не.
И още една притча:
Случило се така - живяла някога една от най-мъдрите жени. Тя била Рабия Ал-Адавиа. Тя била суфи, голяма мистичка, несравнима. Сядала вътре в къщурката си със затворени очи, правила нещо - но никой не знаел какво. Друг вълшебник на име Хасан живеел при нея. Било сутрин, слънцето започнало да изгрява, било страшно красиво, птичките пеели, а дърветата били щастливи, че отново виждат светлина, целият свят приветствал зората. Хасан . стоял там изправен, след това викнал Рабия с думите:
- Рабия, излез! Виж славата на бога! Каква красива утрин!
Рабия казала:
- Хасане, по-скоро обратното, ти влез вътре и виж самия Бог. Там аз знам, че има красота - красотата на сът­ворението, но тя не е нищо в сравнение с красотата на създателя. Така че, пс—скоро ти влез вътре.
За Зара пояснявам суфите са движение (секта) в исляма.



Тема Re: Не ми се живее ...нови [re: Димo.]  
Автор Zara_83 (живея за ИСУС)
Публикувано27.06.08 00:04



http://www.vbox7.com/play:266ef533

ето това е смисълът на живота

Попитах ИСУС: Колко ме обичаш?Толкова!Каза Той......И УМРЯ ЗА МЕН!!!!!


Тема Re: Не ми се живее ...нови [re: Zara_83]  
Автор Ayame (kobayashi)
Публикувано27.06.08 01:06



Абе ти и тука ли допълзя?! Ейй, заразно зло.



Тема Re: Не ми се живее ...нови [re: Ayame]  
Автор Zara_83 (живея за ИСУС)
Публикувано30.06.08 23:17



кое е зло - християнския морал, към който призовавам или отвратително гнусния хомосексуализъм, на който ти робуваш? До къде стига падението на това общество,че моралът да се счита за зло, а да се афириша открито упадъкът на обществото и разврата и греха да се рекламират като нещо нормално. Отново казвам, че правя разлика между хората и греха - обичам хомосексуалистите и искам да им помогна да намерят истината и да живеят чист живот, но ненавиждам греха,в който живеят.
Каквото и да правиш има празнота вътре в теб и не си истински щастлив(а) защото живееш в грях.

Попитах ИСУС: Колко ме обичаш?Толкова!Каза Той......И УМРЯ ЗА МЕН!!!!!


Тема Re: Не ми се живее ...нови [re: Zara_83]  
Автор Ayame (kobayashi)
Публикувано01.07.08 01:34



Интересно е да обичаш хора, които наричаш отвратително гнусни... Мисля, че си точно за тоя клуб. Има нещо несвързано в мислите ти и вярата ти, което не разбирам. Не разбирам и желанието ти да направиш колкото се може повече хора като себе си, еднакви, като матрьошки, богоугодни, безлични - това ще те успокои ли? И защо?
Християнският морал е свят, с който нямам нищо общо; не се чувствам свързана по никакъв начин с мисленето и вярата ти. Имам си собствени, благодаря. Обаче ти възбуди в мене едно любопитство (нищо друго, съжалявам

) - какъв е тоя грях, това отделно от хората същество, което ги прави толкоз гнусни и низки и недостойни за обществото ти? Защо веднага ме диагностицира като нещастна заради нещо, което в нечия чужда глава е грешно? Защо се смяташ за всезнаеща и съвършена? Не беше ли гордостта смъртен грях? Не беше ли казал твоя Христос, че само безгрешния може да хвърли камък по другите? За треската и гредата да не споменавам?



Тема Зара се прочу, напоследък като човек,чрез който,нови [re: Ayame]  
Автор _maycal ()
Публикувано01.07.08 10:29



с чийто глас, говори ...... (слагам многоточие, съобразно повелята да не споменаваме излишно името Господне)! Съответно, аз я "кръстих" Зара "Гласът на ...." Тя е феномен на "религиозния небосклон", защото е образец, според мен, на човек, изпаднал (изпадащ?) в състояние на екзалтация и заблуда, в което състояние е доста вероятно тя да е цялостна марионетка в ръцете на дявола!?

Зара има нужда от помощ!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.