Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:53 29.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема за майкитенови  
Автор elenaelena (оптимист)
Публикувано23.11.07 15:56



Спешно си търся майка ,която да ме обича .Мислите ли че съм луда ? Не , защото аз наистина имам нужда от майка ,която да ме разбира .Днес посетих гроба на моята свекърва , занесох и цигари и кафе и постоях при нея , изпушвайки 2-3 цигари ,пийнах си и аз кафенце .Тя беше прекрасна жена ,възпитала прекрасно моя съпруг ,но си отиде без време .Стоейки днес на гроба й , се замислих за моята майка , как никога не сме се разбирали и най-лошото е , че тя никога не се постара да ме разбере .Не прави усилия и никога не е правила .Въпреки това , аз се опитвам да се държа както трябва с нея , като добра дъщеря .Днес й пратих 2 съобщения от сорта ,че ми липсва ( омъжена съм надалеч ) , че тя винаги ще бъде моя майка и т.н .Бях се разчувствала . И знаете ли какъв sms ми върна тя - цитирам " Не задълбавай толкова , кога ще се прибираш , че да ми платиш GSM-a " !!!
Рабрах ,че усилията ми са напразни .ДНес вече го разбрах .Надежда няма .
ЗАтова спешно си търся майка ,която да ме обича .Аз съм ( според думите на моите приятели ) добър човек , изглеждам прилично и съм вишист .Имам обич в излишък , затова искам майка ,която да обичам .



Тема Re: за майкитенови [re: elenaelena]  
Автор Bидa ()
Публикувано23.11.07 18:09



Преживяла съм го и знам колко боли, но разбрах, че майката е незаменима.
Примири се и я приеми такава каквато е,колкото и да ти е трудно. Опитай се ТИ да бъдеш любяща и всеотдайна майка Сега или когато ти дойде времето и ще запълниш тази празнота и нужда от обич в себе си. Човек може да промени единствено себе си ,но не и някой друг.
Сигурна съм , че всяка майка обича децата си. Може би твоята също много те обича, но не умее да го показва . Прости и`, обичай я. Родителите имат нужда от обичта на децата си, също толкова, колкото и децата. Дай любов, за да получиш любов.



Тема Re: за майкитенови [re: elenaelena]  
Автор Trendi ()
Публикувано24.11.07 08:43



Има и много по-лошо. Дано това не те успокоява.



Късмет и със здраве!



Тема Re: за майкитенови [re: elenaelena]  
Автор miata (добронамерен)
Публикувано24.11.07 19:05



Ако само това е поводът да си разочарована и да си търсиш друга майка, звучи ми несериозно. Не бих приела съобщението на майка ти буквално. Може иска да ти каже нещо друго с него...



Тема Re: за майкитенови [re: elenaelena]  
Автор Ginger. (глезла)
Публикувано24.11.07 20:10



Тя те обича, просто не го показва по начина по който ти искаш. Не бъди такъв егоист и се опитай да погледнеш извън себе си, разшити кръгозора си.

Носиш цигари и кафе на гроб?!?!?



Когато стане напечено, печените мацки хукват на пазар!

Тема Re: за майкитенови [re: Ginger.]  
Автор elenaelena (оптимист)
Публикувано25.11.07 18:12



Явно трябва да разкажа цялата история , за да придобиете представа з акакво става въпрос ,но точно сега не ми се припомня цялата болка ,която съм изпитвала през годините .Само ще кажа , че баба ми и дядо ми са се грижели за мен от както тръгнах на училище ,понеже видяха че имам потенциал .А майка ми вечено ме критикуваше и ме караше да се съмнявам в себе си .Разбира се , че ме научи на много неща за домакинството ,но не и как да бъда себе си и да се справям в живота .
Колкото до това ,че нося кафе и цигари , не ги нася на гроб -много грубо звучи !КОгато има задушница например , защо се оставят разни храни на гроба на починалия ? Защо се носят цветя ? По същата причина аз засесох кафе и цигари .



Тема Re: за майкитенови [re: Ginger.]  
Автор nadide (непознат)
Публикувано25.11.07 19:47



Защо да не носи цигари и кафе?! Какво странно има в това? Обикновено на гроба се носят освен традиционните неща като жито, вино и т.н., също и това, което е обичал приживе покойникът. Жената ако си е пиела кафенце и е пушила цигари няма лошо, дори напротив, да й се занесът.
А що се отнася до отношението на майката към нея напълно я разбирам. И съм сигурна, че жената не преувеличава. Има майки, които с недоброто си отношение спрямо децата си, дори и неумишлено не си дават сметка как дълбоко ги нараняват. Казвам го от собствен опит.



Тема Re: за майкитенови [re: elenaelena]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано25.11.07 23:20





Че кой друг, ако не ние!

Тема Re: за майкитенови [re: ПЪTниk]  
Автор Bидa ()
Публикувано25.11.07 23:43



Сега ми се проясни картинката. Пускай по-често такива линкове.



Тема Re: за майкитенови [re: ПЪTниk]  
Автор elenaelena (оптимист)
Публикувано26.11.07 10:29



ами нали и аз това правя -съхранявам връзките си ,но ме боли когато се случва така .И знаеш ли защо продължавам да се мъча с моите родители ? Заради брат ми .У него има частица от мен и аз я усещам ,но истината е ,че майка ми го е настроила срещу мен .Само че аз няма да позволя той да стане като родителите си .За баща ми ще пиша някой друг път - много интересен екземпляр :) Ще паднете направо ако ви разкажа всичко .
Та за майка ми .Не я мразя -просто я съжалявам ,защото не може да разбере някои простички истини .Почти никога не съм споделяла с нея - за това си имах дневници ,които сега кротуват в един кашон .КОгато прописах стихове , тя се произнесе много пренебрежително за моя талант ,нищо че в училище ме караха да ги рецитирам пред публика .
Вече трета година нямам ключ от дома си ? ,защото -ще я цитирам -"Ами то винаги има човек в къщи " Има - друг път ,тъй като баща ми ,пенсиониран по болест ,винаги е навън -или в кръчмата ,или по улиците .Тя и брат ми са на работа , а аз живея при баба ми и дядо ми ( когато съм в родния си град ,иначе съм омъжена в друг ) .
И понеже днес имам време , ще си отворя дневниците та да се сетя още неща .
Не искам да "оревавам света " ,но тъй като дълги години таях това в себе си , сега съм решила да го извадя на бял свят .Искам да чуя мненията и на други хора .А и ми олеква ,като пиша .
Така че следва още .




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.