Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:42 20.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Иван от Мюзик айдъл е в психотично (маниакалнонови [re: kaliia]  
Автор _maycal ()
Публикувано14.04.08 14:14



"Според мен се дрогира с нещо ,последния път очите му бяха с особен блясък .Прилича ми на амфетамини с алкохол ."

С алкохол-със сигурност, при това, явно пие (уиски) от сутринта.Предполагам, не поема големи количества, вкл. и защото е в болестно (полупсихотично, или парекселанс психотично!) състояние, и той и организмът му донякъде се самопредпазват от сериозна интоксикация с алкохол-тогава ще декомпенсира съвсем!Затова пък, допускам че почти няма моменти, в които да е напълно трезвен-т.е. вероятно има необходимост да е леко до умерено пиян, за да издържа а напрежението. Може да взима и стимуланти!?


Интересно е изражението на лицето му- на обидено, бито, нещастно дете-младеж.Не твърдя, че е малтретиран, просто това е човек с психологично-биологично-психиатрични неблагополучия, съчетани с интелигентност , артистичен талант и човечност, които обаче "не успяват" да "удържат" на напрежението, бидейки между чука и наковалнята на болестта и изискванията на шоуто!



Тема Лулаби, ти, както и други, са се подвелинови [re: _maycal]  
Автор _maycal ()
Публикувано14.04.08 14:47



и от репликата на Иван: "След 50 и няколко години ще ме ядат червеите..., ако тук и сега не си покажа магариите, кога?..."
Действително, тук се забелязва нещо забележително, демонстрация на нещо като човешко достойнство, нещо като предизвикателство спрямо преходността и т.н., но тази демонстрация е опорочена, така да се каже, компрометирана е от примеса на болестните симптоми и невъзможността на Иван да ги компенсира, както вече отбелязах в друг постинг-не му стигат силите, културата, възпитанието, да надделее над болестната тенденция! Горният цитат, "препраща", напр. към мотив, присъстващ във филма "Обществото на мъртвите поети", но там представеното е коренно различно ( трябва все пак да отчетем, и че става дума за филм!) от "продукцията" на Иван.
Лулаби, не трябва да се подвеждаш от романтика и ерзац дръзновение, опитвай се да успяваш да разграничаваш нещата!





Тема Re: ти си се подвел, не аз.нови [re: _maycal]  
Автор lullaby ()
Публикувано14.04.08 15:11



Как може да си толкова убеден в думите си? Аз се чувствам близко като душевност до него и затова мисля, че го разбирам. Как можеш ти да си мислиш, че разбираш нещо, което просто ти е непознато и заради това и напълно непонятно.

Не тази реплика, това беше реакция да се направи, че не му пука, той каза буквално: "Ако не тук къде да си направя магариите - В ТОЗИ СМЕШЕН ИДОЛ!" Ето това му беше реакцията на униженията, манипулациите, измамите от страна на продуценти, жури и останалите участници, н акоито той стана жертва. Т.е. той няма по принцип такова изражение, каквото пишеш по-горе - той имаше В ТОЗИ МОМЕНТ, защото пред цяла България беше подложен на това.

КСоето се случи в Сряда, е една ужасна несправедливост, където едва ли не разпънаха един ангел на кръст, само за да предпазят себе си и да се опитат да си измият ръцете.

Нямаш право и мисля е изключително некоректно да говориш за един млад човек в терминологията на психическо заболяване. Това е човек на изкуството, човек, който е умен и си има достойнство, който е очаквал едно отношение, а е получил друго - такова, за което в най-лошите си кошмари не е предполагал, че е възможно.

Няма никаква болестна тенденция - борбата не е между разума му е някакво измислено заболяване, а между неговата същност и тази на света, между очакванията му и разочарованието, между една идея за един съвършен свят и едно веселие /ролята на шута/ и между действителността, в която хората, тези, за коит отой е правил всичко това, го предават и линчуват. Той е правил едно, а поведението му бива представено манипулативно по съвсем друг начин, изрязани кадри, съшити с бели конци извадки от "най-лошото от Иван Ангелов" без и грам от онова истинското и доброто, което всъщност е той. Едно дете, което е имало добри намерения, и което е изправено на съд от необективни предварително решили присъдата съдии.... а загубата - загубата е на една мечта: "Аз вярвам, че съм следващият победител в Music Idol!" .....Няма болест, има шок, има страх и мъка, която се опитва да скрие и да се държи "по мъжки", което и успява да направи.

Ти не разграничаваш нещата, според мен. Просто си много далече от неговия ум и емоционалност, от опита му, а и от възрастта му и интересите.... за да можеш да осъзнаеш за какво в действителност наистина става дума.





"Meine Pflicht ist dich weiter zuführen"
Иван Ангелов No.1


Тема Re: ти си се подвел, не аз.нови [re: lullaby]  
Автор Aredhel (звездичка)
Публикувано14.04.08 15:16



Мила, въпросът е, че той не си прави "магариите" само там. Ако прочетеш предния ми пост, заради същото му такова поведение е изритван от самата Опера, където е бил избран за солист, както и от други музикални мероприятия. В музикалните среди "лудия Иван", както му е прякора от доста преди MI2, е доста известен и на много хора им е кипвало от него. С това си поведение няма да стане нищо от него, защото за да бъдеш звезда, се иска не само талант, а и труд.

И аз чакам ангелите


Тема Re: а погледа мунови [re: _maycal]  
Автор lullaby ()
Публикувано14.04.08 15:17



Точно погледа му е ясен, блещукащ /не от употреба на някакви стимуланти, а от буден ум и бърза мисъл, от емоции, които горят в съзнанието му/ - очите му са огромни и отворени към света - гледа хората в очите, сякаш иска да погълне и разбере целия свят с поглед. Това не е поглед на болен човек - а на открит, честен и най-вече на ДОБЪР човек.



"Meine Pflicht ist dich weiter zuführen"
Иван Ангелов No.1


Тема Re: ти си се подвел, не аз.нови [re: Aredhel]  
Автор lullaby ()
Публикувано14.04.08 15:21



Аз това, което си написала, съм го чела на доста места преди теб. Така че нищо ново не ми казваш. само се излагаш употребявайки този прякор по адрес на някого - не ти прави чест да го наричаш така.

Освен това точно И така се успява:



С подкрепа от точните хора и огромния фурор, който направи в МА, може да постигне много без значение дали ще си остане емоционален и забавен артист или сериозен оперет певец. Решението си е негово - но възможности има много, талантлив е, така че не се грижи за него. Никак не ти прави чест да изнасяш дискредитираща го информация по форумите. Аз на твое място това, което знаех, бих го премълчала, защото с подобни изказвания на никого не помагаш, а само клюки пускаш - грозно и безсмислено.



"Meine Pflicht ist dich weiter zuführen"
Иван Ангелов No.1


Тема Re: ти си се подвел, не аз.нови [re: lullaby]  
Автор Aredhel (звездичка)
Публикувано14.04.08 17:20



Това не са клюки, нито съм разсекретила нещо супер-тайно, а просто факти.

Идеята ми е, че той няма да стане нито оперен певец, нито забавен артист, защото за всяка работа, се изисква сериозност. НИКОЙ не пробива без труд. Едно е да бъдеш скандален, друго е да не се появиш на участие и да не посещаваш репетиции. Единственото, което спечели, е малко бозава слава от типа на "Биг брадър" и "Всяко чудо за 3 дни". След година вече никой няма да помни кой беше тоз Иван Ангелов.

Според мен примерът, който дава на малките деца (защото феновете му в голямата си част са именно такива), е отвратителен и общественоопасен.

И аз чакам ангелите


Тема Re: ти си се подвел, не аз.нови [re: lullaby]  
Автор Nice kid (???)
Публикувано14.04.08 19:07



Аз не съм много вещ по темата, защото гледам телевизия само на обедната ми почивка, кажи-речи от немай къде. Мнението ми за Тв е, че е отвратителна помия, а комерсиалните предавания като това, напълно ме отблъскват. Но от това което чух, мисля, че Иван се подвежда по номерата на хората, които дърпат конците там, както се случва с всички участници, само че реагират по различен начин. Мнението ми за него не е нито лошо, нито добро. Но по-добро от други мазни физиономии, които мернах.



Тема Re: ти си се подвел, не аз.нови [re: lullaby]  
Автор Ariella ()
Публикувано14.04.08 20:31



аз също не гледам това предаване, но от темата тук разбрах, че на този Иван май наистина нещо му куца, и то предимно от твоите постинги го разбрах..



не че е кой знае какво и да му куца де, то на всеки му куца по нещо, но ми е интересно, защото отдавна не бях виждала някой да защитава толкова емоционално друг човек, непознат при това!! няма ангели с блеснали от интелект огромни детски очи, има само стремеж към слава и то явно в случая по неправилен начин..ти си детето май, щом така се палиш емоционално :)..не се сърди, пази се да не прегориш твърде бързо, това сърце ще ти трябва още доста години..

п.с. допускам вероятността и да не съм разбрала нещо, защото наистина не съм наблюдавала нито една проява на въпросният човек..



Тема :) Може би ти си изпуснала част от проявите му?нови [re: lullaby]  
Автор _maycal ()
Публикувано14.04.08 20:37





lullaby, ако си видяла тези неща за Иван, които видях аз, и въпреки това правиш такива тиради и упорстваш в тезите си, като в последните ти постинги, язък ти за следването-психология!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.