Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:29 23.05.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема паническо разстройствонови  
Автор sandelina (непознат )
Публикувано17.10.07 22:52



от доста време страдам от него,хората които го преживяват знаят най-добре за какво става дума.сега съм на хапчета и съм малко по-добре,но се питам какво ли ще е като ги спра.досега съм ги пила няколко пъти,като ги спра всичко е ок и само след 3-4 месеца на главата ми се стоварва такава паник атака че не е за приказка.



Тема Re: паническо разстройствонови [re: sandelina]  
Автор Hoвaroдин ()
Публикувано18.10.07 00:13



Няколко пневмокатарзиса и ще забравиш за атаките.



Тема Ако не си доктора от сайтанови [re: Hoвaroдин]  
Автор _maycal ()
Публикувано18.10.07 00:36



и съответно не е въпрос за контрапродуктивност от гледна точка на бизнес, можеш ли да кажеш ПО-КОНКРЕТНИ неща за :"Същност на дихателната техника rebirthing (начин на изпълнение, продължителност). " (това го прекопирах от сайта)





Тема Re: паническо разстройствонови [re: sandelina]  
Автор Trendi ()
Публикувано18.10.07 02:27



Ще изчезне в мига, в който научиш граматиката.





Тема Re: паническо разстройство [re: sandelina]  
Автор djordana79 (приятел)
Публикувано19.10.07 14:21



И аз си задавам постоянно същия въпрос като sandelina-до кога?Аз съм с паническо разтройство от 3 години и в момента съм на медикаменти.Честно казано ме е страх да ги спра,за да не се проявят същите ужасни симптоми.С лекарствата съм добре, но докога?Не ми достига смелост да опитам/толкова са болезнени спомените/.Как точно се спират,може би по схема?




Тема Re: Ако не си доктора от сайтанови [re: _maycal]  
Автор Hoвaroдин ()
Публикувано20.10.07 12:11



Някога съм се интересувал от ребърдинг, но без да съм "доктор от сайта" - тая реплика съм наясно за какво ти служи, но си е за твоя сметка ;-) - ще кажа няколко думи в съпоставителен план. Макар че явно би могъл да си прекопираш даденото описание.

Значи самата дума "ребърдинг" подсказва целите на тоя тип дишане. Означава "повторно раждане" - re-birth-ing. И доколкото раждането е нещо лично, то и ребърдингът е много личностно ориентиран – с него се разрешават линчностни проблеми, там са забранени трансперсоналните преживявания, излизащи извън рамките на Аз-а. Целите се ограничава до опит да се достигнат първичните травми на раждането, да се преработят изцелително по времето на сеанса от участващите, така че човек да получи усещане за прераждане или ново раждане. Тая цел предопределя и начина на дишане в ребърдинга - без паузи и задържане, повърхностно, като при бебетата. И единствено през носа. Може да си го прави всеки в продължение на 15-ина минути дневно, има си своите достойнства.

Разширяването на значението и целите до безкрайност, за които говорят някои от пропагандторите на ребърдинга в последно време, четяйки книгите на Гроф, не могат да са възможни, защото за ребърдинга няма психологически разработена концепция за съществуването на човека и за неговата психология, на която да се стъпи. Няма ги и съответните методи в контекста на дишането, чрез които да се осъществяват по-разностранни цели, свързани със задачите, които си поставя трансперсоналната психология - пневмокатарзисът е неин метод. При ребърдинга липсва теоретичен подход, създателят му не е нито психолог, нито лекар, а човек на изкуството, дишането там е по-скоро new age дишане, макар че, както казах, си има и своите достойнства. Но разширяването до безкрайност на целите и обсега на въздействие вече буди съмнения. Защото всеки метод, какъвто и да е той, си има своите ограничения. Пневмокатарзисът също.

Различното, поне на прима виста, при пневмокатарзиса чисто практически е, че тук става дума за много по-голям контрол над дишането, то е много по-дълбоко, търпи вариации - с оглед на поза, участие на нос, уста, на тялото и пр. Тук участва дейно и музиката с целебен ефект, различен тип осветления, подходящи за различни емоционални състояния, сеансите са доста по-продължителни. Освен това има изведена цяла концепция, за това какво може да се очаква, какво се случва и какво да се прави в определените случаи. Какви да бъдат взаимоотношенията терапевт-клиент, как се осъществява интеракцията, когато е необходима, каква е връзката „ситер – холонавт”, /подкрепящ – пътуващ/ и как се разгръща тя по време на сеанса. Сключват се и съответни договори между терапевт и участници.
Особено в областта на психопатологията /психичните разстройства/, са много добре разработени наблюдения и изводи за това как реагират хората с различни разстройства и какъв тип намеса - масажи, придържане, натиск, подкрепа прекратяване и пр. - се налагат при различните случаи. Работи се страшно много с тялото на клиента - и това води началото от наблюденията на Райх. Има и допълнителен, вече вербален анализ в група, в който се използват елементи и на арт терапията, за психотерапевтични цели, пневмокатарзисът е много по-подходящ, а аз съм преди всичко психотерапевт. :-))) Освен това трасперсоналната психология, чийто метод е холотропното дишане /пневмокатарзис/, вече дава възможности за много по-обширни познания чрез тоя метод, той променя структурата на самите възприятия, чрез което при добра предварителна подготовка се отива много отвъд личното. Въпросът е да имаш яснота за какви цели може да ти послужи натрупаният опит от сеансите, с което пак опираме до теоретичните обосновки. Една голяма част от участниците търсят и нов тип самопознания, както и преживявания, простиращи се много извън биографичния слой на съществуването ни. По време на сеанс не се работи конкретно личностен проблем...
В общ план холотропната терапия е начин да се проверят концепциите на трансепрсоналната психология чрез собствени преживявания, тя е и дълбоко познавателна.
Значи толкова за разликите и приликите, сега две думи за хипервентилацията, тъй като при ребърдинг-а тя е много по-малка. Един от основните ефекти на пневмокатарзиса се дължи на нея, всъщност тя е позната и при "сидха йога" и в "кундалини йога". Самата дума "бастрика" при йогите означава "хипервентилация". Тя е средство да се разколебаят психичните защити, което да позволи на клиента да премине отвъд ежедневното си съществуване. Когато се контролира от специалист, не е опасна

Редактирано от Hoвaroдин на 20.10.07 12:51.



Тема Re: Ако не си доктора от сайтанови [re: Hoвaroдин]  
Автор samorazrushenie (непознат )
Публикувано20.10.07 13:01



И все пак това не е ли малко опасничко - сиреч да има нежелани отрицателни ефекти?



Тема Re: Ако не си доктора от сайтанови [re: samorazrushenie]  
Автор Hoвaroдин ()
Публикувано20.10.07 13:54



Не, когато ссеансът е контролиран от специалист. Има си цялостна програма за подготовка на холотропни терапевти - първите два модула вече минаха във Варна през лятото, допреди седмица се проведе и трети в Москва, участваха 18 българи.



Тема Re: паническо разстройствонови [re: djordana79]  
Автор socratt (минаващ)
Публикувано20.10.07 23:13



Здравейте , ако сериозно сте решили да се справите с паническото си разтройство може да ми пишете на лични .Работилх при един от най -добрите специалисти в лечението на страхови разтройства .



Тема Re: паническо разстройствонови [re: socratt]  
Автор djordana79 (приятел)
Публикувано21.10.07 15:01



Как да се свържа с вас?





Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.