Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:00 15.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Тема преди не бях такава...нови  
Автор fantagiro_1 (непознат )
Публикувано21.11.07 01:24



Сигурно историята ми няма да ви се стори значителна,но за мен е важно да споделя и да получа някаква подкрепа. Преди няколко месеца попаднах в съвсем различна среда от тази, в която съм била до тогава. Започнах работа и се наложи да търпя хора, които по всякакъв начин се опитват да ме изкарат извън релси. Работата ми е отговорна и не търпи грешки, грешни изчисления и др. , а се налага да споря с тях по въпроси ,които не са в компетентността на никои от тях, и въпреки това всеки дава някакви нареждания. Проблемът се появи преди около 2 седмици, когато започнах да получавам сърцебиене, главоболие, задушавам се, като че ли имам плочка върху гърдите, лицето ми пари. От силно момиче с воля, се превърнах в слабохарактерна , насълзяват ми се очите от най-малкото, краката ми изтръпват. Поразрових се из нета и попаднах на паническо разтроиство, почти съм сигурна,че е това. Искам да се избавя от неприятното усещане, но незнам как. На лекар не мисля да ходя, тъй като разбрах,че няма да има полза, освен ако не е психиатър. Помогнете ми да преодолея стреса на работното място, някой няма ли си някакви методи за успокоение или нещо такова. Живота ми вече не е същия, не ме радва нищо, и имам чувството, че хората на които споделих не ми повярваха особено. Ако някой е изпитал това да ми даде малко кураж. На 20 съм. Благодаря!



Тема Re: преди не бях такава...нови [re: fantagiro_1]  
Автор ataraxia (непознат )
Публикувано21.11.07 08:48



Ето ти едно зихателно упражнение от списание Аптека Октомври 2007. При стрес или натоварване много хора се оплакват от накъсано и повърхностно дишане То обаче още повече влошава състоянието им- мускулите се свиват спастично, сърцето ускорява своя ритъм, ръцете започват да се потят. Упражнение с разтягане на пръстите може да подпомогне редуцирането на стреса.
1.Отпуснете ръцете спокойно до тялото или на подлакътниците на стола на който седите. 2.Разперете пръстите и разтегнете дланите при вдишване толкова широко колкото можете.|напрягане| 3. Докато издишвате върнете ръцете в изходна позиция. Дланите и пръстите трябва да са напълно отпуснати. 4.Обикновено са достатъчни 4-5 вдишвания за да се усети че упражнението не само е регулирало дишането, но и е успокоило пулса.
Пробвах го действа





Тема Re: преди не бях такава...нови [re: fantagiro_1]  
Автор Trendi ()
Публикувано21.11.07 10:20



Мисля, че трябва светкавично да отидеш на кардиолог. Не бързай сама да си поставяш диагнозите.

Но от мене да знаеш, че човек може да преживее много повече отколкото докторите казват.

Много късмет и със здраве!





Тема Re: преди не бях такава...нови [re: fantagiro_1]  
Автор _maycal ()
Публикувано21.11.07 10:57



" Започнах работа и се наложи да търпя хора, които по всякакъв начин се опитват да ме изкарат извън релси. Работата ми е отговорна и не търпи грешки, грешни изчисления и др. , а се налага да споря с тях по въпроси ,които не са в компетентността на никои от тях, и въпреки това всеки дава някакви нареждания."

Ако определено считаш, че хората, които те заобикалят и началстват са недостатъчно достойни и те травмират значително, включително и с това, че нямат достатъчно интелект и разбиране спрямо конкретната ти работа, трябва да имаш идеята, че в един момент, ако стане още по-трудно поносимо, може да напуснеш-съответно да помислиш за насоки, в които евентуално да търсиш, да намериш нова работа-като набележиш някои приемливи алтернативи, ще се чувстваш по-спокойна...Във всички случаи, ако останеш, би трябвало да си изградиш по един или друг начин, достатъчна степен на "незаинтересованост", дистанцираност, условно казано, спрямо некоректни и тъпи хора..., просто трябва да си изпълняваш съвестно задълженията, да съобщаваш по подходящ начин за това, което ти пречи, и да имаш готовност, както вече отбелязах, да напуснеш или да те уволнят-тогава, човек се чувства по-свободен.
Това, което описваш, би трябвало да не е паническо разстройство, по-скоро нещо като депресивен невротичен (тревожно състояние) синдром, дистрес синдром, вследсвие на продължително психотравмиране.



Тема Re: преди не бях такава...нови [re: ataraxia]  
Автор Tиkвичka (чудя се)
Публикувано21.11.07 12:19



опитай се да дишаш коремно и равномерно......тва е стар йогийски трик ....много успокоява



Чудя се и се мая, де ще му излезе края?!

Тема Re: преди не бях такава...нови [re: fantagiro_1]  
Автор Bидa ()
Публикувано21.11.07 12:29



Преди ...години и аз чувствах нещата така както ти сега. Бях много критична към другите, на 20 год вече си мислех,че знам всичко в професията си и се обиждах ,когото ми превеха забележка. Обиждах се ,когато някой ми покажеше грешките ми. Пислех се за голям специалист . Толкова болезнено преживявах всяка критика към мен, че бях на границата на полудяването, започнах да пия бензодиазепини . Три кошмарни години продължи лечението ми по психиатрии.
Просветлението за мен дойде, когато проумях няколко прости истини:

Човек може да промени единствено себе си, но не и другите. Не е необходимо. Това да се променят си е техен проблем.

Има една сила, може би Бог , кой както я разбира, която винаги се грижи за теб. Ти винаги си в безопастност, каквото и да ти се случва в живота.
Всичко ти се случва за твое добро, за да ти донесе някакъв урок, поука, мъдрост,която ако помниш и не забравяш старите си грешки, ще си спестиш болка. Помни уроците на живота и ще напредваш малко по малко по твоя път, който е уникален . Самотно ще преодоляваш всички трудности и ще си извличаш поуките. Трудно е,защото никой няма рецепта как да преодолеем стреса и трудностите. Те просто идват.
Единствено можеш да си помогнеш като се настроиш , че ще ти се случват хубави неща, че ще имаш успехи, здраве ,щастие. Забелязала съм,че когато съм настроена положително, по-лесно преживявам всичко,каквото и да ми се случи. Така че бъди подготвена за всичко, но се надявай на най- хубавото.
Желая ти успех!



Тема Re: преди не бях такава... [re: fantagiro_1]  
Автор _Bunny_ (развиваща се)
Публикувано21.11.07 22:07



Мила, fantagiro, сърдечно ти препоръчвам да започнеш поне по мъничко да се занимаваш с Йога!


Преди години и аз бях така, но с Йога вече всичко е различно. Както древните йоги казват:
"Стреми се да живееш в този свят, но да бъдеш извън него!"
Много добре е казано! Имай един душевен мир в себе си, който не може нищо да го разруши. Този мир се постига с Йога.
Успех!

"Би било добре да се събудим преди да умрем"


*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.