Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:21 21.05.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Иван от Мюзик айдъл е в психотично (маниакално)  
Автор _maycal ()
Публикувано10.04.08 08:47



състояние!Май няма две мнения по въпроса (освен дали е в хипоманиакално или маниакално състояние)!





Тема Re: Иван от Мюзик айдъл е в психотично (маниакално)нови [re: _maycal]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано10.04.08 15:18



Диагноза? Не, според мен е обикновен простак.



Тема Re: Иван от Мюзик айдъл е в психотично (маниакално)нови [re: Kaлoмaин]  
Автор socratt (помагащ)
Публикувано10.04.08 20:12



Съгласен с Майкал освен ако не е дрогиран , но и аз съм за мания .



Тема Re: ахххахахаха, май ти си в тва нещо, а?!нови [re: _maycal]  
Автор lullaby ()
Публикувано11.04.08 11:08





абе оставете го момчето, сладур е и е умен и съобразителен. мисълта му тече бързо и не можете да го догоните, че да го разберете. сега и болен ще го изкарате - абе не ви ли е срам, хич не е ваша работа.

Иван е певец, но в предаването се изяви и като АКТЬОР и човек със СТРАТЕГИЯ, т.е. ИГРАЧ. ей това му е мистериозното "заболяване".

пък и артист, човек на изкуството, занимава се с музика...к'во очаквате - некой бастун ли да е. ааааа



"Meine Pflicht ist dich weiter zuführen"
Иван Ангелов No.1


Тема Re: един обикновен простакнови [re: Kaлoмaин]  
Автор lullaby ()
Публикувано11.04.08 11:12



определено е обикновен и винаги простак.

Иван е уникален, в което няма нищо обикновено, макар на него да да му приляга, все едно е нещо обичайно - но за него самия.


А простак той играе понякога, но определено не е винаги, а дори когато играе, го прави по-скоро по Брехт, не по Станиславски, та затова не знам защо иронията и карикатурата се смятат за простащина и защо тънката граница не се забелязва? Може би защото изводи си правят не от извора, ами от чуто-недочуто, видяно-недовидяно и най-вече неразбрано и непрозряно. Дали от липса на внимание и желание, дали на някои константни качества на личността /в случая в кавички*/.

P.S. При Иван без кавички, естествено




"Meine Pflicht ist dich weiter zuführen"
Иван Ангелов No.1


Тема lullaby, аз имах някаква идея за теб, доколкотонови [re: lullaby]  
Автор _maycal ()
Публикувано11.04.08 13:46



си спомням и си ми направила впечатление, като за невятърничава и неразбираща, но сега ме караш да си я променя, с извинение, поне малко в негативна посока!





Тема Re: еми то и азнови [re: _maycal]  
Автор lullaby ()
Публикувано11.04.08 14:44



си промених мнението за теб леко към негативна посока след тази тема.

аз следвам психология, но съм се /и се/ занимавам и с актьорско майсторство, така че смея да твърдя, че Иван Ангелов е страшно талантливо момче. може би разликата в поколенията ви е преграда между вас.



"Meine Pflicht ist dich weiter zufuhren"
Иван Ангелов No.1

Редактирано от lullaby на 11.04.08 14:45.



Тема Re: lullaby, аз имах някаква идея за теб, доколкотнови [re: _maycal]  
Автор lullaby ()
Публикувано11.04.08 14:46



неразбираща ли?





"Meine Pflicht ist dich weiter zuführen"
Иван Ангелов No.1


Тема _maycal, тук съм съгласен с тебнови [re: _maycal]  
Автор Absinthe Ducrosfils (hideous)
Публикувано11.04.08 15:48



> невятърничава и неразбираща

Става въпрос, разбира се, не само за конкретната потребителка, а за този женски типаж изобщо.

Имах една колежка от специалност Психология, която беше си избрала за тема на дипломната работа едно тогавашно много популярно "риалити" шоу. Това, което дочух от нейната нАучна теза беше някакъв смехотворен лаически компот от булевардна психоанлиза в стил "недочетена Карен Хорни" + нескрито изразени симпатии към определни социално-игрови "актьори" от шоуто + морални поуки.

Това е една типично женска съпреживяваща "логика" на гледане, която напълно деформира образа на изследваните обекти, надарявайки ги с гъста аура от емоциии, пристрастия, обвинения, апологии, героични и анти-героични асоциации и изтъквайки тази аура като едва ли не оригинална вживяваща интерпретация, която надмогва, видите ли, сухите научни класификации.

При тези пародийни случаи на феминизирана психология, не става дума кой колко е обективен и информиран при опита си да ги анализира и описва, а кой кого харесва (от ТВ персонажите). Това ги интересува, милите, още откакто си играят на кукли и бистрят любовни саги.

Затова в добрите времена не са допускали женоря да присъпят праговете на университетските аудитории.



Тема Re: хахахханови [re: Absinthe Ducrosfils]  
Автор lullaby ()
Публикувано11.04.08 16:19



еее ми че то как да те обори човек, такава опустошаваща индукция направи, че моята аргументация се чувства сломена, преди изобщо да е била породена



аз тук на първо място разсъждавам за Иван като за човек на изкуството и човек с висок интелект. т.е. той може да си позволи да прави каквото си иска, защото е най-големият!

предполагам знаеш за един много важен момент от оценката на нечие психическо състояние, а именно - човек, който има по-проста психика, не може да оцени такъв с по-сложна. и още - това, че не виждаш нещо, не значи, че то не съществува.
капиш?



"Meine Pflicht ist dich weiter zuführen"
Иван Ангелов No.1



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.