Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:08 10.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Тема Страх от нова работанови  
Автор goss (непознат )
Публикувано11.02.08 15:00



Съкратиха ме от работа и сега се налага да си търся нова. Това много ме притеснява. Не мога да спя спокойно. Санувам или бившите си колеги или че си търся нова работа. Притеснявам се от интервютата. Страх ме е да не се изложа. А и се притеснявам от срещите с непознати хора. Ужас. Мисля че най-големия проблем е че не мога да вземам решения. Не зная каква работа да търся и дали ще се справя. Трудно свиквам с промените. Дайте някакъв съвет?



Тема Re: Страх от нова работанови [re: goss]  
Автор lullaby ()
Публикувано11.02.08 18:08



еми притесняваш се, няма ккаво да се направи. прост огледай това да не ти пречи на действията, налагай си да правиш каквото трябва, дори да се притесняваш. какво да ти кажа

измисли каква е най-добрлата работа, която би искал/а и най-лошият приемлив все пак вариант. търси първото и не се съгласявай на нещо под второто. така няма да се объркваш и ще знаеш как да реагираш



'Have you completely lost your mind?'
'Well yes, where have you been all night?'


Тема Re: Страх от нова работанови [re: goss]  
Автор ataraxia (новак)
Публикувано12.02.08 12:44



Безработицата е едно от най-травмиращите събития в човешкия живот след загубата на близък и развода. Така че приеми тази твоя реакция за нормална. Интервютата са неизбежни, просто човек се стяга и показва най-доброто на което е способен.Идеята е да убедиш работодателя, че именно ти си най-подходящия човек за тази длъжност и ще я изпълняваш с ентусиазъм, ако я получиш. Успех! От теб зависи!



Тема Re: Страх от нова работанови [re: goss]  
Автор Trendi ()
Публикувано12.02.08 16:47



Щом те е страх значи няма страшно. Горе главата и давай напред.



Късмет на новата работа!



Тема Re: Страх от нова работанови [re: goss]  
Автор Пoдpyra (непознат)
Публикувано13.02.08 19:00



Твърде лаконично описваш ситуацията. Работил(а) си на една работа, това ме навява на мисълта, че можеш да си намериш и нова работа. Значи имаш опит, но те е страх, така те разбирам аз. Според мен, ако не си притиснат(а) от липсата на пари , ако не храниш деца и семейство, а само себе си, не се насилвай да започваш работа, дай си време за почивка и размисъл. Аз поне така направих.
Бях развила параноя . Беше ме страх от хората , от нова работа ,дали ще се справя, дали хората ще ме помислят за некадърна. Почнах работа ,всеки ден се връщах и плачех. На нервна почва получих цистит и мигрена. Единствен мъжът ми ме разбираше. На втората седмица отсече:`Няма да работиш. Ще си гледаш къщата и децата. Това е по-важна работа, пък и тук ти е силата` И така 17 години си стоях в къщи.
Успокоих се. Малко по малко превърнах хобито си в бизнес и сега в къщи изкарвам малко пари. Малко пари, но са си мои и не са за сметка на нерви и здраве.
Та така , имай вяра ,че животът ще ти поднесе това от което имаш нужда.

Редактирано от Пoдpyra на 13.02.08 19:02.



Тема много обсъждате - ето това енови [re: Пoдpyra]  
Автор Ognen_Demon ()
Публикувано17.02.08 02:19



гледай сега много е лесно, ама ем ти много мислиш, ем и другите много ти дрънкат без да ти дадат реални съвети:

0. ПОДГОТВИ ДОБРЕ НАПИСАНА АВТОБИОГРАФИЯ!!! ако нямаш такава, отдели 2-3 дни да напишеш. измисли какво си работил, къде, кога, какво си учил, къде, кога, какво си постигнал, къде, кога. където и да ходиш да работиш, ако е за заплата над 200лв, биографията ще ти трябва. ако е добре написана, ще ти осигури поне да те викнат на интервю. ако е супер написана, ще ти спечели над половината интервю. ако е зле написана, дори няма да ти се обадят. отдели толкова време за писане, колкото ти трябва. бъди строго самокритичен - препрочитай я отново и отново - преправяй я докато не започне да ти харесва наистина. снимка не прилагай. прилагай само ако в обявата за работа изрично пише че искат

1. незнаеш какво искаш - това е най-трудното. но лесното решение е: реши колко пари искаш. неможеш да взимаш решения? ок! намисли 3 реални за теб цифри и ако щеш и зар хвърли. под реални цифри имай предвид едната да е сегашната ти заплата, следващата с 100лв повече, следващата с 200лв повече. готов си

2. според цифрата измислена от 1. измисли 3 неща които отговарят на тази заплата. нека едното е това което си правил досега. нека 2 е нещо близко до него. нека 3 е нещо за което мечтаеш.

3. отвори сайтовете за работа. от вестници е по-бавно и не винаги има добри оферти. ето ти трите най-добри сайта:

- всякакви работи, много

- всякакви работи, по-малко оферти

- само ИТ оферти, ако си работил в ИТ бранша
(информационни технологии)

4. всеки ден преглеждай тези сайтове и чети офертите за деня само заглавията им, евентуално под-заглавия ако има написани. отварай пълната информация само за оферти които отговарят на дотук формираните критерии, евентуално ако нещо друго те заинтересува - и него

5. ако си харесаш обява за работа - пращай биографията. никога не прави грешката да пращаш само на една обява - пращай поне на 2, ако може и повече - така имаш повече шансове

6. ако те викнат на интервю - браво! постигнал си 40% победа. заинтересувал си ги. остава по-тежкото - как се държиш наживо - дръж се привидно спокойно, дори да ти пари, дръж се сигурен, дори да не си сигурен дали искаш да работиш за тях, като те питат колко пари очакваш - смело с равен тон кажи цифрата която искаш. помни - никой не наема хора които изглеждат колебливи. усмихвай се - така се печели.

7. последно - да речем че вече си приет и започваш. няма нищо по-гадно от гадни колеги или шеф - но винаги има оправия - дръж се смело и сигурно. не се колебай и ако има спор не отстъпвай. ако е с шефа - поне го задръж малко. иначе се качват на главата. за колегите обаче милост не - освен ако не отстъпят учтиво и те. ако просто в момента им е криво - подмини ги. и се усмихвай

това е мойта тактика. невиждам защо се държиш така слабо. бъди оптимист и прави като мен. не е важно колко си добър а колко добре се промотираш. човека също е продукт и също има цена - твоята заплата. ако искаш да те купят скъпо и да имаш добра заплата - дръж се като скъп продукт (но не недостижим).

ако се наложи - лъжи. в тази битка всичко е позволено. мисли какво искаш да си купиш с парите които желаеш.

ако още не съм те убедил - гледай от понеделник до четвъртък по ТВ2 "Стажантът" от 23.00 - там хората показват какъв трябва да си за да пробиваш.

а сега си сядай на задника и пиши биографията. ако вече я имаш - почвай с точка 1.

успех!



Тема Re: Страх от нова работа [re: goss]  
Автор jewel78 (blue)
Публикувано20.03.08 11:59



Това все едно аз съм го писала! По същия начин се чувствам. Сега имам работа, но тя не отговаря на образованието и възможностите ми. Чувствам, че мога много повече от това. А и заплатата като за София си е направо смешна, стига единствено за храна и дрехи. На всичкото отгоре имаше проблеми във фирмата с осигуровките, затова почти всички се изнесоха - казаха и на другия ден вече ги нямаше. Само аз и още 1-2-ма човека останахме. И хем работата ми е спокойна и ми харесва, хем не мога да се освободя от мисълта, че съм учила и имам способности за много повече от това, че други като мен получават четирицифрени суми... Но същевременно ме е страх - от друга по-напрегната работа, от нови хора, от работа в екип - досега не съм работила така и не знам дали ще се справя. Вероятно на интервютата това си личи. Писах за това и в другата тема. Сигурно ако започна нова работа, ще се разболея от напрежение и безсъние. И така вече повече от година се разкъсвам между страха и амбициите си... засега безрезултатно.





Тема Re: Страх от нова работанови [re: jewel78]  
Автор miata (добронамерен)
Публикувано20.03.08 20:38



Трябва да направиш нещо, защото страхът и неудовлетвореността може да ти докарат болест. Или харесвай и искай това, което имаш, или дерзай и се справи с предизвикателството. Човек трябва да е верен на себе си.Другото е симулация на живот.



Тема Re: Страх от нова работанови [re: goss]  
Автор flaming_f (непознат)
Публикувано24.03.08 13:22



4e to i e za strah be hora. zadavat ti vaprosi ot roda "kade rabotqt roditeliteti?, za6to ima6 obica na vejdata?, sklonni li ste na po intimni otno6eniq s na4alnicite si?" i t.n. i t.n. i tova mi bilo intervu za rabota?! po skoro e pregled na finansite i "finansite" ti i tova kolko si sklonen da plati6 za da te naemat na rabota. are umnata i leko otgovorite.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.